WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

CHEAT2WIN #1

– Witajcie w 1 artykule z cyklu Cheat2Win. W tym cyklu będę wam prezentować życie Eddiego Guerrero od urodzin do śmierci. W pierwszej części zajmę się początkami jego życia jak i kariery.

POCZĄTEK

– Eddie Guerrero urodził się w El Paso 1967 roku. Dorastał jako część słynnej rodziny w świecie wrestlingu –  Guerrero. Jego ojciec Gory Guerrero stał się gwiazdą w Stanach Zjednoczonych. Był ikoną w Teksasie i legendą w Meksyku. Bracia Eddiego, Hector, Amadno i Chavo Sr. Stali się również zapaśnikami. Zarówno Hector i Amando odnieśli sukces, ale tylko w niezależnych federacjach. Eddie był wujkiem Chavo Guerro Jr. Chavo był synem Chavo Sr. i również stał się zapaśnikiem (Chavo Jr był tylko trzy lata młodszy od swego wuja). Eddie był  kuzynem Enrique Llanes i Javier Llanes, którzy są popularni w Meksyku.

Znalezione obrazy dla zapytania YOUNG EDDIE GUERRERO

POCZĄTEK KARIERY

– Guerrero rozpoczął występy jako oryginalny Mascara Magica w CMLL, aż do jego odejścia w 1992 roku, aby następnie rozpocząć karierę z AAA. Choć postać Mascara Magica była popularna, to tylko CMLL posiadało prawa do nazwy. Guerrero nie zważając na to pojawił się w TV jako Mascara Magica. Właśnie wtedy „zdemaskował” się. Był pierwszym luchadorem który dobrowolnie został zdemaskowany. Eddie już nigdy nie wrócił do CMLL. W Meksyku, walczył głównie w AAA. Miał wtedy Tag-Team z El Hijo del Santo. Panowie występowali pod nazwą The Atomic Pair. Po  sprzymierzeniu z Art Barrem, duet stał się chyba najbardziej znienawidzonym tag teamem w historii Lucha Libre. Wraz z Barrem chcieli władzy. Później Guerrero utworzył Los Gringos Locos. Guerrero i Barr  zostali zauważeni pod koniec 1994 roku przez właściciela Extreme Championship Wrestling – Paula Heymana. W 1995 roku Barr, zmarł zanim mógł dołączyć do ECW wraz Guerrero . To właśnie od Art Barra pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych ruchów Guerrero – Frog Splash.

Znalezione obrazy dla zapytania eddie guerrero AAA

– W 1993 roku, Guerrero rozpoczął występy w Japonii w New Japan Pro Wrestling, gdzie był znany jako Black Tiger. Stał się bardziej skuteczny po powrocie, kiedy wygrał Best of Super Juniors 1996. Otrzymał shoota w IWGP Junior Heavyweight Championship w walce z The Great Sasuke w Skydiving J. Niestety walkę przegrał.

Znalezione obrazy dla zapytania black tiger njpw

– Na tym chciałbym zakończyć tą część. W następnej odsłonie artykuł przybliżę początki kariery Eddiego w ECW, jak i również jego pierwsze lata w WCW.

1 thought on “CHEAT2WIN #1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *