WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

BACKLASH 2018 – ZAPOWIEDŹ

Na wstępie przypominam, iż całą galę możecie obejrzeć w naszej zakładce NA ŻYWO. Start kick-offu już o godzinie 1:00, natomiast gala główna rozpocznie się o godzinie 2:00.

Jako ciekawostkę dodam tylko, że będzie to pierwsza gala Backlash dzielona na obydwa brandy. Od tego PPV każde następne będzie dzielone na brandy SmackDown, oraz RAW.

Dzisiejsza gala odbędzie się w Prudential Center w mieście Newark

Kick – Off 

Bayley vs Ruby Riott 

Rywalizacja wzięta w sumie z nikąd. Standardowy kick – offowy mecz. Aczkolwiek liczę na naprawdę świetną technikę obydwu pań, a w rezultacie świetny pojedynek. Natomiast przyznam szczerze, nie interesują mnie pojedynki kobiet, aczkolwiek postawię tu na Ruby Riott, z racji tego, że jest Ona nowym nabytkiem czerwonej tygodniówki. 

Przewidywana zwyciężczyni: Ruby Riott

Gala główna

Daniel Bryan vs Big Cass

Szczerze mówiąc nie przyjął mi się jakoś powrót Big Cassa. Liczyłem na bardziej huczne powitanie w WWE TV. Nie podoba mi się, że po powrocie dostaje rywalizację z Danielem Bryanem. Wolałbym, gdyby na przykład powrócił na RAW i stawił czoła Braunowi Strowmanowi. Aczkolwiek jest jak jest i trzeba się z tym godzić. Szczerze mówiąc panowie mieli nie najgorszą podbudowę rywalizacji, ale mnie ona nie przekonała. Pojedynki na mikrofonach, występy w MIZ TV i sprzeczki podczas The Greatest Royal Rumble. Koniec końców postawię tu na Daniela Bryana. Nie chciałbym, żeby tak hype’owany zawodnik przegrał z buczanym czantami „Casshole” Big Cassem.

Przewidywany zwycięzca: Daniel Bryan

WWE Raw Women’s Championship Match: Nia Jax (c) vs Alexa Bliss

Kolejna rywalizacja kobiet i po raz kolejny nie mam za dużo do gadania. Panie rywalizują ze sobą od czasów przed Wrestlemanią. Wtedy ten feud miał jescze sens, ale teraz.. Gdy na RAW kobieca dywizja opiera się na Rondzie Rousey. Zapewne Ronda pomoże wygrać i obronić pas Nai, przez atak na Mickie James i rozproszenie uwagi jej partnerki Alexy.

Przewidywana zwyciężczyni: Nia Jax 

WWE SmackDown Women’s Championship Match: Carmella (c) vs Charlotte

Ponownie pokuszę się o stwierdzenie, że na 100% ktoś zaingeruje w tę walkę. Albo Iconic Duo, albo Becky i Asuka, a może obydwie drużyny trochę namieszają w tym starciu. Rywalizacja Charlotte i Carmelli zaczęła się wtedy, kiedy to Carmella wykorzystała walizkę MITB na poobijanej Charlotte, zgarniając tytuł kobiet SmackDown. Do tej pory zobaczyliśmy kilka fajnych segmentów z udziałem pań. Jednakże nie wydaje mi się, że Carmella tak szybko straci pas. Fakt faktem, nie jest to najlepsza technicznie zawodniczka, a Charlotte pod tym względem ją dominuje, aczkolwiek stawiam na zwycięstwo Melli.

Przewidywana zwyciężczyni: Carmella

Braun Strowman i Bobby Lashley vs Kevin Owens i Sami Zayn 

Jestem ciekawy, kiedy nastąpi rozłam drużyny Owensa i Zayna, bo jak na razie obydwoje w tag teamie nie pokazują zupełnie nic, poza jakimiś tam segmentami. Od czasu swojego przybycia na RAW, przegrali każdy pojedynek. Dlatego stawię tutaj na dwóch gigantów – Strowmana i Lashleya. Liczę na ich feudzik w okolicach SummerSlam, bo nie oszukujmy się, byłby to wreszcie godny rywal dla Brauna Strowmana. 

Przewidywani zwycięzcy: Braun Strowman i Bobby Lashley

WWE Intercontinental Championship Match: Seth Rollins (c) vs The Miz

Kolejna dosyć ciekawa walka. Na pewno będzie bardzo wyrównana i ciekawie będzie się ją oglądać. Panowie nie toczyli za dużo pojedynków słownych, z przyczyn różnych brandów, The Miz jest na SmackDown, a Seth Rollins na RAW. I właśnie ten powód daje mi do zrozumienia, że to Seth Rollins wyjdzie z tego zwycięsko. Na SmackDown jest przecież tytuł U.S, więc logiczne, że na RAW nie może być jednego tytułu mniej.

Przewidywany zwycięzca: Seth Rollins

WWE U.S Championship Match: Jeff Hardy (c) vs Randy Orton

Bardzo lubię oglądać pojedynki Jeffa. Myślę, że obydwaj panowie zrobią naprawdę czadowy pojedynek i pokuszę się o stwierdzenie, że może to być nawet Show – stealer. Rywalizacja tej dwójki zaczęła się, kiedy to Jeff powrócił na SmackDown. Natomiast na ostatnim odcinku niebieskiej tygodniówki Randy wykonał na Hardym RKO znikąd. Bardzo ciekawa podbudowa, dwóch mega technicznych zawodników, czego chcieć więcej? Postawię na Jeffa i jego powrót w gimmicku „No more words”.

Przewidywany zwycięzca: Jeff Hardy

Roman Reigns vs Samoa Joe

Możliwe, że wielu się ze mną nie zgodzi, aczkolwiek według mnie będzie to beznadziejny pojedynek. Możliwe, że zobaczymy kilka ciekawych akcji, ale postawię tu na Romana Reignsa. Nie wiem co aktualnie chcę zrobić z postacią Romka federacja, ale nie podoba mi się to. Co do rywalizacji tej dwójki, to również była dość ciekawa, ale proszę Was. Pojedynki z udziałem tej dwójki widzieliśmy już rok temu i według mnie już się przejadły.

Przewidywany zwycięzca: Roman Reigns

WWE Championship Match No disqualification : AJ Styles (c) vs Shinsuke Nakamura

Z pewnością zobaczymy pojedynek pełen „Low Blow’ów”, dzięki temu, że jest On w stypulacji No DQ. Rywalizajca tej dwójki ciągnie się od czasów Wrestlemanii, kiedy to Nakamura zturnował na heela, zmienił Theme Song i został rozpoznawany jako król wyżej wymienionych „Low Blow’ów”. Co do zwycięzcy, muszę postawić tu na AJ Stylesa, ale nie z mojej chęci, tylko z prawdopodobnych spoilerów. Mianowicie arena Liverpool na której 15 maja odbędzie się Live Event ogłosiła, że AJ Styles będzie tam bronił swojego pasa WWE.

Przewidywany zwycięzca: AJ Styles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *