WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE WRESTLEMANIA 34

Gala WWE Wrestlemania 34 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!

♦Wstęp do walk oraz wynik został opisany w językach: Polski, Angielski, Francuski oraz Włoski.♦

♦Some parts of this results got a English language.♦

♦Alcune parti di questo risultati ottenuto una lingua italiana.♦

♦Certaines parties de ce résultats obtenu une langue Français.♦

KICK-OFF

Andre the Giant Memorial Battle Royal

♠ Pierwszą walką gali, była walka ku pamięci Andre the Giant’a w której udział wzięli zawodnicy Raw oraz Smackdown Live.

♠ First fight was been Andre the Giant Memorial Battle Royal Match. This fight include superstars from Raw and SmackDown Live.

♠Il primo incontro, è stato in memoria di Andre la Giant’a che ha visto la partecipazione di giocatori Raw e Smackdown Live.

♠Premier combat a été André le géant Memorial Battle Royal Match. Cette lutte comprennent les superstars de Raw et SmackDown Live.

Wcześniejsi zwycięzcy Andre the Giant Memorial Battle Royal:

2014 – Cesaro

2015 – Big Show

2016 – Baron Corbin

2017 – Mojo Rawley

Eliminacje tegorocznej walki:

1. Aiden English
2. Connor
3. Curt Hawkins
4. R-Truth
5. Primo
6. Mike Kanellis
7. Tyler Breeze
8. Victor
9.  Karl Anderson
10. Luke Gallows
11. Apollo Crews
12. Titus O’Niel
13. Rhyno
14. The Revival
15. Sin Cara
16. Fandango
17. Heath Slater
18. Goldust
19. Tye Dillinger
20. Dolph Ziggler
21. Kane
22. Mojo Rawley
23. Baron Corbin

Walka zakończyła się kiedy w ringu pojawił się Bray Wyatt, nie będący uczestnikiem tego pojedynku. Były rywal Matta Hardego postanowił pojawić się w walce i…pomóc mu. Dzięki niemu wyeliminowany został Mojo Rawley, a następnie Baron Corbin.

Zwycięzca – Matt Hardy

Winner – Matt Hardy

Gagnant – Matt Hardy

Vincitore – Matt Hardy

Cruiserweight Championship — Cedric Alexander vs. Mustafa Ali

♠Druga walka odbyła się o pas Cruiserweight po tym jak Enzo Amore musiał zrzec się tytułu za sprawą wykluczenia go z federacji przez oskarżenia na tle seksualnym, które zostały rzucone w jego stronę.

♠Second fight at this PPV was been between Cedric Alexander and Mustafa Ali, after permanently fired Enzo Amore, who must vacated his title after his been arrested cause of sexual problems.

♠Secondo incontro a questo PPV era stato tra Cedric Alexander e Mustafa Ali, dopo definitivamente licenziato Enzo Amore, che deve vacante il suo titolo dopo suo stato arrestato causa di problemi sessuali.

♠Second combat à ce PPV a eu entre Cedric Alexander et Mustafa Ali, après avoir définitivement tiré Enzo Amore, qui doit laissé vacant son titre après l’arrestation de son cause des problèmes sexuels.

Od samego początku można było przypuszczać że walka będzie na zasadach przyjacielskich, bez wewnętrznych sporów. Dowodem tego było podanie sobie rąk na samym początku, świadczące o wzajemnym szacunku. Start walki był bardzo statyczny i wolny, co jest zdecydowanie niepodobne do dywizji cruiserweight. Połowa tego pojedynku działała na zasadzie 1/1. Obaj walczyli na równym poziomie, wymieniając ciosy oraz swoje akcje firmowe między sobą. W pewnym momencie poza ring wyleciał z dużym impetem Mustafa, co mogło zakończyć się fatalnie dla tego pojedynku. Na szczęście Mustafa wrócił do pojedynku i chwilę później pokazał nam że wszystko z nim w porządku, wykonując piękną serię akcji, która wręcz zmroziła Alexandra. Pomimo próby przypięcia Cedrica, sędzia doliczył tylko do dwóch, po tym jak Jego noga znalazła się na linie, przerywając tym samym liczenie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Cedrica. Chwilę później wykorzystał on fakt że Mustafa nie dał rady go odliczyć.

Walka zakończyła się w momencie kiedy Cedric Alexander wykonał krótką serię ciosów, po czym wykonał swój finisher – Lumbar Check, przypinając i odliczając Mustafę do trzech. Po odliczeniu mogliśmy oglądać rodzaj szacunku, w postaci przytulenia pokonanego Mustafę, przez Cedrica Alexandra. Taki sam obraz mogliśmy oglądać na Wrestlemanii 24, po walce Shawna Michaelsa z Rickiem Flairem.

Zwycięzca i nowy mistrz cruiserweight – Cedric Alexander

Winner – Cedric Alexander

Gagnant – Cedric Alexander

Vincitore – Cedric Alexander

WrestleMania 1st Women’s Battle Royal 

♠Trzecią walką Wrestlemanii było pierwsze w historii Battle Royal kobiet. W walce udział wzięły zawodniczki Raw, oraz Smackdown Live.

♠Third fight was been first Women’s Battle Royal in WWE history. This fight include women’s from Raw, SmackDown Live and NXT.

♠Terzo incontro era stato reale di battaglia prima donna nella storia della WWE. Questa lotta sono donne da Raw, SmackDown Live e NXT.

♠Third bataille a été la Battle Royal première femme dans l’histoire de la WWE. Cette lutte comprennent des femmes de Raw, SmackDown Live et NXT.

Eliminacje Battle Royal kobiet:

1. Carmella
2. Dana Brooke
3. The Absolution
4. Lana
5. Becky Lynch
6. Micky James
7. *w tym momencie nie było już uczestniczek NXT
8. Natalya
9. Riot Squad
10. Sasha Banks
11. Bayley

W pewnym momencie Bayley wyeliminowała Sashę Banks pod przykrywką przyjaźni, świętując tym samym swoje zwycięstwo. Jednakże chwilę później w ringu pojawiła się Naomi, która nie została wcześniej wyeliminowana. Naomi wykonała na nieświadomej Bayley swój finisher – Rear View, po czym wyeliminowała Bayley, stając się tym samym pierwszą zwyciężczynią Battle Royal kobiet, w historii.

Zwyciężczyni – Naomi

Winner – Naomi

Gagnant – Naomi

Vincitore – Naomi

GALA GŁÓWNA

Galę główną otwarło wystąpienie muzyczne – Chloe and Halle.

Intercontinental Championship — The Miz (c) vs. Seth Rollins vs Finn Balor

♠Czwarta walka gali a zarazem pierwsza głównej karty, odbyła się pomiędzy mistrzem interkontynentalnym – The Mizem, byłym mistrzem tag teamów – Sethem Rollinsem, oraz byłym mistrzem universal – Finnem Balorem.

♠Fourth fight was been between intercontinental champion – The Miz, former tag-team champion – Seth Rollins and former universal champion – Finn Balor.

♠ Quarto lotta era stata tra il campione intercontinentale – The Miz, ex tag team champion – Seth Rollins e l’ex campione universale – Finn Balor.

♠Fourth lutte a été entre le champion intercontinental – The Miz, champion de l’ancienne étiquette-équipe – Seth Rollins et ancien champion universelle – Finn Balor.

Walka rozpoczęła od razu w sposób dynamiczny. Od samego początku widać było że zależy zawodnikom na jak najszybszym wygraniu, świadczyło o tym ciągłe próby przypięć. Po chwili Miz wylatuje poza ring i zostaje w ringu Rollins, który po chwili także wylatuje z ringu, co wykorzystuje Finn Balor wykonując akcję poza ring na ówcześnie wyrzuconych Panów. Następnie w ringu mamy pojedynek Miza z Balorem, który przerywa splashem Seth Rollins. Po tej akcji walka toczy się pomiędzy nimi wszystkimi, z przewagą Miza. Po chwili Miz postanawia wyrzucić z ringu Setha i skupić się na Finnie, tym samym tworząc pojedynek Miz vs Balor. Chwilę później wraca Seth i wykonuje sling blade na Mizie oraz Balorze. Mimo tej akcji, to Miz ponownie ma krótką przewagę. Dochodzi do próby przypięcia, jednakże nieudanej. Nieudana próba przypięcia nie przeszkadza Mizowi, który eliminuje Setha i wykonuje figure four leglock na Finnie Balorze. Mimo bólu i cierpienia, Finn nie poddał się. Akcję przerywa Rollins, wykonując splasha z narożnika. Po wykonanej akcji Finn postanawia opuścić ring by wygenerować dodatkowe siły, które zostały mu odebrane przy ówcześnie wykonanym finisherze. Jednakże na regenerację nie pozwala mu Seth który na początku próbował wykonać running powerbomb na barierki, na The Mizie, jednakże po chwili zdecydował się wykonać tą akcję na Finnie Balorze, ryzykując tym samym kontuzjowanie go, jak za czasów kiedy walczyli o tytuł mistrza Universal. Jednakże w tym momencie to Finn robi kontrę, wykonując sling blade oraz dropkick na Sethcie, a następnie wrzuca go do ringu gdzie zaczyna się najbardziej zacięta część tego pojedynku. W ringu zaczyna się prawdziwa wymiana ognia, pomiędzy Sethem a Finnem, gdzie do wszystkiego po chwili dołącza The Miz. Mimo dołączenia do tego starcia Miza, nie przeszkadza to Sethowi w przejęciu przewagi. Seth wykonuje przepiękny running powerbomb na Mizie oraz superplex na ówcześniej przygotowanym w narożniku, Finnie. Jak to Seth ma w zwyczaju, wykonuje on zawsze dwa suplexy pod rząd, jednakże w tym wypadku to Balor wykonał kontrę, przerolowując go i tym samym próbując zakończyć pojedynek jak to zrobił na jednym z niedawnych Raw. Chwilę później Miz wykonuje swój finisher – Skull Crushing Finale na Sethcie Rollinsie, ale sędzia dolicza także tylko do dwóch. Następnie krótki pojedynek toczą Miz oraz Balor, ale we wszystko miesza się Seth, odsuwając tym samym Balora i skupiając swoje ataki na Mizie. W końcu dochodzi do przypięcia Miza przez Setha. Sędzia liczy, raz, dwa… i nie trzy. Liczenie przerywa Finn Balor wykonując swoją akcję kończącą – Coup de Grâce, przerywając tym samym liczenie. Momentalnie akcja zostaje powtórzona, tym razem na Mizie. Coup de Grâce po raz drugi zostaje zaaplikowane, jednakże ponownie i ta akcja nie zakończyła tego pojedynku.

W trakcie odliczania Miza pojawia się Seth Rollins, który wykonuje swoją akcję kończącą – Curb Stomp na Balorze, przerywając tym samym odliczanie Miza, który chwilę później także otrzymuje Curb Stomp, po czym sędzia liczy do jednego, dwóch i…trzech.

Zwycięzca i nowy mistrz interkontynentalny – Seth Rollins

Winner – Seth Rollins

Gagnant – Seth Rollins

Vincitore – Seth Rollins

SmackDown Women’s Championship — Charlotte Flair (c) vs. Asuka

♠Piąta walka odbyła się pomiędzy mistrzynią kobiet SmackDown – Charlotte, a niepokonaną, zwyciężczynią pierwszego w historii Royal Rumble kobiet – Asuką.

♠Fifth fight was between SmackDown Women’s Champion – Charlotte Flair and winner of the first Women’s Royal Rumble in WWE history – Asuka.

♠Quinto lotta era tra Asuka campione – Charlotte Flair e vincitore della Royal Rumble la prima donna nella storia della WWE – SmackDown femminile.

♠Cinquième combat opposait Asuka Champion – Charlotte Flair et vainqueur de Royal Rumble de la première femme dans l’histoire de la WWE – SmackDown féminines.

Walka rozpoczęła się w iście technicznym stylu. Obie Panie już na samym początku dały z siebie bardzo dużo, pokazując jakim wachlarzem technicznym się potrafią posługiwać. W pewnym momencie wzajemnego pojedynku, to Asuka wyrzuca Charlotte poza ring i pomimo późniejszego jej powrotu, to Asuka wciąż utrzymuje przewagę. Następnie dochodzi do kontry i delikatną przewagę zaczyna zdobywać Charlotte. Po zdobytej przewadze, Charlotte postanawia ją jeszcze bardziej wzmocnić. Królewna wchodzi na narożnik by wykonać swój firmowy moonsault z narożnika. Niestety dla Charlotte, stety dla Asuki, akcja nie udaje się, gdyż Asuka wykonuje kontrę w postaci submission’a próbując zmusić do odklepania Charlotte. Jednakże mistrzyni pozostaje niezłomna. Przechodzi do kontry. Tą kontrą okazuje się być inna akcja submission’owa – Boston Crab, po czym przechodzi do nieudanej próby przypięcia. Od tego momentu walka jest całkowicie wyrównana, obie Panie dają z siebie wszystko, by tylko siebie osłabić do jak największego stopnia. W końcu przewagę zdobywa jedna z zawodniczek. Asuka. W momencie gdy walka przeniosła się na krawędź ringu, Asuka wykonała suplex poza ring, wręcz nokautując tym swoją rywalkę, oraz samą siebie. W tym momencie doszło do liczenia. Sędzia doliczył do 7..8..9…ale nie do 10. Na całe szczęście Charlotte i Asuka zdążyły wrócić do ringu by kontynuować pojedynek. Po powrocie do ringu nawałnicę ciosów w kierunku Charlotte wykonała Asuka. Cios za ciosem i dropkick dosadnie osłabił mistrzynię, jednakże próba przypięcia jej zakończyła się fiaskiem, udowadniając że mistrzyni nie jest jeszcze na tyle osłabiona by zostać odliczona. W pewnym momencie to Charlotte wysłała odpowiedź do Asuki, wykonując na niej piękną akcję z narożnika i odliczając ją do jednego, dwóch… i nie do trzech. Charlotte nie zamierzała marnować czasu oraz swojej przewagi i postanowiła iść za ciosem. Próba wykonania akcji Natural Selection, jednakże dochodzi do kontry ze strony Asuki. Od tego momentu mamy chwilowo wyrównaną walkę, którą przerywa spear ze strony Charlotte.

Po wykonanym spearze Charlotte wykonuje swoją akcję kończącą – Figure-Eight, zmuszając tym samym Asukę, co doprowadziło do zakończenia jej serii zwycięstw.

Zwyciężczyni – Charlotte Flair

Winner – Charlotte Flair

Gagnant – Charlotte Flair

Vincitore – Charlotte Flair

 

United States Championship — Randy Orton (c) vs. Bobby Roode vs. Jinder Mahal vs. Rusev

♠Szósta walka należała do grand-slam-champion’a – Randiego Ortona, byłego mistrza – Bobbiego Rooda, byłego mistrza WWE – Jindera Mahala oraz przewodniczącego ruchu „Rusev Day” – Ruseva.

♠Sixth fight was between grand slam champion – Randy Orton, former champion – Bobby Roode, former WWE champion – Jinder Mahal and leader of „Rusev Day” – Rusev.

♠Sesto lotta era tra grand slam champion – Randy Orton, ex campione – Bobby Roode, ex campione WWE – Jinder Mahal e leader di „Rusev Day” – Rusev.

♠Sixth lutte était entre grand slam champion – Randy Orton, ancien champion – Bobby Roode, ancienne champion de la WWE – Jinder Mahal et leader de « Rusev Day » – Rusev.

Początek walki należał do Ruseva który zdobył sobie przewagę tuż po zaatakowaniu znajdujących się poza ringiem Ortona i Mahala. Następnie Rusev rozpoczął walkę w ringu z Bobbym Roodem. Po chwili w ringu pojawił Orton który przerwał pojedynek. Następnie dochodzi do superplexu, jednakże liczenie przerywa Rusev i Mahal. Po przerwanym liczeniu dochodzi do nieudanej próby sojuszu ze strony Mahala, co skutkuje zaatakowaniem go przez Ruseva. Nagle walka przenosi się poza ring, gdzie na początku Orton atakuje Ruseva, następnie Jinder Otrona aż w końcu walka przenosi się do ringu, gdzie toczy się pomiędzu Bobbym a Jinderem. Po pewnym momencie do ringu wraca Orton, który usłyszawszy odliczanie, zjawia się by je przerwać. Następnie Ortona atakuje Rusev, jednakże na nic to się zdało, ponieważ po chwili mieliśmy serię RKO. Trzy RKO zostały zaaplikowane, jednakże nawet to nie wystarczyło by zakończyć ten pojedynek, ponieważ były mistrz, Bobby Roode, zdołał przerwać liczenie. Po przerwanym liczeniu dochodzi do finishera – Glorious DDT, jednakże przerywa tą akcję Jinder Mahal. Następnie w ringu mierzą się Rusev oraz Mahal, gdzie to Rusev zdobywa sobie delikatną przewagę. Po zdobytej przewadze i powaleniu Jindera, Rusev przechodzi do zaaplikowania finishera – Acolade. Jednakże Jinder daje radę się wyrwać z akcji i zasłonić się jednym z braci Singh, który przyjął na siebie cios Ruseva.

Cios wymierzony w jednego z braci Singh był na tyle dezorientujący że chwilę po tym Jinder wykonał swoją akcję kończącą – Khallas, na niczego nie świadomym Rusevie, kończąc tym samym pojedynek.

Zwycięzca i nowy mistrz Stanów Zjednoczonych – Jinder Mahal

Winner – Jinder Mahal

Gagnant – Jinder Mahal

Vincitore – Jinder Mahal

Ronda Rousey & Kurt Angle vs. Stephanie McMahon & Triple H

♠Siódma walka odbyła się pomiędzy byłą mistrzynią UFC – Rondą Rousey, zdobywcą złotego medala olimpijskiego – Kurtem Angem, komisarzem RAW – Stephanie McMahon oraz COO WWE – Triple H.

♠Seventh fight was between former UFC champion – Ronda Rousey, owner of olympic gold medal – Kurt Angle, commisioner of RAW – Stephanie McMahon and COO of WWE – Triple H.

♠Settimo lotta era tra ex campione UFC – Ronda Rousey, proprietario della medaglia d’oro olimpica – Kurt Angle, Commissario di RAW – Stephanie McMahon e COO della WWE – Triple H.

♠Septième combat opposait l’ancien champion UFC – Ronda Rousey, propriétaire de la médaille d’or olympique – Kurt Angle, commissaire de RAW – Stephanie McMahon et COO de la WWE – Triple H.

Przed walką doszło do uzasadnionego sporu pomiędzy Rondą i Stephanie, który zagrzał obie zawodniczki do pojedynku. Następnie walkę rozpoczęli Kurt Angle oraz Triple H. Walka toczyła się na korzyść Kurta, jednakże w pewnym momencie Ronda spróbowała wejść do ringu gdyż zauważyła że Stephanie próbowała brudnej zagrywki, co odwróciło uwagę sędziego oraz Kurta Angle, który to wyleciał poza ring, oraz następnie został wepchnięte w stalowe schody przez Triple H. W samym zamieszaniu nie zabrakło także kilka ciosów od Stephanie McMahon wymierzonych w stronę Kurta. Po tych ciosach Kurt zostaje wrzucony do ringu i Triple H zyskuje nad nim przewagę. Przewaga toczy się aż do momentu kiedy to za plecami łapie Kurta Stephanie, przytrzymując go by Triple H mógł wykonać cios. Szczęście w nieszczęściu, ponieważ Triple H nie trafił Kurta a prawie trafił swoją żonę prosto w twarz, gdyż Angle zrobił w odpowiednim momencie unik. Po tym incydencie uwaga Triple H została odwrócona, a to wykorzystał Kurt Angle, który wykonał suplexa na nim. Po wykonanej akcji Angle spróbował zmiany z Rondą, jednakże uniemożliwiła to Ronda, która zrzuciła ją z ringu. Zrzucenie zaskutkowało ponownym pojedynkiem pomiędzy Kurtem a Triple H. Pojedynek nie trwa długo, gdyż Angle wyrzuca Triple H poza ring i dokonuje zmiany z Rondą, co oznaczało że Stephanie także musiała wejść do ringu. Tak się złożyło że Ronda nawet nie pozwoliła jej do tego ringu wejść, gdyż sama się na nią rzuciła, wrzucając ją własnoręcznie do kwadratowego pierścienia. W tym momencie zaczęło się prawdziwe piekło dla Stephanie. Rousey bez żadnych zahamować zaczęła atakować Steph, za wszystkie wcześniejsze upokorzenia. W trakcie ataku doszło między innymi do próby armbaru, jednakże nieskutecznej. Po wydostaniu się Stephanie z wcześniej wspomnianego armbaru, zdobyła sobie ona przewagę. Przewaga Stephanie nie trwała jednak wiecznie. W pewnym momencie na właściwe tory wróciła Ronda i podjęła próbę przypięcia, która zakończyła się fiaskiem, przez fakt iż Triple H wyciągnął sędziego z ringu, a później samą Rondę, ciskając nią mocno w podłogę. Następnie próbę ataku podjął Kurt, który wylądował ostatecznie na stole komentatorskim. Po uporaniu się z rywalami Triple H wszedł do ringu by sprawdzić stan zdrowia swojej żony, jednakże nie trwało to zbyt długo, ponieważ chwilę później w ringu znalazła się Ronda Rousey z chęcią zemsty. Po jej wejściu ringu odbyła się walka Triple H vs Ronda Rousey, pomimo zakazom sędziego. Walkę koniec końców przerywa Stephanie, która zaatakowała Rondę na tyle lekceważąco, że ta postanowiła za nią ruszyć, eliminując tym samym siebie oraz ją z pojedynku na pewien czas. Następnie w ringu ponownie zawitali mężczyźni. Odbył się pojedynek Kurt Angle vs Triple H, w trakcie którego doszło do suplexa ze strony Kurta, który pomimo iż był wykonany z dużą siłą, nie zakończył pojedynku. Po tej nieudanej próbie zakończenia pojedynku, do ringu wróciła Stephanie, jednakże zaraz tego pożałowała. Zaraz po jej powrocie, spróbowała kopnąć Kurta, który to przejął jej nogę i za namową publiczności zapiął jej swoją akcję kończącą – Angle Lock. Akcję przerywa jej mąż, wykonując swój finisher na Anglu – Pedigree. Po wykonanej akcji następuje próba przypięcia, która zostaje przerwana przez powracającą do walki Rondę Rousey. W ramach zemsty za przerwane liczenie, Triple H postanawia wykonać Pedigree na Rondzie, jednakże ta wykonuję kontrę w postaci hurricanrany. Następnie w ringu pojawia się ponowie Stephanie której zostaje zapięta akcja firmowa Rousey – Armbar, natomiast na leżącym obok Triple H – Angle Lock. Obie akcje przerywa Triple H który z wielkim bólem wpycha Kurta wprost na Rousey. Po tym dochodzi do próby podwójnego Pedigree, jednakże koniec końców Triple H ląduje poza ringiem wraz z Kurtem Anglem, a w ringu zostaje Ronda oraz Stephanie.

W końcu Ronda wykonuje kolejną próbę Armbaru, tym razem skuteczną. Z trudem armbar zostaje zaaplikowany, co powoduje natychmiastowe odklepanie Stephanie, kończąc tym samym ten pojedynek.

Zwycięzcy – Ronda Rousey & Kurt Angle

Winners –  Ronda Rousey & Kurt Angle

Gagnants –  Ronda Rousey & Kurt Angle

Vincitori –  Ronda Rousey & Kurt Angle

SmackDown Tag Team Championship — The Usos (c) vs The New Day vs. The Bludgeon Brothers

♠Ósma walka dobyła się pomiędzy mistrzami tag-teamów SmackDown – The Usos, czterokrotnymi mistrzami tag-team The New Day oraz dominującymi Bludgeon Brothers.

♠Eight fight was between SmackDown Tag Team Champions – The Usos, fourth-time tag team champions – The New Day, and most dominant in past weeks – Bludgeon Brothers.

♠Otto lotta era tra SmackDown Tag Team Champions – The Usos, quarto-tempo tag team champions – The New Day e la maggior parte dominante nelle scorse settimane – Bludgeon fratelli.

♠Huit lutte opposait SmackDown Tag Team Champions – The Usos, quatrième fois champions par équipe – The New Day et dominant la plupart dans les dernières semaines – Bludgeon frères.

Walka rozpoczęła się od natychmiastowego finishera – Trobule In Paradise na jednym z braci Uso, jednakże liczenie przerwali The Bludgeon Brothers. Następnie Bludgeon Brothers przeszli do dewastacji obu tag teamów, przypominającą tą z Fastlane. Po długim niszczeniu obu drużyn, do kontry przeszli The Usos. Jednakże kontra w ich wykonaniu była tylko chwilowo skuteczna. Chwilę później na właściwe tory wrócili Bludgeon Brothers niszcząc ponownie obie drużyny.

Ostatecznie Bludgeon Brothers tuż po wykonaniu swojego finishera przeszli do przypięcia i odliczenia przeciwników, stając się tym samym nowymi mistrzami tag-teamów SmackDown.

Zwycięzcy i nowi mistrzowie SmackDown Tag Team – Bludgeon Brothers

Winners – Bludgeon Brothers

Gagnants – Bludgeon Brothers

Vincitori – Bludgeon Brothers

The Undertaker vs John Cena

♠Dziewiąta a zarazem niespodziewana walka należała do powracającego po roku The Undertakera oraz szesnastokrotnego mistrza świata – Johna Ceny.

♠Nineth fight was between „the deadman” – The Undertaker, and sixteen world champion – John Cena.

♠Nono lotta era tra „il deadman” – The Undertaker e sedici campione del mondo – John Cena.

♠Neuvième lutte était entre « le deadman » – The Undertaker et seize champion du monde – John Cena.

Walkę poprzedził segment z Eliasem, który pojawił się pod przykrywką ciemności, nabierając publiczność i dając im nadzieję że może to być Undertaker. Elias wyszydził Johna Cenę i nakazał opuścić ring, po czym zagrał swój koncert. Chwilę później koncert został przerwany przez atak Ceny, który wykonał krótką serię swoich charakterystycznych ciosów, wraz z akcją kończącą, eliminując Eliasa z Wrestlemanii. Po tej eliminacji wszystko wskazywało na to że Cena opuści Wrestlemanię i na tym się zakończy cały segment, ale w pewnym momencie muzyki Ceny przycichła, przygasły światła i rozbrzmiała muzyka Undertakera, oraz po chwili pojawił się deadman we własnej osobie, krocząc wolno w kierunku ringu. Nagle rozbrzmiał ring. Zaczęło się. Legendarny pojedynek, na który fani czekali od lat. Undertaker od samego początku zdominował Cenę, nie dając mu zrobić więcej niż jednej akcji.

Sam pojedynek był bardzo krótki, Undertaker zaprezentował kilka swoich ikonicznych i legendarnych akcji, po czym wykonał Tombstone Piledriver, kończąc tym samym pojedynek.

Zwycięzca – The Undertaker

Winner – The Undertaker

Gagnant – The Undertaker

Vincitore – The Undertaker

Daniel Bryan & Shane McMahon vs. Kevin Owens & Sami Zayn

♠Dziesiąta walka odbyła się pomiędzy Danielem Bryan’em, komisarzem Smackdown Live – Shane McMahon’em, a byłym mistrzem universal – Kevinem Owensem oraz byłym mistrzem NXT – Samim Zaynem.

♠Tenth fight was been between finally comeback – Daniel Bryan, commissioner of SmackDown Live – Shane Mc’Mahon, former Universal champion – Kevin Owens and former NXT champion – Sami Zayn.

♠Decimo lotta era stata tra infine rimonta – Daniel Bryan, Commissario di SmackDown Live – Shane Mc’Mahon, ex campione universale – Kevin Owens e l’ex campione NXT – Sami Zayn.

♠Dixième lutte a été entre enfin de retour – Daniel Bryan, commissaire de SmackDown Live – Shane Mc’Mahon, ancien champion universelle – Kevin Owens et ancien champion de NXT – Sami Zayn.

Walkę poprzedził atak z zaskoczenia wykonany przez Owensa i Zayna, który wyeliminował na pewien czas Bryana. Po tym incydencie Shane walczył 1v2 i na początku faktycznie przewagę sobie zyskał, jednakże chwilę później przewagę zdobyli Owens i Zayn. Od tego momentu przez długą część walki oglądaliśmy jak Owens i Zayn maltretują wręcz Shane McMahona z widoczną przewagą. Nagle pojawia się kontra w postaci coast to coast ze strony Shane’a, jednakże zaraz po tym ataki zostają wznowione. W końcu pojawia się Daniel Bryan. Bryan staje obok narożnika i nagle dochodzi do zmiany Owensa i Zayna oraz Shane’a i Bryana. Daniel wchodzi do ringu i zaczyna niszczyć Zayna, następnie Owensa, a na końcu ich obu. Później następuje próba akcji na Zaynie, jednakże za nogę łapie Bryana, Kevin Owens. Po odwróceniu uwagi Daniela, dochodzi do finisheru Samiego – Helluva Kick, jednakże sędzia dolicza tylko do dwóch. Następnie obrywa Shane oraz Daniel Bryan przyjmuje na siebie finisher Owensa – Pop Up Powerbomb, który także nie wystarcza by odliczyć Bryana. Później Sami Zayn desperacko zaczyna poniżać Bryana, jednakże ten w odwecie daje mu kilka ciosów ogłuszających go.

Ostatecznie to Bryan wykonuje swoją akcję kończącą – Running Knee oraz przechodzi do submission’u, zmuszając tym samym Zayna do odklepania.

Zwycięzcy – Daniel Bryan & Shane McMahon

Winners – Daniel Bryan & Shane McMahon

Gagnants – Daniel Bryan & Shane McMahon

Vincitori –  Daniel Bryan & Shane McMahon

Raw Women’s Championship — Alexa Bliss (c) vs. Nia Jax

♠Jedenasta walka należała do mistrzyni kobiet Raw – Alexy Bliss oraz do pretendentki – Nia Jax.

♠Eleventh fight was been between Raw women’s champion – Alexa Bliss and her former friend – Nia Jax.

♠Onzième lotta era stata tra il campione di Raw femminile – Alexa Bliss e il suo amico ex – Nia Jax.

♠Undicesimo lutte a été entre Raw championne – Alexa Bliss et son ancien ami – Nia Jax.

Przed samą walką Nia Jax postanowiła pozbyć się towarzyszki Bliss – Micky James, z wielkim impetem eliminując ją poza ringiem. Następnie Nia wróciła do ringu gdzie momentalnie zaczęła się rozprawiać z Alexą. Mistrzyni przewagę zdobyła dopiero w momencie kiedy użyła brudnego zagrania, mianowicie ciosu w oko, dopiero wtedy zdobyła przewagę. Po zdobytej przewadze Alexa postanowiła skupić się na osłabianiu nóg Jax, co dało jej przewagą na długi czas pojedynku. W trakcie trwania przewagi mieliśmy także chwilową walkę poza ringiem, oraz ddt które ostatecznie nie zakończyło pojedynku. Po nieudanej próbie przypięcia Nia Jax przeszła do kontry wrzucając tym samym w narożnik Alexę oraz wykonując na niej przepotężny rzut. Alexa ratując się przed wściekłą Jax, próbowała jeszcze dwa razy użyć brudnego zagrania, tym razem jednak Nia była na tyle zdeterminowana że nie zadziałało to na nią jak wcześniej i ta kontynuowała swoją serię ataków.

Ostatecznie Nia Jax wzięła na barki Alexę i weszła z nią na narożnik, po czym wykonała swoją akcję kończącą – Samoan Drop, przypinając oraz odliczając Bliss do trzech, co zakończyło ten pojedynek.

Zwyciężczyni i nowa mistrzyni kobiet Raw – Nia Jax

Winner – Nia Jax

Gagnants – Nia Jax

Vincitori – Nia Jax

WWE Championship — AJ Styles (c) vs. Shinsuke Nakamura

♠Dwunasta walka odbyła się pomiędzy fenomenalnym mistrzem WWE – Aj Stylesem, a królem mocnego stylu – Shinsuke Nakamurą.

♠Twelfth fight was between the phenomenal WWE champion – Aj Styles and king of strong style – Shinsuke Nakamura.

♠Dodicesimo lotta era tra il WWE champion – Aj Styles fenomenale e il re dello stile forte – Shinsuke Nakamura.

♠Douzième lutte était entre le roi de style fort – Shinsuke Nakamura et le champion de la WWE – Aj Styles phénoménaux.

Walka marzeń zaczęła się spokojnie z szacunkiem do rywala. Przez długą część pojedynku mieliśmy bardzo wyrównane starcie. Żaden z Panów nie zdobył znaczącej przewagi przez bardzo długi czas. Aj Styles jak i Shinsuke Nakamura wykonywali wzajemne ciosy, duszenia czy akcje techniczne, mając za zadanie osłabić ich samych. Walka toczyła się bardzo spokojnym nurtem. W pewnym momencie tej wyrównanej walki doszło do delikatnej kontuzji lewej nogi Shinsuke, oraz pleców Stylesa. W końcu ze spokojnej walki zaczęła się nieco nutka dynamiki. Doszło do submission’u na Shinsuke Nakamurze, jednakże ten momentalnie skontrował akcję na inny submission uziemiając Stylesa na pewien czas. Następnie gdy Styles zebrał nieco sił, zdołał wynieść Nakamurę i wykonać na nim powerbomb, wyzwalając się tym samym z akcji mającej na celu poddanie go. Po wykonaniu powerbombu znowu wróciliśmy do spokojnego pojedynku. Gdy obaj nabrali sił zaczęła się walka w parterze na ciosy. Czysty test wytrzymałościowy. Po teście to Styles przeszedł do wykonania jednego ze swoich finisherów – Phenomenal Forearm, po czym przypiął Nakamurę, ale tylko do dwóch. Następnie Styles przeszedł do 450° splash, jednakże kontrę wykonał Nakamura i Aj spadł wprost na jego kolana, po czym został przypięty i sędzia doliczył tylko do dwóch. Kolejno przyszedł desperacki atak Nakamury, oraz Kinshasa która także nie zakończyła pojedynku.

Nakamura po nieudanej akcji, postanowił ją powtórzyć. Błędnie. Aj Styles wykonał kontrę na kolejnej próbie wykonania Kinshasy, wykonując swój drugi finisher – Styles Clash, kończąc tym tą walkę.

Pod koniec mieliśmy jeszcze moment przekazania sobie szacunku ze strony Stylesa i Nakamury. Jednakże w tym momencie doszło do niespodziewanego tzw. heel turnu, kiedy to Nakamura zaatakował poniżej pasa Stylesa, a następnie zaczął go brutalnie kopać wiele razy. Na sam koniec, Nakamura wykonał kolejną Kinshasę, tym razem poza ringiem, dobijając tym samym na pół przytomnego Stylesa, po czym wyszedł z areny.

Zwycięzca – Aj Styles

Winner – Aj Styles

Gagnant – Aj Styles

Vincitore – Aj Styles

Raw Tag Team Championship — The Bar (c) vs. Braun Strowman & Nicholas

♠Trzynasta walka należała do mistrzów tag-team RAW – The Bar oraz Brauna Strowmana i Nicholasa.

♠Thirteenth fight was been between Raw Tag Team Champions – The Bar, the monster among man – Braun Strowman and Nicholas.

♠Tredicesimo lotta era stata tra Raw Tag Team Champions – The Bar, il mostro tra uomo – Braun Strowman e Nicola.

♠Treizième lutte a été entre Raw Tag Team Champions – le Bar, le monstre entre homme – Braun Strowman et Nicholas.

 

Przed rozpoczęciem pojedynku okazało się że Braun Strowman nie ma partnera i postanowił go znaleźć tuż przed walką. Braun zaczął szukać zatem swojego partnera spośród publiczności gdyż uznał że jego tag-team partnerem będzie ktoś właśnie z niej. Po kilku minutowej przechadzce Braun natrafił na chłopaka imieniem Nicholas. Jak pomyślał tak i zrobił, wziął chłopaka ze sobą do ringu i z nim zawalczył w tag-teamie.

Sama walka nie była bardzo długa i skomplikowana. Braun na samym początku zdobył sobie przewagę i zdewastował Cesaro i Sheamusa. Następnie doszło do ich wspólnego ataku i to oni przejęli przewagę nad Braunem. Później dochodzi do zmiany z Nicholasem, ale on rzecz jasna nie zawalczył tylko natychmiastowo zmienił się ponownie z Strowmanem.

Po zmianie z Braunem doszło do finishera – Running Powerslam, po czym sędzia odliczył Cesaro do trzech.

Zwycięzcy i nowi mistrzowie tag-team – Braun Strowman & Nicholas

Winners – Braun Strowman & Nicholas

Gagnants – Braun Strowman & Nicholas

Vincitori – Braun Strowman & Nicholas

Universal Championship — Brock Lesnar (c) vs. Roman Reigns

♠Ostatnia walka odbyła się pomiędzy mistrzem Universal, bestią – Brockiem Lesnarem a ‚big dogiem’ – Romanem Reignsem.

♠Last fight was been between Universal champion, the beast – Brock Lesnar and big dog – Roman Reigns.

♠Ultimo incontro avvenuto tra l’universale Champion Brock Lesnar e Roman Reigns.

♠Dernier combat a eu lieu entre le maître, bête-Brock universel Lesnar et le „grand chien”-Roman Reigns.

Walkę rozpoczął Brock Lesnar który błyskawicznie rzucił się na Romana Reignsa. Następnie po zdobytej początkowej przewadze doszło do serii suplexów. Po serii suplexów Reigns wykonał kontrę i to on wykonał swoją serię. Serię superman punchów. Później walka przeniosła się poza ring gdzie została zdjęta osłona ze stołu komentatorskiego. Po powrocie do ringu Brock Lesnar ponownie zaczął serię suplexów. Następnie Panowie znowu znaleźli się poza ringiem, gdzie to wykonany został spear na stół komentatorski. Po wykonanym spearze, Panowie wrócili do ringu gdzie został zaaplikowany superman punch oraz dwa speary, które ostatecznie nie zakończyły pojedynku. Nadszedł czas na kolejny spear. Tym razem nieudany. Gdy Roman Reigns wziął rozpęd, kontrę wykonał Lesnar uderzając go kolanem prosto w głowę, a następnie wykonał mu f5. Jednakże obie te akcje nie przyniosły zwycięstwa Brockowi. Następnie mieliśmy serię f5, kilka pod rząd i żadne z nich nie okazało się na tyle skuteczne by miało zmusić Reignsa do nie poderwania barku. W końcu Lesnar postanowił przejść do czegoś więcej i zdjął rękawice. Zdjęcie rękawic nie świadczy o niczym dobrym, przekonał się o tym nie tak dawno Randy Orton i tym razem przekonał się także o tym Roman Reigns, ponieważ polała się krew. Mimo tych akcji, Roman dał radę zrobić jeszcze kontrę i wykonał Lesnarowi dwa speary. Nic to nie dało, Lesnar odkopał przy próbie odliczenia.

Po nieudanych spearach, Lesnar podniósł się i wykonał F5, które ostatecznie dobiło Reignsa i zakończyło ten pojedynek.

Zwycięzca – Brock Lesnar

Winner – Brock Lesnar

Gagnant – Brock Lesnar

Vincitore – Brock Lesnar

 

1 thought on “WYNIKI WWE WRESTLEMANIA 34

  1. Walka Charlotte vs Asuka była moim zdaniem najgorsza walka na wm.. ten cały hype I ciągłość zwycięstw Asuki zakończyli bardzo słabo.. powinni dać jej wygrać żeby zapieczętować jej niepowstrzymana ( jak do tej pory ) siłę.
    No ale cóż to wwe oni znani są do spieprzenia takich rzeczy.
    Reszta walk była przyjemna do ogladania, poza walka Ceny z undertakerem.
    Oczywiście najlepszą walka była Romka z Brockiem i to tylko dlatego że Romek dostał srogi wpier… XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *