WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE SURVIVOR SERIES 2018

Gala WWE Survivor Series 2018 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!

KICK-OFF

Tag Team Survivor Series Elimination Match – Bobby Roode & Chad Gable, The Ascension, Lucha House Party, B-Team & The Revival (Raw) vs. The Usos, New Day, Good Brothers, SAnitY & The Colons (SmackDown)

Eliminacje:

1. The Colons – wyeliminowani przez The Revival,

2. The Ascension – wyeliminowani przez The New Day,

3. Lucha House Party – wyeliminowani przez The Usos,

4. The New Day – wyeliminowani przez The Revival,

5. The Revival – wyeliminowani przez The Usos.

Zwycięzcy – Team SmackDown

GALA GŁÓWNA

Women’s Survivor Series Elimination Match – Natalya, Mickie James, Nia Jax, Tamina Snuka & Ruby Riott (Raw) vs. Carmella, Naomi, Asuka, Sonya Deville & Mandy Rose (SmackDown)

Eliminacje:

1. Naomi – wyeliminowana przez Taminę Snukę po superkicku,

2. Tamina Snuka – wyeliminowana zaraz po eliminacji Naomi. Przerolowana przez Carmellę,

3. Micky James – wyeliminowana przez Mandy Rose która zmieniła się niepostrzeżenie z Sonyą Deville i wręcz po tym gdy Sonya wykonała całą robotę w ringu, ta weszła i przypięła Micky, „kradnąc” tym samym przypięcie Sonyi,

4. Carmella – wyeliminowana przez Bayley po Bayley-To-Belly,

5. Mandy Rose – wyeliminowana przez Sashę Banks po Bank Statement i zmuszeniu do poddania się,

6. Bayley i Sonya Deville – podwójne wyliczenie poza ringowe,

7. Sasha Banks – wyeliminowana przez Asukę, po tym jak Nia Jax zrzuciła ją z narożnika, tym samym zdradzając swoją tag-team partnerkę,

8. Asuka – wyeliminowana przez Nia Jax, po tym jak Nia weszła do ringu, wykonała leg dropy oraz samoan drop, co w konsekwencji doprowadziło do przypięcia i odliczenia Asuki do trzech.

Zwyciężczynie – Team Raw

Midcard Champions – Seth Rollins (Raw, IC) vs. Shinsuke Nakamura (SmackDown, U.S.)

Dla wielu ta walka miała być symbolem dynamiczności gali, jak się jednak okazało nie do końca spełniła swoją rolę. Przez praktycznie całą część walki oglądaliśmy dość wolne i statyczne akcje, nie wyróżniające się niczym na tle tego co już Panowie pokazywali wcześniej. Ciosy jak i kopnięcia były oczywiście mocne i solidne, tak, że widać było, że Panowie je odczuwają. Pomimo tego, że ciosy i kopnięcia były mocne, to wciąż szwankowała tutaj dynamika. Spośród tych dwóch Panów, to tylko Seth Rollins próbował nadać walce tempa, jednakże każda jego próba przyśpieszenia walki, kończyła się szybką odpowiedzią ze strony Nakamury i szybkim powrotem do statyczności i opanowania. Kluczowym momentem tej walki była ostatnia sekwencja, gdzie to Nakamura nie trafił Kinshasy, ale za to w odpowiedzi dostał potężny Curb Stomp, po którym Rollins przypiął i doprowadził do odliczenia Nakamury do trzech.

Zwycięzca – Seth Rollins [RAW]

Tag Team Champions – AOP (Raw) vs. The Bar (SmackDown)

Walka pomiędzy tymi dwoma drużynami znacząco różniła się od poprzedniej. Tutaj od początku do końca mieliśmy narzucone odpowiednie tempo co sprawiało, że praktycznie w żadnym momencie pojedynku, nie można było się nudzić. Obie drużyny prowadziły dość wyrównane starcie i odziwo w całym pojedynku nie mieliśmy prawie żadnej ingerencji ze strony Maverica (menadżer AOP) oraz Big Showa. Interwencja tych dwóch Panów odbyła się dopiero pod koniec pojedynku i była ona kluczowa, gdyż przesądziła o wyniku walki.

Kiedy AOP zaczęła się wymykać sytuacja spod kontroli, to Maveric odwrócił uwagę Sheamusa, po czym gdy jednak Sheamus dał radę wykonać wcześniej planowany finisher, Maveric położył nogę na linie jednego z członków AOP, zmuszając sędziego do przerwania liczenia i odebrania możliwości wygrania tego pojedynku przez The Bar. Następnie za Mavericem ruszył Cesaro, jednakże długo go nie musiał gonić, gdyż Big Show nastawił tylko bark, a Maveric w niego po prostu wleciał. Po upadku Maverica, Big Show złapał go za kark ustawiając na krawędzi ringu i dusząc, co doprowadziło do tego, że menadżer AOP zsikał się w spodnie. Sytuacja z pewnością komiczna, jednakże na tyle nieprzewidywalna, że całkowicie zdekoncentrowała The Bar i Big Showa, którzy to skupili się na Mavericu, co z kolei wykorzystało AOP, wykonując swoją akcję kończącą na Sheamusie, przypinając go i doprowadzając do odliczenia do trzech.

Zwycięzcy – AOP [RAW]

WWE Cruiserweight Championship – Buddy Murphy (c) vs. Mustafa Ali

Kolejny pojedynek należał do dywizji Cruiserweight, gdzie pasa bronił Buddy Murphy, a pretendentem był Mustafa Ali. Walka jak przystało na tą dywizję była szybka, dynamiczna, pełna widowiskowych i groźnych akcji. Sam pojedynek zaoferował nam między innymi kilka przekombinowanych ddt, akcje/upadki poza ring czy serię zmodyfikowanych standardowych akcji. Walka z pewnością do tej części gali zrobiła największe wrażenie u publiczności, gdyż tak jak w poprzednich walkach, mogliśmy głównie zanotować ciszę, tak nagle tutaj zaczęto skandować „2O5” oraz „This is Awesome”.

Pojedynek zakończył się po kontrze Buddiego, gdzie to trafił kolanem w twarz Mustafy, a następnie przeszedł do swojego finishera, przypiął i doprowadził do odliczenia Aliego do trzech.

Zwycięzca – Buddy Murphy

Men’s Survivor Series Elimination Match – Braun Strowman, Dolph Ziggler, Drew McIntyre, Finn Balor & Bobby Lashley (Raw) vs. The Miz, Shane McMahon, Samoa Joe, Rey Mysterio & Jeff Hardy (SmackDown)

Eliminacje:

1. Samoa Joe – wyeliminowany przez Drew McIntyre po Claymore Kicku,

2. Finn Balor – wyeliminowany przez Reya Mysterio po 619 i Splashu,

3. Dolph Ziggler – wyeliminowany przez Shane McMahona po Coast to Coast,

4. Jeff Hardy – wyeliminowany przez Brauna Strowmana po Running Powerslamie,

5. Rey Mysterio – wyeliminowany przez Brauna Strowmana po Running Powerslamie,

6. The Miz – wyeliminowany przez Brauna Strowmana po Running Powerslamie,

7. Shane McMahon – wyeliminowany przez Brauna Strowmana po Runnik Powerslamie.

Zwycięzcy – Team Raw

Women’s Champions – Ronda Rousey (Raw) vs. Charlotte Flair (SmackDown)

Na sam początek należy wspomnieć, że pomimo iż pojedynek nosi nazwę „Women’s Champions”, to tylko Ronda Rousey była w tej walce mistrzynią. Powodem takiej sytuacji jest fakt, że Becky Lynch podczas przedostatniej gali SmackDown Live doznała kontuzji (złamanie nosa + lekkie wstrząśnięcie mózgu), co wyeliminowało ją z rywalizacji, a na jej miejsce weszła Charlotte Flair.

Co do samej walki, to była to jedna z najlepszych walk, jeśli nie najlepsza tego wieczoru. Starcie od samego początku było niesamowicie zacięte, do tego stopnia, że nie brakowało nam tam krwi. Po zaciętej walce w parterze, Charlotte niefortunnie uderzyła łokciem w twarz Rondę, co spowodowało u niej krwawienie. Od tego momentu spora część pojedynku należała do Charlotte, choć Ronda Rousey miała wiele prób i starań by przejąć kontrolę, to i tak ostatecznie Charlotte wychodziła zwycięsko. W walce zobaczyliśmy między innymi nieudany moonsault, armbary, figure four leg lock, serię ciosów, rzutów czy chopów. Ostatecznie jednak kiedy to obie Panie były już ledwo żywe, a krew mieszała się z potem, to Ronda objęła delikatne prowadzenie. Po przejęciu prowadzenia, walka przeniosła się poza ring, gdzie to Ronda ruszyła w stronę Charlotte, która to z kolei zaatakowała mistrzynię kobiet Raw kijem do kendo, powodując tym samym dyskwalifikację i zwycięstwo Rondy Rousey.

Po walce zobaczyliśmy jeszcze brutalny atak ze strony Charlotte, gdzie użyte zostały kije do kendo oraz stalowe krzesło (nałożone zostało na głowę Rondy, po czym nastąpił naskok i ryzyko odniesienia bardzo poważnego urazu szyi). W ringu pojawili się sędziowie, natomiast i z nimi poradziła sobie Charlotte. Dopiero interwencja ochrony pozwoliła spokojnie rozdzielić Panie i dała możliwość dojścia do siebie Rondzie.

Zwyciężczyni – Ronda Rousey [RAW]

Heavyweight Champions – Brock Lesnar (Raw, Universal) vs. Daniel Bryan (SmackDown, WWE)

Pojedynek z początku wydawał się być kolejnym wolnym i statycznym starciem, w którym dominować będzie Lesnar. Co się jednak okazało, pomimo tego, że początek walki należał zdecydowanie do Lesnara, który to dewastował Bryana na różne sposoby, od suplexów aż po F5, to w pewnym momencie doszło do przełomu. Przełomem w tej walce był nagły zryw Bryana i seria ciosów wymierzona w stronę Lesnara. Lesnar zaczął być atakowany poprzez dropkicki, kopnięcia, ciosy, yes locka, running knee czy nawet doszło do wepchnięcia go w stalowy narożnik i lekkiego kontuzjowania nogi. Finalnie jednak akcje Bryana zamiast męczyć Lesnara i powodować u niego słabnięcie, wywołały u niego wzrost adrenaliny, co skutkowało błyskawicznym zerwaniem się na nogi i wykonaniem F5. Jak się okazało F5 wykonane przez Lesnara było tym ostatecznym, tak więc zaraz po nim Bryan został przypięty i odliczony do trzech.

Zwycięzca – Brock Lesnar [RAW]

WYNIK KOŃCOWY – RAW 6:1 SMACKDOWN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *