WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

RAW 05.06.18 – WYNIKI, PLUSY I MINUSY

Dzisiejsze Monday night RAW zaczęło się od „koncertu” Eliasa, który wspomniał także o swoim atakiem na Setha Rollinsa sprzed tygodnia. Segment z gitarzystą nie mógł skończyć się inaczej niż interwencją obecnego mistrza Interkontynentalnego. Seth z racji tego że Elias miał do obrony gitarę postanowił dla równowagi wziąć metalowe krzesełko, lecz gdy miało dojść do bójki pomiędzy tą dwójką mistrz IC został zaatakowany przez Indyjskiego zawodnika Jindera Mahala. Podczas gdy dwóch heelów kopało leżącego Rollinsa na arenie rozbrzmiała muzyka Romana Reignsa który ruszył mu z pomocą, następnie na arenę wszedł GM Monday night RAW Kurt Angle który powiedział ze odbędzie się walka tag teamowa pomiędzy członkami The Shield a Eliasem i Mahalem.

Elias i Jinder Mahal pokonali Romana Reignsa i Setha Rollinsa

Walka była bardzo dobrą walką, ponieważ trzymała tempo było naprawdę dużo ciekawych ruchów zarówno w ringu jak i po za nim. Świetnie spisały się te dwie drużyny i szkoda że nie wygląda tak każda walka 2 v 2 na RAW. Ku zdziwieniu wszystkich wygrała drużyna Indyjczyka i Muzyka.

Lokalny zawodnik pokonał Curta Hawkinsa

Następnie odbyła się walka Curta Hawkins z lokalnym zawodnikiem która i tak nie zakończyła się sprawiedliwym zwycięstwem ponieważ w walkę interweniował Baron Corbin który obu zawodników zaatakował, lecz czy to było potrzebne? Uważam że nie bo to jest marnowanie potencjału który drzemie w samotnym wilku.

Po kilku segmentach na backstage do stołu komentatorskiego dołączyła Ronda Rousey która miała wraz z innymi komentatorami towarzyszyć podczas walki Nataly’i z Nią Jax

Nia Jax pokonała Natalyę

Walka która miała swoje tempo było sporo akcji jednak nie przypadła mi do gustu bo jednak brakowało mi tego czegoś co by zmieniło totalnie tą walkę na lepszą, zresztą cały czas brakuje czegoś w walkach dywizji kobiet w WWE.

Następnie Renee Young poprowadziła wywiad z byłym mistrzem U.S i mimo że nie przepadam za postacią Bobbyego Roode w main rosterze to spodobały mi się jego słowa, a opowiadał głównie o walce o walizkę Money in the bank i o tym jak bardzo się tym ekscytuje.

Braun Strowman pokonał Bobby’iego Roode’a

Następna w kolejności była walka Brauna Strowmana z Roodem, która wyglądała dokładnie tak samo jak każda inna walka Brauna czyli dominacja ze strony monstera i kilka drobnych uderzeń przez przeciwnika i szczerze żałuję że to już nie jest ten Strowman który był za czasów np. Payback 2017, lecz szczerze było kilka dobrych akcji, ktore uczyniły tę walkę lepszą niż zwykle i chodzi mi to o chociażby zniszczenie drabiny przez Brauna.

Potem doszło do wywiadu z Kevinem Owensem który przekonywał, że to on jest najlepszym kandydatem do wygrania walizki Money in the bank, i że to on sięgnie po kontrakt.

Po krótkim segmencie z udziałem Rondy Nataly’i i Jax promo wygłaszał tag team Wyatta i Matta Hardyego odnośnie Battle Royalu tag teamów o pretendentów na walkę o mistrzostwo RAW tag team.

The B Team wygrali w Battle Royalu o walkę o pasy Raw Tag Team na MITB

Kolejną walka była wyczekiwana przez nas walka kilkuosobowa w której zmierzyły się takie drużyny jak The Show, The B Team, Titus worldwide, The ascension, Breezango, The Revival oraz Slater & Rhyno. Niby ciekawie zapowiadająca się walka Battle Royale ale jednak mnie mocno zawiodła. Szybkie eliminacje oraz głupie zwycięstwo The B Team sprawiło ze ta walka będzie dużym minusem dla dzisiejszej gali.

Na RAW zjawił się także Big Show który opowiadał o USA Games i jak nie wiem dokładnie o co z tym chodziło to i tak samo pojawienie się Big Showa poprawiło mi humor.

Bayley, Alexa Bliss i Ember Moon pokonały The Riott Squad

Na czerwonej tygodniówce była też walka 3 v 3 kobiet, w której swoje siły złączy Sasha Banks, Ember Moon oraz Alexa Bliss i to właśnie one stanęły przeciwko Riott Squad. Walka sama w sobie była bardzo ciekawa fajnie się ją oglądało. Dobrze wykorzystane umiejętności wszystkich pań i niespodziewana końcówka ponieważ kiedy Sarah Logan i Sasha Banks leżały na środku ringu rozbrzmiał themę song Bayley, która dołączyła do walki zmieniła się z Banks i tym samym po wykonaniu swojej akcji kończącej pokonała Logan dając Zwycięstwo swojej drużynie.

Finn Balor pokonał Kevina Owensa

Na sam koniec odbyła się walka pomiędzy Finnem Balorem i Kevinem Owensem która po krótkim czasie zakończyła się dyskwalifikacją i zwycięsko wyszedł Irlandczyk. Jednak nie obyło się bez ataku Kevina wiec ten wykonał mu Frog Splash z trzeciej liny lecz kiedy próbował zrobić tą samą akcje z drabiny Balor wstał i go zaatakował wykonując shotgun dropkicka a potem Coup de Grace z drabiny żeby tylko wspiąć się na drabinę i ściągnąć walizkę Money in the bank.

Plusy Gali:

– Walka tag teamowa pomiędzy członkami The Shield a Eliasem I Mahalem

– walka tag teamowa kobiet

– pojawienie się Big Showa

Minusy gali:

– Battle Royale – wygrana The B Team

– walka Nia Jax vs Natalya

– atak Corbina

Ocena ogólna gali: 5/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *