WRESTLERZY, KTÓRZY STWORZYLI NXT

NXT jest świetnym programem, który od swoich początków jest coraz lepszy. Triple H zajmujący się żółtą tygodniówką robi to bardzo dobrze. Wypromował już wiele nazwisk, które dziś widujemy w głównym rosterze. Nie zawsze NXT było tak cenione jak dzisiaj. W zdobyciu sławy znacznie pomogli zawodnicy, których przedstawię Wam dzisiaj.

 

  1. Seth Rollins

Seth jest pierwszym w historii mistrzem NXT, więc nie mogło go tu zabraknąć. Gdy występował w Ring of Honor jako Tyler Black, Triple H zobaczył w nim to coś i ściągnął go do WWE prowadząc jego karierę jak najlepiej. Rollins nie raz udowadniał, że Hunter się nie pomylił i sprowadzając go do federacji podjął genialną decyzję. Po debiucie w głównym rosterze jako członek The Shield, Seth w każdym pojedynku dawał z siebie wszystko. Nic więc dziwnego, że po rozpadzie Tarczy (do którego doprowadził on sam) jego kariera potoczyła się najlepiej z całej trójki. Zdobył walizkę Money in the Bank, którą wykorzystał podczas starcia wieczoru Wrestlemanii 31. Kolejnym tytułem, który wzniósł w górę było mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Warto dodać, że w tamtym momencie Rollins był jednocześnie mistrzem USA oraz WWE. Przez cały ten czas współpracował z The Authority. W 2015 roku, podczas Live Eventu doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go na prawie rok. Powrócił w 2016  na gali PPV Extreme Rules, gdzie zaatakował Romana Reignsa, co doprowadziło do ich pojedynku na Money in the Bank o mistrzostwo WWE. Seth pokonał Romana i stał się mistrzem, lecz nie na długo, bo tuż po zakończeniu pojedynku w ringu pojawił się Dean Ambrose, który wykorzystał na Rollinsie swoją walizkę MITB. Przez następne miesiące King Slayer nie posiadał żadnego tytułu. Zmieniło się to jednak na tegorocznym SummerSlam, gdzie wraz z Ambrosem pokonali Sheamusa i Cesaro, zdobywając pasy Tag Team Raw.

  1. Samoa Joe

Legenda TNA (dzisiejszego GFW) walczy już od ponad dekady. W 2015 roku nareszcie trafił do największej federacji na świecie, gdzie udowodnił nam, że nie jest tylko kolejnym samoańczykiem bawiącym się w wrestling, ale utalentowanym wrestlerem. Joe jest byłym, dwukrotnym mistrzem NXT, w którym prezentował się wyśmienicie. Po zakończeniu swojej przygody z żółtą tygodniówką trafił na RAW, gdzie u boku Triple H’a przez krótki czas rywalizował z Sethem Rollinsem. “Samoan Submission Machine”  feudował również o pas Universal, którego nie udało mu się zdobyć. 

  1. Bray Wyatt

Bray jest jednym z najbardziej niedocenianych wrestlerów w WWE. Jak wiele innych gwiazd, on również zaczynał w NXT, gdzie utworzył dobrze nam znaną  The Wyatt Family. Brat Wyatta – Bo Dallas był w NXT zanim Bray się tam pojawił. “Pożeracz światów” był również częścią Nexus. Występował wtedy pod nazwą Husky Harris. W NXT to Bo Dallas był tym lepszym z braci, role się odwróciły gdy Bray zadebiutował w głównym rosterze. Aktualnie jest byłym mistrzem WWE i nie zapowiada się by zdobył ten pas po raz kolejny.

Zdaję sobie sprawę z tego, że zabrakło tu wiele nazwisk. Dlatego proszę żebyście napisali, czy chcecie zobaczyć kolejne części.

One Thought to “WRESTLERZY, KTÓRZY STWORZYLI NXT”

  1. Świetny artykuł, brakuje mi tu Samiego Zayna albo Nevilla

Zostaw komentarz