WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE SUMMERSLAM 2018

Gala WWE SummerSlam 2018 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!

KICK-OFF

Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega vs. Rusev & Lana (Kickoff Show)

Początek walki należał do Andrade, który to po wyprowadzeniu Ruseva poza ring, zaatakował go spoza lin. Następnie krótką przewagę po błędzie Andriade zdobył Rusev, jednakże nie nacieszył się ją zbyt długo. Kontrolę nad walką przejął ponownie Andrade i trwała ona aż do momentu Jego wejścia na narożnik. W trakcie przewagi Almasa mogliśmy zobaczyć głównie proste uderzenia i kopnięcia, nic specjalnie widowiskowego, jednakże skutecznego. Po wejściu Almasa na narożnik w celu wykonania akcji wysokiego ryzyka, Rusev zrzucił go z niego po czym zmienił się z Laną. Zmiana z Laną obróciła walkę o 360°, oczywiście na jej oraz Ruseva korzyść. Lana prowadziła walkę bardzo dobrze, miała ciągle przewagę aż do momentu kiedy podeszła do próby zapięcia akcji kończącej.

W momencie wykonywania akcji kończącej, uwagę Lany odwrócił dwukrotnie Andrade. Pierwsza próba spełzła na niczym, jednakże druga była na tyle skuteczna że Zelina przerolowała i odliczyła Lanę do trzech, kończąc tym samym ten pojedynek.

Zwycięzcy – Andrade „Cien” Almas & Zelina Vega

Cruiserweight Championship – Cedric Alexander (c) vs. Drew Gulak (Kickoff Show)

Aleksander od samego początku próbował przyspieszyć tempo walki, co przynosiło pozytywne rezultaty, gdyż Gulak uginał się pod ciężarem jego ciosów. Po chwili wszystko się zmieniło i Cedric oddalił się kawałek, próbując jeszcze wykonać dropkick, jednakże ostatecznie Gulak uderzył go w głowę i szyję, co sprawiło, że mistrz zaczął skręcać się z bólu. Aleksander walczył, ale ostatecznie zawisł na linie. Gulak zastosował wtedy swój Gu-Lock z mistrzem uwięzionym w linach.

Tempo akcji wzrosło dopiero przy samym końcu, gdzie to obaj zawodnicy próbowali się nawzajem przypiąć. Próby przypiąć jednakże w przypadku Gulaka spełzły na niczym i ostatecznie do Cedric Alexander dał radę przerolować i odliczyć Gulaka do trzech.

Zwycięzca – Cedric Alexander

Raw Tag Team Championship – The B-Team (c) vs. The Revival (Kickoff Show)

Dash Wilder i Scott Dawson przejęli kontrolę nad walką w pierwszych chwilach po trafieniu w lewą nogę Bo Dallasa i zneutralizowaniu Axela za pomocą akcji Shatter Machine. Atak trwał nadal, gdzie to Revival nadal miażdżyło nogę Dallasa, a Axel walczył o odzyskanie sił na zewnątrz. Bo Dallas pozostał jednak na tyle odporny w obliczu bólu, że końcu sprzeciwił się Wilderowi, co pozwoliło mu ostatecznie na zmianę z Curtisem.

Axel wszedł do ringu, gdzie czekała go niemiła niespodzianka od Dawsona, która skończyła się przerolowaniem i próbą przypięcia. Jednak Dallas, który skupił się na Wilderze poza ringiem, dał radę wskoczyć do ringu i przerwać liczenie, a w zasadzie odwrócił je na korzyść Axela, który to przypiął i odliczył Dawsona do trzech.

Zwycięzcy – The B-Team

GALA GŁÓWNA

Intercontinental Championship – Dolph Ziggler (c) vs. Seth Rollins

Początek walki, przynajmniej z pozoru prezentował się dość niewinnie. W połowie pojedynku Rollins wykonał niesamowitą sekwencję, która zepchnęła tłum na nogi ożywiając całkowicie tą walkę. W trakcie ich pojedynku nie zabrakło także udziału Drew oraz Ambrose. Drew McIntyre wyjął Deana Ambrose’a poza ring, co spowodowało tyle rozproszenia, że Ziggler wykonał ZigZag na Rollinsie. Po wykonanym finisherze Dolph przeszedł do przypięcia, jednakże sędzia doliczył tylko do dwóch. Mimo nieudanej próby zakończenia walki, Ziggler wciąż miał przewagę, która zakończyła się wraz z powróceniem na nogi Ambrose’a. Dean wstał i ruszył w stronę Drew, po czym wykonał mu Dirty Deeds, które dodatkowo odwróciło uwagę Dolpha.

Po odwróceniu uwagi i można powiedzieć zrewanżowaniu się za poprzednie wydarzenia, Rollins wykonał potężny superkick oraz swoją akcję kończącą – Curb Stomp, po czym przypiął i odliczył Dolpha do trzech, zdobywając tym samym mistrzostwo interkontynentalne.

Zwycięzca (nowy mistrz interkontynentalny) – Seth Rollins

SmackDown Tag Team Championship – Bludgeon Brothers (c) vs. New Day

Walka rozpoczęła się na korzyść Bludgeon Brothers i trwała przez dłuższą część początkowej walki. W trakcie przewagi widzieliśmy głównie ataki drużynowe oparte na rzutach, ciosach i kopnięciach, czyli standardowe akcje. Następnie Bludgeon Brothers wyszli poza ring gdzie przygotowali sobie stalowe schody, na które chcieli cisnąć Xaviera Woodsa. Plan się nie udał i to Woods zrobił kontrę, po czym wrócił do ringu i po chwili mieliśmy zmianę z Big E. Wejście Big E zmieniło przebieg walki i to New Day miało teraz przewagę. Mogliśmy oglądać od tego momentu kilka naprawdę emocjonujących akcji, między innymi belly to belly suplex’es, flying elbow poza ring czy big ending także poza ringiem.

Ostatecznie mimo zdobytej przewagi New Day, w pewnym momencie do ringu wskoczył Erick Rowan (który wcześniej został potraktowany big endingiem) i zaatakował wraz z Harperem, Xaviera oraz Big E. Sędzia widząc to nieczyste zagranie, zakończył pojedynek.

Zwycięzcy – New Day (mistrzami pozostają Bludgeon Brothers)

Money in the Bank Briefcase – Braun Strowman (h) vs. Kevin Owens

Początek, środek jak i koniec tego pojedynku należał do posiadacza walizki Money in the Bank – Brauna Strowmana. Walka rozpoczęła się błyskawicznie w ringu, po czym Owens wyleciał z kwadratowego pierścienia i Braun wykonał na nim m.i.n atak barkiem z rozpędu oraz chokeslam na stalową rampę. Po chwili Braun wrzucił Kevina ponownie do ringu, gdzie wykonał na nim swoją akcję kończącą – Running Powerslam, przypiął i odliczył do trzech.

Zwycięzca – Braun Strowman

SmackDown Women’s Championship – Carmella (c) vs. Becky Lynch vs. Charlotte

Początek walki na korzyść Carmelli, jednakże po jakimś czasie zostaje wyrzucona poza ring przez Becky oraz Charlotte. Następnie w ringu walczyły obie Panie, tocząc wyrównany pojedynek, który został ostatecznie przerwany przez Carmellę, która to cisnęła jedną z nich w stalowe schody a drugą w stalowy narożnik. Po powrocie do akcji Carmelli, walka przeniosła się do ringu gdzie owa Carmella miała przewagę nad obiema Paniami i kontrolowała walkę głównie w parterze. Po jakimś czasie do ringu powróciła Charlotte, która to wykonała big boot na Becky Lynch oraz przeszła do walki z mistrzynią. Pojedynek pomiędzy Paniami był wyrównany, jednakże ostatecznie to Becky wspięła się na szczyt narożnika i wykonała double dropkick, powalając tym samym Je obie. Po wykonanym dropkicku Becky toczyła pojedynek z Carmellą, nad którą ostatecznie zdobyła niemałą przewagę. Przewaga jednakże nie trwała zbyt długo, gdyż po jakimś czasie powróciła Charlotte, która wykonała speara, boston craba oraz figure four leg lock, który wydawało się będzie gwoździem do trumny dla mistrzyni. Ostatecznie jednak dźwignię przerwała Becky Lynch, która to przejęła pałeczkę po Charlotte i sama zaczęła serię submissionów, które osłabiły mistrzynię na tyle, że gdyby nie zareagowała w odpowiednim momencie Charlotte, to mielibyśmy najprawdopodobniej koniec walki.

Charlotte jednak zdążyła wrócić do ringu przed końcem pojedynku, wykonując przy tym Natural Selection na Becky, a także przypinając ją i odliczając do trzech.

Na sam koniec mieliśmy jeszcze widok na Charlotte i Becky Lynch przytulające się w ringu i gratulujące sobie dobrej walki. Całą przyjazną atmosferę zakłócił atak Becky na Charlotte, która to cisnęła nową mistrzynią m.i.n o barierki oraz stół komentatorski.

Zwyciężczyni (nowa mistrzyni) – Charlotte

WWE Championship – AJ Styles (c) vs. Samoa Joe

Joe miał na początku przewagę, ponieważ wykorzystał różnicę wielkości na swoją korzyść, obezwładniając mistrza i rzucając Stylesa wokół pierścienia z niezmierną łatwością. Nawałnica ciosów trwała nadal, gdzie Styles miał nadzieję złapać krótki oddech, czego skutecznie nie pozwalał mu zrobić Samoa Joe. Mistrz WWE walczył nadal, próbując zdobyć sobie pokaźną przewagę nad Joe, neutralizując przy tym kolejne próby ataków z Jego strony. Obaj zawodnicy kontynuowali wojnę, ostatecznie upadając na matę z wyczerpania. Następnie Styles uciekł poza ring, gdzie Joe beztrosko wrzucił Go na stalowe schody. Później Samoa Joe wziął mikrofon, stanął na niemieckim stole komentatorskim i drażnił rodzinę Stylesa. W tym momencie Styles miał dość. Mistrz WWE wpadł we wściekłość, szarżując na Joego i posyłając Go, jak i siebie na barierki.

Następnie Styles zaatakował pracowników i wziął stalowe krzesło którym zaatakował Samoa Joe, zmuszając tym samym sędziego do zakończenia walki w wyniku dyskwalifikacji. Na sam koniec Styles wraz z rodziną opuścił arenę, natomiast poturbowany Samoa Joe, udał się na zaplecze odpocząć.

Zwycięzca – Samoa Joe (mistrzem pozostaje Aj Styles)

Daniel Bryan vs. The Miz

Walka początkowo była wyrównana, obaj zawodnicy próbowali się wyczuć. Przez dużą część pojedynku Miz wyśmiewał Bryana jego słynnymi „yes” wykonując przy tym także serie kopnięć. Ostatecznie jedna z tych serii została przerwana i to Bryan zdobył przewagę. Duża część tego pojedynku skupiała się na standardowych akcjach, uderzeniach, kopnięciach, pchnięciach i ciosach. Dynamiczność została tutaj zachowana, jednakże w pewnym momencie odnosiło się wrażenie że Mizowi bardziej zależy na ośmieszeniu Bryana, niż zwycięstwie. Ostatecznie po serii ciosów, pchnięć, upokorzeń i kopnięć, obaj Panowie wylądowali poza ringiem, gdzie to Daniel Bryan zdobył minimalnie większą przewagę, co pozwoliło mu cisnąć Miza w barierki otaczające ring. Tak się składało że za nimi siedziała Maryse, która podała potajemnie Mizowi przedmiot (najprawdopodobniej kasket), który chwilę później Miz wykorzystał trafiając nim w głowę Bryana.

Bryan ogłuszony, a wręcz pozbawiony przytomności po tym uderzeniu, padł na matę i pozwolił Mizowi odliczyć się do trzech, nie stawiając przy tym żadnego oporu.

Zwycięzca – The Miz

Finn Balor vs. Baron Corbin

Walka niezmiernie krótka, dynamiczna i jednostronna. Balor tym razem do ringu wszedł jako „demon”, mroczniejsza i bardziej wyjątkowa wersja Jego samego. Demona często w ringu nie widujemy, więc Jego pojawienie od początku mogło nam dać do myślenia że będzie to bardzo intensywny pojedynek. Przypuszczenia nie były bezpodstawne. Chwilę po rozbrzmieniu gongu, Balor rzucił się na Corbina atakując go serią ciosów, kopnięć, ciskając go w barierkę i wykonując SlingBlade.

Po wykonaniu tej serii, Balor wspiął się na narożnik i wykonał swoją akcję kończącą – Coup de Grâce, po czym przypiął i doprowadził do odliczenia Barona do trzech, tym samym kończąc ten pojedynek.

Zwycięzca – Demon Finn Balor

United States Championship – Shinsuke Nakamura (c) vs. Jeff Hardy

Pojedynek rozpoczął się od krzyków „Come On!” z obu stron, co doprowadziło początkowo do zgrzytu który rozpoczął Jeff, a następnie odwrotnie. Następnie mieliśmy serię ciosów, podduszeń i akcji które toczyły się wolnym i spokojnym torem. Spokojny przebieg walki zmienił się w momencie wejścia Jeffa na narożnik. Gdy Jeff znalazł się na jego szczycie, a Nakamura leżał ówcześnie powalony, na krawędzi ringu, to wtedy Jeff wykonał swoją akcję kończącą – Swanton Bomb, jednakże Nakamura zdążył wykonać unik. Po wykonaniu uniku Hardy upadł na krawędź ringu, co doprowadziło do Jego bliskiej zguby.

Chwilę po upadku, Shinsuke wykonał na pół przytomnym Jeffie swoją akcję kończącą – Kinshasa, po czym przypiął i odliczył Go do trzech.

Zwycięzca – Shinsuke Nakamura

Raw Women’s Championship – Alexa Bliss (c) vs. Ronda Rousey

To już kolejna w miarę jednostronna walka dzisiejszego wieczora. Tym razem pojedynek rozpoczął się neutralnie, od chowania się za linami, Alexy Bliss. Następnie na Alexę spadła nawałnica ciosów, która ostatecznie doprowadziła do opuszczenia przez nią ringu. Gdy Ronda widziała że Alexa nie jest zbyt skłonna do walki, to po prostu usiadła na środku ringu i czekała aż Bliss zaatakuje. Oczywiście nie musiała czekać bardzo długo, gdyż po chwili za plecami znalazła się właśnie Alexa i zaczęła ją podduszać. Podduszanie nie trwało długo, gdyż chwilę później Ronda pozbyła się mistrzyni i zaczęła ją karać ciosami, kopnięciami, rzutami i ostatecznie armbarem.

Po zapięciu armbara ze strony Rousey, Alexa walczyła jeszcze przez chwilę próbując dosięgnąć lin, jednakże ostatecznie nie wytrzymała bólu i odklepała, co doprowadziło do zakończenia pojedynku i poznania nowej mistrzyni kobiet Raw.

Zwyciężczyni (nowa mistrzyni kobiet Raw) – Ronda Rousey

Universal Championship – Brock Lesnar (c) vs. Roman Reigns

 Ostatnia walka tego wieczora była z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych. Nie chodziło tutaj o to że ludzie oczekiwali od niej dynamiki, techniki czy niesamowitych akcji. Od tej walki zależała przyszłość mistrzostwa Universal, które jak wiemy jest głównym mistrzostwem brandu Raw.

Przed samym pojedynkiem rozbrzmiała jeszcze muzyka Brauna Strowmana, który wszedł do ringu i oświadczył że zamierza zrealizować walizkę Money in the Bank, na zwycięzcy tego pojedynku. Następnie Braun zszedł z ringu i walka wystartowała. Rozpoczęła się błyskawicznie, od kilku superman punchy oraz trzech spearów, po których miało być ostatecznie przypięcie. Z przypięcia nic nie wyszło. Po wykonaniu trzeciego speara, Lesnar dał radę dopaść Reignsa w parterze i przez jakiś czas utrzymywał go w nim, łapiąc przy tym także cenne siły. Po jakimś czasie gdy Reigns wydostał się z sideł, Lesnar zdjął rękawice i rozpoczęła się seria german suplexów, ku uciesze fanów którzy skandowali „you both suck”. Następnie gdy Lesnar znalazł się przy linach z Reignsem, ten zrobił kontrę, rozpędził się i ruszył z spearem na bestię. Brock jednak był szybszy, co skutkowało wykonaniem przez niego uniku, przez który Reigns wpadł prosto na znajdującego się poza ringiem Strowmana. Po tym jak Braun został powalony, Lesnar opuścił ring i podszedł do niego wykonując mu F5, wyrzucając jego walizkę oraz okładając go stalowym krzesłem.

Ostatecznie gdy Lesnar uporał się z Braunem, wrócił do ringu gdzie czekał już na niego Reigns, który wykonał mu potężnego speara. Po wykonaniu speara Roman przypiął i odliczył do trzech Lesnara, zostajac tym samym nowym mistrzem universal. Walizki Money in the Bank ostatecznie nie udało się zrealizować Braunowi Strowmanowi.

Zwycięzca (nowy mistrz Universal) – Roman Reigns

2 thoughts on “WYNIKI WWE SUMMERSLAM 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *