WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

THE LIST OF WRESTLEONE 02.09.2018r.

Witam Was w kolejnej odsłonie naszej listy. Dziś pojawia się bez przeszkód, tak więc bez przedłużania rozpocznijmy od zawodnika znajdującego się na #10 pozycji.

10. The New Day (0)

Segment z udziałem mistrzów został urozmaicony o wystąpienie King Bookera. Ich wystąpienie naprawdę mi się podobało i Nowy Dzień znalazł się na #10 pozycji także dlatego, że w tym tygodniu nie było ogromnej konkurencji. Jestem jednak już trochę znudzony, bo koło pasów SD Live TT kręcą się te same osoby. Mam nadzieję, że Rusev Day zostaną pretendentami do tytułów i zdobędą je, bo taka sytuacja wniosłaby trochę nowości do niebieskiej tygodniówki.

9. Dean Ambrose (-7)

Walka nie była wybitna, ale Dean odniósł drugie solowe zwycięstwo od momentu swojego powrotu po kontuzji. Dodatkowo pokonał nie byle kogo, ale niedawnego mistrza WWE – Jindera Mahala. Mimo teoretycznie nie dużej rangi starcia, może być to ważny moment dla Ambrose’a, który ma już zapowiedziane starcie na Super Show-Down wraz ze swoimi braćmi z The Shield.

8. Bobby Lashley (0)

Wygrał Handicap z jobberami. To jest zdanie, które trafnie opisuje Bobby’ego z tego tygodnia. Pokonał The Ascension, po tym jak poprosił GM’a RAW o jakąś walkę. Nie spodziewał się raczej, że będzie to Handicap, ale mimo wszystko pokazał, że jest wiele wart.

7. The Revival (0)

The Revival zdobywają dziś #7 pozycję dzięki wygranej przeciwko B-Team i mam nadzieję, że rozpocznie to ciekawe story pomiędzy tymi Tag Team’ami. Została już zapowiedziana walka na jutrzejsze RAW o pasy pomiędzy nimi. Czyżbyśmy poznali nowych mistrzów? Tego przekonamy się jutro.

6. The Bar (0)

I kolejny nowy/stary team, który kręci się wokół pasów TT na SD Live. Dlaczego WWE nie da szansy np dla The Club. Od momentu swojego debiutu na niebieskiej tygodniówce nie osiągnęli nic, a naprawdę szkoda, bo są bardzo dobrymi zawodnikami, a starcie pomiędzy The Club, a Rusev Day o pretendentów pokazałby nam, że nadchodzi zmiana w tym rosterze. Jednak wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazują co innego i nawet jeżeli Rusev Day zostaną pretendentami, to nie zdobędą pasów. Chyba, że federacja Nas czymś zaskoczy, na co bardzo liczę.

5. Braun Strowman (+4)

Ja się pytam dlaczego? Z jakiej racji Braun Strowman, typowy heel, pozbywa się walizki w taki sposób. Ja wiem, że jest to trochę podbudowa jego postaci, bo jest pewien, że pokona Romana, ale to jest ewidentne robione pod Reignsa właśnie. Nie chcą, aby stracił pas szybko, a z drugiej strony nie chcą, żeby Braunowi nie udało się zrealizować walizki w standardowy (przebiegły) sposób. Przecież nikomu nie śpieszy się do zrealizowania kontraktu MitB i czy nie mogłoby to nastąpić podczas np Royal Rumble, gdzie po walce Roman nabawił się kontuzji i wkracza Monster udanie realizując walizkę. Idelana podbudowa pod ich feud może nawet do przyszłego SummerSlam, ale przecież nie, bo po co myśleć, jak można iść po najniższej linii oporu.

4. The Miz i Daniel Bryan, (0)

Kolejny dobry segment dający podbudowę do ich rywalizacji. Nie zawarłem tutaj Andrade, bo po pierwsze nie bierze udziału w story, ale bardziej dlatego, że nie pokazał się genialnie w walce przeciwko Danielowi. potwierdzone są już dwie walki z udziałem tych Panów. Na Hell in a Cell w Mixed Tag Team Matchu, oraz ważniejszy Singles Match na Super Show-Down o miano pretendenta do tytułu WWE. Po starciu na SummerSlam mam ogromne nadzieję na dobrą walkę.

3. Seth Rollins (-1)

Kingslayer stoczył naprawdę dobrą walkę przeciwko Owensowi o swój pas I.C. Podoba mi się formuła Open Challenge’y, dodatkowo, że do tej pory tytuł ten był można powiedzieć głównym na RAW, ponieważ Brock Lesnar nie często zaszczycał Nas swoją obecnością, w przeciwieństwie do obecnego mistrza – Romana Reignsa. Dlatego pas trzymany przez Setha musi być podbudowywany, żeby nie stracić mocno na wartości.

2. Kevin Owens (0)

Tak wiem, że Owens przegrał na SS i podczas ostatniego odcinka RAW, ale to co powiedział po walce z Rollinsem wprawiło mnie w osłupienie. „I Quit” to słowa, które obecnie krążą w myśli każdego fana WWE. Mam jednak dobre wieści. Prawdopodobnie jest to tylko część story, który Kevin ma przed sobą. Bardzo dobra walka i słowa po niej sprawiły, że Owens zajmuje dziś #2 pozycję.

1.Samoa Joe & AJ styles (+4)

Czy ta rywalizacja nie przypomina Wam żadnej z przeszłości? Na pewno? Dla mnie to jest trochę jak story Triple H vs Randy Orton. Samoańczyk to taki Viper, a Styles Hunter. Pretendenci posuwają się niemal do szaleństwa, a mistrzowie nie mogą nic z tym zrobić. Jednak tak samo jak w przypadku sprzed prawie 10 lat, to mistrzowie wyjdą zwycięsko z tej rywalizacji. Jeżeli Joe miał wygrać pas to tylko na SS. Wątpliwe jest żeby dokonał tego podczas HiaC.  Destroyer zdecydowanie prowadzi te story i gdyby nie On, nie byłoby dziś i AJ’a na #1 pozycji.

W porównaniu do ostatniej listy odpadli:

Ricochet (#10), Undisputed Era (#8), Tommaso Ciampa (#7), Finn Balor (#6) i Dolph Ziggler (#3).

Ranking miesiąca:

Msc. Zawodnik Dziś Ogólna
1. Seth Rollins 8 pkt 17 pkt
2. Joe&Styles 10 pkt 16 pkt
3. Bryan&Miz 7 pkt 14 pkt
4. Dean Ambrose 2 pkt 11 pkt
5. Roman Reigns 10 pkt
6. Kevin Owens 9 pkt 9 pkt
7. Braun Strowman 6 pkt 8 pkt
8. Finn Balor 5 pkt
8. The Bar 5 pkt 5 pkt
10. Tommaso Ciampa 4 pkt
10. The Revival 4 pkt 4 pkt

Zawodnikiem miesiąca zostaje Seth Rollins. Jest to jednak nie pełna wygrana, ponieważ nie było kilku edycji artukułu. Jednak w trakcie tych dwóch odsłon w sierpniu najlepszy okazał się Kingslayer. Za nim są zawodnicy z dwóch rywalizacji SD Live czyli Samoa Joe & AJ Styles oraz Daniel Bryan & The Miz.

Wojna brandów:

Msc. Brand Dziś Ogólna
1. RAW 32 pkt 66 pkt
2. SD Live 23 pkt 36 pkt
3. NXT 8 pkt

RAW wygrywa z prawie dwukrotną przewagą nad SD Live. NXT bardzo daleko w tyle. Mam nadzieję, że we wrześniu szanse się wyrównają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *