WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE CROWN JEWEL 2018

Gala WWE Crown Jewel 2018 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!

KICK-OFF

United States Championship – Shinsuke Nakamura (c) vs Rusev

Pojedynek ten toczył się systemem 1-3-2, gdzie:

1 – przewaga Ruseva,

2- wyrównana walka,

3 – przewaga Nakamury.

Rusev swoją początkową przewagę opierał na prostych rzutach, kopnięciach i uderzeniach, gdzie z kolei Nakamura, swoją przewagę oparł na podduszaniu i walce w parterze. Wyrównana walka natomiast zawierała w sobie nieco więcej dynamiki, gdzie obaj Panowie w końcu pokazali, że ich atutem wcale nie jest statyczność, ale szybka i zwarta akcja. Finalnie z wyrównanej walki wydawałoby się, że zwycięsko wyjdzie Rusev, który to zapiął Acolade Nakamurze, jednakże ten wykonał mu głową Low Blow, a następnie przeszedł do Kinshasy, przypinając tym samym Ruseva i doprowadzając do odliczenia go do trzech.

Zwycięzca – Shinsuke Nakamura

GALA GŁÓWNA

Uroczyste rozpoczęcie gali odbyło się poprzez pojawienie się na arenie Hulka Hogana, który powiedział kilka miłych słów w stronę publiczności, po czym zaprosił do oglądania show.

WWE World Cup tournament

ĆWIERĆFINAŁY:

Rey Mysterio vs Randy Orton – Zwycięzca: Rey Mysterio

The Miz vs Jeff Hardy – Zwycięzca: The Miz

Seth Rollins vs Bobby Lashley – Zwycięzca: Seth Rollins

Dolph Ziggler vs Kurt Angle – Zwycięzca: Dolph Ziggler

PÓŁFINAŁY:

The Miz vs Rey Mysterio – Zwycięzca: The Miz

Dolph Ziggler vs Seth Rollins – Zwycięzca: Dolph Ziggler

FINAŁ:

The Miz vs Dolph Ziggler – Zwycięzca: brak (walka anulowana przez kontuzję Miza, za którego miejsce wszedł Shane McMahon)

Dolph Ziggler vs Shane McMahon – Zwycięzca: Shane McMahon

SmackDown Tag Team Championship – The Bar (c) vs. New Day

Walka była od początku w miarę wyrównana, obie drużyny dawały z siebie wszystko. Kluczowym momentem tej walki był moment w którym Big E był „legalnym” zawodnikiem. W pewnym momencie doszło do kombinacji ze strony The Bar, która oparła się na podwójnym ciosie w plecy oraz powerslamie, który to z kolei nie był wystarczającym elementem by zakończyć tą walkę. Po nieudanej próbie zakończenia pojedynku, Big E odpełznął w kierunku narożnika rywali, gdzie na niego czekał już towarzyszący The Bar, Big Show. Big Show od razu wykorzystał fakt że Sheamus odwrócił uwagę sędziego i wykonał na Big E potężny KO Punch, po czym Sheamus dodał od siebie Brogue Kick, przypinając i kończąc tym samym tą walkę.

Zwycięzcy – The Bar

WWE Championship – AJ Styles (c) vs. Samoa Joe

Rywalizacja tych Panów trwa już od paru miesięcy i odnosi się wrażenie, że końca nie widać. Samoańczyk poraz kolejny podjął mistrza Aj Stylesa i tym razem ponownie mogliśmy oglądać relatywnie powolną i statyczną walkę. Ciężko tutaj powiedzieć o jakiś aspektach technicznych, pomimo iż obaj Panowie są w stanie takie nam zaprezentować. Walka skupiała się głównie na osłabieniu nóg Samoańczyka (między innymi poprzez zaaplikowanie Culf Crushera) oraz brutalnych, jak i prostych ciosach wymierzonych w stronę Stylesa. Ostatecznie po dość prostej kombinacji ciosów, Styles wykonał Phenomenal Forearm, przypiął i odliczył Samoa Joe do trzech.

Zwycięzca – Aj Styles

Universal Championship – Brock Lesnar vs. Braun Strowman

Cóż można rzec na temat tego pojedynku. Po tym jak Roman Reigns zrzekł się pasa na wskutek powracającej choroby, została ogłoszona walka 1v1 pomiędzy Lesnarem a Strowmanem o owy pas. Pojedynek zaczął się od ataku Barona Corbina na Strowmana, a następnie fakt ogłuszenia wykorzystał Brock Lesnar, który to wykonał kilka F5 z rzędu, próbując zakończyć błyskawicznie walkę. Strowman jednak co F5 odskakiwał i przypominało to sytuację z Wrestlemanii, gdzie Roman Reigns w podobny sposób odskakiwał po finisherach Lesnara. W walce zobaczyliśmy marne próby zrywów Brauna, jednakże na nic się one zdały, gdyż po którymś już F5 z kolei, Braun skapitulował, pozwalając tym samym odliczyć się do trzech.

Zwycięzca (nowy mistrz Universal) – Brock Lesnar

DeGeneration X vs. Brothers of Destruction

Pierwszy taki pojedynek w historii, czterech weteranów wrestlingu w jednym ringu, każdy z chęcią zniszczenia rywala. Walka przez cały czas utrzymywała średnie tempo, co jest dobrym wynikiem, patrząc na fakt że trzech z tych zawodników jest po 50-siątce, a jeden już wkrótce ją będzie mieć. Bardzo miłym zaskoczeniem tej walki była forma Shawna Michaelsa który po około 8-śmiu latach powrócił do rywalizacji. W pojedynku tym mogliśmy oglądać między innymi kilka świetnych finisherów m.in Chokeslam, Pedigree oraz Sweet Chin Music, piękny Moonsault z narożnika wykonany przez HBK-a, oraz połamany stół komentatorski. Na samym końcu walki, kiedy to powaleni byli członkowie DX, a Brothers of Destruction przygotowali się już do wykonania podwójnego Tombstone Piledriver, to Ci pierwsi dali radę wykonać kontrę, po której zobaczyliśmy dwukrotne Sweet Chin Music oraz Pedigree, które z kolei niosło za sobą przypięcie Kane’a i ostatecznie odliczenie go trzech.

Zwycięzcy – DeGeneration X

4 thoughts on “WYNIKI WWE CROWN JEWEL 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *