WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

TOP 10 KOBIET TYGODNIA

Witam Was serdecznie w kolejny zestawieniu dziesięciu najlepszych kobiet tygodnia!

Po wydarzeniach z ostatniego tygodnia mogliśmy mieć chrapkę na naprawdę solidne gale w wykonaniu pań. Okazało się jednak, że WWE tak zepsuło sprawę, że to zestawienie jest robione w sumie na siłę, ponieważ w NXT zobaczyliśmy jedynie jedno starcie kobiet, a w głównym rosterze po raz kolejny na RAW nie działo się nic. Sytuację jak zwykle uratowały zawodniczki niebieskiego brandu, które spisały się naprawdę na medal. Chcecie wiedzieć jak wygląda dzisiejsze zestawienie? Nie ma sprawy!

10. Carmella 

Była mistrzyni kobiet SmackDown miała w tym tygodniu szansę na rewanż przeciwko Charlotte. Znalazła się w tym zestawieniu dlatego, że naprawdę pokazała kawał solidnego wrestlingu. Wbrew pozorom dominowała nad Flair i była naprawdę bliska zwycięstwa. Panie wykręciły solidne starcie jak na tygodniówkę, a Carmella pokazała, że nie musi ciągle grać poszkodowanej i potrafi sama nadać tempa walce.

9. Aliyah 

Druga kobieta w zestawieniu, która w tym tygodniu musiała uznać wyższość oponentki. Pokazała naprawdę duży talent i wraz z Dakotą Kai wykręciły świetne starcie. Po raz kolejny to kobiety w NXT pokazały klasę, mimo że przecież powinny jednak być nieco słabsze od swoich kompanek ze SmackDown. Miejmy nadzieję, że częściej będziemy widzieć Aliyah w ringu, ponieważ jest to czysta przyjemność dla oka.

8. Trish Stratus 

Nie pomyślałbym nigdy w życiu, że pisząc to zestawienie, będą mógł umieścić w nim taką legendę jak Trish Stratus. Na RAW jedna z ikon kobiecego wrestlingu powróciła jednak by troszkę podpromować swój występ na PPV Evolution, gdzie zmierzy się z Alexą Bliss. Przy okazji oberwało się Eliasowi, co było w sumie naprawdę komiczne. Widać po twarzy, że wiek powoli robi swoje, ale siedmiokrotna mistrzyni kobiet nadal elektryzuje.

7. Maryse/Zelina Vega 

Zelina wplątała się w walkę Andrade „Cien” Almasa i Daniela Bryana, przez co doznała ataku ze strony Brie Belli. Z odsieczą przybyli jednak Miz i Maryse, którzy pomogli „meksykańskiej” parze uporać się z Brie i Danielem. Wyglądało to wszystko bardzo ciekawie. Dobrze jest widzieć dobrą, heelową Maryse, a Zelina ze swoją charyzmą i nienagannym ringskillem naprawdę może zrobić karierę. Oby tak dalej!

6. Sasha Banks

„The Boss” nie wsławiła się niczym szczególnym w tym tygodniu, jednakże pokonała Danę Brooke, co zagwarantowało Jej dość wysoką lokatę. Trzeba przyznać, że Banks utrzymuje przez ostatnie tygodnie wysoki poziom i oby tak dalej, choć naprawdę brakuje Jej heel turnu dla odświeżenia postaci. Niestety jest on możliwy dopiero po Survivor Series albo w trakcie tejże gali.

5. Natalya

Natalya podobnie jak Sasha Banks – nie popisała się niczym szczególnym w tym tygodniu, jednak Jej zwycięstwo było nieco efektowniejsze chociażby z tego względu, że miała w swoim narożniku Trish Stratus (o Rondzie nie wspominam, bo przecież WWE i tak pcha Ją wszędzie…). Zasłużona piąta lokata.

4. Becky Lynch

Wiele osób się ze mną nie zgadza, ale według mnie Becky naprawdę świetnie spisuje się w roli heela. Solidny atak na Charlotte (zdjęcie powyżej po ataku) i jasny sygnał dla mistrzyni, że Jej czas dobiega końca. Nie mogę się doczekać ringowego debiutu Becky jako heela. Mam nadzieję, że charakter Jej postaci nie wpłynie negatywnie na aspekty ringowe, a wręcz przeciwnie – wzbogaci je o dodatkowe, nieco brutalniejsze akcje. Chyba każdy chce zobaczyć Bexploder na barierki, prawda?

3. Billie Kay 

Mogę to wreszcie napisać: Iconic Duo robi progres! W tamtym tygodniu Peyton Royce pokazała wyższość nad dwukrotną mistrzynią kobiet SmackDown – Naomi, a na ostatniej niebieskiej tygodniówce tego czynu dokonała Jej partnerka z drużyny – Billie Kay. Nie był to porywający styl, ale po brudnym zagraniu Kay zgarnęła zwycięstwo, czyli krótko pisząc – norma. Feud na linii The Bella Twins vs. Iconic Duo wisi w powietrzu.

2. Dakota Kai

Dakota wraz ze wspomnianą kilka lokat wyżej Aliyah wykręciły najlepszą walkę kobiet w tym tygodniu. Świetne zwroty akcji, dużo ciekawych akcji oraz przede wszystkim bardzo ważne zwycięstwo dla Dakoty, która powoli pnie się w górę w hierarchii kobiecej dywizji NXT. Naturalnie szkoda Aliyah, jednak naprawdę nie ma się czego wstydzić. Panie pokazały klasę, a Dakota po zwycięstwie zasługuje na drugą lokatę.

1. Charlotte Flair

Pierwsze miejsce mogło należeć tylko do jednej kobiety – Charlotte Flair. Córka 16-krotnego mistrza świata obroniła Women’s Championship po w miarę solidnej walce. Po walce została zaatakowana od tyłu przez Becky Lynch, jednak nawet to nie jest w stanie zdjąć Jej z tronu w tym tygodniu. Czekam z niecierpliwością na Hell in a Cell i starcie Becky Lynch vs. Charlotte Flair. Będzie się działo!

Mam nadzieję, że zgadzacie się z moimi opiniami. Zachęcam do dyskusji w komentarzach!
Widzimy się już za tydzień w kolejnym zestawieniu!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *