WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WRESTLEMANIA CO I JAK?

Artykuł ten jest skierowany głównie do nowych fanów wrestlingu ale również Ci którzy chcą się czegoś nowego o naszej kochanej wrestlemanii dowiedzieć, nie powinni być zawiedzeni.

Co to w ogóle jest?

Wrestlemania to nic innego jak największa nadawana przez WWE gala PPV. WM-ka jest jednocześnie najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną galą wrestlingu na świecie, to jej popularności federacja Vinca Mc Machona zawdzięcza swój sukces a wielu zawodników swoje wielkie momenty takie jak streak Undertakera czy kariera Mr Wrestlemania (Shawn Michaels)

O historii słów kilka

Pierwsza w historii Wrestlemania odbyła się 1985 roku w Nowym Yorku. Main Eventem tejże gali był match Tag teamowy – Hulk Hogan & Mister T vs Roddy Piper & Paul Ordnoff. Od tego czasu gala odbywała się rokrocznie bez przerwy aż do dnia dzisiejszego. Do tej pory odbyły się więc 33 Wrestlemanie, a od 34 dzielą nas tylko godziny.

I co z tego ? 

 

Mamy już elementarną wiedzę na temat Wrestlemanii, ale co tak naprawdę czyni ją tak wyjątkową po za tym że jest największą i najpopularniejszą galą. To jest coś czego nie mogę wam przekazać słowami w tym artykule, jest to coś co musicie przeżyć sami. Zobaczyć jak rodzą się legendy i jak upadają giganci. Okazję do tego będziecie mieli już jutro w naszej zakładce Live, gdzie będziecie mogli za darmo obejrzeć całe wydarzenie na żywo oraz dzielić swoje emocje z chatem !

Ciekawostki na koniec

Wrestlemania 2 odbywała się na 4 różnych arenach!

Najdłużej zasiadającym za stołem komentatorskim Wmki jest Michael Cole (w 1999 oraz od 2002 do dzisiaj)

Najwięcej Wrestlemanii odbyło się w Nowym Yorku (4)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *