WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

SUMMERSLAM 2018 – TYPY REDAKCJI I LINK DO TRANSMISJI NA ŻYWO

  • Są to tylko typy redakcji i nie każdy musi się z nimi zgadzać!

Na wstępie przypominamy, że SummerSlam będziecie mogli obejrzeć NA ŻYWO na naszej stronie w zakładce z transmisjami! Start kick – offu już o godzinie 0:00, natomiast gala główna rozpocznie się o 1:00

KICK – OFF:

Mixed Tag Team Match

Rusev & Lana vs Andrade “Cien” Almas & Zelina Vega

Bartek: Serio? Ta walka? Myślałem, że dadzą Nam od razu pojedynek Ruseva z Englishem. No cóż, będziemy musieli poczekać do Hell In A Cell. Wygrają Almas i Vega, po jakiejś gafie Englisha, która spowoduje początek feudu Ruseva z Aidenem.

Kacper: Walka z dosyć ciekawą podbudową może dać nam dobre widowisko, i sądzę że WWE zaskoczy nas czymś w tym pojedynku. Mimo wszystko obstawiam, że zwycięsko z tego starcia wyjdzie Almas i Zelina po tym jak Aiden English rozproszy Ruseva lub Lanę.

Paweł: Pojedynek wygra Almas i Vega poprzez nieudaną pomoc Aidena i w ten sposób rozpocznie się rywalizacja Ruseva z Englishem.

Karol: Według mnie jest to walka promująca Almasa więc powinni wygrać oni, jednak niekoniecznie. To może być ładne otwarcie.

Bartek B: Moim zdaniem w walkę zaingeruje Aiden English z zamiarem pomocy dla swoich przyjaciół. Jednak tak jak zwykle się to kończyło Rusev i Lana przegrają przez to oraz na poważnie zacznie się rywalizacja tych dwóch zawodników.

Bartek: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Kacper: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Paweł: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Karol: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Bartek B: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Two On Two RAW Tag Team Championship Match

The B Team (c) vs The Revival

Bartek: Nie spodziewam się dużo po tej walce. Obydwa tag teamy są nudne, a obecnie w dywiziji teamów RAW nie ma nic ciekawego. Aczkolwiek postawię tu na The Revival, bo od dawna mieli szansę na zdobycie tytułów, których do dziś nie zdobyli.

Kacper: Nareszcie The Revival dostali szansę na walkę o mistrzostwa tag teamowe, i sądzę że będzie to dosyć przeciętny pojedynek, ponieważ i B Team i Revival prezentują niższy poziom od innych tag teamów (np. Usos, The Club itp.) Jednak sądzę, że Bo Dallas i Axel stracą pasy tag teamowe.

Paweł: The B Team bardzo podobają mi się jako mistrzowie. Odświeżenie tych postaci było na prawdę dobrym pomysłem. Jako ze nie przepadam za Revival, stawiam na obecnych mistrzów. Liczę również na dobre widowisko.

Karol: B-team są dobrymi mistrzami ale chyba w końcu nadszedł czas na rozwój The Revival i raczej to oni zostaną mistrzami.

Bartek B: The B – Team zaskakująco dobrze „wyglądają” jako mistrzowie, kiedy mistrzami byli jeszcze Deleters Of Worlds nie byłem przekonany do Axel’a oraz Dallas’a, jednak kiedy zdobyli pasy bardzo dobrze mi się ich ogląda pomimo dość marnych umiejętności w ringu. Jeżeli chodzi o wynik tego starcia to z jednej strony chciałbym, aby The B – Team obroniło swoje mistrzostwa, a z drugiej chciałbym, aby The Revival dostało szanse. Ale ostatecznie stawiam, iż członkowie Revival wygrają.

Bartek: The Revival

Kacper: The Revival

Paweł: The B Team

Karol: The Revival

Bartek B: The Revival

One on One – WWE Cruiserweight Championship Match

Cedric Alexander (c) vs Drew Gulak

Bartek: Nie oglądam 2O5 Live, lecz sądzę, że będzie to najlepsza technicznie walka kick – offu. Strzelam zwycięzcę jako Drew Gulaka

Kacper: Po zwolnieniu Enzo Amore Drew Gulak miał dostać spory Push, jednak podczas turnieju o to kto ma zawalczyć na Wrestlemanii 34 o pas Cruiserweight odpadł dosyć szybko, więc wydawało się, że płotki są fałszywe. Sądzę że jeszcze na tym SummerSlam pas zostanie obroniony ale i tak prędzej czy później Gulak zdobędzie mistrzostwo.

Paweł: Walki Cruiserów na PPV to zawsze gwarancja efektownych i efektywnych widoków. Ale czy tym razem będzie podobnie? Drew Gulak nie należy do bardzo „lotnych” zawodników, a jego styl walki opiera się głównie na submissionach. Cedric już nie raz pokazywał, że jest świetnym zawodnikiem i zasługuje na ten pas. Pomimo już 130 dniowego panowania, uważam, że obroni on tytuł.

Karol: Nie specjalnie interesuję się Cruserweight’ami, ale nie wyobrażam sobie Gulak’a jako mistrza, więc oobstawiam, że Cedric utrzyma pas.

Bartek B: Mało powiem o tym pojedynku, ponieważ rzadko oglądam 205 Live. Liczę na wygraną Alexander’a, ponieważ wole go jako mistrza. Osobiście nie przypadła mi do gustu postać Gulak’a i wątpię, aby wygrał to starcie, ponieważ Cedrick według mnie posiada większe umiejętność ringowe.

Bartek: Drew Gulak

Kacper: Cedric Alexander

Paweł: Cedric Alexander

Karol: Cedric Alexander

Bartek B: Cedric Alexander

GALA GŁÓWNA:

One On One – Raw Women’s Championship Match

Alexa Biss (c) vs Ronda Rousey

Bartek: Nudna i przewidywalna walka, zważywszy na to jak Ronda jest faworyzowana w WWE. Łatwo wytypować, że to Ona zdobędzie pas.

Kacper: Niczego po tej walce się nie spodziewam, sądzę że będzie po prostu słaba a jako zwycięzcę typuję Ronde.

Paweł: Ronda Rousey i promowanie jej jest strasznie denerwujące. Wszystko dla podbicia publiki. Ringowo o wiele gorzej prezentuje się od Alexy. Bliss jest genialną mistrzynią i niech nią pozostanie.

Karol: Myślę, że tutaj na bank zwycięży Rowdy, chyba, że WWE ma dalej ciekawy plan co do tej rywalizacji w co wątpię.

Bartek B: Wygrana Rondy jest raczej pewna w tej walce. Szczerze mówiąc, postać Rousey już mi się znudziła i wolałbym, aby Alexa wygrała, ale cóż zobaczymy co pokaże Ronda Rousey jako mistrzyni i wtedy będę dopiero oceniał.

Bartek: Ronda Rousey

Kacper: Ronda Rousey

Paweł: Alexa Bliss

Karol: Ronda Rousey

Bartek B: Ronda Rousey

One on One Match

Finn Balor vs Baron Corbin

Bartek: Zapychacz. Walka, która ma zero potencjału. Być może WWE zaskoczy Nas pozytywnie, aczkolwiek wątpie. Chciałbym zobaczyć Balora jako „Demon”. I to właśnie na niego postawię.

Kacper: Kolejna walka, od której nic nie wymagam, uważam że będzie to kopia ich starcia z Extreme Rules.

Paweł: Walka ze słabą podbudową. Na ostatnim PPV wygrał Balor, więc teraz stawiam na Corbina.

Karol: Walka ta ma dobrą podbudowę i może ona być wyśmienitym starciem, a Balor już nie raz dawał o sobie znać. Mimo to myślę, że wygra Balor.

Bartek B: Szkoda, że WWE nie dodało do tego starcia jakiejś stypulacji np. No Holds Barred. Raczej na powrót Demon’a już nie mogę liczyć, niestety. Obstawiam wygraną Finn’a, ponieważ jest to mój ulubiony zawodnik na równi z AJ Styles’em i po wygranej liczę na push na jakiś pas mistrzowski chociaż jest to mało prawdopodobne.

Bartek: Finn Balor

Kacper: Finn Balor

Paweł: Baron Corbin

Karol: Finn Balor

Bartek B: Finn Balor

Triple Threat Match – SmackDown Women’s Championship Match

Carmella (c) vs Becky Lynch vs Charlotte Flair

Bartek: Moja ulubiona zawodniczka WWE – Carmella staje w ringu przeciw Becky Lynch i Charlotte. Zważywszy na to jak WWE próbuję połączyć Charlotte i Becky postawię na Mellę. Wyobrażam sobie to tak, że Lynch i Charlotte pokłócą się podczas walki, a Carmella to wykorzysta.

Kacper: Sądzę że będzie to całkiem dobra walka, która ma dosyć ciekawą podbudowę, ale nadal się zastanawiam co tam robi Charlotte. Trudno wskazać kto wygra, lecz sądzę że zwycięży Carmella.

Paweł: Walka kompletnie zepsuta przez dodanie Charlotte. Pojedynek One on One Becky vs Carmella zapowiadał się o wiele ciekawiej. Ta walka prawdopodobnie skończy się kłótnia koleżanek i przerolowaniem jednej z nich przez Mellę. Oby tak się nie stało. Osobiście jestem za Becky, gdyż bardzo dawno nie była mistrzynią i ten tytuł jej się należy.

Karol: Nie specjalnie interesuje mnie dywizja kobiet, ale według mnie może wygrać Becky bo ma wielki potencjał na mistrzynię.

Bartek B: walka Triple Threat, może być bardzo nieprzewidywalna. Pamiętajmy, iż Carmella kiedyś pokonała Charlotte. Według mnie było to bardzo głupie posunięcie ze strony WWE, po tym jak Flair przerwała bardzo długi streak Asuki. Bardzo chce wygranej Becky tak jak pewnie większość z Was. Bardzo możliwe, że Charlotte została dodana do starcia tylko dlatego, aby wynik walki nie był tak bardzo przewidywalny, ale mogło być też tak, że Carmella obroni pas, przypinając Charlotte, a po pojedynku Lynch przejdzie Heel Turn atakując Melle oraz Flair. Ale ostatecznie stawiam na Becky Lynch.

Bartek: Carmella

Kacper: Carmella

Paweł: Becky Lynch

Karol: Becky Lynch

Bartek B: Becky Lynch

One On One – MITB Briefcase Match

Braun Strowman vs Kevin Owens

Bartek: Walka godna polecenia. Co prawda zobaczyliśmy już starcie obu panów w klatce, lecz uważam, że nie wykorzystali Oni tam swojego całego potencjału. Logiczna wydaje się wygrana Owensa i jego cash in w meczu o pas Universal, zważywszy na to, że walka Owens vs Reigns jest bookowana na Hell In A Cell. I to własnie na niego postawię.

Kacper: Zawodnicy prowadzą dobrą rywalizację i nie raz pokazali co potrafią w ringu, a jeszcze walizka MITB na szali sprawi, że pojedynek będzie jeszcze ciekawszy i będzie wzbudzał więcej emocji. Chciałbym żeby to Kevin Owens wygrał, ponieważ Braun nie potrzebuje walizki, aby zdobyć pas, więc obstawiam jako zwycięzcę Owensa.

Paweł: Bardzo wysoka stawka pojedynku dodaje jej kolorytu. Ostatni raz świadkami takiego pojedynku byliśmy w 2007 roku, gdzie Mr Kennedy stracił w ten sposób walizkę na rzecz Edge’a. Tym razem historia nie zatoczy koła i walizka zostanie obroniona.

Karol: Walka 1 na 1 o walizkę MiTB. Mam nadzieję, że Strowman ją zachowa, ale w tej walce wszystko może się zdarzyć. Ja osobiście stawiam na Braun’a.

Bartek B: Według mnie bez dwóch zdań wygra Braun. Wątpię, aby WWE odebrało walizkę Strowman’owi i to jeszcze w pojedynku solowym bez stypulacji.

Bartek: Kevin Owens

Kacper: Kevin Owens

Paweł: Braun Strowman

Karol: Braun Strowman

Bartek B: Braun Strowman

Two On Two SmackDown Tag Team Championship Match

The Blugdeon Brothers (c) vs The New Day

Bartek: Nudaa. Po raz kolejny powtórzę, że obecni mistrzowie SmackDown tag team mnie nudzą i nie wnoszą zupełnie nic, walcząc z lokalnymi talentami na tygodniówkach. Zabierajcie Im to jak najszybciej.

Kacper: Uważam, że walka będzie niesamowita, patrząc na to, że New Day daje nam na prawdę dobre walki na SmackDown i uważam, że zasługują oni na mistrzostwa tag teamowe, więc stawiam na New Day.

Paweł: Kiedy Bracia Młota zadebiutowali na SmackDown, było można poczuć powiew nowości, coś innego do czego byliśmy przyzwyczajeni, Przez ten długi okres panowania zdążyli się Oni znudzić i wypalić. Dostają Oni przeważnie walki z lokalnymi zawodnikami, nie wiadomo dlaczego. The New Day jako mistrzowie są o wiele lepsi i na nich stawiam

Karol: Mi niezbyt podobają się bracia maczuga w roli czempionów, więc postawię na The New Day. Ta walka ma potencjał na miano jednej z najlepszych.

Bartek B: Liczę na wygraną The New Day, jest małe prawdopodobieństwo, ale postawię na nich bo po prostu Blugdeon Brothers źle prezentują się jako mistrzowie. Liczę na zmianę, bo Harper i Rowan są mistrzami od WM 34.

Bartek: The New Day

Kacper: The New Day

Paweł: The New Day

Karol: The New Day

Bartek B: The New Day

One On One – United States Championship Match

Shinsuke Nakamura (c) vs Jeff Hardy

Bartek: Serio? Myślałem, że zobaczę tu pojedynek Orton vs Hardy, ale będę musiał czekać na niego aż do Hell In A Cell. Łatwa do wytypowania walka. Japończyk wygra, po ingerencji Vipera. Nie wiem co dalej z Nakamurą i pasem U.S.

Kacper: Nie wiem czego się spodziewać po tej walce, ponieważ sądzę że możemy być zaskoczenia, lecz negatywnie. Prawdopodobnie walka skończy się dyskwalifikacją po tym jak Randy Orton zaatakuje Jeffa. Szkoda że Hardy jest ostatnio tak źle prowadzony…

Paweł: Jedno pytanie: czemu Nakamura, a nie Orton? Jeff stracił pas, niejako przegrał rewanż i ich rywalizacja poniekąd powinna się zakończyć. To przez Ortona Jeff nie jest teraz mistrzem i to oni powinni ze sobą walczyć. Wierząc plotkom, które mówią o walce Jeffa z Ortonem na Hell in a Cell, stawiam na Hardy’ego, który w klatce będzie bronił pasa.

Karol: Zmiana mistrza US w tym pojedynku jest chyba niemożliwa ze względu na to jak Hardy się prezentuje w ostatnich czasach. Mimo mojej sympatii stawiam na Shinsuke Nakamurę. Wyjątek w którym Jeff może wygrać to atak na niego Randy’ego Orton’a. Jednak w tym przypadku nie przejmie on tytułu.

Bartek B: Na pewno w pojedynek zainterweniuje Orton. Wątpię, że WWE pozwoliłoby, aby Nakamura pokonał Jeff’a bez jakiejś pomocy. Starcie skończy się, albo przez dyskwalifikacje, albo przez odwrócenie uwagi Hardy’ego, albo przez odwrócenie uwagi sędziego i atak Orton’a.

Bartek: Shinsuke Nakamura

Kacper: Shinsuke Nakamura

Paweł: Jeff Hardy

Karol: Shinsuke Nakamura

Bartek B: Shinsuke Nakamura

One On One – Intercontinental Championship Match

Dolph Ziggler (c) (w. DrewMcIntyre) vs Seth Rollins (w. Dean Ambrose)

Bartek: Ciężka do wytypowania walka. Aczkolwiek postawię tu na wygraną Rollinsa poprzez odwrócenie się McIntyre od Zigglera. Po walce Drew zaatakuje Dolpha i rozpocznie się feud, który będzie miał zwieńczenie na Hell In A Cell.

Kacper: Tę walkę jest mi najciężej opisać, ponieważ obaj zawodnicy prowadzą rywalizację od długiego czasu, i co do typowania zwycięzcy nie miałbym żądnych problemów, gdyby nie powrót Deana Ambrose, który może mieć na tę walkę duży wpływ. Mimo wielkich trudności uważam że wygra Ziggler.

Paweł: Kolejna niewiadoma. Czemu Ambrose powrócił na RAW, a nie na SummerSlam? Federacja wybrała chyba najgorszy z możliwych powrotów Deana. Rollins z Ambrosem u boku powinien sobie poradzić z obecnym mistrzem. Obydwaj panowie wykręcają świetne walki i na taka też liczę.

Karol: Przez to, że Ambrose powrócił przewiduję dwa scenariusze. Jeden to taki w którym Seth przez niego wygrywa, a drugi wręcz przeciwny, w którym przez niego przegrywa i rozpada się The Shield. Raczej jednak stawiam na wygraną Setha i pierwszy scenariusz.

Bartek B: Jest duże prawdopodobieństwo, że Dean pomoże Seth’owi wygrać to starcie. Jednak obstawiam, iż jakimś sposobem Dolph obroni pas. Może przez nieudaną interwencję Ambrose’a?

Bartek: Seth Rollins

Kacper: Dolph Ziggler

Paweł: Seth Rollins

Karol: Seth Rollins

Bartek B: Dolph Ziggler

One on One Match

Daniel Bryan vs The Miz

Bartek: Według mnie łatwa do obstawienia walka. The Miz jest ostatnio promowany i sądzę, że to On wyjdzie zwycięsko. Wygra najprawdopodobniej poprzez interwencję Maryse i rozproszenie Bryana.

Kacper: Ta dwójka prowadzi naprawdę gorącą rywalizację, która może zaowocować świetną walką na SummerSlam. Uważam że będzie to jedna z lepszych walk na tegorocznej największej gali lata, lecz kto wie… może zostaniemy negatywnie zaskoczeni wynikiem końcowym. Jednak sądzę że Bryan wyjdzie zwycięsko z tego starcia.

Paweł: Walka o bardzo dobrej podbudowie, sięgającej do 2010 roku. Wtedy Miz stał się mentorem Daniela. Nie wszyscy pamiętają, ale Bryan nie wygrał ŻADNEJ walki na NXT, przez co był ciągle wyzywany przez Miza. Gdy dołączył do Main Rosteru swój pierwszy pojedynek wygrał… właśnie z Mizem. To będzie walka doświadczonego Bryana z mentorem. Prawdopodobnie okaże się, ze uczeń przerósł mistrza, lecz ja wolałbym wygranej Miza.

Karol: Być może najlepsza walka tej gali. Obydwoje mają wielki talent w ringu, a ja myślę, że wygra Daniel Bryan.

Bartek B: Według mojej subiektywnej opinii pojedynek wygra Bryan. Starcie ma bardzo dobrą podbudowę i na pewno bardzo dobrze będzie się je oglądało.

Bartek: The Miz

Kacper: Daniel Bryan

Paweł: The Miz

Karol: Daniel Bryan

Bartek B: Daniel Bryan

WWE Universal Championship

Brock Lesnar (c) vs Roman Reigns

Bartek: Przyszła pora na najbardziej oczekiwany mecz…. Kolejne starcie obu panów. Jednak, stawiam na Reignsa. No sorry, ale kiedyś Lesnar ten pas stracić musi. Po walce cash – in i Owens zostaje mistrzem.

Kacper: Walki pomiędzy tą dwójką widzieliśmy nie raz, jedne były lepsze drugie natomiast lepsze, lecz zawsze, gdy dostawali oni walkę gdzie na szali postawione było mistrzostwo Universal, uważałem że będzie to mega dobra walka, która może nam przypomnieć tę z Wrestlemanii 31. Jednak jako zwycięzcę typuje Romana Reignsa.

Paweł: Nie będę dużo pisał. Wygra Reings po dobrej walce.

Karol: Teraz musi wygrać Roman Reigns. Kiedyś w końcu DA BIG DAWG musi to złoto zdobyć.

Bartek B: Chyba każdy z nas trzyma kciuki za Roman’a w tym starciu. Niech WWE pozwoli odejść Brock’owi do UFC bez pasa Universal. Reigns według mnie zasługuje na ten tytuł. Jest szansa na pomoc Seth’a Rollins’a oraz Dean’a Ambrose’a w tym pojedynku. Kiedy po walce Reigns świętuje to Dean atakuje i Seth’a i Reigns’a, wtedy widzimy cash – in Strowman’a i Braun zostaje mistrzem Universal. No i na RAW widzimy rywalizację byłych członków The Shield.

Bartek: Roman Reigns

Kacper: Roman Reigns

Paweł: Roman Reigns

Karol: Roman Reigns

Bartek B: Roman Reigns

WWE Championship

AJ Styles (c) vs Samoa Joe

Bartek: Mimo, że AJ ma ten pas już długi czas, to i tak postawię na niego. Dlaczego? Wydaje mi się, że do zmiany mistrza musimy trochę poczekać. Mam nadzieję tylko, że WWE nie zrobi tego samego co z pasem Universal.

Kacper: Zawodnicy mają wielkie umiejętności ringowe a ich rywalizacja jest bardzo ostra, co może zwiastować nam bardzo dobre starcie na SummerSlam. Moim zdaniem Samoa Joe odbierze mistrzostwo Styles’owi.

Paweł: Jak na rywalizacje o pas mistrzowski WWE jest ona słaba. Obydwaj zawodnicy w ringu są świetni i pokażą prawdziwe show. Patrząc wstecz, rywalizowali oni już ze sobą w TNA i były to na prawdę dobre starcia. Na to też liczę, a zwycięzcą okaże się obecny mistrz AJ Styles.

Karol: Żeby ten pas jeszcze miał znaczenie niestety ma wygrać Joe. Właśnie dlatego stawiam na Samoa’ę.

Bartek B: Bardzo liczę na wygraną AJ. Nie wiem dlaczego, ale postać Joe w ogóle mi się nie podoba. Mam bardzo dużą nadzieje, że Styles obroni swój pas i straci go w przyszłości np. na rzecz Daniel’a Bryan’a.

Bartek: AJ Styles

Kacper: Samoa Joe

Paweł: AJ Styles

Karol: Samoa Joe

Bartek B: AJ Styles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *