WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ELIMINATION CHAMBER MATCH – ZASADY POJEDYNKU

Przed Nami jedna z najbardziej wyczekiwanych gal, która nie jest w kanonie „wielkiej czwórki”, czyli Elimination Chamber. Nie jest to może gala, która trzyma niewiarygodny poziom przez cały czas trwania, jednakże warto czekać na jedno wydarzenie – Elimination Chamber Match. Jak zapewne wiecie – w tym roku ujrzymy aż dwa takie starcia, ponieważ ujrzymy pierwsze w historii takie starcie kobiet.

Przyjrzyjmy się więc zasadom tego ekstremalnego starcia:

Jak sami widzicie, jest to stalowa konstrukcja, wyglądająca podobnie do klatki Hell in a Cell, tylko, że z kopułowatym szczytem, a nie płaskim jak w przypadku tej pierwszej. Cechą charakterystyczną jest również powierzchnia za ringiem, która jest także metalowa, bez żadnej amortyzacji jak to jest w przypadku standardowych mat poza ringiem i zrównana z krawędzią kwadratowego pierścienia.

Jeżeli nigdy nie oglądaliście Elimination Chamber Matchu, zapewne na zdjęciu zwróciliście uwagę na cztery kabiny, które są umieszczone w narożnikach klatki. Są to pomieszczenia dla zawodników. Czterech wrestlerów wchodzi do kabin, a dwóch (w tym roku trzech) rozpoczyna starcie w ringu. Co pięć minut komputer losuje zawodnika, który ma wejść do ringu. Jest to oczywiście starcie eliminacyjne – wygrywa ten, który jako jedyny zostanie „przy życiu”.  Z klatki nie ma ucieczki, ponieważ jest ona otwierana jedynie w momencie, kiedy zawodnik zostanie wyeliminowany, ponieważ musi wtedy opuścić konstrukcję.


Przypominam, iż całą galę Elimination Chamber, jak również inne związane z WWE, możecie obejrzeć w Naszej zakładce z transmisjami.

Jeżeli nie wiecie, jakie pojedynki znajdują się w karcie gali, nie musicie daleko szukać, ponieważ w pełni zaktualizowaną znajdziecie tutaj.

To nie zaspokaja Waszych potrzeb? Skoro tak, zachęcamy do obszernej zapowiedzi gali Elimination Chamber 2018, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym typerze, gdzie możecie obstawiać walki. Link – TYPER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *