WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

CLASH OF CHAMPIONS – CIEKAWOSTKI, HISTORIA I ANALIZA MAIN EVENTU!

Jak dobrze wiecie Clash Of Champions odbędzie się już dzisiaj! Galę oczywiście będziecie mogli obejrzeć na naszej stronie, a jeśli chcecie się coś dowiedzieć o przeszłości tej gali to idealnie trafiliście!

 

Ciekawostki: 

– Gala Clash Of Champions występowała w dawniejszych latach pod nazwą „Night Of Champions”.

– Tamta ciekawostka była dość oczywista, ale czy wiedzieliście, że jeszcze wcześniej gala ta nazywała się „Vengeance”.

– Kolejna ciekawostka z tych mniej oczywistych – Kiedyś, gdy gala nazywała się „Vengeance” nie obowiązywała zasada – Wszystkie tytuły na szali. Dopiero w 2007 roku do „Vengeance” dodano człon – Night Of Champions. A już w 2008 roku gala została nazwana „Night Of Champions”.

– Czy macie pojęcie o tym, że dopiero od 2010 roku na Night Of Champions mogły występować walki inne niż o pas?! Tak! Dopiero w 2010 można było rozgrywać inne pojedynki niż o pasy!

 

Historia: 

Tak jak wyżej napisałem – Gala Clash Of Champions miała wcześniej 2 inne nazwy – Vengeance oraz Night Of Champions.

Na pierwszej edycji Clash Of Champions (Wtedy Vengeance) Chris Jericho został pierwszym w historii Undisputed Championem, gdy pokonał The Rocka, po czym Stone Colde’a Steve’a Austina.

Podczas Vengeance 2006 DX (Triple H i Shawn Michaels) zmierzyli się z Spirit Squadem w 5 on 2 Handicap Match’u. Walkę wygrali Triple H i Michaels, ale po walce Michaels włożył głowę jednego z zawodników Spirit Squadu w goły tyłek Triple H’a.

Night Of Champions 2009 odbyła się jedną z najlepszych walk w historii tej gali – CM Punk vs Jeff Hardy o pas World Heavyweight. Starcie wygrał Jeff Hardy, co okazało się dużą niespodzianką.

Analiza Main Eventu: 

Best Friends vs Randy Orton & Shinsuke Nakamura, kontrakty Kanadyjczyków na szali, a także Daniel Bryan & Shane McMahon Special Guest Refree! Main Event zapowiada się bardzo dobrze, zarówno jak i w ringu, jak i pod względem różnych spotów. Jednak zwycięstwo Owensa & Zayna jest już raczej pewne, ponieważ Sami Zayn został zapowiedziany do Mixed Challange’u w styczniu. Ale to w jaki sposób oni wygrają może okazać się bardzo ciekawe! Przewidywalny jest heel turn Shane’a McMahona, który ma pokłócić się z Danielem Bryanem, co ma doprowadzić do ich walki na Wrestlemanii 34! Jest to najbardziej prawdopodobne, a także myślę, że najbardziej pożądane przez fanów, bo zwolnienie „Najlepszych przyjaciół” nie byłoby dobrym pomysłem zważając na to, że są w jednym z głównych feudów, a poza tym są na prawdę świetni w ringu i dobrzy na mikrofonie.

 

A więc myślę, że trochę dowiedzieliście się o samej gali i jesteś do niej lepiej przygotowani! Oczywiście zapraszam na naszą stronę na godzinę 1:00 czasu Polskiego, wtedy właśnie odbędzie się ta gala!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *