WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 29.04.18r.

Jesteśmy już po gali zorganizowanej w Arabii Saudyjskiej o nazwie Greatest Royal Rumble. Było to coś pomiędzy live eventem, a PPV, coś jak live event w Madison Square Garden, a główną atrakcją owej gali był największy w historii 50-cio osobowy RR Match, ale byliśmy także świadkami Steel Cage Matchu czy chociażby Ladder Matchu. Która z walk podobała wam się najbardziej? Koniecznie dajcie znać, a teraz przejdźmy do naszej listy.

10. Cedric Alexander (0)

Walka Cedrica z Kalisto na GRR była naprawdę dobra. Widzieliśmy wiele ciekawych akcji, a sam Alexander obronił swój pas zdobyty zaledwie 3 tygodnie temu. Mam nadzieję, że jego dobra passa będzie trwała długo, ponieważ obecnie jest jednym z najlepszych zawodników dywizji Cruiserweight.

9. AJ Styles (0)

Pan fenomenalny powraca do naszego rankingu. Spodziewałem się tutaj Nakamury, ponieważ sądziłem, że zostanie nowym mistrzem WWE. Tak się jednak nie stało i walka została bez rozstrzygnięcia po podwójnym wyliczeniu, dzięki czemu AJ zachował pas. Starcie było ciekawe i nie nudziło, lecz do 5-Star Matchu trochę mu zabrakło. dostaliśmy potwierdzenie ich kolejnej walki na Backlash już za tydzień. Czy ta walka będzie lepsza od poprzednich?

8. Jeff Hardy (-7)

Jeff spadł w rankingu z powodu dużej konkurencji jakiej praktycznie nie miał tydzień temu. Hardy zrobił to co do niego należało; pokonał Jindera Mahala przez co U.S. Championship pozostaje na SD Live. Walka na GRR była dobra i miałem chwilę zwątpienia w zwycięstwo Jeffa po tym jak jego oponent chciał wykonać swoją akcję kończącą. Jednak nastąpiła kontra i kilka chwil później widzieliśmy już świętującego Hardy’ego. Ciekawi mnie czy nie rozpocznie rywalizacji z Randym Ortonem? Dajcie znać co o tym sądzicie.

7. John Cena (0)

Bodajże po 8 latach ponownie dostaliśmy walkę John Cena vs. Triple H. Całe starcie było dość dobre, ale brak jakiegokolwiek story, psuło lekko odbiór pojedynku. Ciekawie było jednak zobaczyć tych panów razem ponownie w ringu. Za wygraną nad HHH’em John otrzymuje dziś #7 miejsce.

6. The Undertaker (0)

W ubiegły piątek byliśmy świadkami dawno niewidzianego Casket Matchu pomiędzy Rusevem i oczywiście The Undertakerem. Walka była ciekawa i Deadman znów pokazał swoją dobrą formę. Osobiście liczyłem na interwencję Cena’y, ale nie można mieć wszystkiego.

5. Brock Lesnar (0)

Lesnar ponownie pokonał Big Doga i teraz mamy niejasną sytuację co do rywalizacji tej dwójki. Została zakończona, przerwana tylko na chwilę, czy trwa w najlepsze? Sam uważałem, że Reigns nie zdobędzie tytułu na GRR, lecz nie myślałem co stanie się później. Prawdopodobną teorią jest ich walka na SummerSlam, lecz do tego PPV pozostało bardzo dużo czasu. Tak czy inaczej Lesnar zajmuje dziś #5 pozycję.

4. Babatunde Aiyegbusi (0)

W końcu się doczekaliśmy i Polak zadebiutował w WWETV. Oglądając Greatest Royal Rumble nie mogłem uwierzyć kiedy obok numeru #37 widniał napis Babatunde. Była to wielka chwila dla każdego Polaka oglądającego wrestling. Po kilku występach na Live Eventach zobaczyliśmy go na swoich ekranach i to w największym RR Matchu w historii. Został wyeliminowany przez zwycięzce owego pojedynku; Brauna Strowmana. Widząc jednak to zdjęcie i dość „małego” Monstera, mam przed oczami wspaniałą przyszłość naszego rodaka w WWE.

3. Daniel Bryan (+5)

Daniel od początku walki był moim faworytem, lecz niestety został wyeliminowany. Jednak dokonał czegoś wspaniałego. Po pierwsze wszedł jako numer #1 i został wyrzucony jako przedostatni co samo w sobie jest czymś wyjątkowym. Dodatkowo pobił on rekord Setha Rollinsa (w czasie spędzonym w ringu podczas walki) i Reya Mysterio (najdłuższego występu w RR Matchu) jednocześnie. Dokonał tego przebywając w ringu 01:16:05 co jest niebywałym wyczynem i pokazaniem dobrej formy Danielsona, oraz tego, że federacja dalej stawia na YES movement.

 2. Seth Rollins (0)

Ladder Match o pas Interkontynentalny był moim zdaniem najlepszą walką na Greatest Royal Rumble. Sam skład walki robi ogromne wrażenie i chyba każdy liczył na świetny pojedynek. Seth obronił tytuł zgarniając go dosłownie sprzed nosa Balorowi. Zrobił to w naprawdę zjawiskowy sposób warty zapamiętania. Oczywiście swoją pozycję zawdzięcza całokształtowi walki, a nie tylko jej końcówce.

1. Braun Strowman (+8)

 

Monster powraca na pierwsze miejsce na dzisiejszej liście i jest jedyną osobą, która ani razu nie wypadła z rankingu, a jego streak wynosi 8-0. Chyba nie ma osoby, która nie zgodzi się co do dzisiejszej wygranej Brauna jak i do streaku na W1. Co tydzień ludzie chcą oglądać niszczącego wszystko i siejącego postrach Strowmana. Jest on w tym zresztą genialny i dawno nie widzieliśmy takiej postaci jak on.

I to już na tyle. Dajcie znać kto jest waszym #1 tego tygodnia. Już za tydzień jest Backlash, na które serdecznie zapraszamy do naszej zakładki NA ŻYWORównież w następną niedzielę będzie miało miejsce podsumowanie naszej listy. W porównaniu do ostatniego rankingu wypadli:

Roman Reigns (#10), Samoa Joe (#7), Bo Dallas & Curtis Axel (#6), Matt Hardy & Bray Wyatt (#5), Lars Sullivan (#4), The Show (#3) i Big Cass (#2)

Tak prezentuje się ranking:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Brock Lesnar 6 pkt 20 pkt
2. Seth Rollins 9 pkt 19 pkt
3. Daniel Bryan 8 pkt 17 pkt
4. Jeff Hardy 3 pkt 16 pkt
5. Undisputed Era 15 pkt
6. Braun Strowman 10 pkt 14 pkt
7. Johnny Gargano 13 pkt
7. The Undertaker 5 pkt 13 pkt
9. Aleister Black 12 pkt
10. Tommaso Ciampa 11 pkt

Zaszły spore zmiany bowiem na pierwszych 4-ech miejscach znajdują się kolejno: Lesnar, Rollins, Bryan i Hardy. Undisputed Era spadła na #5 pozycję i tuż za nimi jest Strowman. Reszta listy należy do NXT oprócz #7 The Undertakera.

Tabela wszech czasów prezentuje się następująco:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Brock Lesnar 6 pkt 50 pkt
2. Braun Strowman 10 pkt 49 pkt
3. Seth Rollins 9 pkt 40 pkt
4. Shinsuke Nakamura 32 pkt
5. Roman Reigns 31 pkt
6. AJ Styles  2 pkt 26 pkt
7. Sami Zayn 24 pkt
7. John Cena 4 pkt 24 pkt
9. Daniel Bryan 8 pkt 23 pkt
10. Bludgeon Brothers 21 pkt

Braun Strowman dogonił Brocka Lesnara i traci do niego zaledwie punkt. Dalej nie ma zmian pozycji, aż do miejsca #7 gdzie jest zdegradowany Sami Zayn dzielący pozycję z Johnem Ceną. Daniel Bryan pojawił się w tabeli na #9 lokacie, a Bracia Maczuga zamykają stawkę.

Wojna brandów prezentuje się tak:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. RAW 26 pkt 93 pkt
2. NXT 7 pkt 65 pkt
3. SD Live 13 pkt 54 pkt

RAW zyskuje sporą przewagę nad resztą brandów. Punkty zawodników z 205 live są dodawane do czerwonej tygodniówki. Babs jako jedyny dokłada punty dla NXT, a SD Live nadrabia swoje straty do rozwojówki WWE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *