WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ANALIZA + ZESTAWIENIE NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW 50-OSOBOWEGO GREATEST ROYAL RUMBLE MECZU!

Siema! Witam Was w moim pierwszym artykule. Przyjrzymy się dzisiaj wczorajszej gali – The Greatest Royal Rumble, a bardziej wejściom podczas main-eventu owego PPV, czyli oczywiście 50-osobowego Royal Rumble meczu.

 1. Daniel Bryan: Zawodnik, który wchodzi z numerem pierwszym, zawsze wytrzymuje do końca. I tak było również w przypadku Bryana. Wszedł z jedynką, pokazał On światową klasę eliminując z meczu Marka Henrego, Dasha Wildera, oraz Viktora. Wytrzymał On tym samym, aż 76 minut i 16 sekund, ustanawiając rekord najdłuższego udziału w Royal Rumble meczu. Koniec końców został wyeliminowany przez swojego wroga – Big Cassa.
 2. Dolph Ziggler: Solidna dwójeczka. Pokazał się nie lada talentem eliminując Sina Carę oraz Marka Henrego. Wytrzymał w ringu, aż 21 minut i 44 sekundy, będąc wyeliminowanym przez Kurta Angle’a
 3. Sin Cara: Jobber, który wchodzi do meczu to nic ciekawego. Co prawda wykonał on swanton bomba na Bryanie, ale tylko po to aby następnie zostać wyeliminowanym przez Dolpha Zigglera. Wytrzymał On w kwadratowym pierścieniu 1 minutę i 18 sekund.
 4. Curtis Axel: Kolejny jobber. Nie pokazał nic szczególnego. Został On wyeliminowany przez Marka Henrego i był w ringu 2 minuty.
 5. Mark Henry: Ku zaskoczeniu wszystkich pojawił się Hall Of Famer – Mark Henry. Pokazał On, że mimo swojego wieku dalej jest najsilniejszy na świecie eliminując Mike’a Kannelisa, Curtisa Axela, oraz Hirokiego Sumi. Koniec końców został wyeliminowany przez Zigglera i Bryana, wytrzymując w ringu 3 minuty i 27 sekund.
 6. Mike Kanellis: Wszedł do ringu, a raczej próbował wejść. Gdy wchodził został zrzucony przez Marka Henrego, wytrzymując jedynie 3 sekundy.
 7. Hiroki Sumi: Każdy, dosłownie każdy pytał się: kto to jest? Aczkolwiek nie pokazał On nic szczególnego będąc wyeliminowanym przez Marka Henrego, spędzając w ringu 46 sekund.
 8. Viktor: Członek stajni The Ascension. Nie pokazał nic szczególnego, zostając wyeliminowanym przez Daniela Bryana, będąc w ringu 51 sekund.
 9. Kofi Kingston: Jak co roku i tym razem Kofi pokazał coś niesamowitego. Tym razem nie został wyeliminowany dzięki pomocy Xaviera Woodsa. Wyeliminował On Tonyego Nese’a, aczkolwiek był w ringu aż 16 minut i 34 sekundy. Został wyeliminowany przez Eliasa.
 10. Tony Nese: Zawodnik z 205 live. Pokazał się z nie najgorszej strony. Co prawda wyeliminował mniejszego od siebie Hornswoggle’a, lecz sam został wyeliminowany przez Woodsa i Kingstona z The New Day, będąc w ringu 7 minut i 13 sekund.
 11. Dash Wilder: Członek The Revival zaliczył dość słaby występ. Nie wyeliminował On nikogo, a sam został wyeliminowany przez Daniela Bryana i Hornswoggle’a w 1 minutę i 26 sekund.
 12. Hornswoggle: Niespodziewany powrót. Kto nie tęsknił za malutkim Irlandczykiem. Wyeliminował On Dasha Wildera, a został wyeliminowany przez Tonyego Nese’a spędzając w ringu 1 minutę.
 13. Primo: Zawodnik z The Colons pokazał się nie najgorszą techniką. Spędził On w ringu 5 minut i 10 sekund. Został wyeliminowany przez Kurta Angle’a.
 14. Xavier Woods: Pomógł On Kofiemu, eliminując Tonyego Nese’a. Niestety Woods w ringu był tylko 9 minut i 56 sekund, będąc wyeliminowanym przez Eliasa.
 15. Bo Dallas: Kolejny jobber. W kwadratowym pierścieniu był 1 minutę i 34 sekundy, został wyeliminowany przez Kurta Angle’a.
 16. Kurt Angle: Generalny menadżer RAW pokazał się z naprawdę dobrej strony. Wyeliminował Primo, Dolpha Zigglera, oraz Bo Dallasa. Sam wytrzymał w ringu 7 minut i 59 sekund, został wyrzucony przez Eliasa.
 17. Scott Dawson: Kolejny mało znaczący dla pojedynku zawodnik. Reprezentant The Revival wytrzymał w ringu aż 11 minut i 44 sekundy, będąc wyeliminowanym przez Bobbiego Roode’a.
 18. Goldust: Zawodnik, który w Royal Rumble meczu 2018 wszedł jako 29, nie pokazał się z dobrej strony nie eliminując nikogo. Sam utrzymał się 10 minut i 4 sekundy. Wyeliminował go Bobby Roode.
 19. Konnor: Kolejny członek The Ascension, jak się można spodziewać nie pokazał niczego. Został wyeliminowany przez Eliasa, w 2 minuty i 25 sekund.
 20. Elias: Jedna z lepszych gwiazd podczas tego meczu. Pokazał naprawdę dobrą techniczno walkę, kilka akcji wysokiego ryzyka i liczne eliminacje, ponieważ wyeliminował Xaviera Woodsa, Kofiego Kingstona, Viktora, Kurta Angle’a, oraz Randego Ortona. Koniec końców został wyeliminowany przez Bobbiego Lashleya, utrzymując się w ringu 34 minuty i 4 sekundy.
 21. Luke Gallows: Członek The Clubu utrzymał się 9 minut i 16 sekund, zostając wyeliminowanym przez Reya Mysterio.
 22. Rhyno: Nic nie znacząca osoba podczas tego meczu. Był w ringu 16 minut i 22 sekundy, a wyeliminował go Roderick Strong.
 23. Drew Gulak: Zawodnik 205 live w kwadratowym pierścieniu utrzymał się 1 minutę i 47 sekund, został wyrzucony przez Tuckera Knighta.
 24. Tucker Kinght: Ku zaskoczeniu ujrzeliśmy zawodnika z NXT. Tucker wyeliminował Drew Gulaka, będąc w ringu 10 minut i 8 sekund. Ostatecznie to jednak Big  E zakończył jego udział w tym meczu.
 25. Bobby Roode: Jedna z lepszych gwiazd podczas owego pojedynku. Wykonał kilka solidnych akcji, eliminując Goldusta i Scotta Dawsona. Wyeliminował go natomiast Baron Corbin, w 17 minut i 44 sekundy.
 26. Fandango: Członek breezango utrzymał się 3 minuty i 42 sekundy. Został wyeliminowany przez Mojo Rawleya.
 27. Chad Gable: Zawodnik miał kilka fajnych akcji, aczkolwiek nie dały mu One nic pożytecznego, ponieważ po 8 minutach i 17 sekundach został wyeliminowany przez Apollo Crewsa
 28. Rey Mysterio: Kolejny szokujący występ. Rey wykonał kilka 619 eliminując Luka Gallowsa. Ostatecznie jednak został wyrzucony przez Barona Corbina w 20 minut i 25 sekund.
 29. Mojo Rawley: Co prawda zdolnościami technicznymi Mojo nie grzeszył, ale wyeliminował Breezango, czyli Fandango i Tylera Breeze’a. Koniec końców w 8 minut i 52 sekundy rozprawił się z nim Randy Orton.
 30. Tyler Breeze: No cóż.. Wszedł do ringu, został wyrzucony, ale jego partner Fandango złapał go i uratował jego udział w tym meczu. Nie na długo jednak, ponieważ po chwili został wyeliminowany przez Mojo Rawleya. Spędził On w ringu 16 sekund
 31. Big E: Członek the new Day spędził w ringu 13 minut i 59 sekund. Wyeliminował Tuckera Knighta, a został wyeliminowany przez Brauna Strowmana
 32. Karl Anderson: Następny członek The Club. Jak się można domyślać, nie pokazał nic szczególnego. Opuścił kwadratowy pierścień przez Randego Ortona, będąc na nim 4 minuty i 25 sekund.
 33. Apollo Crews: Apollo wyeliminował Chada Gable’a, a został wyeliminowany przez Randego Ortona. Spędził w ringu 3 minuty i 26 sekund. 
 34. Roderick Strong: Kolejna gwiazda NXT. Tym razem członek The Undisputed Ery, wyeliminował On Rhyno. Ostatecznie to Baron Corbin wyelimnował go w 3 minuty i 59 sekund
 35. Randy Orton: Dobry technicznie występ. Zakończył On udział w tym meczu takim zawodnikom jak Karl Anderson, Mojo Rawley, Apollo Crews, czy Baron Corbin. Wytrzymał On w ringu 10 minut i 58 sekund, a wyeliminował go Elias.
 36. Heath Slater: Jobber, który nie pokazał zupełnie nic. Był On w ringu 7 minut i 38 sekund, a został wyeliminowany przez Brauna Strowmana.
 37. Babatunde: Przyszła pora na Polaka rodaka. Co prawda nie wyeliminował On nikogo, ale sam jego debiut w WWE TV zawsze cieszy. Ostatecznie pożegnał się z tym meczem dzięki Braunowi Strowmanowi w 5 minut i 53 sekundy.
 38. Baron Corbin: Kolejny dobry technicznie zawodnik. Wyrzucił On Reya Mysterio, Bobbiego Roode’a, oraz Rodericka Stronga, niestety dzięki Randemu Ortonowi musiał opuścić ring w 7 minut i 8 sekund
 39. Titus O’ Neil: Każdy doskonale zapamięta jego wejście. Chyba nie muszę mówić dlaczego. Był On w ringu 4 minuty i 42 sekundy, a wyeliminował go Braun Strowman.
 40. Dan Matha: Następny talent z NXT. Niestety Braun Strowman rozprawił się z nim w 2 minuty i 1 sekundę
 41. Braun Strowman: Zwycięzca i niekwestionowanie najlepszy zawodnik tego meczu. Pokazał On swoją dominację wyrzucając Babatunde, Dana Matha, Big E, Heatha Slatera, Tye Dillingera, Titus O’Neila, Curta Hawkins,  The Great Khaliego, Shane’a McMahon, Bobbiego Lashleya, Chrisa Jericho, Kevina Owensa i Big Cassa. Wygrał on dany mecz, spędzając w ringu 22 minuty i 14 sekund.
 42. Tye Dillinger: Kolejna zeszmacona przez WWE gwiazda. Nie pokazał nic, a został wyeliminowany przez Brauna Strowmana w 29 sekund.
 43. Curt Hawkins: Jak się można było domyślać Hawkins i Strowman w ringu, to złe połączenie. Tak było i tym razem. Braun wyrzucił go w 20 sekund.
 44. Bobby Lashley: Jak na jego jeden z pierwszych po powrocie meczów wyszedł niesamowicie. Wyeliminował rządzącego wtedy Eliasa, oraz The Great Khaliego. Sam został niestety wyrzucony przez Brauna Strowmana. 
 45. The Great Khali: Ludzie byli podjarani jego występem, aczkolwiek nie ja. Wszedł On do ringu od niechcenia, wykonał kilka ciosów i został wyrzucony przez Bobbiego Lashleya, oraz Brauna Strowmana, utrzymując się w ringu zaledwie 31 sekund. Ja rozumiem, ma już swoje lata, ale WWE serio robi dłuższe wejście niż sam udział w meczu, dla tak dobrze zapowiadanej gwiazdy.. Żenada.
 46. Kevin Owens: Posprzeczał się trochę z Shanem McMahonem, oraz Danielem Bryanem. Koniec końców Braun Strowman pozbył się go w 10 minut i 43 sekundy.
 47. Shane McMahon: Komisarz SmackDown również odbył nie najgorszy pojedynek. Opuścił On ring po 8 minutach i 7 sekundach, z winy Brauna Strowmana
 48. Shelton Benjamin: Były tag team partner Chada Gable’a został wyeliminowany przez Chrisa Jericho w 4 minuty i 23 sekundy.
 49. Big Cass: Cały jego występ opierał się na rywalizacji z Danielem Bryanem. Koniec końców to właśnie jego wyeliminował. Jednak jego koniec nastąpił z winy Brauna Strowmana w 7 minut i 23 sekundy.
 50. Chris Jericho: Krótkie sprzeczki z Kevinem Owensem, kilka fajnych akcji, wyeliminowanie Sheltona Benjamina i to w sumie tyle. Jericho był w kwadratowym pierścieniu 3 minuty i 18 sekund, a opuścił go dzięki Braunowi Strowmanowi.

Poniżej top 5 zawodników z tego meczu w poszczególnych kategorii: 

POBYT W RINGU:

 1. Daniel Bryan : 76 minut i 16 sekund +5
 2. Elias : 34 minuty i 4 sekundy +4
 3. Braun Strowman: 22 minuty i 14 sekundy +3
 4. Dolph Ziggler : 21 minut  i 44 sekundy +2
 5. Rey Mysterio :  20 minut i 25 sekund +1

ELIMINACJE:

 1. Braun Strowman : 13 +5 
 2. Elias : 5 +4
 3. Randy Orton : 4 +3
 4. Mark Henry, Baron Corbin, Kurt Angle, Daniel Bryan : 3 +2
 5. Dolph Ziggler, Bobby Roode, Mojo Rawley, Bobby Lashley : 2 +1

MOJE TOP 5 ZAWODNIKÓW:

 1. Braun Strowman +5
 2. Elias +4
 3. Randy Orton +3
 4. Rey Mysterio +2
 5. Kurt Angle +1

KLASYFIKACJA OGÓLNA:

 1. Braun Strowman13pkt.
 2. Elias12 pkt.
 3. Randy Orton6pkt.
 4. Rey Mysterio, Kurt Angle, Bobby Roode3 pkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *