WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

NXT TAKEOVER: PHILADELPHIA – ZAPOWIEDŹ

Na początku przypominam, że całą galę możecie obejrzeć na żywo w Naszej zakładce z transmisjami! Pre-show od godziny 01:00. Gala główna rozpocznie się o 02:00. Serdecznie zapraszam w imieniu całej redakcji!

Dzisiejsze NXT TakeOver: Philly odbędzie się na Wells Fargo Center w Philadelphi w stanie Pensylwania.

Ostatnie Raw na tej arenie: 27.03.2017

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 13.09.2016

Ostatnie PPV na tej arenie: Battleground 2017

KARTA WALK

Singles Match: Kassius Ohno vs. Velveteen Dream

Ciężko traktować ten feud poważnie. WWE troszkę się spóźniło i obaj zawodnicy powinni zmierzyć się wtedy, kiedy naprawdę coś znaczyli w NXT. Dream przegrał rywalizację z Blackiem, a później Johnnym Gargano, z którym również poległ Ohno. Wyglądało to dziwnie, gdy Panowie przekrzykiwali się, który przegrał w lepszym stylu. Jesteśmy po konkursie drużynowym w Zakopanem (gdzie Polska wygrała), więc analogicznie można tu przywołać przykład: to tak, jakby Rosjanie i Kazachowie kłócili się, którzy lepiej polegli, bo oboje nie dostali się do drugiej serii. Niemniej jednak w Velveteenie widzę potencjał. Problem polega na tym, że WWE lubi podkładać młodych zawodników, jakby chcieli pokazać, że mają Oni jeszcze czas. Sercem jestem jednak za Dreamem, więc w tej rywalizacji postawię właśnie na Niego.

Mój faworyt: Velveteen Dream

Tag Team Match for NXT Tag Team Championship: The Undisputed Era (Bobby Fish i Kyle O’Reilly) (c) vs. The Authors of Pain /w Paul Ellering

Tutaj również ciężko mówić o jakiejkolwiek rywalizacji. The Authors of Pain długo odgrażali się Undisputed Erze, ale miano pretendentów uzyskali całkiem niedawno, pokonując The Street Profits. Na ostatnim NXT byliśmy świadkami wymiany zdań między obiema ekipami. Nie doszło niestety do żadnego brawlu. Według mnie zbyt słaba rywalizacja by można było tutaj mówić o zmianie mistrzów. Dodatkowo: sądzę, że niebawem zobaczymy AoP w głównym rosterze, więc naturalnymi faworytami są tu członkowie Undisputed Ery.

Moi faworyci: The Undisputed Era

Extreme Rules Match: Aleister Black vs. Adam Cole 

To chyba jedyna, solidnie podbudowana walka na obecnym TakeOver. Wszystko zaczęło się od pojedynku Blacka z Colem w turnieju o miano pretendenta do mistrzostwa NXT. Zwycięsko z tej walki wyszedł Black, co później doprowadziło do ataku Undisputed Ery na Aleistera w Fatal 4-Way Matchu w finałowym starciu. Konflikt nasilił się, kiedy Aleister Black dołączył do Rodericka Stronga by stawić czoła nowej potędze NXT. Cole odwrócił uwagę Blacka, a później cała Undisputed Era brutalnie zaatakowała Blacka. W związku z tym GM NXT, William Regal ogłosił, że Cole i Black zmierzą się ze sobą w Extreme Rules Matchu. Powinniśmy spodziewać się 5-staru, ale czy WWE na to „pozwoli”? Nie wydaje mi się. Niemniej jednak na pewno będzie solidnie. Sądzę, że po przerwaniu serii zwycięstw Blacka, będzie On nieco łatwiejszym celem i to Adam Cole wyjdzie z tego starcia zwycięsko.

Mój faworyt: Adam Cole

Singles Match for NXT Women’s Championship: Ember Moon (c) vs. Shayna Baszler

Nie wiem co robi Baszler w tej walce i raczej prędko się nie dowiem. Dostała walkę o pas, bo… zaatakowała Kairi Sane? Troszkę jest to niezrozumiałe. To jednak ma podkreślić, że Baszler jest bardzo mocna. Tutaj też nie doszło do żadnego brawlu, a Panie wymieniły się jedynie spojrzeniami oraz kilkorgiem zdań, które tak naprawdę niewiele wniosły. Niby wydaje się, że troszkę za wcześnie na stratę pasa przez Moon, ale z drugiej strony: po co byłaby taka dominacja ze strony Baszler, jeżeli teraz miałaby przegrać? Dodatkowo pojawiają się plotki o przejściu Ember do głównego rosteru, więc niestety postawię tutaj na Baszler.

Moja faworytka: Shayna Baszler – nowa mistrzyni NXT

Singles Match for NXT Championship: Andrade „Cien” Almas (c) /w Zelina Vega vs. Johnny Gargano

Na oficjalnej stronie WWE napisano, że Gargano to drugi Rocky Balboa, a Philadelphia to przecież miasto, które bardzo kojarzy się właśnie z tym filmem o pięściarzu, który z outsidera stał się światową gwiazdą. Ciekawe porównanie, ale myślę, że nie ma tutaj żadnego pokrycia z rzeczywistością. Gargano wygrał Fatal 4-Way o miano pretendenta do tytułu mistrzowskiego, a na ostatnim odcinku NXT zaatakował swojego rywala, wznosząc na koniec triumfalnie tytuł w górę. Nie sądzę jednak, by na TakeOver obrazek się powtórzył. Almas potrzyma jeszcze troszkę tytuł, być może z pomocą Zeliny Vegi.

Mój faworyt: Andrade „Cien” Almas

Jeszcze raz przypominam, że całą galę możecie obejrzeć w Naszej zakładce z transmisjami! Zapraszamy do wspólnej zabawy!

1 thought on “NXT TAKEOVER: PHILADELPHIA – ZAPOWIEDŹ

  1. Dziwny pick, ja tam stawiam spokojnie na Gargano, zacznijmy od tego że mogą zacząć niesamowicie ten feud(wiecie kogo mam na myśli)0, a co do TO? Jak zwykle zniszczą MR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *