WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

RAW 29.10.2018 – WYNIKI

Raw rozpoczynamy przypomnieniem wydarzeń z poprzedniego tygodnia, a konkretniej wypowiedzi Romana Reignsa na temat zrzeczenia się przez Niego tytułu Universal.

Oficjalną część rozpoczyna Baron Corbin, jednak szybko przerywają mu Paul Heyman i Brock Lesnar.  Paul przedstawia siebie oraz swojego klienta. Paul mówi, że Brock pokona Strowmana i jest to spoiler, a nie predykcje. Dalszą przemowę uniemożliwia jednak sam zainteresowany – Braun Strowman pojawia się w ringu. Braun mówi, że zostanie nowym mistrzem Universal, jednak znienacka zostaje zaatakowany przez Barona Corbina! „The Monster among man” nic sobie z tego nie robi i wykonuje kilka Powerslamów na GM’ie Raw. Nagle do ataku przechodzi Brock Lesnar, który aplikuje Strowmanowi F-5 i tym kończy się pierwszy segment.

Przypomniane Nam zostają wydarzenia z końca poprzedniego Raw, kiedy Dean Ambrose zaatakował Setha Rollinsa. Już dziś obaj zawodnicy ustosunkują się do tego.

Na arenie pojawia się Finn Balor, a chwilę po nim Lio Rush, który oczywiście nic ciekawego nie mówi. Chwilę później na stage wchodzi Bobby Lashley, więc czas na rewanż z poprzedniego tygodnia!

Singles Match
Bobby Lashley /w Lio Rush vs. Finn Balor

Walka zaczyna się i od razu Balor chce zaatakować, jednak Lashley sprytnie wchodzi w biodra rywala i sprowadza go do narożnika, gdzie wykonuje kilka mocnych wejść barkiem, a następnie Sidewalk Slam. Lashley dalej w natarciu,, częstuje oponenta kilkoma solidnymi łokciami w klatkę piersiową. W końcu jednak Balor wydostaje się z tej niewygodnej sytuacji i wykonuje Front Dropkick w plecy Bobby’ego, który wypada poza ring. Balor bierze rozbieg i mamy przepiękny Sommersault!
Wracamy po reklamach! W ringu o dziwo znów dominuje Lashley, który wykonuje zapaśniczy rzut, a kiedy Balor chce wstać, skutecznie zostaje ponownie powalony na ziemię. Katorga trwa dalej. Balor otrzymuje solidny cios z prawej ręki, a następnie Irish Whip. Bobby bierze rozbieg, jednakże Finn sprytnie wystawia nogi, na które rywal nadziewa się. Irlandczyk bierze rozbieg i wykonuje mocny forearm, a następnie sprowadza rywala do parteru. Przez chwilę trwa próba sił, jednak sprytniejszy okazuje się Balor, który sprowadza Lashleya ponownie na ziemię i wykonuje Double Foot Stomp. Lashley cofa się do narożnika, gdzie otrzymuje solidny Chop. Balor próbuje Irish Whipu, jednak zostaje on skontrowany. Balor przeskakuje nad Lashleyem, ale ten orientuje się we wszystkim i ciska Balorem w matę. Lashley próbuje Vertical Suplexu, ale Balor wydostaje się, bierze rozbieg i mamy Sling Blade! Bobby podnosi się, ale od razu otrzymuje charakterystyczny dla Balora Running Front Dropkick, wbijający Lashleya w narożnik! Balor szykuje się do Coup de Grace, jednak przeszkadza mu Lio Rush. Lashley wstaje, orientuje się we wszystkim i bierze rozbieg, jednak zza lin otrzymuje od Balora solidne kopnięcie w głowę. Lashley pada nieprzytomny, a Balor ponownie wchodzi na narożnik, ale Lio Rush spycha go! Mamy dyskwalifikację!

Zwycięzca: Finn Balor przez dyskwalifikację (interwencja Lio Rusha)

Po walce Lashley ciska Balorem o barierki oraz o krawędź ringu. Bezwładny Finn zostaje wrzucony do ringu, gdzie otrzymuje Independent Circuit (coś jak Master Lock). Na koniec Lio Rush daje Balorowi kilka slapów.

Przenosimy się na backstage, gdzie poobijany Baron Corbin informuje Lashley’a, że wystąpi on w World Cup Tournament na Crown Jewel, zastępując Johna Cenę!

Niestety otrzymujemy oficjalną informację, że na Survivor Series dojdzie do starcia Champion vs. Champion – Ronda Rousey zmierzy się z Becky Lynch. Chwilę później widzimy sytuację po zakończeniu Evolution, kiedy Becky krótko skonfrontowała się z Rondą.

Na arenie pojawia się Lita, co zwiastuje Nam kolejne starcie, tym razem w dywizji płci pięknej!

10 – Women Tag Team Match
Lita, Trish Stratus, Alexa Bliss, Bayley i Natalya vs. Riott Squad, Mickie James i Alicia Fox

Walkę rozpoczynają Trish Status i Sarah Logan. Od razu zaczyna dominować doświadczona zawodniczka, która sprowadza Logan do parteru ładnymi rzutami przez bark. Na pomoc przybiega Ruby Riott, ale Trish doskonale sobie radzi z obiema Paniami. Do gry zostaje wpuszczona Liv Morgan, ale natychmiast ląduje na macie, okładana pięściami przez siedmiokrotną mistrzynię kobiet. Mamy Irish Whip i błyskawiczną zmianę z Litą. Trish klęka, a Lita bierze rozbieg i otrzymujemy bardzo ładną, choć niezbyt płynną akcję tag teamową. Lita odbija się od lin, Liv wynosi ją, jednak otrzymuje Litacanranę, a następnie solidne Lita DDT. Członkinie Riott Squad wyciągają swoją partnerkę poza ring, a wówczas do akcji wkraczają Sasha Banks oraz Bayley, które częstują oponentki Baseball Slide’ami, a następnie Crossbody’ami. Do gry po stronie heeli wchodzi Alicia Fox, jednak szybko zostaje zdominowana przez duet Bayley – Banks, a później Banks – Stratus, popisując się między innymi podwójnym Elbow Dropem. Chwilę trwa dominacja Sashy, jednak Alicia sprowadza w końcu Sashę za włosy do parteru i dokonuje zmiany z Mickie James, która błyskawicznie zapina Headlock. Sasha w końcu się budzi i wyprowadza serię łokci, jednakże Mickie częstuje ją solidnym kopnięciem w tułów, który gasi zapędy czterokrotnej mistrzyni kobiet Raw. James w końcu dokonuje zmiany z Sarhą Logan, która częstuje Banks solidnym Dropkickiem, a następnie Backbreakerem, po którym mocno wbija głowę Sashy w matę. Trwa dominacja Logan. Członkini Riott Squad odciąga uwagę sędziego, a w tym czasie pozostałe zawodniczki pastwią się nad Sashą. Do rignu wchodzi Ruby Riott i przez chwilę dobrze sobie radzi, jednak po wykonaniu Irish Whipu Banks zrobiła unik, a Ruby powaliła swoje własne partnerki solidnymi uderzeniami. Ruby robi zmianę z Alicią Fox, która częstuje rywalki stojące w narożniku uderzeniami, ale do gry wchodzi Natalya! Zaczyna od Clothesline’u dla Alicii, a po chwili wykonuje Front Dropkick, na koniec dokładając jeszcze Discus Clothesline. Do ringu wchodzą Mickie James oraz Trish Stratus. Trish dobrze sobie radzi z odwieczną rywalką, której Sasha Banks dokłada jeszcze akcję z narożnika. Liv Morgan i Ruby interweniują, ale otrzymują TWIST OF FATE! Liv od Lity, a Ruby od Bayley. Bayley wchodzi na narożnik i dokłada Diving Elbow Drop, natomiast Liv otrzymuje LITASAULT! Lita wynosi Alicię Fox, Natalya bierze rozbieg i mamy HART ATTACK! Natie dokłada Sharpshooter, po którym Fox odklepuje.

Zwyciężczynie: Lita, Trish Stratus, Bayley, Sasha Banks i Natalya

Na backstage’u otrzymujemy wywiad z Nią Jax, do której dołącza Ember Moon. Panie zmierzą się jeszcze dziś!

Dziś także Seth Rollins i Dean Ambrose pojawią się na Raw.

Chwilę później wyświetlają się obrazki z Super Show – Down, kiedy po walce Triple H’a z The Undertakerem, Brothers of Destruction zaatakowali członków DX. Obie frakcje spotkają się dziś faces – to – faces przed Crown Jewel.

Ladies and Gentleman… Elias! Najlepszy muzyk WWE jest już w ringu, gdzie mówi, iż jest bardzo zadowolony z tego, co zrobił Baronowi Corbinowi w ubiegłym tygodniu. Widzimy powtórkę tych wydarzeń – Corbin nie dał zrobić Eliasowi koncertu, przez co ten uderzył go gitarą. Elias mówi, że chce swoją piosenkę zaśpiewać bezpośrednio w twarz Barona Corbina, przez co udaje się na backstage i siada przy biurze Generalnego Menadżera. Elias zaczyna śpiewać, Corbin wychodzi z biura, lecz od tyłu atakuje go Jinder Mahal! Mahal obija żebra Eliasa, a Corbin ustala pojedynek pomiędzy właśnie Eliasem, a Jinderem Mahalem. Odbędzie się on… już teraz!

Singles Match
Elias vs. Jinder Mahal /w Singh Brothers

Elias rozpoczyna walkę z Mahalem bardzo ostrożnie, w obawie o bolące żebra. W końcu powala Mahala solidnym uderzeniem, jednak chwilę później nadziewa się na Back Suplex, a następnie mocne kopnięcie we wspomniane żebra. Jeden z braci Singh odciąga uwagę sędziego, a drugi naciąga żebra Eliasa na metalowy słupek. Fakt ten wykorzystuje Mahal, który wykonuje kilka kopnięć na tułów oponenta. Mahal zaczyna dusić od tyłu Eliasa. Ten podnosi się, jednak otrzymuje solidne kopnięcie… oczywiście w żebra. W końcu jednak to muzyk przejmuje inicjatywę i po wymianie ciosów skutecznie odkopuje od siebie Mahala. Elias stoi w narożniku, a „Modern Day Maharadża” bierze rozbieg. Elias robi unik, Mahal ląduje kolanem w narożniku i otrzymuje po chwili DRIFT AWAY! 1… 2… 3! Elias notuje pierwsze zwycięstwo po face turnie!

Zwycięzca: Elias

Dostajemy krótkie promo Kurta Angle na temat World Cup Tournament.

Pojawia się The Ascension, później Bobby Roode wraz z Chadem Gable, a na samym końcu The Authors of Pain. Przed walką drużyny skupiają się na osłabieniu AoP, między innymi wrzuceniem ich w metalowe schodki oraz słupek.

Triple Threat Tag Team Match
Bobby Rood i Chad Gable vs. The Ascension vs. The Authors of Pain

Wracamy po reklamach. Trwa już pojedynek. Gable częstuje Rezara solidnym Jawbreakerem. Do gry wchodzi Viktor. Początkowo Gable radzi sobie z nim, jednak po chwili otrzymuje mocny Spinebuster. Akam chwilę konfrontuje się z Viktorem, jednak Chad Gable wykonuje Dropkick na członku Ascension, przez co ten wpada na Akama, a ten wypada z ringu. Viktor robi zmianę z Konnorem, ale ten otrzymuje kombinację German Suplex – Neckbreaker od Roode’a i Gable’a, zostając ostatecznie przypiętym.

Zwycięzcy: Chad Gable i Bobby Roode

Od razu po walce The Authors of Pain atakują zwycięzców. Obrywa się też Viktorowi, który zostaje wepchnięty w metalowy słupek. Następny za cel zostaje obrany Konnor, któremu zostają jednocześnie zaaplikowane Powerbomb oraz Neckbreaker. Akam i Rezar nie poprzestają na tym, gdyż po krótkiej chwili mamy Super Collider na Gable i Roodzie!

Widzimy bardzo miłą scenkę od dzieciaków, które wspierają Romana Reingsa w walce z chorobą. Następnie wydarzenia sprzed tygodnia, które działy się w main evencie – zwycięstwo Ambrose’a i Rollinsa, zwieńczone heel turnem tego pierwszego.

„Burn it down!” oznacza, że na arenie zjawia się Seth Rollins. Intercontinental Champion dziękuje za wsparcie okazane Romanowi Reignsowi, lecz dziś ma inny interes do załatwienia. Seth mówi, że powinien teraz świętować zdobycie Raw Tag Team Championship, jednak jest to niemożliwe, gdyż Dean Ambrose odwrócił się od niego. Seth zastanawiał się, że być może to była jego wina, lecz doszedł do wniosku, że jedyną osobą winną zdarzeń sprzed tygodnia jest właśnie Ambrose. Seth zaprasza swojego „brata” na ring, by mogli sobie wszystko wyjaśnić.
Rozbrzmiewa theme song Deana, jednak ten nie pojawia się na rampie, a wśród publiczności. Seth zachęca Ambrose’a do wejścia na ring i dania odpowiedzi, dlaczego tak się stało. Dean jednak nic nie odpowiada. Seth zaczyna prowokacje mówiąc, że Ambrose jest lunatykiem pozbawionym duszy. Po krótkiej chwili Seth decyduje się sam przyjść po odpowiedź, jednak Ambrose szybko opuszcza arenę i na tym kończy się segment.

Na backstage’u Lio Rush i Bobby Lashley udzielają wywiadu. Lio jak zwykle wychwala swojego kompana.

Krótkie przypomnienie wydarzeń sprzed trzech tygodni, czyli powrotu D-Generation X.

Na rampie pojawia się Nia Jax, więc czas na kolejne starcie w kobiecej dywizji!

Singles Match
Nia Jax vs. Ember Moon

Ember błyskawicznie zaczyna walkę od Dropkicku, Middle Kicku oraz Enzuigiri. Nia cofa się do narożnika, jednak również i tam otrzymuje atak ze strony Ember. Moon bierze rozbieg, jednak nadziewa się na solidny Clothesline ze strony zwyciężczynie Battle Royalu na Evolution. Po krótkim pastwieniu się nad rywalką, Jax wyprowadza Elbow Drop, a następnie kolejny Clothesline. Ember wstaje, jednak zostaje od razu złapana za włosy i rzucona na dłuższą odległość. Nia bierze rozbieg i chce wejść barkiem, lecz Ember odsuwa się i Jax ląduje na metalowym słupku. Nia wypada poza ring, a Ember wchodzi na narożnik i mamy przepiękny Diving Cannonball! Ember próbuje atakować, lecz Nia łapie ją i wykonuje mocny Headbutt. Akcja przenosi się na ring, lecz rozbrzmiewa muzyka Taminy! To kompletnie dezorientuje zawodniczki. Ember otrzymuje od Jax mocne uderzenie w tył głowy, a następnie Leg Drop, który kończy walkę.

Zwyciężczyni: Nia Jax

Po walce Tamina spojrzała w oczy Jax, jednak do niczego więcej nie doszło.

Tag Team Match
Lucha House Party vs. The Revival

Nie ma co się rozpisywać. Dostaliśmy tu kilka ładnych, technicznych akcji. Lucha wygrali po wykonaniu Salida del Sol przez Kalisto.

Zwycięzcy: Lucha House Party

Na arenie pojawiają się Drew McIntyre oraz Dolph Ziggler, którzy mówią dość krótko o Crown Jewel. Naturalnie Drew interesuje walka o Universal Championship, natomiast Ziggler zapowiada swoje zwycięstwo w World Cup Tournament.

Singles Match
Dolph Ziggler /w Drew McIntyre vs. Apollo Crews

Walka rozpoczyna się od krótkiej dominacji Zigglera, który wykonuje serię kopnięć i ciosów. Apollo szybko budzi się i wykonuje Step Up Enzuigiri, a następnie solidny Middle Kick. Crews odbija Zigglera od lin i powala go solidnym Flying Clotheslinem, dokładając po chwili kolejne, tym razem solidniejsze Enzuigiri. Crews wchodzi na narożnik, jednak Ziggler sprytnie uderza go, przez co spada z powrotem na matę. Ziggler przez moment kpi sobie z Apollo. Ten chce wykonać kolejne Enzuigiri. Dolph robi unik i próbuje wykonania swojego DDT, jednak rywal łapie go skutecznie w locie i odpycha, rzucając o matę. Apollo wynosi Zigglera pod Gorilla Press, ostatecznie rzucając go do tyłu, a następnie dodaje Standing Moonsault. Crews wchodzi na narożnik i próbuje wykonać Frog Splash. Ziggler wystawia kolana, a następnie aplikuje rywalowi Superkick, którym kończy się to starcie.

Zwycięzca: Dolph Ziggler

Czas na główną ucztę dzisiejszego Raw, czyli konfrontację DX z The Brothers of Destruction. Undertaker i Kane już w ringu. Bracia Zniszczenia mówią, że trudno się pożegnać, więc pomogą w tym Triple H’owi i Shawnowi Michaelsowi oraz zakończą ich egzystencję. Chcą jednak stanąć z nimi twarzą w twarz jeszcze dziś. REST IN PEA…. Chwila! Zaczyna rozbrzmiewać muzyka DX! Triple H pojawia się na rampie osamotniony. Kane wychodzi z ringu i udaje się w kierunku Triple H’a. W ringu znienacka pojawia się Shawn Michaels! The Undertaker próbuje go zaatakować, ale HBK robi unik i mamy SWEET CHIN MUSIC! Shawn szybko czmycha z ringu, a Undertaker błyskawicznie podnosi się, na koniec pokazując charakterystyczny znak podcięcia gardła. Tym obrazkiem kończy się pierwsze Raw po Evolution i ostatnie przed Crown Jewel!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *