WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

TOP 12 NAJWSPANIALSZYCH MOMENTÓW ROYAL RUMBLE XXI w. CZ. 1

Za nami jubileuszowy epizod RAW. Przed nami już ostatnia prosta do Royal Rumble. Na Wrestling24 zrobiłem artykuł o najwspanialszych momentach SummerSlam. Postanowiłem wskrzesić tą serię artykułów tym razem na temat Royal Rumble. Nie ukrywam, że najwięcej będzie o powrotach i o samym Royal Rumble Matchu, jednak nie wszystko. Nie brałem pod uwagę lat ’90 i wcześniejszych, bo nie znam do końca realiów tamtego wrestlingu. Artykuł będzie podzielony na dwie części, a druga ukaże się przed samym PPV. Galę oczywiście będziecie mogli obejrzeć w zakładce NA ŻYWO. Serdecznie zapraszamy.

12. Kobiety w Royal Rumble Matchu

Dokładniej chodzi o trzy zawodniczki, a mianowicie Chyna, Beth Phoenix i Kharma. Brały one udział kolejno w 1999, 2010, oraz 2012r. Jako pierwsze i jedyne walczyły w męskim RR Matchu, co więcej każda przyczyniła się do wyeliminowania kogoś. W tym roku odbędzie się pierwszy RR Match kobiet i wątpię, aby ponownie jakaś zawodniczka uczestniczyła w męskim wydaniu tego starcia. Warto wspomnieć o takim wydarzeniu, który mimo iż nie wniósł wiele, to pokazał że zawodniczki są traktowane na równi z mężczyznami.

11. Powrót Bubba Ray Dudley’a

Bracia Dudley od 2005r. występowali w TNA, opuszczając WWE. Wszyscy czekali na ich powrót, lecz po takim czasie sądzono, że jedynie zostaną włączeni do Hall of Fame i nie stoczą ponownie ani jednej walki w federacji Vince’a. Niespodziewanie podczas RR Matchu w 2015r. z numerem #3 wszedł Bubba Ray Dudley. Reakcja fanów była nie do opisania, bo w końcu doczekali się tego powrotu. Był to zalążek ich pełnego przybycia, lecz musieliśmy czekać kilka miesięcy zanim znów powróci Bubba, jednak tym razem z D-Von’em. Dudley Boyz wrócili do walk w pełnym wymiarze na rok walcząc m.in. o pasy Tag Team, po czym ogłosili zakończenie kariery. Mimo tak krótkiego czasu, zobaczenie znów braci razem w największej federacji wrestlingu na świecie, to było coś.

10. Powrót Diesel’a

Diesel był postacią, którą znał każdy, ale kompletnie nikt nie spodziewał się jego powrotu do WWE. Nastąpiło to podczas RR Matchu w 2011r. Mimo, iż nie wyeliminował nikogo i spędził w ringu niecałe 3 minuty, to było naprawdę fajne zobaczyć taką legendę ponownie w ringu. W 2015r. został dodany do Hall of Fame.

9. Cobra vs. Socko

Podczas RR 2012 miało miejsce ciekawe wydarzenie. Podczas tego matchu powrócił Mick Foley. Kiedy do ringu wszedł Santino Marella wszyscy już wiedzieli, że Mr. Socko zmierzy się z Cobrą. Ten „pojedynek” zakończył się remisem, bo przerwali go Cody Rhodes i The Miz. Ciekawie jednak było ponownie zobaczyć w ringu Foleya, a tym bardziej walkę jego Socko z Cobrą.

8. Najszybsza eliminacja

I znów na liście pojawił się Santino Marella. Ma on na swoim koncie rekord, z którego raczej nie jest dumny. W 2009r. został on najszybciej wyeliminowaną osobą w historii Royal Rumble Matchu. Został on wyrzucony przez Kane’a w zaledwie 1.9 sekundy od momentu wejścia do ringu. Nie krył swojego zaskoczenia i chciał jeszcze raz wziąć udział w walce, jednak przepisy to przepisy. Dla wielu był to na pewno zabawny moment u tej barwnej i wesołej postaci.

7. John Cena wyrównuje rekord Ric’a Flair’a

Pierwsza, ale nie ostatnia pozycja na liście, w której nie ma nic o RR Matchu. John Cena po przegranych dwóch Match’ach z AJ Styles’em na Money in the Bank i SummerSlam, przygasł. Na Royal Rumble 2017 dostał szansę na rewanż z Phenomenal One, a jednocześnie na szali był tytuł WWE. AJ nie rozumiał dlaczego Cena dostał bez niczego szansę na jego tytuł, przez co rozwiązała się później jego rywalizacja z Shane’m McMahonem. John pokonał Stylesa po naprawdę fenomenalnej walce i nie tylko zgarnął pas, ale także wyrównał rekord Ric’a Flair’a w ilości razy posiadania głównego pasa i wynosi on 16. Jest to wielkie osiągnięcie i uważam, że federacja umożliwi mu pobicie tego rekordu w niedługim czasie.

6. Wysoka poprzeczka Shawna Michaels’a

Po przegranej Shawn’a na Wrestlemanii 25 z The Undertakerem, HBK nie pojawił się w WWE, aż do SummerSlam. Wtedy stoczył walkę razem z Triple H’em przeciwko The Legacy. Po tym wydarzeniu zdobyli razem pasy Tag Team. Dostał on nagrodę Slammy w kategorii najlepsza walka 2009 roku. Wtedy to powiedział, że potrafi pokonać Umarlaka i rzucił mu wyzwanie na Wrestlemanię XVI. Ten jednak będąc World Heavyweight Championem nie zgodził się na to, więc Heart Break Kid zapowiedział, że pojawi się w RR Matchu i kiedy wygra to jako swojego przeciwnika wybierze Deadmana. Podczas samego, 30-osobowego starcia, wyeliminował naprawdę dużo zawodników. Razem z HHH’em pomagali sobie wzajemnie, aż Shawn dostrzegł okazję wyeliminowania i jego. Ostatecznie Batista go wyeliminował burząc plany na pojedynek z Undertakerem. Obsesja Michaelsa doprowadziła do tego, że przez niego wraz z Triple H’em stracili pasy Tag Team, oraz podczas Elimination Chamber pozbawił Umarlaka udanej obrony pasa, co ostatecznie doprowadziło do ich walki Streak vs. Career. Jak ta walka się skończyła, wszyscy wiedzą.

To byłoby na tyle w tej części tego artykułu. Serdecznie zapraszamy na kolejną część artykułu i komentowania. Przypominamy, że galę Royal Rumble 2018 będziecie mogli obejrzeć w zakładce NA ŻYWO. Start pre-show jest zaplanowany na 23:00 i potrwa dwie godziny, zatem gala główna rozpocznie się o 01:00 i potrwa co najmniej cztery godziny. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *