WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

SUMMERSLAM 2018 – ZAPOWIEDŹ

Całą galę WWE SummerSlam 2018 będzie można obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO. Kick-Off tej gali rozpocznie się o godzinie 00:00, natomiast gala główna o 01:00.

Doczekaliśmy się i największa gala lata odbędzie się już dzisiaj. Karta SummerSlam prezentuje się bardzo okazale, lecz zanim przejdziemy do predykcji owego PPV koniecznie zobaczcie wyniki NXT TakeOver Brooklyn IVPowiedzmy sobie także nieco o historii dzisiejszej gali.

Tegoroczna edycja jest już 31 więc ma bogatą historię. Pierwsza miała miejsce w roku 1988 i odbyła się w bardzo znanym Madison Square Garden. Najwięcej, bo aż 6 edycji odbyło się w Staples Center w Los Angeles. Ostatnie trzy (oraz dzisiejsza) odbywały się w Barclays Center. SummerSlam nie bezpodstawnie nazywa się „letnią Wrestlemanią”. Często dochodziło tu do zakończeń rywalizacji oraz ich początków czym cechują się duże gale PPV.

Bez przedłużania przejdźmy zatem do przedstawienia tegorocznej edycji, która odbędzie się w Barclays Center Nowym Jorku w stanie Nowy Jork.

Ostatnie Raw na tej arenie: 22.01.2018r. (25-lecie Monday Night RAW)

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 22.08.2017r.

Ostatnie PPV na tej arenie: NXT TakOver Brooklyn IV

Nie sposób jest pomylić tą arenę z jakąkolwiek inną. Mimo że powstała zaledwie 6 lat temu to odbyło się na niej kilka gal PPV, jak np. kilka ostatnich edycji TakeOver i SummerSlam, lecz pierwszą galą, która miała tam miejsce było TLC 2012.

Kick-Off

The B Team vs. The Revival o RAW Tag Team Championships

Szczerze mówiąc to nie wiem jak doszło do rozpoczęcia tej rywalizacji. Moim ta walka powinna się odbyć na ostatnim RAW, a Triple Threat dzisiaj. Tak się jednak nie stało i do końca nie jestem pewien dlaczego. Jednak to WWE i oni robią co chcą. W tej walce jestem za mistrzami, ponieważ prezentują się dobrze, a szkoda żeby ich run skończył się tak szybko. Gdyby do tej walki miało dojść np. na Survivor Series, a B Team mieliby już za sobą kilka miesięcy panowania, to musiałbym się poważnie zastanowić nad swoim typem.

Przewidywani zwycięzcy: The B Team

 


Rusev & Lana vs. Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Mixed Tag Team Match

Z pozoru walka zapychacz, ale jak tak dłużej pomyśleć to może być bardzo ciekawe starcie. Zarówno Panie jak i Panowie mają bogaty wachlarz ruchów, lecz jak zaprezentują się w TT ze swoimi partnerami? Lana stoczyła stosunkowo mało walk, jednak uważam, że ma do tego dryg i może poprowadzić tą walkę jeżeli chodzi o stronę kobiecą. Tak, uważam, że żona Ruseva, może wypaść lepiej niż Zelina Vega. Wiem, że teraz wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale to jest moje zdanie. Jeżeli chodzi o męską stronę tego starcia, to jestem o nią spokojny. Andrade wielokrotnie pokazał, że jest bardzo dobrym zawodnikiem, tak samo jak Rusev, który zaprezentował się genialnie w trakcie starcia z AJ Stylesem o WWE Championship. Jeżeli chodzi o zwycięzców to obstawiam tu wygraną Zeliny i Andrade, po nieudanej próbie pomocy Rusevowi i Lanie ze strony Aidena Englisha.

Przewidywani zwycięzcy: Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

 


Cedric Alexander vs. Drew Gulak o Cruiserweight Championship

Trzecie i zarazem ostatnie starcie Kick-Off’u SummerSlam. Nie mogę się jednak wypowiedzieć o tej walce, ponieważ od dłuższego czasu nie śledzę całej dywizji Cruiserów. Jednak z powodu całkiem długiego run’u chciałbym, aby to Gulak został nowym mistrzem i aby roster został nieco odświeżony.

Przewidywany zwycięzca: Drew Gulak

 


Główna Gala

Bludgeon Brothers vs. The New Day o SmackDown Live Tag Team Championships

Z tej walki można wywnioskować jedno. Dywizja TT na SmackDown Live nie istnieje. Praktycznie w co drugiej walce o te pasy jest New Day. Nie żebym coś do nich miał, bo są naprawdę świetni w tym co robią, ale pokazuje to że WWE nie ma pomysłu na Tag Teamy na niebieskiej tygodniówce. Lecz mimo to jestem za zwycięstwem pretendentów. Od panowania braci maczuga, oczekiwałem czegoś więcej. Nie prezentują się źle, ale przeciętnie.

Przewidywani zwycięzcy: The New Day

 


Finn Balor vs. Constable Baron Corbin

Walka zapychacz, chyba że przebiegnie w inny sposób niż na Extreme Rules, a sami zawodnicy dostaną więcej czasu na rozkręcenie starcia. Finn jest jedną z moich ulubionych postaci więc nie dziwi fakt, że jestem za nim i to jeszcze w starciu z Corbinem. Kiedyś byłem fanem Barona, ale odkąd stracił walizkę MitB, zaczął się staczać na dno. „Posada” jaką zapewniła mu Stephanie może mu trochę pomóc, ale nie zmieni diametralnie jego wizerunku. Mam nadzieję, że po zmianie gimmicku, zmieni się i sama postawa zawodnika i Baron wzrośnie w hierarchii.

Przewidywany zwycięzca: Finn Balor

 


Shinsuke Nakamura vs. Jeff Hardy o United States Championship

Randy Orton nie dostał walki więc jest niemal pewne, że zainterweniuje w walkę, doprowadzając tym samym do obrony pasa przez Japończyka. Uważa jednak, że zaatakuje również i mistrza przez co w przyszłości zobaczymy Triple Threat Match. Jestem więc pewien na 99.99%, że Shinsuke obroni pas i dojdzie do wcześniej wspomnianej rywalizacji.

Przewidywany zwycięzca: Shinsuke Nakamura

 


Daniel Bryan vs. The Miz

Na tą walkę fani musieli czekać 8 lat. Wtedy to obaj zmierzyli się po raz ostatni na Night of Champions o pas U.S. Wtedy była to walka ucznia i nauczyciela i nie była tak prestiżowa jak teraz, kiedy w ciągu tych 8 lat wydarzyło się wiele. Obaj posiadali wiele tytułów w tym ten najważniejszy- WWE Championship. Obaj zostali Mr. MitB, Grand Slam Championami. Widać zatem, że te 8 lat mocno rozwinęło ich kariery. Kiedy Daniel zakończył karierę z powodu kontuzji, wielu już nie wierzyło, że może dojść do tego starcia. Jednak nigdy nie mów nigdy. Bryan wrócił do pełni sił, a fani tylko czekali kiedy dojdzie do tego starcia. Jeżeli chodzi o zwycięzcę to naprawdę nie wiem kto może ją wygrać. Jeden jak i drugi zasługuje by pokonać swojego przeciwnika. Normalnie mieli by u mnie równe szanse, ale z racji, że Daniel jest moim ulubionym wrestlerem, to na niego postawię w tej walce. Jedno jest natomiast pewne. Od tej walki wymaga się dużo i fani liczą na show steelera, ponieważ obaj są świetnymi i kompletnymi zawodnikami

Przewidywany zwycięzca: Daniel Bryan

 


Becky Lynch vs. Carmella vs. Charlotte Flair o SmackDown Live Women’s Championship

Triple Threat Match

Walka zapowiada się naprawdę dobrze. Jedne z najbardziej utalentowanych zawodniczek niebieskiego rosteru, a może i całego WWE, staną naprzeciw siebie w walce o tytuł. Liczę tutaj na użycie jakichś przdmiotów np. krzeseł, bo przecież jest to Triple Threat Match, a tu można wszystko. Kto moim zdaniem najbardziej zasługuje na zdobycie pasa? Zdecydowanie Becky Lynch. Charlotte już dość długo panowała na SD Live, Carmella zaczyna się nudzić, a Becky jest idealną opcją w tej sytuacji. Pragnę przypomnieć, że jest ona pierwszą mistrzynią niebieskiego rosteru, po drafcie dwa lata temu. Trochę czasu minęło i dobrze wspominam jej panowanie. Uważam, że zasługuje na to aby powtórzyć osiągnięcie sprzed dwóch lat i ponownie sięgnąć po „złoto”.

Przewidywany zwycięzca: Becky Lynch

 


Dolph Ziggler vs. Seth Rollins o Intercontinental Championship

Ta rywalizacja, zaczęła się niepozornie, bo od wygranej przez Dolpha walki o pas podczas jednego z odcinków RAW. Ich story trwa całkiem długo, ale najważniejsze wydarzenie tej rywalizacji miało miejsce podczas ostatniego epizodu czerwonej tygodniówki. Wtedy to powrócił Dean Ambrose, który był nieobecny, aż od końcówki 2017r. Nabawił się kontuzji, która wykluczyła go na tak długi czas, lecz teraz powrócił i na pewno namiesza w starciu. Kto jest moim faworytem? Nie mam zdecydowanego typu, ale uważam, że wygra Dolph broniąc tytuł. Ostatnio wyciekło kilka prawdopodobnych walk na Hell in a Cell i widnieje tam walka TT pomiędzy tymi zawodnikami, więc raczej ta rywalizacja będzie nadal trwać. Duża część fanów oczekuje jednak kiedy Drew i Dean zdradzą swoich partnerów. Czy w ogóle do tego dojdzie dowiemy się w najbliższej przyszłości.

Przewidywany zwycięzca: Dolph Ziggler

 


Braun Strowman vs. Kevin Owens

Jeżeli Braun przegra, to straci walizkę MitB na rzecz Kevina Owensa

Rywalizacja pomiędzy tymi zawodnikami była naprawdę dobra, ale do Exteme Rules, później była już nudna. Nie to, że dołączył do niej Mahal i nagle jest źle, ale co tydzień było to samo (szczególnie ostatnio). Jednak mam nadzieję, że walka wypadnie świetnie. Ta z Extreme Rules była naprawdę dobra, ale tym razem liczę na coś więcej. Czyżby Kevin jakimś cudem zgarnął walizkę? Być może pomoże mu w tym Jinder Mahal. Ja jednak uważam, że to Monster Among Us wyjdzie zwycięsko z tego starcia. Po prostu takie jest moje zdanie. Jednak WWE może nas czymś zaskoczy. Tego dowiemy się podczas samej walki.

Przewidywany zwycięzca: Braun Strowman

 


Alexa Bliss vs. Ronda Rousey o RAW Women’s Championship

Czego się tu spodziewam? Wygranej Rondy. Niszczy każdego na swojej drodze i Alexa po prostu nie może jej pokonać w czysty sposób. Nie i tyle. Rousey jest wypromowana na powerhouse’a jeżeli chodzi o kobiecą dywizję i czysta wygrana Alexy jest niemożliwa. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie pomogła w postaci nieprzepisowej akcji, jednak ta raczej nie będzie miała czasu na jej skonstruowanie. Bardziej spodziewałbym się interwencji kogoś z zewnątrz. W przeciwnym razie mistrzynią zostanie Ronda. I to ona jest moim faworytem tego starcia, które zapowiada się epicko.

Przewidywany zwycięzca: Ronda Rousey

 


AJ Styles vs. Samoa Joe o WWE Championhsip

Jak ja długo czekałem na tą walkę. Od kiedy Joe przeszedł na SD byłem pewien, że dojdzie do walki pomiędzy nimi w przeciągu roku. Stało się to jednak szybciej. Już kilka razy mogliśmy oglądać ich starcia w różnych federacjach. Mam tylko wielką prośbę do zarządu WWE. Proszę, nie zepsujcie tego jak w przypadku Stylesa i Nakamury, bo to już będzie przegięcie. Wtedy była możliwość najlepszego starcia w historii całej federacji, jednak po co, jak nie trzeba. Każdemu jednak należy się druga szansa. No dobra, może to już któraś szansa z rzędu, ale błagam, dajcie im czas, a wykręcą takie starcie na jakie liczy cała społeczność wrestlingowa. Jeżeli chodzi o faworyta to jest nim Samoa Joe. Uwielbiam AJ’a i nie jest złym mistrzem, ale jest nim już długo i przydałyby się zmiany. Joe jest idealnym kandydatem do tego, jednak z tyłu głowy cały czas myślę, że to jednak Styles wygra i obroni pas. Mam nadzieję, że tak się jednak nie stanie, nie ze względu na AJ’a, ale Samoa Joe. Przydałoby mu się to mistrzostwo, aby podbudować jego karierę.

Przewidywany zwycięzca: Samoa Joe

 


Brock Lesnar vs. Roman Reigns o Universal Championship

Brock jest mistrzem już od ponad 500 dni. Przyszedł jendak czas na zmiany, a Roman jest idealnym kandydatem do przejęcia tytułu. Czy pomoże mu w tym Paul Heyman? A może The Shield powróci w całej okazałości i Seth oraz Dean pomogą swojemu bratu w zgarnięciu pasa. Nie wiem jak, ale mam nadzieję, na triumf Reignsa. Fani zaczęli go coraz bardziej akceptować i pogodzili się z faktem, że zostanie on twarzą federacji (niektórzy uważają, że już nią jest). Nie uważam, że będzie złym mistrzem, wręcz przeciwnie. A nawet jeżeli to przynajmniej w dwa miesiące stoczy tyle walk co Lesnar w ciągu swojego całego panowania. To jest problem Bestii. Jest leniwa, a fani mają tego dość i chcą walczącego mistrza. Takim na pewno może zostać Roamn o ile go pokona. Ja tak przynajmniej uważam, że wygra i zostanie nowym mistrzem Universal.

Przewidywany zwycięzca: Roman Reigns

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *