WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WWE W POPKULTURZE

World Wrestling Entertaiment (w skrócie WWE) to organizacja, która jest symbolem współczesnego wrestlingu. To tam pojawiają się najpopularniejsze osobistości, czyli m.in.: John Cena, Dwayne „The Rock” Johnson, Hulk Hogan oraz wiele innych. Ze względu na swoje zasięgi często przenika do innych mediów oraz odbiorców, co daje ciekawe rezultaty. Dziś przejrzymy kilka takich sytuacji.

1. FILM

W ringu zawodnicy dają z siebie wszystko pod względem umiejętności fizycznych oraz gry aktorskiej. Postacie, które aż tętnią charyzmą, często próbują się w innym otoczeniu a dokładniej na planie filmowym.
Jedną z pierwszych gwiazd WWE w Hollywood jest Hulk Hogan, który w latach 80 i 90 dwudziestego wieku był stawiany na równi z Arnoldem Schwarzeneggerem (który notabene sympatyzuje z WWE). „Pałeczkę” po Hoganie przejął The Rock, a na planie czuł się jak ryba w wodzie. Szybko osiągnął szczyt, grając w najbardziej kasowych filmach. Warto wspomnieć też o Davidzie Bautista, który zagrał jedną z głównych postaci w „Strażnikach Galaktyki”, co otworzyło mu furtkę w świecie „Wielkiego Ekranu”.

2. TELEWIZJA

 Mimo że gwiazdy WWE są pokazywani podczas tygodniówek bardzo szczegółowo, to zdarzają się sytuacje, w których są odzierani z wszelkiej prywatności. Idealnym przykładem jest program „Total Divas”, gdzie pokazuje się życie zawodników z perspektywy dnia codziennego.
Oczywiście nie każde wspomnienie o Wrestlingu pochodzi od samego „wielkiego W”, ale też inni twórcy biorą na tapetę ten temat. Prawdopodobnie najbardziej popularnym przykładem jest jeden z odcinków kultowego serialu „South Park”, gdzie główni bohaterowie po obejrzeniu na żywo epizodu RAW postanawiają założyć własną organizację. Odcinek ten pokazuje Wrestling jako „przedstawienie teatralne” a widownie jako zaściankowych pół inteligentów gotowych uwierzyć we wszystko, co im się powie.  

3. GRY

Z pewnością każdy chciałby spróbować się w świecie Wrestlingu. Niestety jest to potwornie długa droga wymagająca lat poświęceń treningów oraz wyrzeczeń. Jednakże istnieje szybszy sposób, czyli gry. Pierwsze próby przeniesienia starć w „kwadratowym pierścieniu” pochodzą z 1991 roku! Wydane nie dawno WWE2K18 jest do tej pory najlepszą grą poświęconą Wrestlingowi. Możemy wcielić się tam w wykreowaną przez siebie gwiazdę i przeżyć drogę od żółtodzioba w NXT do Mistrza Universal. Opcją też jest gra mobilna WWE SuperCards, gdzie możemy kolekcjonować wizerunki gwiazd i rywalizować ze zbiorami innych graczy.

WWE to nie tylko wrestling, ale też ogromne źródło rozrywki, z którego można czerpać całymi garściami na wszelkich płaszczyznach. Jeżeli macie swoje propozycje lub przemyślenia podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *