WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

RAW – CIEKAWOSTKI NA TEMAT GALI #1 – LATA 90.

Jako, że wielkimi krokami zbliża się 25-lecie Raw, chcielibyśmy Wam przedstawić kilka faktów oraz ciekawostek z minionego ćwierć wieku. Zapraszamy do lektury!

Przypominamy, że 25-lecie Raw jak i galę Royal Rumble oraz wszystkie inne związane z WWE możecie obejrzeć na żywo w Naszej zakładce z transmisjami.

  • Pierwszy odcinek Raw odbył się 11 stycznia 1993r.
  • Zapewne większości z Was Raw kojarzy się z USA Network, ale czy wiecie, że nie zawsze tak było? We wrześniu 2000 roku tygodniówkę przeniesiono do TNN i taka rozłąka trwała aż pięć lat.
  • Vince McMahon, Randy Savage i Rob Bartlett byli pierwszymi gospodarzami show.
  • 4 listopada 1996r. to szczególna data dla czerwonej tygodniówki. Podczas tego odcinka Brian Pillman wycelował z broni do Stone Colda na wizji, gdzie ponadto zaczął przeklinać. To wzbudziło wiele kontrowersji, co przyćmiło wydarzenie, które zdecydowanie jeśli spojrzeć na bieg czasu jest ważniejsze, a mianowicie: tego samego dnia w WWF zadebiutował The Rock, wtedy znany jeszcze jako Rocky Mavia.
  • Co ciekawe, Raw nie zawsze było nadawane na żywo. W latach 90. z powodu malejących ratingów zaczęto jeden odcinek nagrywać na żywo, a drugi nagrywano od razu po gali i emitowano go za tydzień. Jak łatwo zauważyć, odcinki na żywo przeplatały się z tymi z odtworzenia.
  • Z powodu wcześniej wspomnianych ratingów, nastąpiła jeszcze jedna, istotna zmiana: czas trwania Raw wydłużono do dwóch godzin. Miało to miejsce w styczniu 1997 roku. Właśnie wtedy rozpoczął się według wielu najlepszy okres w historii federacji – Attitude Era.
  • Nawiązanie współpracy WWF z ECW poskutkowało zmienieniem nazwy tygodniówki z Monday Night Raw na Raw is War.
  • 4 stycznia 1999 roku Mankind zdobył WWF Championship. Może to nie jest jakaś szczególna ciekawostka, gdyby nie fakt, że był to odcinek z odtworzenia i komentator WCW podał fanom zgromadzonym na arenie wyniki, by odciągnąć widzów od Raw is War. Na nieszczęście włodarzy World Championship Wrestling, przyniosło to odmienny skutek – zwycięstwo Mankinda tak przyciągnęło uwagę widzów, że Nitro (konkurencyjna tygodniówka WCW) straciło 600 tysięcy widzów.
  • 27 kwietnia 1998r. odbył się słynny segment, w którym D-Generation X podjechali pod arenę na której odbywało się Nitro i przeprowadzali wywiady z fanami, od których zresztą dowiedzieli się, iż WCW dało im bilety za darmo aby tylko zapełnić pustą arenę.
  • 10 maja 1999r. Raw odnotowało najwyższą oglądalność – przed telewizorami zasiadło ponad 9.1mln  osób. Drugim najwyższym w historii wynikiem było niestety Raw po gali Over The Edge 1999r. kiedy to Owen Hart spadł z liny, uderzył głową w narożnik i w wyniku tego zmarł. Całe Raw is War po tej gali zostało poświęcone właśnie pamięci Harta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *