WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 15.04.18r.

Witam was w kolejnym rankingu mężczyzn od W1. Dzisiejszy ranking będzie nietypowy, ponieważ nie znajdzie się na niej 10, ale aż 15 zawodników. Wrestlemania weekend był na tyle emocjonujący, że nie mogłem się zdecydować na mniejszą ilość wrestlerów. Dzięki temu zwycięzca otrzyma nie 10, a aż 15 pkt. Za #2 jest 14 pkt i tak dalej. Na końcu będą także dwie nowość rankingu. Przejdźmy zatem do naszej listy.

15. Samoa Joe

Na ostatnim RAW doszło do długo oczekiwanego powrotu Samoa Joe. Nie stoczył On żadnej walki, ale wygłosił krótkie promo w stronę Romana Reignsa. Wyśmiewał jego porażkę, oraz wyzwał go do pojedynku na Backlash. Mocny powrót pozwolił mu na objęcie #15 miejsca w tym zestawieniu.

14. Braun Strowman & Nicholas (-7)

Cały Braun Strowman. Potrafi zaskoczyć w każdym momencie, także na największej ze scen. Po wygraniu Battle Royalu o miano pretendentów do tytułów TT, zaczęły się spekulacje kto zostanie partnerem Monster’a. Mówiono o wielkich powrotach i nazwiskach, jednak jak się okazało jego pomocnikiem nie został ani wrestler, ani celebryta. Został nim chłopak z publiczności o imieniu Nicholas. Trochę zawiodłem się tym, bo liczyłem na czyjś powrót, ale ich segment był ciekawy. Po wygraniu tytułów już na następnym RAW zrzekli się pasów. Nie mniej jednak, zwycięzca poprzedniego miesiąca spada, aż o #7 pozycji.

13. Jeff Hardy (0)

Jeff powrócił po dość długiej nieobecności i stoczył walkę z Rollinsem i Balorem przeciwko The Miztourage. Dzięki powrotowi jak i dość niezłemu starciu, Hardy zajmuję u mnie dziś #13 miejsce debiutując na liście.

12. Shinsuke Nakamura (-9)

UUU, takiego spadku jeszcze nikt nie zaliczył. Konkurencja była duża i Nakamura nie mógł liczyć na więcej. Jednak pozostał na liście dzięki swojemu heel turnowi na WM 34. Mało kto się tego spodziewał, a jeżeli już to prędzej AJ stałby się tym złym. Także na ostatnim SD Live dołożył swoje 5 groszy do walki Styles vs. Bryan. Walka była bardzo ciekawa, lecz Japończyk doprowadził do dyskwalifikacji atakując obu z nich. Nie zmienia to jednak faktu, że Shinsuke spadł o 9 pozycji.

11. AJ Styles (-9)

Mówiłem, że spadek Nakamury pobił rekord??? AJ go wyrównuje i razem dzierżą ten niechlubny zaszczyt. AJ podobnie jak Nakamura dość dobrze wypadł w walce na WM. Jest on nad nim jedynie dlatego, że pokonał Japończyka i dwie noce później doszło do jego starcia z Danielem Bryanem, które wyszło naprawdę dobrze. Spadł on jednak tak samo jak Shinsuke.

10. Daniel Bryan (0)

Daniel pojawia się w rankingu po raz kolejny, lecz pierwszy raz jako zawodnik, a nie GM. Zrzekł on się tego tytułu, aby móc regularnie walczyć w ringu WWE. Federacja wydając zgodę na jego powrót, ustaliła walkę z Shanem przeciwko KO & Samiemu. Wygrali oni to starcie po czym na SD, Bryana zastąpiła Paige. Ustaliła ona walkę Daniel vs. AJ tej samej nocy. W walkę zainterweniował Nakamura doprowadzając do dyskwalifikacji. Bryan dostaję u mnie za to miejsce #10.

9. Bobby Lashley (0)

Debiutuje on także na naszej liście. Podczas koncertu Eliasa niespodziewanie pojawił się, atakując go. Utrzymał go przez kilka sekund w powietrzu pokazując swoją siłę i dyspozycję do walk. Miejmy nadzieję, że w następnych tygodniach będziemy widzieć jego genialne walki.

8. The Undertaker (0)

Nie takiej walki fani spodziewali się po rocznej nieobecności (nie licząc RAW 25). Fakt, chyba wszyscy czekali na tą walkę, lecz wejście Deadman’a było dłuższe niż ich starcie. Sam Undertaker zaprezentował swoją dobrą formę. Sądzę więc, że stoczy on w tym roku jeszcze kilka walk (najbliższa jest już zapowiedziana na Greatest RR z Chrisem Jericho), na koniec odbywając ostatnią na WM 35 z Johnem Ceną.

7. Roaman Reigns (-3)

Roman na liście i to tak wysoko? Tak Panie i Panowie. Zasłużył na to pokazując się w walce z Lesnarem. Padł dopiero po kilku F5. Inni zawodnicy jak Joe czy Strowman kapitulowali po jednym. Sama walką przebiegła dość szybko, lecz ostatecznie mistrz obronił pas. Na następnym RAW dowiedzieliśmy się, że stoczą oni walkę na GRR w Steel Cage Match’u. Roman jednak spada o #3 pozycje.

 6. Seth Rollins (-1

Kolejny także bardzo utytułowany zawodnik znajduję się oczko wyżej niż jego brat z The Shield. Zasłużył na to za wygraną tytułu Interkontynentalnego jednocześnie zostając Grand Slam Championem. Na RAW stoczył walkę Tag Team’ową, którą także wygrał. Pozostaję pytanie kto zajmie kolejne miejsca, skoro tak mocno utytułowani zawodnicy już są na liście?

5. Tommaso Ciampa (0)

Nie ukrywam, że reszta rankingu, to przewaga NXT. Po prostu TakeOver, wypadło o niebo lepiej niż WM 34. Tommaso zajmuje dziś #6 miejsce debiutując na liście. Pokazał się z naprawdę dobrej strony w walce ze swoim dawnym TT partnerem. Nie ma co dużo gadać, zasłużył na to miejsce.

4. Aleister Black (0)

To była naprawdę solidna walka o pas NXT. Obaj pokazali co potrafią i ta walka była jedną z najlepszych o ten pas. Wygrał ją Aleister Black zgarniając tytuł. Mało kto zakładał inny scenariusz zważywszy na to, że Black pokonał takie gwiazdy jak Adam Cole czy Velveteen Dream.

3. Johnny Gargano (0)

Gargano ostatecznie rozprawił się ze swoim byłym TT partnerem. Wygrał on chyba najlepszą walkę całego Wrestlemania weekend. Stypulacja dodała tylko smaczku temu starciu i miejscami było naprawdę brutalnie. Beton i kule ortopedyczne były tylko częścią tego genialnego starcia. Dziś Johnny zajmuję miejsce na najniższym stopniu podium.

2. Brock Lesnar (-1)

Brock nieznacznie spada w rankingu, jednak pokazał swoją dominację w walce z Reignsem. Miał z nim problemy w postaci wielu odkopnięć po kolejnych F5, jednak doprowadził do obfitego krwawienia Romana o ostatecznie „zdobył” Roman Empire. Było to ogromnym zaskoczeniem, ponieważ każdy zakładał wygraną Reignsa i przejście Lesnara do UFC. Tak się nie stało i dzięki temu osiągnięciu Lesnar zajmuję #2 miejsce. Kto zatem zajmie miejsce #1?

1. Undisputed Era (0)

Cała stajnia dokonała niemożliwego. Aktualnie posiadają wszystkie tytuły NXT oprócz głównego. Dodatkowo wygrali turniej Dusty Rhodes Tag Team Classic. Zdrada Rodericka Stronga, pomoc mistrzom i dołączenie do nich była wielkim zaskoczeniem. Nie mniej jednak jest to jeden z najlepszych Teamów w NXT wszech czasów, a może i w całym WWE. Przywódca całej tej stajni – Adam Cole, w dużej mierze przyczynił się do pozycji jaką zajęli w tym tygodniu. Wystąpił w dwóch pojedynkach i oba wygrał. Nikt inny tak bardzo nie zasłużył na #1 miejsce jak oni.

I to już koniec rankingu, który myślę, że przypadł Wam do gustu. W porównaniu do ostatniego rankingu wypadli:

Baron Corbin (#10), Elias (#9), Randy Orton (#8) i Rusev (#6).

Tak prezentuje się nowy ranking na ten miesiąc:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Undisputed Era 15 pkt 15 pkt
2. Brock Lesnar 14 pkt 14 pkt
3. Johnny Gargano 13 pkt 13 pkt
4. Aleister Black 12 pkt 12 pkt
5. Tommaso Ciampa 11 pkt 11 pkt
6. Seth Rollins 10 pkt 10 pkt
7. Roman Reigns 9 pkt 9 pkt
8. The Undertaker 8 pkt 8 pkt
9. Bobby Lashley 7 pkt 7 pkt
10. Daniel Bryan 6 pkt 6 pkt
11. AJ Styles 5 pkt 5 pkt
12. Shinsuke Nakamura 4 pkt 4 pkt
13. Jeff Hardy 3 pkt 3 pkt
14. Braun Strowman & Nicholas 2 pkt 2 pkt
15. Samoa Joe 1 pkt 1 pkt

Można więc zauważyć, że NXT zdominowało ranking, zajmując 4 na 5 pierwszych miejsc. Między nich wplatał się jedynie Lesnar, który zajął #2 miejsce. Nie ma indywidualnie Adama Cole’a, ponieważ jego osiągnięcia są dodane do Undisputed Ery. Tak samo jeżeli w następnym tygodniu Strong dostanie 2 pkt to będą liczone do ogólnej Undisputed Ery. Trochę to skomplikowane, ale mam nadzieję, że dość proste do zrozumienia. Ranking wszech czasów prezentuje się tak:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Brock Lesnar 14 pkt 44 pkt
2. Braun Strowman 2 pkt 37 pkt
3. Seth Rollins 10 pkt 32 pkt
4. Shinsuke Nakamura 4 pkt 32 pkt
5. Roman Reigns 9 pkt 30 pkt
6. Sami Zayn  – 24 pkt
6. AJ Styles 5 pkt 24 pkt
8. Bludgeon Brothers 21 pkt
9. Finn Balor 20 pkt
9. John Cena 20 pkt

Wojna brandów przedstawia się następująco:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. NXT 51 pkt 51 pkt
2. RAW 46 pkt 46 pkt
3. SD Live 15 pkt 15 pkt

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *