WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WRESTLERZY, KTÓRZY STWORZYLI NXT

NXT jest świetnym programem, który od swoich początków jest coraz lepszy. Triple H zajmujący się żółtą tygodniówką robi to bardzo dobrze. Wypromował już wiele nazwisk, które dziś widujemy w głównym rosterze. Nie zawsze NXT było tak cenione jak dzisiaj. W zdobyciu sławy znacznie pomogli zawodnicy, których przedstawię Wam dzisiaj.

 

  1. Seth Rollins

Seth jest pierwszym w historii mistrzem NXT, więc nie mogło go tu zabraknąć. Gdy występował w Ring of Honor jako Tyler Black, Triple H zobaczył w nim to coś i ściągnął go do WWE prowadząc jego karierę jak najlepiej. Rollins nie raz udowadniał, że Hunter się nie pomylił i sprowadzając go do federacji podjął genialną decyzję. Po debiucie w głównym rosterze jako członek The Shield, Seth w każdym pojedynku dawał z siebie wszystko. Nic więc dziwnego, że po rozpadzie Tarczy (do którego doprowadził on sam) jego kariera potoczyła się najlepiej z całej trójki. Zdobył walizkę Money in the Bank, którą wykorzystał podczas starcia wieczoru Wrestlemanii 31. Kolejnym tytułem, który wzniósł w górę było mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Warto dodać, że w tamtym momencie Rollins był jednocześnie mistrzem USA oraz WWE. Przez cały ten czas współpracował z The Authority. W 2015 roku, podczas Live Eventu doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go na prawie rok. Powrócił w 2016  na gali PPV Extreme Rules, gdzie zaatakował Romana Reignsa, co doprowadziło do ich pojedynku na Money in the Bank o mistrzostwo WWE. Seth pokonał Romana i stał się mistrzem, lecz nie na długo, bo tuż po zakończeniu pojedynku w ringu pojawił się Dean Ambrose, który wykorzystał na Rollinsie swoją walizkę MITB. Przez następne miesiące King Slayer nie posiadał żadnego tytułu. Zmieniło się to jednak na tegorocznym SummerSlam, gdzie wraz z Ambrosem pokonali Sheamusa i Cesaro, zdobywając pasy Tag Team Raw.

  1. Samoa Joe

Legenda TNA (dzisiejszego GFW) walczy już od ponad dekady. W 2015 roku nareszcie trafił do największej federacji na świecie, gdzie udowodnił nam, że nie jest tylko kolejnym samoańczykiem bawiącym się w wrestling, ale utalentowanym wrestlerem. Joe jest byłym, dwukrotnym mistrzem NXT, w którym prezentował się wyśmienicie. Po zakończeniu swojej przygody z żółtą tygodniówką trafił na RAW, gdzie u boku Triple H’a przez krótki czas rywalizował z Sethem Rollinsem. “Samoan Submission Machine”  feudował również o pas Universal, którego nie udało mu się zdobyć. 

  1. Bray Wyatt

Bray jest jednym z najbardziej niedocenianych wrestlerów w WWE. Jak wiele innych gwiazd, on również zaczynał w NXT, gdzie utworzył dobrze nam znaną  The Wyatt Family. Brat Wyatta – Bo Dallas był w NXT zanim Bray się tam pojawił. “Pożeracz światów” był również częścią Nexus. Występował wtedy pod nazwą Husky Harris. W NXT to Bo Dallas był tym lepszym z braci, role się odwróciły gdy Bray zadebiutował w głównym rosterze. Aktualnie jest byłym mistrzem WWE i nie zapowiada się by zdobył ten pas po raz kolejny.

Zdaję sobie sprawę z tego, że zabrakło tu wiele nazwisk. Dlatego proszę żebyście napisali, czy chcecie zobaczyć kolejne części.

1 thought on “WRESTLERZY, KTÓRZY STWORZYLI NXT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *