WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WWE ROYAL RUMBLE 2018 – ZAPOWIEDŹ

Gala PPV Royal Rumble 2018 odbędzie się w Wells Fargo Arena Philadelphii w stanie Pensylwania i będzie przeznaczona zarówno dla brandu RAW jak i SmackDown Live. Przypominamy, że galę Royal Rumble 2018 będziecie mogli obejrzeć w zakładce NA ŻYWOStart pre-show jest zaplanowany na 23:00 i potrwa dwie godziny, zatem gala główna rozpocznie się o 01:00.

Ostatnie RAW na tej arenie: 27.03.2017r.

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 13.09.2016r.

Ostatnie PPV na tej arenie: NXT TakeOver: Philadelphia

Oprócz wczorajszego TakeOver na tej arenie odbywały się także takie gale jak Wrestlemania XV, Royal Rumble 2004 i 2015, Survivor Series 2006, oraz Money in the Bank 2013.

Kick-Off

Six Man Tag Team Match: Kalisto, Gran Metalik i Lince Dorado vs. TJP, Jack Gallagher i Drew Gulak

Walka, która wzięła się znikąd. Po jednej stronie Luchadorzy, którzy może stworzą Team, a po drugiej powracający TJP, Drew Gulak, który możliwe, że zostanie nowym Cruiserweight Championem po aferze z Enzo i Jack, który nie pokazuje dużo w ostatnim czasie. Walka będzie krótka, lecz na pewno ciekawa z wieloma akcjami wysokiego ryzyka. Wydaje mi się, że heel’owie odniosą zwycięstwo w tej walce.

Przewidywani zwycięzcy: TJP, Drew Gulak i Jack Gallagher

 


The Club vs. The Revival

Kolejna walka, która pojawiła się nagle. Wynikła ona z ostatniego RAW. Panowie walczyli ze sobą wtedy i Gallows oraz Anderson bez większych przeszkód pokonali powracających byłych mistrzów Tag Team NXT. Sądzę, że i tym razem wygrają pokazując, że po powrocie Ballor Club, są bardzo niebezpieczni, lecz szkoda trochę przegranej The Revival po powrocie.

Przewidywani zwycięzcy: The Club

 


Open Challenge o pas U.S.

Nie można powiedzieć o tym starciu niedużo, bo nie wiadomo kto zawalczy z Bobby’m. Możliwe, że będzie to Dolph Ziggler, który zrzekł się pasa i wszyscy myśleli czy ten naprawdę odszedł z federacji. Nic bardziej mylnego i Show Off dalej jest w WWE. Jeżeli jednak nie, to może Jinder Mahal, co? Możliwe, że będzie chciał rewanżu za SmackDown. Lecz nawet to nie będzie żaden z nich to obstawiam tu jakiegoś debiutanta z NXT, bądź ze sceny niezależnej. Jedno raczej jest pewne; Vince nie pozwoli na tak szybką utratę pasa przez Glorious.

 Przewidywany zwycięzca: Bobby Roode

 


Główna Gala

 The Usos vs. Chad Gable & Shelton Benjamin o SD Live Tag Team Championships 

2-out-3 Falls Tag Team Match

Po porażce na Clash of Champions w Fatal 4-Way’u o pasy SD Tag Team, Gable i Benjamin dostali walkę z The Usos 2 on 2 na SmackDown po PPV. Wygrali oni i zostali pretendentami do tytułów. Na następnej niebieskiej tygodniówce pokonali oni mistrzów, lecz sędzia dopatrzył się błędu i walka została wznowiona. Usosi tym razem wyszli zwycięsko, broniąc swoje tytuły. GM SmackDown Live – Daniel Bryan ustalił walkę na RR The Usos vs. Chad Gable & Shelton Benjamin o pasy Tag Team w stypulacji 2-out-3 Falls. Wydaję mi się, że panowanie The Usos jako mistrzów Tag Team dobiega końca, szczególnie po długim feudzie z The New Day, dając szansę nowemu Tag Teamowi. Wydaje mi się, że Usosi stoczą jakąś rywalizację do Wrestlemanii po czym przejdą na RAW.

Przewidywani zwycięzcy: Shelton Benjamin & Chad Gable

 


Seth Rollins & Jason Jordan vs. The Bar o RAW Tag Team Championships

 

Feud pomiędzy tymi drużynami trwa naprawdę długo, a mianowicie od SummerSlam, z jednym małym wyjątkiem. Tym wyjątkiem jest Jason Jordan, który zastępuję Dean’a Ambrose’a, który doznał kontuzji na jednym z epizodów czerwonej tygodniówki. Kurt Angle postanowił dodać do The Shield swojego syna zamiast The Lunatic Fringe’a, w ramach rekomopensaty. Młody zawodnik od początku chciał być traktowany jako pełnoprawny członek Shield. Zawiódł się jednak i chciał udowodnić, że na to zasługuje poprzez pomoc Rollinsowi w walkach. Nie wychodziło mu to zbyt dobrze patrząc np. na walkę pseudo „The Shield” vs. Ballor Club, po której Reigns był wściekły na Jordana. Jednak Jordan i Rollins pokazali, że mogą współpracować wygrywając pasy Tag Team z The Bar. Ci będą chcieli się zrewanżować i odebrać stracone niedawno tytuły. Mam nadzieję, że jeżeli nie dziś to niedługo Jordan i Rollins stracą tytuły i Jason odejdzie od Kingslayera i Reignsa, bo The Shield to The Shield, bez nikogo innego.

Przewidywani zwycięzcy: The Bar

 


AJ Styles vs. Kevin Owens & Sami Zayn o WWE Championship

2 on 1 Handicap Match

Kolejna z wielu decyzji Daniela Bryana, która nie podobała się Shane’owi McMahon’owi. Zarówno Zayn jak i Owens mocno zaleźli za skórę Komisarza SD, a ten nie raz próbował ich wyrzucić na różne sposoby. Ostatecznie zachowali pracę, co więcej dostali szansę i to dużą na pas WWE. Napisałem dużą, ponieważ nie będzie to Triple Threat Match, a Handicap Match. Wyszło to stąd, że po przegranych walkach 1on1 z KO i Sami’m przez ingerencję w walkę drugiego z nich, AJ rzucił, że pokonał by ich razem nawet w stypulacji Handicap. Na to zareagował Bryan, który potraktował to wyzwanie bardzo poważnie i ustalił taką walkę. Shane zarzucił Danielowi, że od początku wspierał Kevina i Sami’ego. Ostatecznie Komisarz nie usunął tej walki z karty Royal Rumble. Trudno jest wybrać zwycięzce tego starcia ponieważ po jednej stronie mamy dwóch genialnych zawodników, a po drugiej Phenomenal One’a. Sądzę, że jednak to starcie wygra Styles, pokazując jak jest dobry i dlatego, że nie potrafię wyobrazić sobie sytuacji, w której są dwaj mistrzowie do jednego pasa.

Przewidywany zwycięzca: AJ Styles


Brock Lesnar vs. Braun Strowman vs. Kane o WWE Universal Championship

Triple Threat Match

To starcie miało genialną podbudowę i mimo, że zapowiada się na krótkie, to będzie pełne ryzykownych akcji. Jeżeli ktoś kilka miesięcy temu zapytałby mnie kto zmierzy się na RR o pas Universal, bez wahania powiedziałbym Lesnar vs. Balor. Jednak w tym czasie wiele się zmieniło. Lesnar dalej jest mistrzem, lecz Balor jest obecnie zaangażowany ze swoimi braćmi z Balor Club. Podobno sam Vince zmianił plany federacji ze względu na słabą prezentację postaci Finn’a. Creative Team musiał wymyślić coś równie dobrego, a nawet lepszego. Wtedy trwała rywalizacja Kane’a ze Strowman’em. To było to. Na RAW odbyła się walka tych zawodników o miano pretendenta do walki na RR z Lesnarem. Ta walka zakończyła się remisem i ustalono więc, że obaj zmierzą się z Lesnarem. W trakcie feudu byliśmy świadkami dominacji Strowmana nad resztą. Przy takiej przewadze normalnie postawił zwycięstwo Monster Among Men’a, jednak Halo?! Prawdopodobnie czeka nas walka Lesnar vs. Reigns o tytuł Universal. Wydaje mi się, że Strowman trochę będzie dominował po czym inicjatywę przejmą Kane i Lesnar eliminując Brauna z walki. Wtedy Lesnar niszczy Big Red Machine, wykonuje na nim F5 i takim sposobem broni swój tytuł.

Przewidywany zwycięzca: Brock Lesnar

 


Pierwszy w historii 30-osobowy Royal Rumble Match Kobiet

Tutaj nie ma co za dużo gadać. Czeka nas naprawdę genialna i niezapomniana walka, która wpisze się na karty historii wrestlingu. To ostatni krok w rewolucji kobiecego wrestlingu. Rozpoczęły go Sasha Banks, Charlotte, Backy Lynch i Bayley. I tak mieliśmy już Iron Man Match, Hell in a Cell Match oraz TLC Match. Pierwszy raz w jednym tygodniu RAW, SD Live i NXT kończyły emisję właśnie walką kobiet. Trudno jest tu wybrać triumfatorkę, lecz raczej na pewno każdy ma swojego faworyta. Wyjątkowo skupię się na zawodniczkach, które moim zdaniem mogą wygrać. Jako pierwsza do głowy od razu przychodzi mi Asuka, która jak dotąd nie przegrała żadnego pojedynku w WWE. Nie można zapomnieć o powracającej Becky Lynch. Do tego grona na pewno można zaliczyć Sashę Banks, która niejednokrotnie pokazała na co ją stać. I jest oczywiście Paige. Zaraz ktoś powie: „Ale Paige została kontuzjowana tak mocno, że musi skończyć karierę i została wycofana z RR Matchu”. A jeżeli to tylko genialna zagrywka ze strony WWE!? Trzeba także pamiętać o powrotach, a jednym z nich prawdopodobnie będzie Lita. Mimo to nie sądzę, że wygra ona ten pojedynek. Sam osobiście czekam na powrót Trish Stratus i AJ Lee. Jednak odbiegając od marzeń jeżeli miałbym wybrać pomiędzy zawodniczkami, które wymieniłem to serce podpowiada Sasha Banks, a rozum Asuka lub Paige. Nie dobra, nie będę się dłużej nad tym rozpisywał i moim zdaniem Royal Rumble Match kobiet 2018 wygra Asuka.

Przewidywany zwycięzca: Asuka

 


30-osobowy Royal Rumble Match 

Na tą walkę prawdziwy fan wrestlingu czeka cały rok. Kiedy tylko kończy się SummerSlam to na Youtubie zaczynają pojawiać się filmiki o RR np. symulacje, prawdopodobny zwycięzca itp. Jest to jedyna taka walka w roku. Jej koniec jest początkiem Road to Wrestlemania. Co rok fani stawiają sobie pytanie kto wygra w tym roku. Royal Rumble od roku 2013 (oprócz ostatniego) były do przewidzenia. W tamtym roku nie było to takie oczywiste, ale znaliśmy prawie wszystkich jej uczestników. W tym roku jest lepiej w tej kwestii. U bukmacherów typy zmieniają się jak w kalejdoskopie: Cena, Reigns, Bryan, Balor, Nakamura. Mam nadzieję na wiele debiutów i powrotów. Mam kilka takich osób, na których powrót czekam np. CM Punk, RVD, Batista, Jeff Hardy. Jest to pierwszy raz, kiedy jest mi tak trudno wybrać zwycięzcę pojedynku. Bardzo bym chciał, aby powrócił Punk, albo Bryan i któryś z nich pierwszy raz w karierze tryumfował w RR Matchu. Jednak na powrót pierwszego trzeba będzie poczekać, o ile do niego dojedzie, a Daniel jeżeli wróci do ringu to na Wrestlemanii zmierzy się z Shane’m. W tej sytuacji moim faworytem jest Finn Balor. Zapytacie dlaczego? Liczę na to że jakimś cudem przejdzie na SD i na WM zawalczy z AJ Stylesem nie tylko o pas WWE, ale także o przywództwo w The Clubie.

Przewidywany zwycięzca: Finn Balor

To byłoby na tyle. Jeszcze raz zapraszamy na nasz Stream. Galę będziecie mogli obejrzeć w zakładce NA ŻYWOStart pre-show jest zaplanowany na 23:00 i potrwa dwie godziny, zatem gala główna rozpocznie się o 01:00 i potrwa co najmniej cztery godziny. Nie zapomnijcie o Naszym nowym TYPERZE! Jeśli zasady są dla Was nie zrozumiałe, prosimy zapoznać się z INSTRUKCJĄ. Zachęcamy do wzięcia udziału!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *