WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

RAW 18.12.2017 – WYNIKI

Przed rozpoczęciem gali wyświetlone jest przypomnienie wydarzeń z zeszłego tygodnia, a konkretniej walki Brauna Strowmana z Kanem, której zwycięzca miał zmierzyć się z Brockiem Lesnarem na Royal Rumble. Jak się okazało, walka zakończyła się podwójnym wyliczeniem, dlatego dziś dowiemy się, kto finalnie stoczy pojedynek z „Bestią” podczas pierwszej gali „wielkiej czwórki” w przyszłym roku.

Główną część odcinka numer 1280, otwiera Kurt Angle, który ogłasza, iż Lesnar jest obecny na dzisiejszej gali. Chce się również odnieść do tego, kto będzie przeciwnikiem mistrza, lecz przerywa mu Braun Strowman, który aspiruje do walki z Lesnarem. Nie musimy długo czekać, ponieważ pojawia się także Kane! „The Big Red Machine” wspomina, że nikt nie jest w stanie go powstrzymać. Kane ma ochotę jeszcze coś powiedzieć, lecz przerywa mu… Paul Heyman! Adwokat Lesnara mówi, że ta rozmowa nie może odbyć się bez samego zainteresowanego i wprowadza na arenę swojego klienta. Brock pojawia się i wznosi tytuł Universal w górę. Wówczas Angle ogłasza, że na Royal Rumble zobaczymy… Triple Threat Match! General Manager wychodzi z ringu, zostawiając w nim obrońcę tytułu oraz jego rywali. Zaczyna się brawl! Strowman atakuje Lesnara, lecz ten robi unik i wyrzuca Strowmana clotheslinem za ring. Swoich sił próbuje również Kane, lecz otrzymuje F-5! Widokiem stojącego finalnie Kane’a, za ringiem Strowmana oraz nieco zdezorientowanego Lesnara na rampie kończy się ten segment.

Seth Rollins ma zmierzyć się z Samoa Joe, lecz zamiast niego pojawia się Jason Jordan.  Były mistrz tag team Smackdown mówi, iż stara się o walkę z Joe już od dwóch tygodni. Między panami dochodzi do dyskusji, którą przerywa wcześniej wspomniany Joe. Seth jednak nie ma zamiaru słuchać i prowokuje Jordana, który popycha byłego World Heavyweight Championa, przez co zirytowany Seth godzi się na pojedynek.

Singles Match: Seth Rollins pokonał Jasona Jordana

To nie koniec! Wybucha bijatyka pomiędzy Rollinsem a Joe, który finalnie wykonuje STJoe na oponencie. Joe wychodzi z ringu, gdzie spotyka poobijanego Jordana. Dokłada mu potężny cios i idzie na zaplecze, czym kończymy ten segment.

Dostajemy przypomnienie o walce w dywizji Cruiserweight: Cedric Alexander zmierzy się z Drew Gulakiem, a zwycięzca tego starcia zostanie pretendentem do tytułu mistrzowskiego.

Na zapleczu widzimy Kurta Angle, który słucha wypocin Setha Rollinsa. Towarzyszy mu tym razem już Dean Ambrose. Do tej trójki dołącza Jason Jordan. Zarówno Seth, jak i Jason chcą walki z Samoa Joe. Angle rozwiązuje ten problem: Jordan, Rollins i Ambrose zmierzą się jeszcze tego wieczoru z The Bar oraz Samoa Joe.

Dostajemy promo od Braya Wyatta, który nadal twierdzi, że „Woken” Matt Hardy jest nikim więcej niż tylko błaznem z głupim śmiechem. Bray porównuje ich rywalizację do gry w szachy.

2 on 1 Handicap Match: Finn Balor pokonał Curtisa Axela i Bo Dallasa

Podczas walki Dallas wraz ze swoim kompanem zaczęli we dwóch pastwić się nad Balorem, co doprowadziło do dyskwalifikacji. Miztourage kontynuują atak, lecz ku zdziwieniu wszystkich pojawia się… Hideo Itami! Rozprawia się on wraz z Balorem z intruzami, lecz to nie wszystko! Dostajemy tag team match!

Tag Team Match: Hideo Itami i Finn Balor pokonali The Miztourage

Po walce Itami oraz Balor ściskają sobie dłonie.

Na zapleczu Cedric Alexander udziela wywiadu. Mówi o swojej drugiej szansie jaką dziś dostanie i wierzy, iż to on wygra starcie, a później zdobędzie tytuł.

Na ekranie wyświetlają się gratulacje dla The Rocka, który znalazł się w Hall of Fame Hollywood.

Pojawiają się Drew Gulak oraz Enzo Amore, który zasada przy stole komentatorskim. Czas więc na kolejne starcie!

#1 Contender Match for WWE Cruiserweight Championship: Cedric Alexander pokonał Drew Gulaka

Podczas starcia, Enzo spojrzał w telefon. Dostał jakąś ważną wiadomość, dlatego udał się za kulisy, co rozproszyło Gulaka, który finalnie otrzymał Lumbar Check od Alexandra, co pozwoliło czarnoskóremu wrestlerowi zgarnąć zwycięstwo.

Okazuje się, że za zniknięciem Enzo stała Nia Jax. Zaczął się maly flirt, lecz przerwał go rozgoryczony Drew Gulak. Enzo mimo wszystko nie chciał go słuchać i zdenerwowany odszedł wraz z Nią.

Singles Match: Asuka pokonała Alicię Fox 

Asuka zwyciężyła po swojej charakterystycznej dźwigni na łokieć.

6-Man Tag Team Match: Samoa Joe i The Bar pokonali Setha Rollinsa, Deana Ambrose’a i Jasona Jordana

W pewnym momencie pojedynku, Rollins przez przypadek wpadł na Ambrose’a kiedy wykonywał Suicide Dive. „Lunatyk” ucierpiał do takiego stopnia, że musieli się nim zająć lekarze. Rozkojarzony Rollins wszedł do ringu, lecz od razu otrzymał Brouge Kick od Sheamusa, a legalny w tym momencie Cesaro przypiął go, dając drużynie heeli zwycięstwo.

Dostajemy przypomnienie wydarzeń z początku gali, kiedy Kurt Angle ogłosił Triple Threat Match pomiędzy Lesnarem, Kanem i Strowmanem o Universal Championship. Otrzymujemy również oficjalny plakat tego pojedynku.

Na parking podjeżdża ekskluzywna limuzyna, z której wysiada… Stephanie McMahon! Możemy się więc spodziewać Jej obecności w dalszej części gali.

Segment z Mattem Hardym, który ma przed sobą szachownicę oraz rybkę. Matt porównuje rywalizację z Wyattem do „Wielkiej Wojny”, w której on jest królem, a królową – Sister Abigail. Na koniec Matt ma do powiedzenia tylko jedno słowo: DELETE!

Powtórka sprzed kilkunastu minut, kiedy po przy niefortunnym Suicide Divie, Seth Rollins przyczynił się do kontuzji Deana Ambrose’a.

Na zapleczu The Bar i Samoa Joe atakują dwóch członków The Shield! Seth Rollins zostaje wbity twarzą w ścianę, a żebra Deana Ambrose’a traktowane są brutalnie przez Samoa Joe, który wbija w nie metalową skrzynię.

Uwaga! Uwaga! Pojawiają się… The Revival! Scott Dawson najwidoczniej wyleczył już w stu procentach kontuzję, ponieważ byli mistrzowie tag teamów NXT są gotowi do akcji! Ich przeciwnikami będą Heath Slater i Rhyno.

Tag Team Match: The Revival pokonali Heatha Slatera i Rhyno

Revival zwyciężyli po swoim świetnym finisherze – Shatter Machine.

Na zapleczu Kurt Angle spotyka przegranych poprzedniego pojedynku. Stwierdził, że muszą ciężej pracować, aby cokolwiek osiągnąć. Rhyno mówi, że ma pewien pomysł na stanie się tak silnymi jak choćby Sheamus i Cesaro, a po tym zostawia swojego partnera samego.

Panie i Panowie, przed państwem… Elias! Sławny gitarzysta WWE mówi, iż Kurt Angle jest dumny, że ma takiego zawodnika w rosterze. Eliasa twierdzi również, że wygra Royal Rumble Match! Chce zacząć już swoją kolejną piosenkę, lecz przerywa mu… Sasha Banks! „The Boss” pojawia się w ringu, lecz on nic sobie z tego nie robi i chce ponownie zacząć grać utwór. Kolejna próba kończy się fiaskiem, ponieważ tym razem na drodze staje mu Mickie James. Elias żartuje, że każda kobieta chce „iść z Eliasem”. Zaczyna grać na gitarze, lecz powiedzenie „do trzech razy sztuka” w tym przypadku się nie sprawdza, ponieważ do ringu wędruje już Bayley! Elias wychodzi z ringu, a Bayley proponuje Mu przytulenie. Ten jednak odmawia. Czas więc na dzisiejszy main event – starcie drużynowe kobiet!

 

6-Women’s Tag Team Match: Bayley, Sasha Banks i Mickie James pokonały Absolution (Paige, Mandy Rose, Sonya Deville) przez dyskwalifikację

Walka kończy się po tym, jak Mandy Rose przerywa liczenie Sashy Banks, która przypięła Paige i wspólnie z Sonyą Deville atakują Banks. Przez chwilę trwa obijanie byłej mistrzyni kobiet Raw, lecz na pomoc pojawia się Nia Jax! Radzi sobie ona skutecznie z Rose oraz Deville, lecz Paige skutecznie atakuje jej nogę i wymierza mocne kopnięcie. W tym momencie do ringu wbiega cały kobiecy roster Raw i zaczyna się regularna bijatyka. Całość przerywa Stephanie McMahon, która wchodzi do ringu i ogłasza…. PIERWSZY W HISTORII ROYAL RUMBLE MATCH KOBIET!

Widokiem kobiet skandujących wraz z publicznością „Yes!” kończy się kolejny odcinek Monday Night Raw.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *