WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 05.08.18r.

Witam was w kolejnej części naszych artykułów. Przepraszam was bardzo za brak listy tydzień temu, ale było to spowodowane problemami z moim kontem. W ciągu tygodnia nie miałem czasu napisać z powodu obowiązków. Mam nadzieję, że nie zapomnieliście o naszej liście, a ja w miarę możliwości postaram się ją pisać co tydzień. Dzisiejszy ranking będzie obejmować wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni. Bez zbędnego przedłużania zapraszam was na dzisiejszą odsłonę naszego artykułu.

10. Titus Worldwide (0)

Ta stajnia czarnoskórych zawodników zszokowała ostatnio świat wrestlingu. Pokonali oni niedawnych niszczycieli NXT czyli Authors of Pain. Jest to na pewno duże osiągnięcie, ale bardzo mi szkoda debiutantów, bo w rozwojówce WWE, robili co chcieli, a fani to uwielbiali. Teraz zaledwie parę miesięcy po swoim debiucie jeden z członków AoP przegrywa z Apollo Crewsem. Ja nic do niego nie mam i jestem za promowaniem tego zawodnika, ale nie pokonując od razu jednego z niszczycieli.

9. Shinsuke Nakamura (+1)

Nowy mistrz United States będzie współpracować z Ortonem? Być może, patrząc na to, że Japończyk i The Viper mają ten sam cel. Ale szczerze to się nie zdziwię, jeżeli to jest kolejna gierka Randy’ego i jego prawdziwym celem jest Nakamura i jego pas. W karierze Ortona było pełno takich przebiegłości i nie zdziwię się jeżeli jest to kolejna z nich.

8. Johnny Gargano (0)

Johnny powrócił do rankingu i to nie z byle powodu. Przyczynił się on do wygrania tytułu przez swojego największego wroga – Tommaso Ciampe i zakończenia streaku Aleistera Blacka. Teraz bardzo prawdopodobnym staje się Triple Threat Match o NXT Championship. Jeżeli doszło by do takiego starcia to mam nadzieję, że wygra Gargano, ponieważ zrobił bardzo dużo dla rosteru żółtej tygodniówki, a jego pojedynki przechodzą do historii. Nie będę miał też nic oczywiście do wygranej Ciampy, albo Blacka, ale chciałbym zobaczyć title run tego zawodnika.

7. Kevin Owens (0& Braun Strowman (-3)

Celowo umieściłem tych dwóch panów na jednej pozycji, ponieważ ich story jest dość ciekawe i nie sprowadza się tylko do ataków jednego na drugiego jak to np. ma miejsce w przypadku The Show i Rollinsa. Pikanterii tej rywalizacji dodaje fakt prawdopodobnie pierwszego starcia o walizkę poza Ladder Matchem na SummerSlam. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie w komentarzach. Czyżby Kevin stał się pierwszą osobą która odebrała by komuś walizkę? Szczerze to w to wątpię, ale nigdy nie mów nigdy.

6. Randy Orton (+3)

Randy jakiego kochamy i uwielbiamy powrócił na dobre i jestem z tego bardzo zadowolony. Jest on jednym z najlepszych heel’ów w historii WWE i dobrze, że federacja nie marnuje czasu na niego jako face’a. Tak jak napisałem przy Nakamurze, zamiast walki The Vipera i Hardy’ego spodziewam się raczej Triple Threat Matchu o pas U.S. Jednak czy Ortonowi uda się odzyskać tytuł? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

5.The Miz (+3) & Daniel Bryan (0)

Ich starcie na SummerSlam jest już praktycznie pewne. Ich story jest prowadzone bardzo dobrze i nie tylko przez jedną osobę. Każdy z nich dokłada po równo od siebie do tej rywalizacji. Mam dziwne przeczucie, że jest to dopiero początek i po SS ich rywalizacja będzie prowadzona dalej, albo przycichnie tylko na jakiś czas i ponownie staną przeciw sobie w okolicach drogi do Wrestlemanii. Są to jednak odległe plany i nie ma co się jeszcze nad nimi rozwodzić. Na razie musimy poczekać na to co wydarzy się podczas największej gali lata.

4. Samoa Joe (0)

Uwielbiam Joe za takie akcję jak ta z AJ Stylesem. Cierpliwie czekał na swoją okazję, a kiedy ta się nadarzyła, niespodziewanie zaatakował. Gdyby nie plotki o ich walce na SS przed tymi wydarzeniami, byłbym naprawdę w wielkim szoku. To jest niestety problem WWE w dzisiejszych czasach. Często walki i potencjalni zwycięzcy są znani na długo przed rywalizacjami, walkami itp. Nie mniej jednak cieszę się, że Destroyer dostał szansę na walkę o pas WWE. Chciałbym, żeby to on wygrał, ponieważ AJ już dość długo trzyma ten pas, a i Joe w moim mniemaniu byłbym dobrym mistrzem.

3. Roman Reigns (+4)

Roman stoczył dobrą walkę przeciwko Lashley’owi o miano pretendenta do tytułu WWE Universal. W całej tej sytuacji szkoda mi Bobbiego. Pokonał on Reignsa w czysty sposób na Extreme Rules, tylko po to, żeby tydzień później polec w walce ponownie z Big Dogiem. Mam nadzieję tylko, że Roman nie zepsuje tego i w końcu odbierze tytuł Bestii, bo mam już dosyć jego panowania. Nie potrzeba nam mistrza, którego walki w ciągu roku można policzyć na palcach jednej ręki, a Reigns skutecznie by to zmienił.

2. Brock Lesnar (0)

Jeżeli już jesteśmy przy Lesnarze to nie mogło go tu zabraknąć. Czyżby doszło do rozłamu pomiędzy nim a jego adwokatem. Wszystko wskazuje na to, że Heyman pomoże Reignsowi w walce przeciwko Bestii, w ramach zemsty za ostatnią akcję podczas RAW. Atak Brocka na Paula był naprawdę niespodziewany. Przecież przez tyle lat razem współpracowali i nagle mistrza atakuje swojego już nie przyjaciela, a tylko adwokata. To może zwiastować chaos podczas walki o pas WWE Universal na SummerSlam.

1. Tommaso Ciampa (0)

Ciampa zostaje dzisiejszym zwycięzcą, a to za sprawą zdobycia tytułu NXT oraz przerwania streaku Aleistera Blacka. Jest to wielkie osiągniecie i dlatego bardzo wyraźnie wyprzedza pozostałą 9 zawodników. Do NXT TakeOver zostało jeszcze trochę czasu i ciekawe jak zaprezentuje się nowy mistrz w drodze do najbliższego PPV przeznaczonego dla NXT.

Mam nadzieję, że lista wam się spodobała i jak już mówiłem; w miarę możliwości postaram się wstawić ją także za tydzień.

W porównaniu do ostatniej listy odpadli:

SAnitY (#6), The B Team (#5), Seth Rollins & Dolph Ziggler (#3), AJ Styles & Rusev (#2) i Bobby Lashley (#1).

Ranking miesiąca:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Roman Reigns 8 pkt 22 pkt
2. Bobby Lashley 20 pkt
2. Braun Strowman 4 pkt 20 pkt
4. Rusev 14 pkt
5. AJ Styles 13 pkt
5. Daniel Bryan 6 pkt 13 pkt
5. SAnitY 13 pkt
8. Seth Rollins 10 pkt
8. Dolph Ziggler 10 pkt
8. Tommaso Ciampa 10 pkt 10 pkt

Wrestlerem miesiąca lipca zostaje Roman Reigns, a zaraz za nim są ex aequo Lashley i Strowman. Daleko za nimi są 4 zawodnicy ze SD Live, a Rollins, Ziggler i Ciampa zamykają stawkę z 10 pkt. nowa metoda liczenia pkt wprowadzona ostatnio została użyta dziś w przypadku Team Hell No. Kane nie znalazł się na dzisiejszej liście i z powodu zbyt małej ilości pkt nie utrzymał się w rankingu, natomiast Daniel dostał dziś 6 pkt i jest on oddzielnie od Kane’a.

Wojna brandów:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. RAW 22 pkt 79 pkt
2. SD Live 20 pkt 70 pkt
3. NXT 13 pkt 16 pkt

RAW wygrywa w tym miesiącu, jednak z dużo mniejszą przewagą nad SmackDown Live niż zwykle, wynoszącą 7 pkt. Inaczej sprawa ma się w przypadku NXT bo częsty rywal niebieskiej tygodniówki jest o ponad 50 pkt za głównym rosterem. Czy ta sytuacja zmieni się w sierpniu? Będziecie się mogli tego przekonać czytając nasze kolejne listy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *