WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE EVOLUTION 2018

Gala WWE Evolution 2018 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!

Galę otworzył występ muzyczny Lzzy Hale oraz Nity Strauss

Trish Stratus & Lita vs. Mickie James & Alicia Fox

Początkowo Alexa Bliss miała rywalizować, ale nie mogła z powodu kontuzji. Pojedynek można śmiało powiedzieć że legend kobiecego wrestlingu, przebiegał dość płynnie, co z pewnością korzystnie wpłynęło na rozpoczęcie gali. Panie pomimo tego że pod kątem ringowym, swoje lata świetności mają już za sobą, to pokazały że formę wciąż trzymają i nadal są w stanie dać fanom bardzo dobre show. Wszystkie akcje wykonane w tej walce prowadziły rzecz jasna do momentu finałowego, który należał do Trish Stratus, która przypięła Micky James po Litasault oraz Chick Kick’u.

Zwyciężczynie – Trish Stratus & Lita

 20-Woman Battle Royal

Eliminacje:

20. Peyton Royce
19. Billie Kay
18. Molly Holly (by Mandy Rose & Sonya Deville)
17. Kelly Kelly (Mandy Rose & Sonya Deville)
16. Torrie Wilson (Mandy Rose & Sonya Deville)
15. Sonya Deville (Mandy Rose)
14. Alundra Blayze (Nia Jax)
13. Maria Kanellis (Nia Jax)
12. Lana (Tamina)
11. Mandy Rose (Carmella)
10. Dana Brooke (Ember Moon)
9. Michelle McCool (Ember Moon)
8. Naomi (Tamina)
7. Carmella (Ember Moon)
6. Ivory (Asuka)
5. Asuka (Ember Moon)
4. Tamina (Ember Moon)
3. Zelina Vega (Nia Jax)
2. Ember Moon (Nia Jax)

Zwyciężczyni – Nia Jax

Io Shirai vs. Toni Storm (2018 Mae Young Classic final)

Finał turnieju „Mae Young Classic” odbył się podczas tegorocznej gali Evolution. W finale znalazła się Io Shirai oraz Toni Storm, jednakże po długiej batalii i efektownych akcjach, to Toni Storm tuż po wykonaniu po raz kolejny swojej akcji kończącej, przypięła i odliczyła Io Shirai do trzech. Po zakończeniu walki w ringu pojawił się jeszcze Triple H oraz Stephanie McMahon, wręczając kwiaty oraz trofeum nowej mistrzyni.

Zwyciężczyni – Toni Storm

Sasha Banks, Bayley & Natalya vs. The Riott Squad

Walka która została zapowiedziana krótko przed galą Evolution, przebiegła zdecydowanie po myśli pierwszej ekipy. Pomimo iż w samym pojedynku mogliśmy oglądać w miarę wyrównaną walkę i żadna z drużyn swoimi umiejętnościami czy zaangażowaniem nie odstawała od rywalek, to pierwsza drużyna odniosła sukces i ostatecznie po wyczerpującej walce, to oni wznieśli swoje ręce w górę.

Zwyciężczynie – Sasha Banks, Bayley & Natalya.

NXT Women’s Championship — Kairi Sane (c) vs. Shayna Baszler

Pojedynek tych Pań od wielu tygodni wzbudzał sporo spekulacji. Z jednej strony mamy zwyciężczynię pierwszego turnieju Mae Young Classic, a z drugiej byłą mistrzynię NXT, która walczyła o to by ten tytuł odzyskać. Walka obu Pań była bardzo wyrównana i tak jak w przypadku walki Io Shirai i Toni Storm, mogliśmy oglądać podobny styl, tak tutaj obie Panie prezentowały sobą coś innego, co z pewnością dodawało tej walce charyzmy. Finalnie to Shayna Baszler dała radę powalić mistrzynię i tym samym doprowadziła do zakończenia pojedynku.

Zwyciężczyni (nowa mistrzyni) – Shayna Baszler

SmackDown Women’s Championship — Becky Lynch (c) vs. Charlotte Flair (Last Woman Standing Match)

Z pewnością każdy uwielbia walki ze stypulacjami, a kiedy w grę w chodzą kobiety, które w porównaniu do mężczyzn tych walk toczą mniej (choć powoli się to wyrównuje), to zainteresowanie walką znacznie wzrasta. Konflikt tych Pań zaczął się w momencie zdobycia mistrzostwa przez Charlotte w triple threat matchu, po którym to zdruzgotana porażką Becky, zaatakowała mistrzynię, przechodzącą tym samym „heel turn”. Konflikt narastał z tygodnia na tydzień a jego prawdopodobny finał, mogliśmy oglądać podczas niedzielnej gali Evolution. Pojedynek przebiegał dość brutalnie i można śmiało powiedzieć, że spełnił oczekiwania publiczności, gdyż nie brakowało skandowania „this is awesome”. W walce użyte zostały krzesła, stoły, drabina, barierki czy schody. Akcją kulminacyjną był z pewnością upadek Charlotte z narożnika na stół znajdujący się poza ringiem. Upadek był na tyle groźny i bolesny, że Charlotte nie była w stanie w ciągu 10 sekund podnieść się na nogi, przez co została odliczona i sędzia był zmuszony do zakończenia walki.

Zwyciężczyni – Becky Lynch

Raw Women’s Championship — Ronda Rousey (c) vs. Nikki Bella

W tym pojedynku mogliśmy z pewnością oglądać stare dobre siostry Bella, które to gdy tylko miały okazję, grały brudno na niekorzyść Rondy. Cała walka przebiegła dość płynnie, gdzie odniosło się wrażenie, że to Nikki Bella posiadała przewagę przez jej większą część. Z jednych z ciekawszych momentów walki był z pewnością finisher Rondy wykonany na obu zawodniczkach naraz, oraz genialne przejście do armbaru z narożnika, które skutkowało błyskawicznym poddaniem się Nikki i zakończeniem tej walki.

Zwyciężczyni – Ronda Rousey

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *