WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

TOP 10 KOBIET TYGODNIA WRAZ Z SUMMERSLAM I TAKEOVER

Witam Was w kolejnym zestawieniu najlepszych dziesięciu kobiet tygodnia! Z powodu chwilowej nieobecności Sebastiana będę pisał za Niego tę serię. Chciałbym również zaznaczyć, że klasyfikacje, spadki i tym podobne zrobi już Sebastian po powrocie z „urlopu”. Życzę przyjemnego czytania!

Jeżeli chodzi o dywizję kobiet WWE zaserwowało bardzo dużą huśtawkę nastrojów. Czerwona tygodniówka spadła na samo dno, natomiast niebieska nabrała rumieńców i zdecydowanie góruje. Na plus również dywizja NXT.
Podczas SummerSlam Weekend zobaczyliśmy zmiany mistrzyń we wszystkich trzech brandach (celowo nazywam NXT trzecim brandem, ponieważ nie odstaje poziomem od głównego rosteru, a co więcej – bije go na głowę). Czas na podsumowania!

10. Deonna Purrazzo

Zawodniczka, która do tej pory nie odgrywała zbyt dużej roli nagle okazała się rywalką powracającej Bianci Belair i ku zdziwieniu wszystkich – postawiła naprawdę solidne warunki faworytce. Panie wykręciły jedną z najlepszych walk tygodnia i mimo porażki, Purazzo zdecydowanie zasłużyła na miejsce w zestawieniu. Oby więcej takich pojedynków.

9. Bianca Belair

Bianca w tym tygodniu oczko wyżej od swojej oponentki. Należy wspomnieć, że Belair jest nadal niepokonana. Dlaczego znajduje się tak nisko w zestawieniu? Odpowiedź jest prosta: wróciła po kontuzji, dlatego startuje z nieco niższej pozycji. Miejmy nadzieję, że niedługo zobaczymy starcie Belair vs. Sane o mistrzostwo.

8. Shayna Baszler

Trzecia przegrana zawodniczka, ale czy można przegraną nazwać osobę, która wykręciła walkę roku kobiet? To, co stworzyły z Kairi Sane na NXT TakeOver: Brooklyn IV było czymś nieziemskim. Ręce same składały się do oklasków widząc kolejne akcje. Dodatkowo: Shayna aż tak dużo nie straciła na tej walce, ponieważ przypięcie było dość kontrowersyjne. Ciekawe tylko czy zobaczymy kolejną walkę pomiędzy tymi Paniami. Jeżeli chodzi o mnie – jestem za!

6. Peyton Royce 

Po długim okresie czasu zawodniczka Iconic Duo wreszcie wygrywa i to w bardzo dobrym stylu. Trzeba pamiętać, że coraz częściej w WWE TV pojawiają się siostry Bella, więc za niedługo możemy obejrzeć rywalizację „Ikonek” z Bella Twins. Wszystko zależy od tego czy Billie i Peyton faktycznie wkroczą na zwycięską ścieżkę. Póki co należy cieszyć się z triumfu Peyton i czekać na rozwój sytuacji.

5. Riott Squad

Po raz kolejny WWE zdecydowało się dać zwycięstwo Ruby Riott, tym razem we współpracy ze swoimi przyjaciółkami. Wspólnie pokonały Sashę Banks, Bayley i Ember Moon i są coraz mocniejszym ogniwem w czerwonym brandzie. Chciałbym solowego pushu dla Ruby, jednak oznaczałoby to podłożenie się Rondzie Rousey, dlatego lepiej niech poczeka jeszcze kilka miesięcy aż to beztalencie zejdzie z tronu.

4. Ronda Rousey 

Niestety Ronda musiała znaleźć się w tym zestawieniu ze względu na zesquashowanie Alexy Bliss, a co za tym idzie – zdobycie RAW Women’s Championship. Trzeba również pamiętać, że na RAW ponownie zapięła dźwignię Stephanie McMahon. Nie będę się tu rozpisywał, bo szkoda słów. Mam nadzieję, że słowa Rousey się sprawdzą i nie jest drugim Brockiem Lesnarem.

3. Becky Lynch

Mimo porażki w Triple Threat Matchu na SummerSlam to, co się stało po tym starciu było po prostu genialne! Irlandka zaatakowała Charlotte, a na SmackDown wygłosiła kapitalne, heelowe promo. Później doszło do brawlu między dwiema wspomnianymi Paniami, co jeszcze bardziej dodało smaczku do całej rywalizacji. Wreszcie odświeżenie postaci Becky i miejmy nadzieję, że już na Hell in a Cell przejmie tytuł.

2. Charlotte Flair 

Charlotte przejęła SmackDown Women’s Championship z rąk Carmelli na SummerSlam. Później została zdewastowana przez Becky Lynch i tak jak wspomniałem – na SmackDown Panie odbyły mocny brawl, z którego musiały rozdzielać je pozostałe zawodniczki z szatni. Nie sądzę, że reign Flair potrwa długo, jednak jak najbardziej zasłużyła sobie na drugie miejsce w tym tygodniu po fantastycznej walce. Brawo, SmackDown, brawo Carmella, Becky i Carmella!

1. Kairi Sane

Po NXT TakeOver: Brooklyn IV mogę napisać tylko to: Królowa jest tylko jedna! Kairi Sane i Shayna Baszler stworzyły widowisko, jakiego WWE dawno nie widziało. Zwroty akcji, niepewność wyniku starcia do samego końca. Zawodniczki pięknie połączyły siłę Baszler z genialną techniką Japonki. Oklaski na stojąco dla Baszler, a ukłony dla Kairi. Mamy nową mistrzynię!

Podsumowując: NXT oraz SmackDown zjadło i wypluło w tym tygodniu RAW. Niestety – jaka mistrzyni, taka dywizja.

1 thought on “TOP 10 KOBIET TYGODNIA WRAZ Z SUMMERSLAM I TAKEOVER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *