WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

TOP 10 WWE – ZBANOWANE RUCHY

Top 10 red 3d realistic paper speech bubble isolated on white

Mimo wyreżyserowanego charakteru walk w WWE, gwiazdy na własnej skórze odczuwają wykonywane na nich akcję. Niektóre ruchy zostały zablokowane z powodu bycia zbyt niebezpiecznymi dla innych, a ja przedstawię 10 z nich.

#10 – Chair Shot To The Head

Uderzenie ciężkim metalowym krzesłem w głowę mogło mieć katastrofalny wpływ na mózg. Ruch ten kojarzony z Attitude Era i Ruthless Aggression Era, został zbanowany w 2008.

#9 – Piledriver

I nie chodzi tu o finiszer Undertakera, tylko o oryginalny Piledriver wykonywany przez takie gwiazdy jak Jerry Lawler i Bret Hart. Ruch ten został zbanowany w środku 2000 roku, lecz mogliśmy go zobaczyć na RAW w 2013 podczas walki Cena vs. CM Punk.

#8 Curb Stomp

Mimo że ruch ten wygląda niebezpiecznie, nie jest on bardziej grożny niż inne pozycje na tej liście. Głównym powodem zbanowania była obawa przed powtarzaniem tego ruch przez dzieci. Na szczęście ruch ten powrócił do arsenału architekta podczas walki z Finnem Balorem na RAW z 15 stycznia.

#7 – Canadian Destroyer

Jest to jedna z wariacji wcześniej wspomnianego Piledrivera. Został usunięty razem z oryginałem z tego samego powodu.

#6 – Kinniku Buster

Ruch wywodzący się z Japonii został zaadaptowany przez Samoa Joe podczas jego pobytu w NXT. Ostatni raz został on wykonany w czerwcu 2015 roku. Po wykonaniu tego ruchu Tyson Kidd musiał zakończyć karierę, a Bret Hart powiedział że jest „Extremalnie niebezpieczny”.

#5 – Victory Star Drop

i tu pojawią się głosy „Co ty mówisz, Bayley wykonała ten ruch na Sashy Banks podczas NXT Take-Over Broklin”. A ja odpowiem Tak i Nie, Owszem wykonała ale odwróconego Frankensteina. Podczas prawdziwego Victory Star Drop nogi idą pod ręce przeciwnika skracając obrót.

#4 – Dragon Screw Neck Whip

WWE bardzo nie lubi szyj. DDT z drugiej liny Randy’ego Ortona jest ok. Ale jak podniesiemy to na 3 linę i dodamy obrót otrzymamy zbanowany ruch.

#3 – Diving Headbutt

Szalenie proste i Szalenie niebezpieczne. Nawet jednorazowe wykonanie tej akcji jest niebezpieczne, a co dopiero wielokrotne skoki doprowadziły niektórych do rozległych urazów. Najlepszym przykładem jest Chris Benoit który miał w młodym wieku miał mózg dziadka z Alzheimerem.

#2 – Top Rope Big Boot

Akcja ta została zbanowana po tragicznym wypadku Sid Eudy’ego. (filmik tylko dla ludzi o mocnych nerwach)

#1 – Burning Hammer

Skrajnie niebezpieczna akcja wywodząca się z Japonii wykonywana przez Kenta Kobashi’ego. Gdzie Victory Star Drop ranił tylko głowę tak ta akcja celowała w barki i kark przez co była ultra niebezpieczna i ultra rzadka. Sam Kobashi wykonał ją tylko 7 RAZY.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *