WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 26.08.18r.

Witam was w kolejnej odsłonie naszej listy po dłuższej przerwie spowodowanej obowiązkami. Za tydzień ranking powinien pojawić się bez żadnych problemów i mam nadzieję, że w czasie roku szkolnego znajdę więcej czasu w weekendy na pisanie naszych cotygodniowych artykułów. Dzisiejsza lista obejmuje również wydarzenia z TakeOver oraz SummerSlam. Bez przedłużania zapraszam was do listy.

10. Ricochet (0)

Ten zawodnik otwiera naszą listę swoim dobrym występem podczas pojedynku z Adam’em Colem, a przede wszystkim wygraniem pasa North America. Na pewno będzie to duży krok dla tego młodego wrestlera, który pchnie jego karierę do przodu.

9. Braun Strowman (-2)

Monster Among Men zalicza spadek, bo w zeszłym tygodniu nie pokazał nic specjalnego. Faktem jest, że pokonał Owensa w około 2 minuty (tylko to dało mu miejsce w rankingu), ale przez to nie mógł pokazać co potrafi, a ten squash był niepotrzebny. Na RAW także nie zachwycił, a został wręcz zmieciony przez The Shield. Mam nadzieję, że występ w następnym tygodniu da mu lepsze miejsce, tym bardziej, że wyzwał do walki Romana Reignsa. Ciekawe czy się odbędzie.

8. Undisputed Era (0)

W tym miejscu spodziewałem się Moustache Mountain, ale ci polegli i mistrzowie obronili swoje pasy NXT Tag Team. Trochę szkoda, ale lekkim zaskoczeniem był atak War Riders na zawodników Undisputed Ery. Czyżby ich dni jako mistrzowie zostały policzone? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach.

7. Tommaso Ciampa (-6)

Udana obrona pasa po naprawdę dobrej walce. Nie było to takie starcie jak dwa pozostałe byłych TT partnerów, ale i tak pozamiatało większość pojedynków całego SummerSlam Week. Jestem jednak zawiedziony, że to nie Johnny wzniósł pas po walce, ale z drugiej strony, taki krótki run Ciampy, też nie byłby dobry, dodatkowo, że jako pierwszy w WWE pokonał Aleister Blacka.

6. Finn Balor (0)

Tak długo czekałem na powrót Demon Kinga, że prawie o nim zapomniałem i tym bardziej nie spodziewałem się jego powrotu. W dość szybki i jednostronny sposób pokonał Barona Corbina. Dodatkowym plusem jest walka Finna przeciwko Reignsowi podczas ostatniego odcinka Monday Night RAW. Zaprezentował on się bardzo dobrze i mam nadzieję, że WWE nie zepsuje hype’u na jego postać i da mu dobrą rywalizację z równie dobrym zawodnikiem co on sam.

5. Samoa Joe (-1)& AJ Styles (0)

Walka tych zawodników zdecydowanie należała do tych lepszych podczas SummerSlam i nie była tak drętwa jak AJ’a z Nakamurą podczas WM34. W tym federacja zrobiła postęp, jednak rewelacji również nie było. Jestem jednak trochę zły, że to nie Joe został mistrzem. Wspominałem to już wiele razy, ale obecny run AJ’a nie jest jakoś ciekawy i należałoby, żeby mistrz uległ zmianie. Joe był idealnym kandydatem do tego. Co prawda czeka nas ich walka na Hell in a Cell, ale skoro AJ wygrał podczas SS to wygra i na „piekielnej” gali. Jeżeli tak się stanie to kandydatami do przejęcia tytułu są The Miz, lub Daniel Bryan. Jeden z nich wygrywa tytuł WWE, drugi staje się pretendentem przed WM35 i dobre story z pasem w tle gotowe. Bo szczerze to wątpię, aby Styles utrzymał tytuł do tego czasu. A jeżeli jesteśmy przy Mizie i Danielu…

4. Daniel Bryan & The Miz (+1)

  

Moim zdaniem druga najlepsza walka podczas tegorocznego SummerSlam. Czekałem na to starcie naprawdę długo i nie zawiodłem się. Mimo, że Daniel jest moim ulubionym zawodnikiem, to nie ubolewam nad jego porażką, bo sama walka była genialna, a poza tym to nie koniec ich rywalizacji. Czeka nas jeszcze starcie Mixed Tag Team z małżonkami obu zawodników, ponieważ do ringu powróciła Brie Bella. Do starcia dojedzie na HiaC. Uważam, że po tym czasie przyjdzie przerwa ich story tylko po to, aby stoczyli jeszcze jedno starcie podczas Wrestlemanii o czym pisałem wyżej.

3. Dolph Ziggler (0)

Jedna z najlepszych walk w karierze Show Offa. Takie jest moje zdanie, bo walka o pas I.C. była epicka. Szybka, dynamiczna i z wieloma ryzykowanymi akcjami. Dolph mimo, iż stracił tytuł, to pokazał, że jest jednym z najlepszych zawodników federacji Vince’a, jednak jest mocno niedoceniany. Mam szczerą nadzieję, że od teraz to się zmieni.

2. Seth Rollins & Dean Ambrose (0)

Tych Panów nie mogło zabraknąć. Seth pokonał Zigglera, przy pomocy Deana, który cały czas czuwał, aby Drew nie przeszkodził w starciu. Następnej nocy zjednoczyli siły z Romanem Reignsem, pomagając mu z Braunem Strowmanem wykonując na nim Triple Power Bomb przez co The Shield znów powróciło. Ciekawe jak potoczą się dalsze losy tej trójki.

1. Roman Reigns (+2)

Bezapelacyjnie zwycięzca może być tylko jeden. Roman pokonał Brocka Lesnara i zakończył jego ponad 500-dniowy run z pasem Universal. Triumf byłby większy, gdyby Bestia nie przegrał z Goldbergiem 2 lata temu. Wcześniej bowiem pokonał go dopiero Triple H na WM 29 czyli ponad 5 lat temu. Od tamtej pory Lesnar nie został przypięty ani poddany. Wracając do Reignsa, to wiem, że jego run będzie lepszy, ponieważ będzie walczącym mistrzem.

W porównaniu do ostatniej listy odpadli:

Titus Worldwide (#10), Shinsuke Nakamura (#9), Johnny Gargano (#8), Kevin Owens (#7), Randy Orton (#6) i Brock Lesnar (#2)

Wiem, że nie pojawiły się dwie listy i ranking nie będzie do rzetelny, ale musi się pojawić. Za tydzień podsumowanie i mam nadzieję, że regularny powrót listy na stronę:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Roman Reigns 10 pkt 10 pkt
2. Rollins&Ambrose 9 pkt 9 pkt
3. Dolph Ziggler 8 pkt 8 pkt
4. Miz&Bryan 7 pkt 7 pkt
5. Joe&Styles 6 pkt 6 pkt
6. Finn Balor 5 pkt 5 pkt
7. Tommaso Ciampa 4 pkt 4 pkt
8. Undisputed Era 3 pkt 3 pkt
9. Braun Strowman 2 pkt 2 pkt
10. Ricochet 1 pkt 1 pkt

Wojna brandów:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. RAW 34 pkt 34 pkt
2. SD Live 13 pkt 13 pkt
3. NXT 8 pkt 8 pkt

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *