WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

BACKLASH – O CO CHODZI !?

Od kwietniowo/majowej gali PPV Backlash dzielą nas już tylko godziny, więc ponownie zapraszam was do notki, nie tyle o tegorocznym Backlash ile ogólnie o tej gali.
O historii słów kilka:
Backlash jest cyklem gal, trwającym już od 1999 roku, aż do dzisiaj. Gala ta stawała się eksluzywna, dla któregoś z brandów dwukrotnie. W 2004 dla RAW oraz w ostatnim czasie dla SD. Dwukrotnie został ten fakt zniesiony i PPV przywrócono dla obu brandów. ( W pierwszym przypadku dla 3, istniało jeszcze ECW) Wydarzenie początkowo miejsce miało w kwietniu, potem w maju, oraz w 2009 we wrześniu. 
Osobiście odniosłem wrażenie, że dawniej Backlash pełniło ważniejszą funkcję, teraz jednak znajduje się w gronie niczym nie wyróżniających się PPV pokroju „Payback”. Samo „Backlash” w przetłumaczeniu na język polski oznacza „reakcja” , co może zaklasyfikować ją nam jako zwykłą galę do finalizacji feudów, a nie miejsce gdzie rodzą się legendy. Nic więcej szczególnego nie da się o tej gali powiedzieć, więc może przejdźmy do ciekawostek.

Ciekawostki:

Owiany mroczną legendą Chris Benoit walczył na gali Backlash pięciokrotnie i przegrał tylko raz. (2005, Edge , last man standing match)

Najdłuższy match w historii Backlash trwał 31 minut i 31 sekund – Chris Benoit def. Kurt Angle – 30 minuty ultimate submission match

Pierwsza Gala Backlash „Backlash: in Your hause” była jednocześnie początkiem cylku gal Backlash i zakończeniem liczącego sobie 28 gal cyklu „In Your Hause”

Ode mnie na temat Backlash to tyle, pamiętajcie że już dziś możecie zobaczyć galę za darmo i na żywo, w naszej zakładce LIVE !

1 thought on “BACKLASH – O CO CHODZI !?

  1. I think this is one of the most important info for me. And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The website style is great, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *