WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

SUMMERSLAM 2017 – ANALIZA, OMÓWIENIE I OCENA POSZCZEGÓLNYCH WALK

Witam. W dzisiejszym artykule przedstawię Wam całą kartę SummerSlam 2017 oraz omówienie i subiektywną ocenę każdej walki. Całe PPV oglądałem na żywo i śmiało mogę stwierdzić, że działo się dużo. Bez zbędnego gadania przejdźmy do pierwszej walki:

KICK OFF:

WWE Cruiserweight Championship Match

Akira Tozawa (c) (w. Titus O’Neil) vs Neville

Walka która zaczynała kick – off to cruiserweight.. Nie oszukujmy się, ale to trochę nie fair w stosunku do zawodników 2O5 Live, że zazwyczaj to oni lądują w kick – offach, jeśli w ogóle walka z udziałem cruiserów na danym PPV występuje. Nie podoba mi się to, ale nie o tym tutaj. Z jednej strony Japończyk – Akira Tozawa, z drugiej natomiast przeniesiony z głównego rosteru Neville. Walka jak na kick – off była bardzo solidna, zresztą jak cały cruiserweight. Jedyne co mi się tu nie podobało to szybkość walki. Walka trwała na prawdę bardzo krótko i choć wiem, że to kick – off to i tak dla mnie za mało. Co do zwycięzcy, był nim Neville, który wykonał Red Arrow na plecy Tozawy. Akira tym samym posiadał pas tylko 6 dni.

Mój typ: Akira Tozawa

Zwycięzca: Neville – nowy mistrz Cruiserweight

Ocena walki: 4/5

WWE SmackDown Tag Team Championship Match 

The New Day (c) vs The Usos

Mogę śmiało stwierdzić, że była to druga najlepsza walka tag teamowa roku 2017. Pierwsza to według mnie mecz w stypulacji Hell In A Cell obywu drużyn. Walka przewyższyła oczekiwania widowni i można śmiało powiedzieć, że skradła show. Nie zabrakło tam absolutnie niczego. Niesamowite akcje, kontrataki. Jedyne co można by dodać to jakaś stypulacja. Poza tym nic dodać nic ująć. Wisienka na torcie. Wydaje mi się, że każdy kto oglądał wtedy tę walkę był gotowy na jedno z lepszych show, zważywszy na taki pojedynek w kick – offie. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli Usosi i jest to jedyny powód z którego się nie cieszę. New Day miało za krótko pasy i ciągłe zmienianie posiadaczy pasów SmackDown było monotonne.

Zwycięzcy: The Usos – nowi mistrzowie SmackDown tag team

Ocena walki: 5/5

GALA GŁÓWNA:

One On One Match

John Cena vs Baron Corbin

Walka, która wzięła się z niczego i dla mnie nie miała zupełnie sensu. Wszystko za sprawą nieudanego cash – in’u Corbina na SmackDown, kiedy to Cena powstrzymał go przed przypięciem Mahala. Tempo walki było takie sobie, ale zawodnicy jakoś dawali radę. Pojedynek opierał się na atakach Corbina, kontratakach Ceny i na odwrót. Ostatecznie to jednak Cena, tak jak przewidywali wszyscy wyszedł zwycięsko.

Zwycięzca: John Cena

Ocena walki: 2,5/5

WWE SmackDown Women’s Championship Match

Naomi (c) vs Natalya

Nie interesują mnie za bardzo walki kobiet, ale powiem, że ta była na prawdę ciekawa. Działo się tam dużo, akcje Naomi, która przeważała sprytem i techniką, oraz suplexy Nataly’i. Najbardziej podobało mi się zakończenie, kiedy to Naomi wbiła Natalyę w narożnik i próbowała wykonać jej finisher. Ta jednak skontrowała i wyprowadziła Sharpshooter zgarniając zwycięstwo. Nowa mistrzyni kobiet i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. W niecałe 2 godziny gali mieliśmy już 3 zmiany mistrzów.

Zwycięzca: Natalya – nowa mistrzyni kobiet SmackDown

Ocena Walki: 3/5

Shark Cage Match (w. Enzo Amore)

Big Cass vs Big Show

Co prawda Big Show od dawna nie występował, a Cass i Enzo zostali zwolnieni, jednak i tak ocenię tę walkę… a raczej skrytykuję.. Pojedynek beznadziejny. Wpychanie na siłę Big Showa do feudu Enzo i Cassa. Nie będę się dużo rozpisywał o tak dennej walce. Enzo, który wyszedł z klatki tylko po to aby otrzymać Big Boota od jego byłego tag team partnera. Mecz wygrał Big Cass.

Zwycięzca: Big Cass

Ocena walki: 1/5

One On One Match

Rusev vs Randy Orton

Kolejny zapychacz. No sorry bardzo, ale co mam powiedzieć o walce, która trwała kilka sekund. Atak Ruseva podczas wejścia Ortona jeszcze zrozumiem, ale tak szybkiego końca walki już nie. Zwłaszcza, że stawiałem siłą rzeczy na Ruseva. Koniec końców Randy Orton wyszedł zwycięsko.

Zwycięzca: Randy Orton

Ocena Walki: 0/5

RAW Women’s Championship Match 

Alexa Bliss (c) vs Sasha Banks

Kolejny mecz, który naprawdę mnie zaskoczył. Pamiętam, że w tamtym momencie gali prawie usypiałem, lecz to starcie dodało mi troszkę energii. Mecz zaczął się szybko, od ataków i dominacji obecnej mistrzyni kobiet RAW, jednakże błyskawicznie szala przechyliła się na stronę Banks. Niedługo po tym poszedł pierwszy Bank Statement, który Alexa skontrowała łapiąc się lin. Później przyszła pora na Bliss, która wykonała swoją akcję Twisted Bliss przypięła Banks, lecz ta odklepała po dwóch. Następnie błyskawicznie przeszła do submissionu i Alexa musiała odklepać, a sędzia zakończył pojedynek. Mieliśmy nową mistrzynię kobiet RAW!

Zwycięzca: Sasha Banks – nowa mistrzyni kobiet RAW

Ocena walki: 3,5/5

One On One Match

„Demon” Finn Balor vs Bray Wyatt

Feud, który nawet mi się podobał dostał przełożenie na dość nieciekawą walkę. Balor przez większość walki przeważał. Punktem kulminacyjnym tego pojedynku było skontrowanie popisowego „pajączka” Braya Wyatta, kiedy to Balor poderwał się błyskawicznie na nogi. Następnie wykonał Coup de Grace i zakończył pojedynek. Mocny średniak jak na połowę gali.

Zwycięzca: „Demon” Finn Balor

Ocena walki: 2,5/5

WWE RAW Tag Team Championship Match

Sheamus & Cesaro (c) vs Dean Ambrose & Seth Rollins

Przyszła pora na walkę, na którą czekałem najbardziej i mogę śmiało powiedzieć, że się nie zawiodłem. Walka doskonała technicznie, mnóstwo akcji wysokiego ryzyka, kontrataki, a co najważniejsze coraz to inny tag team przejmował inicjatywę, jednakże końcówka zdecydowanie najlepsza. Sheamus trzyma Ambrose’a na ramionach, Cesaro przygotowuje się do zeskoku i nagle powraca Rollins, który atakuje i spycha Cesaro aby następnie wraz z Deanem wykończyć i przypiąć Sheamusa zgarniając zwycięstwo. Jedyne co przeszkodziło mi w tej walce to zbyt przewidywalny wynik.

Zwycięzcy: Dean Ambrose & Seth Rollins – nowi mistrzowie RAW tag team

Ocena walki: 4,5/5

WWE U.S Champioonship Match Special Guest Referee Shane McMahon

AJ Styles (c) vs Kevin Owens

Mecz od którego wiele oczekiwałem i wiele dostałem. Dodanie Shane’a do feudu Owensa i Stylesa było czymś wspaniałym, a McMahon doskonale sprawdził się w roli sędziego. Sama walka była bardzo dynamiczna i trzymała poziom. Oglądając Kevina przypominały mi się jego walki za czasów NXT, kiedy to walczył z Samim Zaynem czy Finnem Balorem. Shane jako sędzia zaliczył kilka wpadek, między innymi Kevin przyciągnął go na siebie, w ten sposób zmniejszył obrażenia od Splasha Stylesa. Następnie Styles popchnął Owensa na McMahona, ten wyleciał z ringu, a gdy Styles zapiął Kevina i ten odklepywał, Shane’a nie było w ringu. Gdy mistrz U.S chciał porozmawiać z McMahonem, ten odepchnął go wprost pod nogi Kevina, który lada moment i wygrałby poprzez przerollowanie. Kolejną wtopą Commisionera SmackDown było odliczenie do 3, kiedy Styles miał nogę na linie. Co prawda Shane zorientował się i cofnął decyzję, ale oburzony Owens nie wytrzymał i popchnął sędziego. Ten również to zrobił, czym pomógł AJ’owi w zwycięstwie po potężnym Styles Clashu. Oby więcej takich walk.

Zwycięzca: AJ Styles

Ocena walki: 4,5/5

WWE Championship Match

Jinder Mahal (c) vs Shinsuke Nakamura

Przedostatnia walka gali, a trwa kilka minut? To jest żart. Nie wspominając nawet o Mahalu jako mistrzu WWE. Na tamten moment wiadome było, że Jinder obroni, za sprawą touru WWE po Indiach, ale co do walki, to nie trzymała zupełnie żadnego tempa i nic nie wnosiła. Starcia o tytuł WWE gdy bronił go Mahal były zamulające i nudne. Jinder wygrał po jednej z najbardziej przewidywalnych opcji, czyli ingerencji braci Singh, rozproszeniu Nakamury i wykonaniu na nim Khallas. Żenada.

Zwycięzca: Jinder Mahal

Ocena walki: 2/5

WWE Universal Championship – Fatal four way

Brock Lesnar (c) vs Roman Reigns vs Braun Strowman vs Samoa Joe

Przyszła pora na walkę wieczoru. Mocna podbudowa, mocne starcie, szkoda tylko zwycięzcy. Ale od początku. Jak się można było spodziewać, starcie opierało się na dominacji Strowmana. Od początku toczyło się tak, że Strowman atakował wszystkich, następnie wszyscy Strowmana, aż do momentu kiedy Braun spotkał się 1 na 1 z mistrzem Universal. Wykonał na Nim 2 Running Powerslamy na stoły, a następnie przygniótł go stołem komentatorskim. Wszyscy zaparli dech w piersiach. Lesnar został zabrany przez służbę medyczną i nie mógł kontynuować walki. Już wtedy było wiadome, kto zwycięży. Reszta walki bez Lesnara opierała się na rywalizacji Samoa Joe vs Roman Reigns i Strowman vs dwójka panów. Koniec końców Samoa został wyrzucony po za ring. Wtedy na arenie pojawił się Lesnar. Mimo błagań lekarzy, ten powrócił do ringu. Wyeliminował Strowmana i został 1 na 1 z Reignsem. Roman wykonał kilka ciosów supermana, następnie spear i odliczył Lesnara. Niestety do 2. Gdy chciał wykonać kolejnego speara do ringu wkroczył Samoa Joe, który zastosował swój submission. Zaatakował go Braun, który wykonał na nim runnning powerslam. Sędzia liczy 1, 2 i.. Lesnar odciąga sędziego i ten nie odlicza Joe. Kolejna walka z udziałem 4 zawodników w ringu. Zwycięsko wyszedł z niej Lesnar i Reigns. Gdy ten drugi przygotowywał się do wykonania speara, Brock wziął go na ramiona, wykonał potężne F5 i odliczył Romana, broniąc pasa Universal. Godny do polecenia Main Event. Jedyne co mnie nie cieszyło to zwycięzca.

Zwycięzca: Brock Lesnar

Ocena walki: 4,75/5

Najgorsza walka: Randy Orton vs Rusev (o ile można to nazwać walką) i Big Cass vs Big Show

Najlepsza walka: The New Day vs The Usos

Ocena ogólna gali: 4/5

NAJBLIŻSZY WEEKEND NA WRESTLEONE!

SOBOTA/NIEDZIELA | GODZINA 1:00 | WWE NXT TakeOver: Brooklyn – OGLĄDAJ NA ŻYWO! 

NIEDZIELA/PONIEDZIAŁEK | GODZINA 0:00 | WWE SummerSlam 2018 – OGLĄDAJ NA ŻYWO! 

PONIEDZIAŁEK/WTOREK | GODZINA 2:00 | WWE Monday Night Raw – OGLĄDAJ NA ŻYWO!

Po więcej informacji na temat najbliższego weekendu z WrestleOne, zapraszamy do przeczytania szczegółowej zapowiedzi wszystkich wydarzeń, którą znajdziecie pod tym linkiemDo zobaczenia podczas największego wydarzenia tego lata w świecie Wrestlingu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *