WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

CZEGO NIE WIESZ O… #1 KENNY OMEGA

Kenny Omega jest jedną z największych gwiazd wrestlingu na świecie, pomimo tego wciąż nie trafił do WWE. Kenny walczył w wielu federacjach, jednak najbardziej rozwinął się w New Japan  Pro Wrestling, gdzie jest liderem Bullet Clubu. Nie mam zamiaru jednak opisywać jego całej kariery, dlatego przechodzimy do tytułowej części artykułu.

  1. Jest zapalonym graczem

Omega od najmłodszych lat jest wielkim fanem gier wideo, co ciekawe jego nickname “Omega” był zainspirowany nazwą broni z serii gier Final Fantasy. Kolejną rzeczą z gier, która zainspirowała Kenny’ego jest Sephora, postać po raz kolejny z gry Final Fantasy. Sephora był wojownikiem aniołem, który posiadał tylko jedno skrzydło. Jak pewnie się już domyślacie, stąd wzięła się nazwa akcji kończącej Omegi – One Winged Angel. Odniesień do gier jeszcze nie koniec. Kenny używał w ringu ruchu z gry Street Fighter, który nazywał się Hadouken. Lider Bullet Clubu ma również swój kanał na Youtubie, gdzie dodaje filmy właśnie z Street Fightera. W 2016 zmierzył się z tej grze z dobrze znanym nam Xavierem Woodsem. Omega pokonał gwiazdę WW, grając swoim ulubionym charakterem – Alexem.

  1. Kenny jest Straight Edge

Daniel Bryan i CM Punk nie są jedynymi wrestlerami, żyjącymi zasadami Straight Edge. W lutym 2016 roku Kenny napisał na Twitterze, że on również jest Straight Edge.

  1. Mówi płynnie po japońsku

Kiedy Omega przeprowadził się do Japonii, najważniejszą rzeczą była dla niego  nauka języka. Co ciekawe Kenny nauczył się tego języka głównie dzięki japońskim komiksom.

  1. Walczył z lalką i… z dzieckiem

Tak. To nie żarty.  Walki dorosłych z dziećmi nie zdarzają się codziennie w profesjonalnym wrestlingu, a jednak Kenny Omega zmierzył się z dziewczynką. Haruka, bo tak nazywała się rywalka Kenny’ego nie była pierwszym, lepszym dzieckiem. Od najmłodszych lat trenowała wrestling, co pokazała w ringu podczas tego starcia. Pojedynek ten był jednak bardzo niebezpieczny dla dziewczynki. Dla Omegi po części też, bo gdyby ten zrobił krzywdę Haruce, jego kariera mogłaby przestać istnieć. Nic takiego się jednak nie stało, a Omega wiele razy mówił, że jest to jeden z jego ulubionych pojedynków. Jeśli chodzi o lalkę, nie mam zbyt wiele Wam do przekazania, mogę jedynie napisać, że była to lalka do zabaw erotycznych. Obie walki były dosyć zabawne, dlatego polecam Wam obejrzenie ich.

  1. Ringmaster V2

W wywiadzie z Chrisem Jericho, Omega wyznał, że jego gimmick “Cleaner” miał przypominać wynajmowanego mordercę lub osobę nietykalną, zimnokrwistą, taką jak Steve Austin jako Ringmaster.

  1. Był kiedyś w WWE

Omega w 2006  występował w federacji Deep South Wrestling, która należała do WWE. Kenny odszedł wtedy z DSW, gdyż był tam po prostu nieszczęśliwy. Surowe metody treningu, problemu na zapleczu, oraz z trenerami skłoniły Omegę do odejścia. Jak myślicie, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby został w tej federacji? Koniecznie mi o tym napiszcie.

  1. Był bardzo blisko porzucenia wrestlingu

Po odejściu w wyżej wspomnianego DSW Kenny przeżywał bardzo ciężki okres. Bardzo zwątpił wtedy, czy bycie wrestlerem to na pewno zajęcie dla niego. Omega zamienił wtedy wrestling na inne sporty walki takie, jak MMA czy Ju Jitsu. W tych sportach również nie odniósł sukcesów i rozpoczął pracę na lotnisku. Po krótkim czasie Omega wrócił do ringu jako wrestler by zawalczyć z AJ Stylesem. Miała to być jednak walka pożegnalna dla Kenny’ego. Tak się jednak nie stało. Omega był pod wielkim wrażeniem “Fenomenalnego” , który zmotywował go do dalszego działania jak wrestler.

Napiszcie proszę, czy artykuł Wam się spodobał oraz czy chcielibyście zobaczyć kolejne części i  kogo miałyby one opisywać.

2 thoughts on “CZEGO NIE WIESZ O… #1 KENNY OMEGA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *