WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

EXTREME RULES 2018 – ZAPOWIEDŹ

Całą galę WWE Extreme Rules 2018 będzie można obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO. Kick-Off tej gali rozpocznie się o godzinie 01:00, natomiast gala główna o 02:00. Serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj miejsce mają dwa ważne wydarzenia. Pierwszym niewątpliwie bardzo długo oczekiwanym będzie finał mundialu pomiędzy Francją, a Chorwacją. Jak myślicie, czy Trójkolorowi powtórzą wyczyn sprzed 20 lat? A może Chorwacja stanie się 9 krajem, który zdobył ten tytuł? Tego dowiemy się już dziś wieczorem. Natomiast my zajmiemy się dziś tym co wydarzy się nieco później, mianowicie galą od WWE czyli Extreme Rules.

Gala ta nieprzerwanie trwa od 2009r. Zawsze była przeznaczona dla obu brandów z wyjątkiem ubiegłej edycji, która skupiała w sobie zawodników wyłącznie z RAW. W tym roku karta walk prezentuje się całkiem okazale i przynajmniej odbędzie się kilka walk, które definiują nazwę tego PPV, w przeciwieństwie do kilku poprzednich edycji. Przejdźmy zatem do zapowiedzi gali, która odbędzie się w PPG Paints Arena Pittsburgh w stanie Pensylwania.

Ostatnie Raw na tej arenie: 31.07.2017r.

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 27.03.2018r.

Ostatnie PPV na tej arenie: Roadblock: End of the Line 2016

Na tej arenie powstałej w 2010r. odbyło się m. in. Royal Rumble 2014 oraz półfinał Mixed Match Challenge’u. Po za tym obiekt ten jest bogaty w wiele tygodniówek.

Kick-Off

Sin Cara vs. Andrade „Cien” Almas

Walka, o której nie mogę się wypowiedzieć, bo wynikła z ostatniej potyczki tych panów. Faworytem tej walki jest Andrade. Mam nadzieję na to, że w walce pojawi się Rey Mysterio, ponieważ krążą plotki o ich rzekomej walce na SummerSlam 2018.

Przewidywany zwycięzca: Andrade „Cian” Almas

 


The New Day vs. SAnitY 

Tables Match 

To jest trochę trudne, ponieważ z jednej strony mamy utytułowany Team w postaci New Day, a z drugiej debiutantów w głównym rosterze, którym przydałaby się taka wygrana. WWE w ostatniej chwili dodało stypulację ze stołami, co moim zdaniem było bardzo dobrym posunięciem, bo urozmaici to całą galę, ale mógł to być Elimination Tables Match, lecz naprawdę nie ma co narzekać. Tutaj szanse są mocno wyrównane, jednak z lekkim typem na SAnitY. Jestem zwolennikiem pushu nowych zawodników w głównym rosterze, bo co się stanie jak te ster gwiazdy zakończą kariery. Nagle Sami Zayn zostanie mistrzem WWE, a Curt Hawkins mistrzem U.S. To trochę z szybko, nieprawdaż?

Przewidywani zwycięzcy: SAnitY

 


Główna Gala

Finn Balor vs. Baron Corbin

Jeżeli mam być szczery to ta walka może wypaść naprawdę dobrze, pomijając nową „fryzurę” i ubiór Corbina. A tak na poważnie to jestem ciekaw jak ta potyczka wypadnie, bo moim zdaniem ma potencjał, tylko oby WWE tego nie zmarnowało. Moim faworytem jest Balor z bardzo prostego względu. Jest jednym z moich ulubionych zawodników i serce mi się kraje jak nie dostaje jakichś ciekawszych story i rywali. Nie mam nic do Barona, ale ich rywalizacja mogła zostać lepiej rozegrana. Jest to mój subiektywny typ i tak jak z każdą inną walką; nikt się nie musi ze mną zgadzać.

Przewidywany zwycięzca: Finn Balor

 


The Deleters of Worlds vs. The B-Team o RAW Tag Team Championships

Z jednej strony bardzo bym chciał wygranej pretendentów, ponieważ zasłużyli na to dzięki przemianie z jobberów szczególnie u boku The Miza i za ich obecny gimmick. Nie było to tak jak w przypadku Mahala, gdzie z totalnego dna został mistrzem WWE w zaledwie miesiąc. Tutaj był to długotrwały proces, który trwa po dziś dzień. Ich obecna forma jest też naprawdę dobra, bo moim zdaniem tworzą zgrany zespół. Wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale wolę ich jako mistrzów bardziej niż ich rywali, a to za sprawą m. in. ich długiej nieobecności podczas odcinków RAW. Z drugiej strony wątpię, aby Wyatt i Hardy stracili pasy przeciwko The B-Team. Często widzimy takie sytuacje, tak samo wygląda sprawa z Rusevem i AJ Stylesem, ale o nich później. Federacja niby promuje ich mocno jednak tylko po to, żeby po przegranej walce o tytuł spaść do rangi jobbera. Mimo wszystko pozostanę za Axlem i Dallasem, bo nie chcę żeby ich spotkał taki sam los.

Przewidywani zwycięzcy: The B Team

 


Carmella vs. Asuka o SmackDown Women’s Championship

James Ellsworth zostanie zamknięty w „klatce rekina”

Ta rywalizacja trwa już od ponad miesiąca i mogła zostać poprowadzona trochę lepiej. Nie będę się o niej długo wypowiadał, bo tak naprawdę nie ma o czym. Asuka powinna wygrać tytuł, bo kolejna przegrana nie wyjdzie jej na dobre. Będzie też na tej podstawie stworzyć dobre story pomiędzy nimi na SummerSlam. Jednak prawda jest taka, że prawdopodobnie Ellsworth wyjdzie z klatki i pomoże Melli obronić pas. Szkoda mi w tej sytuacji jednak Japonki, ale to WWE i tu może wydarzyć się wszystko.

Przewidywany zwycięzca: Carmella

 


Alexa Bliss vs. Nia Jax o RAW Women’s Championship

Extreme Rules Match

Ta walka może wypaść albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Raczej pewna jest ingerencja Rondy Rousey i być może to będzie zalążkiem do Triple Threat Matchu na SS. Skupmy się na dzisiejszej gali. Mam naprawdę duże oczekiwania co do tego starcia i liczę na wiele krzeseł, stołów itp. Nia w swojej wściekłości będzie chciała użyć wielu przedmiotów, a Alexa bez nich raczej jest bezradna w starciu z większą od siebie zawodniczką. Jeżeli chodzi o zwycięzcę to obstawiam tu Alexę przez ingerencję wspomnianej Rousey, co w rezultacie może doprowadzić do ich wspólnego starcia.

Przewidywany zwycięzca: Alexa Bliss

 


Jeff Hardy vs. Shinsuke Nakamura o U.S Championship

Osobiście czekałem na tą rywalizację, ale nie lubię takich sytuacji gdzie zawodnik nie skończył na dobre jednej rywalizacji, a już zaczyna drugą ( Styles i Nakamura). Jednak pomijając ten fakt to liczę na bardzo, ale to bardzo dobrą walkę. W ringu spotka się dwóch naprawdę utalentowanych wrestlerów i brakuje tutaj jedynie jakiejś stypulacji jak na ER przystało np. Kendo Stick, albo Flag Match. Nie ma jendak co płakać, bo walka i tak powinna być przynajmniej dobra. Z powodu plotek co do kontuzji Jeffa, to Nakamura jest moim faworytem do wygrania walki i zdobycia tytułu.

Przewidywany zwycięzca: Shinsuke Nakamura

 


Dolph Ziggler vs. Seth Rollins o I.C. Championship

30-minutowy Iron Man Match

Kolejna walka, która nie potrzebuje dużo, bo zawodnicy sami zrobią swoje. Dodatkowo taka, a nie inna stypulacja będzie trzymała fanów w napięciu do końca. Przewiduję tutaj jednak obronę tytułu przez Zigglera po bardzo możliwej interwencji ze strony McIntyre’a. Prawdopodobnie później będziemy świadkami rywalizacji Dolph vs. Drew o w/w pas. Jeżeli chodzi o Setha to dużo mówiło się o jego walce przeciwko Lesnarowi, ale szczerze w to wątpię i nie mam rywala dla niego.

Przewidywany zwycięzca: Dolph Ziggler

 


The Bludgeon Brothers vs. Team Hell No o SD Tag Team Championships

Walka która wynikła z ataku mistrzów na Daniela podczas Gauntlet Matchu, który miał wyłonić pretendenta do tytułu WWE. Na kolejnych tygodniówkach byliśmy świadkami ich rywalizacji i w trakcie dołączył do niej Kane stając po stronie swojego dawnego i obecnego TT partnera. Mimo, iż bardzo chciałbym wygranej Team Hell No, to obawiam się, że to nie wypali, ponieważ Daniel ma stoczyć walkę przeciwko właśnie Kane’owi (rywalizacja mogłaby się rozpocząć po przegranej walce na ER) lub The Mizem.

Przewidywani zwycięzcy: The Bludgeon Brothers

 


Braun Strowman vs. Kevin Owens

Steel Cage Match

Braun będzie mógł się wyżyć na Kevinie, a temu będzie ciężko uciec. Zasada jest prosta, jeżeli ma wygrać Strowman to przez pinfall albo submission, a jeżeli Owens, to przez ucieczkę z klatki. Czemu uważam, że KO ma szanse? Ponieważ w walce gdzie nie trzeba przypiąć zawodnika, każdy ma szanse ze Strowmanem. Udowodnił to Kalisto podczas jednego z odcinków RAW w Dumpster Matchu gdzie sensacyjnie pokonał Monstera. Spotkał się jednak z jego ogromnym gniewem i szybko tego pożałował. Jednak moim typem jest Braun, ponieważ wygrana mogłaby go podbudować jako Mr. MitB.

Przewidywany zwycięzca: Braun Strowman

 


Roman Reigns vs. Bobby Lashley

Tej walce moim zdaniem brakuje tylko stypulacji No Holds Barred i byłaby to walka idealna. Mimo to może być jednak jedna z najlepszych o ile nie najlepsza walka na tej gali. Reigns będzie mógł pokazać na co go stać i udowodnić, że to on jest obecnie twarzą tej organizacji. Tak, uważam, że na dzisiejszy stan jest nią Roman. Przewiduję także, że to on wygra po epickiej walce, udowadniając, że to jemu należy się walka o pas WWE Universal.

Przewidywany zwycięzca: Roman Reigns

 


AJ Styles vs. Rusev o WWE Championship

Prawdopodobny Main Event dzisiejszej gali. Sprawa ma się podobnie jak w przypadku walki o pasy RAW TT. Pretendenci do obu tytułów prawdopodobnie przegrają swoje walki i dość mocno spadną w hierarchii. To jest najczarniejszy scenariusz, ale naprawdę wierzę w wygraną zarówno The B-Team jak i Ruseva. Moim zdaniem obecnie jest dobrze wypromowany i ma zadatki na mistrza. AJ jest już trochę za długo mistrzem, a i możliwe, że zaraz dorówna Lesnarowi w ilości swoich pojawień na tygodniówkach. Podsumowując liczę tu na wygraną Ruseva i zostanie nowym mistrzem WWE.

Przewidywany zwycięzca: Rusev

To byłoby na tyle. Jeszcze raz zapraszamy na nasz stream. Galę będziecie mogli obejrzeć w zakładce NA ŻYWONie zapomnijcie o Naszym TYPERZE! Jeśli zasady są dla Was nie zrozumiałe, zapoznajcie się z INSTRUKCJĄ. Zachęcamy do wzięcia udziału. Podsumowując gala może wypaść bardzo dobrze i może być dużą zmianą w WWE na lepsze, lub wyjdzie jak zawsze. Tego dowiemy się już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *