WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

NXT HISTORY – FINN BALOR

Witam! Jest to pierwszy artykuł przeznaczony historii byłych zawodników NXT. Dzisiaj przybliżę Wam karierę pierwszego w historii mistrza Universal – Fergal’a Devitt’a, który w WWE występuje pod pseudonimem Finn Bálor. 
15.05.2014 roku największa federacja wrestlingowa oficjalnie ogłosiła, iż Finn Bálor podpisał kontrakt i rozpocznie występy w NXT. 

W NXT TV Fergal pojawił się 24 września tego samego roku pomagając Hideo Itami’emu w rozprawieniu się z The Ascension i tym samym zaczynając rywalizację, która skończyła się 11 grudnia na NXT TakeOver: R Evolution, gdzie Itami oraz Bálor wygrali, a Finn pierwszy raz w WWE pojawił się jako Demon King.

Następnie Devitt wygrał turniej o pretendenta do pasa NXT gdzie w ćwierćfinale pokonał Curtis’a Axel’a, w półfinale Hideo Itami’ego, a w finale Adrian’a Neville’a na NXT TakeOver: Rival.

Ale niestety przegrał pojedynek z ówczesnym mistrzem – Kevin’em Owens’em, 25 marca 2015 roku na jednej z gal NXT.

Następna szanse dostał przez wygranie z Tyler’em Breeze’m na NXT TakeOver: Unstoppable 20 maja 2015 roku, miał to być Triple Threat match, ale Itami doznał kontuzji i nie wziął udziału w walce, przez co 4 lipca tego samego roku na evencie The Beast In The East w Tokio The Demon King Finn Bálor wygrał z Owens’em i stał się nowym mistrzem NXT.

Następnie pokonał byłego championa w rewanżu w walce na zasadach Ladder Match na NXT TakeOver: Brooklyn.

Razem z Samoa Joe’m wygrali turniej Dusty Rhodes Classic na NXT TakeOver: Respect przeciwko Corbin’owi oraz Ryhno.

Jednak po jednej z walk Apollo Crews’em Joe zaatakował mistrza NXT przez co spowodował wielką nienawiść Finn’a do niego i rozpoczęła się rywalizacja.

16 grudnia 2015 roku Bálor obronił swój tytuł na NXT TakeOver: London.

Jednak na początku 2016 r. Fergal doznał lekkiej kontuzji kostki, która wykluczyła go na kilka tygodni, ale rywalizacja się nie skończyła, ponieważ Devitt bronił swój tytuł kolejny raz na NXT TakeOver: Dallas, które odbyło się 1 kwietnia 2016 roku.

Po raz kolejny udało mu się wygrać z Samoa Joe’m, jednak 21 kwietnia w trakcie nietransmitowanej gali Finn stracił pas po 292 dniach panowania na rzecz właśnie Samoańczyka.

Miesiąc później ogłoszono walkę rewanżową w Steel Cage Matchu, która miała się odbyć na NXT TakeOver: The End, jednak okazało się, iż Joe obronił tytuł i przez to doprowadził do pierwszej porażki Demona Kinga w NXT i jak na razie jedynej w WWE.

W czerwcu 2016 roku Finn przegrał z Shinsuke Nakamurą oraz okazało się, że to była jego ostatnia walka w brandzie NXT.

Jeśli artykuł Wam się spodobał i chcecie więcej tego typu artykułów, dajcie znać w komentarzach. Z mojej strony to już wszystko, do następnego wpisu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *