WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ROYAL RUMBLE – WYRZUCAJ ALBO ZOSTANIESZ WYRZUCONY!

 

W tę niedziele, tj. 28 stycznia 2018 roku, odbędzie się jedna z najbardziej wyczekiwanych gal roku, czyli Royal Rumble. Jest to event, który rozpoczyna okres tzw. „Droga do WrestleManii”. Wisienką na torcie podczas RR jest oczywiście Royal Rumble Match. Jest to 30. osobowy pojedynek, który polega na tym, by wyrzucać swoich przeciwników przez górną linę i jednocześnie nie zostać wyeliminowanym. W historii tych walk dochodziło do baardzo wielu, różnych incydentów, ale po kolei.

 

Czym szybciej kogoś wyrzucisz, tym mniej zawodników na później

Royal Rumble Match jest stosunkowo długim pojedynkiem. Średnia długość tego pojedynku wynosi około 50 minut. Zawodnicy, którzy wchodzą do pojedynku jako pierwsi, zawsze mają trudniej wygrać, gdyż są oni potwornie zmęczeni. Jaka jest na to rada? Najlepiej jak najszybciej wyeliminować nowo wchodzących zawodników, którzy podczas wejścia są lekko zamyśleni.

 

              Bushwhacker Luke na Royal Rumble 1991 wyleciał po około 4 sekundach

                 The Godfather na Royal Rumble 2013 zaliczył bardzo krótki powrót.

 

Mały wzrost nie pomaga

Wiadomo, osoby niskie są lżejsze, dzięki czemu łatwo je wyrzucić. Pamiętajmy jednak, że nie wszyscy zawodnicy Cruiserweigt szybko odpadają. Pomimo swojego wzrostu, Rey Mysterio jest obecnie zawodnikiem, który najdłużej utrzymał się na ringu. Ale ja nie o tym. Podczas RR Matchów wystąpili tacy zawodnicy jak Gillberg, czy Santino Marella. Nie należą oni do „olbrzymów”, przez co nie było większych problemów z wyrzuceniem ich.

Royal Rumble 2009 – Santino przeszedł do historii pojedynków RR

 

„Siła złego na jednego”

Skoro wspomniałem o tych niższych zawodnikach, trzeba wspomnieć o ich przeciwieństwach, czyli o największych uczestnikach. Ci zawodnicy są bardzo ciężkim orzechem do zgryzienia dla pojedyńczego zawodnika. Do takich zawodników zaliczani są m.in. Kane, Big Showa, Andre the Gianta, Great Khaliego, Big Daddy V czy Yokozume. W takiej sytuacji najlepiej wziąść tymczasowy rozejm i wspólnymi siłami wyrzucić tych olbrzymów.

                         Royal Rumble 2000 – grupowe wyrzucenie Rikishiego

 

Eliminacja potrafi zaboleć.

Każdy zawodnik musi potrafić tak zamortyzować upadek, żeby odczuć jak najmniejszy ból, oraz nie wyrządzić sobie dużej krzywdy, tymbardziej nie narazić się na kontuzje. Kilku zawodników posiada finishery, które powodują, że eliminacja wygląda bardziej efektownie. Wrestlerzy muszą się liczyć z takim użyciem akcji kończących przez przeciwnika. Ale trudno do końca zamortyzować np. Chokeslam z takiej wysokości.

Royal Rumble 2007 – Sabu otrzymał Chokeslama od Kane’a na stół poza ringiem

 

Nieproszony gość.

Takie osoby wywołują bardzo duże emocje u publiczności, bo to zawsze jakieś urozmaicenie walki. Czemu pojawia się ktoś taki? To głównie dlatego, że jest prowadzona rywalizacja pomiędzy dwójką zawodników i jedna ze stron nie chce pozwolić na wygraną swojego rywala.

Royal Rumble 1999 – The Rock przeszkadza Stone Coldowi dzięki czemu Mr. McMahon wygrał pojedynek

Czy jest jakiś złoty środek na przetrwanie?

Raczej jako takiego złotego środka nie ma by uniknąć eliminacji, ale zawsze możemy przedłużyć swój pobyt w RR Marchu. Zasady mówią jasno „Zawodnik zostaje wyeliminowany, gdy zostanie wyrzucony przez górną line i jego nogi dotkną podłoża”. Jak to z zasadami bywa, często można nimi manipulować. I w tym przypadku nie jest inaczej. Jeżeli zawodnik opuści ring, ale poniżej trzeciej lini, to nadal jest osobą biorącą udział w pojedynku. Byli tacy zawodnicy, którzy po prostu wychodzili z ringu i czekali na odpowiednią okazję.

Royal Rumble 2008 – Hornswoggle chowa się pod ringiem, wytrzymując ponad 26 minut w pojedynku

Po prostu KOFI KINGSTON!

Ale zaraz, czemu go wyróżniłem? Ano dlatego, że wg mnie jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gwiazd tego pojedynku. Możecie się zastanawiać, przecież nie wygrał on ani razu tego starcia, nie był nawet bliski osiągnięcia tego. Może i nie, ale sztuczki jakich chwyta się, by nie zostać wyeliminowanym są moim zdaniem genialne. Publika również żywo  reaguje na to co wyczynia Kofi, żeby nie odpaść. Chodzenie na rękach, skakanie na fotelu to jedne z rzeczy, które uchroniły go od porażki.

 

Mam nadzieję, że artykuł się Wam spodobał i przypominam o możliwości obejrzenia gali Royal Rumble 2018 na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO już w tę niedzielę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *