WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

SURVIVOR SERIES 2017 – OMÓWIENIE WALKI WIECZORU!

Witam! Jak dobrze wiecie, dzisiaj odbędzie się Survivor Series. Postaram się wam streścić walkę, jej rozwiązania i historię.

W main evencie Team Raw (Kurt Angle (c), Braun Strowman, Samoa Joe, Finn Balor i Triple H) zmierzy się z Team SmackDown (Shane McMahon (c), Randy Orton, Bobby Roode, Shinsuke Nakamura, John Cena). Walka zapowiada się ciekawie i polecam obejrzeć na żywo.

Historia – 1987 roku odbyło się pierwsze Survivor Series, gdzie Andre The Giant, One Man Gang, King Kong Bundy, Butch Reed i Rick Rude pokonali Hulka Hogana, Paula Orndorffa, Dona Muraco, Kena Patera i Bam Bam Bigelowa. 

Na Survivor Series w 1990 roku zadebiutował The Undertaker dołączył on do drużyny heeli, która niestety przegrała. Sam Taker został wyeliminowany przez wyliczenie poza ringowe.

W 1994 roku na Survivor Series w main evencie zmierzył się The Undertaker, który pokonał Yokozune, a Chuck Norris był sędzią specjalnym. Pojedynek odbył się Casket Matchu.

Podczas Survivor Series 2001 odbył się pojedynek Team WWF (The Rock, Chris Jericho, The Undertaker, Kane, Big Show) vs Team Alliance (Steve Austin, Rob Van Dam, Kurt Angle, Booker T, Shane McMahon). Stawką tego starcia była władza w WWF, ale jeśli Team Alliance przegra zostanie rozwiązane. Ten Survivor Series Match jest uważany za najlepszy w historii. Po ponad 55 minutach walki The Rock zdobył zwycięski pin. Steve Austin wykonał Stunner’a, ale Kurt Angle zaatakował go swoim pasem mistrzowskim, po czym Rock wykonał Rock Bottom i odliczył Austin’a do trzech.

Survivor Series 2005, wtedy odbyła się pierwsza walka w historii Survivor Series- 5on5 Elimination Match Team SmackDown (Batista, Rey Mysterio, John „Bradshow” Layfield, Bobby Lashley i Randy Orton) pokonało Team Raw (Shawn Michaels, Kane, Big Show, Carlito, Chris Master). Po ciężkiej batalii Randy’ego Ortna i HBK’a, wygrał Orton wykonując RKO. Po kilku chwilach celebracji Ortona cały roster SmackDown przyszedł do ringu i zaczęli celebrować. Nagle zgasły światła i na rampie pojawił się The Undertaker, zniszczył cały roster, po czym chciał zaatakować Ortona, ale ten uciekł. Walka godna obejrzenia, polecam wszystkim. 

Na Survivor Series 2010 Randy Orton zmierzył się z Wad’em Barret’em o pas WWE w pinfall-and-submission-only-match. Sędzią specjalny był John Cena. Jeżeli Orton by wygrał to Cena zostanie zwolniony z WWE, a jeśli Barrett wygra Cena zostanie wyrzucony z Nexus. Walkę wygrał Randy Orton.

W walce Ryback vs CM Punk (c) o pas WWE na Survivor Series, zadebiutowało The Shield, które zaatakowało Rybacka. Był to debiut jednej z lepszych stajni w historii WWE.

Team Cena (John Cena, Dolph Ziggler, Big Show, Erick Rowan, Ryback) vs Team Authority (Seth Rollins, Kane, Luke Harper, Rusev, Mark Henry). To starcie z pewnością było jednym z lepszych. Szczególnie gdy Dolph Ziggler został sam na trzech członków Team Authority. Dużo osób myślało, że to będzie już koniec. Jednak nie, Dolph miał genialny booking w tej walce i został bohaterem starcia. Podczas walki Big Show zdradził Cene, który został przypięty, po czym Big Show został wyeliminowany przez wyliczenie poza ringowe. Gdy Dolph Ziggler został sam na sam z Rollins’em, wydawało się, że wszystko stracone, szczególnie gdy Triple H wykonał Pedigree, ale wtedy zadebiutował sam STING! Pomógł Zigglerowi i Team Cena wygrał to starcie. Pojedynek bardzo dobry i polecam obejrzeć. 

Ostatni na naszej liście pojedynek czyli- powracający do WWE Goldberg wygrał z Brockiem Lesnarem. Walka była squashem, trwała zaledwie 1:28. Dużo osób miało duży hype na tą walkę, ale niestety się przeliczyło, bo ta walka jednym słowem była dnem. Walki nie polecam oglądać, ale umieściłem ją tu dlatego, że to był powrót Goldberga do ringu.

 

Najbardziej możliwe rozwiązania: 

1. Kevin Owens i Sami Zayn atakują Team SmackDown. Po tym jak Sami Zayn i Kevin Owens zostali pokonani w walkach eliminacyjnych, bardzo możliwym rozwiązaniem jest, że Sami&Kevin zaatakują Shane i drużynę SmackDown. Tym samym drużyna Raw by wygrała, a Kurt Angle został by przy władzy na Raw.

2. Triple H atakuje Kurta Angle. Gdy Triple H na ostatnim Monday Night Raw powrócił do TV i stał się piątym członkiem drużyny Raw, jednym z najbardziej prawdopodobnych rozwiązań jest to, że Triple H zaatakuje Kurta Angle i pozbawi go roli GM’a Raw. Co doprowadziło by do ich walki na Wrestlemanii 34. Moim zdaniem ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

3. Jason Jordan atakuje Triple H i roster SmackDown. Na ostatnim Raw Triple H zaatakował Jordana i zastąpił go w Team Raw. Tym samym „syn” Kurt’a Angle może się zemścić i doprowadzić do feudu Triple H-Jason Jordan. Ta sytuacja jest mało prawdopodobna, ale może zaistnieć. 

4. Jason Jordan atakuje Kurta Angle i przechodzi Heel turn. Jason może być wściekły na Kurta, że ten nic nie zrobił gdy Triple H go zaatakował i zemścić się. Ta sytuacja doprowadziłaby do walki Jason Jordan-Kurt Angle.

To była moja opinia o main evencie i krótka historia. Zachęcam was do obejrzenia gali na żywo na naszym serwisie w zakładce na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *