WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 22.04.18r.

Witam was ponownie w kolejnej części naszego rankingu. Wracamy do normy i dzisiaj ujrzymy 10 najlepszych tego tygodnia. Oczywiście lista to moje przemyślenia i nie każdy musi się ze mną zgadzać. Nie przedłużając zapraszam więc do rankingu.

10. Roman Reigns (-3)

Roman otwiera dzisiejszą listę dzięki swojemu promo przeciwko Samoa Joe. Nic specjalnego nie powiedział i stąd taka pozycja, a nikogo lepszego na to miejsce nie znalazłem.

9. Braun Strowman (+5)

Streak Brauna w naszym rankingu nadal trwa i ma się dobrze mimo odległego miejsca w naszym rankingu. Wywalczył je dzięki przypięciu The Miza i daniu wygranej swojej drużynie w 10-cio osobowym pojedynku. Dziwnie jest widzieć Strowmana jako face’a i to u boku np. Rollinsa, ale taki Monster też nie jest zły.

8. Daniel Bryan (+2)

Daniel z listy na listę awansuje i dziś otrzymuje miejsce #8. Zawdzięcza je uratowaniu AJ’a oraz dobrą walką z nim przeciwko Rusevowi i Englishowi, mimo że przegrali ją. Ogromnie cieszę się z jego powrotu i mam nadzieję, że jego forma będzie rosła.

7. Samoa Joe (+8)

O ile w zeszłym tygodniu AJ i Nakamura zaliczyli chyba największy spadek w rankingu, to Joe prawdopodobnie pobił odwrotny rekord. Wdał się w sprzeczkę z Reignsem i niespodziewanie zadebiutował na SD Live pokonując Sin Carę. Osobiście byłem zaskoczony tym, ponieważ Samoa ma stoczyć walkę przeciwko Romanowi. Mam tylko nadzieję, że nie jest to początek ponownego „połączenia” brandów jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu i po Backlash każdy z zawodników pójdzie w swoją stronę.

6. Bo Dallas i Curtis Axel (0)

Stało się coś czego się nie spodziewałem. Dallas i Axel odwrócili się od swojego „mistrza”. Sądziłem, że kiedy zostało ogłoszone, że The Miz zostanie przeniesiony na SD Live, to jego pomocnicy będą protestować i przejdą razem z nim. Jednak podczas Main Eventu na RAW niespodziewanie odeszli od ringu kiedy ten chciał się z nimi zmienić. Czyżby po raz pierwszy od dawna The Miz został sam, bez żony oraz innych pachołków. Przekonamy się w najbliższym czasie. Boję się tylko o to co stanie się z Curtisem i Bo, ponieważ teraz raczej czeka ich jobberka, a razem z Mizem tworzyli ciekawe trio.

5. Bray Wyatt i Matt Hardy (0)

Szczerze to nie podoba mi się obecna sytuacja z tymi zawodnikami. Hardy jako pan Wyatta? Nie kupuję tego. Ale jednak wygrali eliminacje do pojedynku przeciwko The Bar o pasy RAW TT na GRR. na 99.99% jestem pewny, że wygrają te tytuły, ponieważ Cesaro & Sheamus są obecnie na SD. Dziś „Hardy Boys V2” zajmują #5 pozycję dzięki wygranej nad The Revival.

4. Lars Sullivan (0) 

Lars ratuje NXT i jako jedyny z tej tygodniówki pojawia się w dzisiejszym rankingu. Pokonał on Killiana Daina pokazując kto jest potworem środowych gal. Bestia z Belfastu została przeniesiona razem z SAnitY na SD Live i Sullivan jest chyba najgroźniejszym zawodnikiem z całego rosteru.

3. Dolph Ziggler i Drew McIntyre (0) 

No i doczekaliśmy się. Drew powrócił na RAW po kilkumiesięcznej nieobecności w NXT. Dolph także wrócił na czerwoną tygodniówkę, jednak to McIntyre jest na tym miejscu główną postacią. Mam tylko nadzieję, że jego obecna kariera będzie poprowadzona dużo lepiej, niż przed kilkoma laty.

2. Big Cass (0) 

Ten zawodnik powrócił po kilku miesiącach, kiedy to nabawił się kontuzji. Osobiście prawie o nim zapomniałem, jednak bardzo ucieszyłem się z jego powrotu. Ciekawe czy atakiem na Daniela Bryana rozpoczął z nim feud, czy jedynie jest to pokazanie, że Big Cass jest SAWFT?

1. Jeff Hardy (+12)

Jeff nie tylko przeszedł na SD Live. Nie tylko zdobył pas United States na ostatnim RAW. Nie tylko zaliczył największy awans w historii tego rankingu. Został także kolejnym Grand Slam Championem. Obecnie trwa „mini era” (obok PG Ery) właśnie GSC. Orton, Rollins, teraz Hardy. Who’s next? Mam nadzieję, że szybko nie straci tego tytułu.

I tym akcentem kończymy naszą listę. W porównaniu do ostatniego rankingu wypadli:

Nicholas (#14), Shinsuke Nakamura (#12), AJ Styles (#11), Bobby Lashley (#9), The Undertaker (#8), Seth Rollins (#6), Tommaso Ciampa (#5), Aleister Black (#4), Johnny Gargano (#3), Brock Lesnar (#2) i Undisputed Era (#1).

Tak obecnie prezentuje się ranking:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Undisputed Era 15 pkt
2. Brock Lesnar 14 pkt
3. Johnny Gargano 13 pkt
3. Jeff Hardy 10 pkt 13 pkt
5. Aleister Black 12 pkt
6. Tommaso Ciampa 11 pkt
7. Seth Rollins 10 pkt
7. Roman Reigns 1 pkt 10 pkt
9. Daniel Bryan  3 pkt 9 pkt
10. The Undertaker 8 pkt

NXT dalej ma większość w rankingu tego miesiąca, jednak ich przewaga słabnie. W pierwszej 10 pojawili się Jeff oraz Daniel  Tabela wszech czasów wygląda tak:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Brock Lesnar 44 pkt
2. Braun Strowman 2 pkt 39 pkt
3. Seth Rollins 32 pkt
4. Shinsuke Nakamura 32 pkt
5. Roman Reigns 1 pkt 31 pkt
6. Sami Zayn  – 24 pkt
6. AJ Styles 24 pkt
8. Bludgeon Brothers 21 pkt
9. Finn Balor 20 pkt
9. John Cena 20 pkt

Praktycznie nic się nie zmieniło. Jedynie ilość punktów uległa lekkiej korekcie. Wojna brandów wygląda tak:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. RAW 21 pkt 67 pkt
2. NXT 7 pkt 58 pkt
3. SD Live 26 pkt 41 pkt

RAW wyprzedziło NXT, a najwięcej pkt odrobiło SD Live.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *