WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

NXT HISTORY – TYE DILLINGER

Witam! Jest to kolejny artykuł przeznaczony historii byłych zawodników NXT. Dziś ukaże Wam karierę „The Perfect 10” – Tye’a Dillinger’a.

Zacznijmy od tego, iż Ronald William Arneill bo takie brzmi prawdziwe imię i nazwisko Dillinger’a podpisał kontrakt już w 2006 roku i występował pod pseudonimem Shawn Spears, jednak po upływie trzech lat został zwolniony.

Ronald ponownie podpisał kontrakt z WWE 15 września 2013 roku. I Dostaliśmy informacje, że będzie występował w NXT. Wtedy właśnie został nam przedstawiony nie jako „The Canadian Sensation” Shawn Spears, ale jako Tye Dillinger.

Swój debiut w żółto – czarnym brandzie zaliczył nieudanie, przegrywając z Mojo Rawley’em. Po kilku miesiącach Tye stworzył tag team z Jason’em Jordan’em. Wygrali swój pierwszy pojedynek jako zespół z Baron’em Corbin’em i Sawyer’em Fulton’em. Kwartał później, dostali się do turnieju o mistrzostwo NXT Tag Team, gdzie niestety odpadli już w pierwszej rundzie z Enzo Amore i Colin’em Cassady’m. Od tamtego czasu Tye i Jason byli widziani coraz rzadziej. Dillinger był podkładany lepiej bookowanym zawodnikom przez co stał się jobberem. 11 grudnia 2014 roku na gali NXT TakeOver: R Evolution przegrał z Baron’em Corbin’em, a 25 lutego 2015 roku Jordan opuścił swojego tag team partnera, przez co zespół się rozpadł. 12 sierpnia tego samego roku Arneill zadebiutował w nowym gimmicku, a mianowicie „The Perfect 10”. Wydawało się to wręcz zbawieniem dla jego postaci, jednak już 22 sierpnia na NXT TakeOver: Brooklyn zaliczył kolejną porażkę z wówczas debiutującym Apollo Crews’em w zaledwie niecałe pięć minut. 16 grudnia 2015 roku przegrał z Sami’m Zayn’em na NXT TakeOver: London. Przegrał również na NXT TakeOver: The End z Andrade „Cien” Almas’em, co przyczyniło się do face turnu Tye’a, który odbył się po walce. Kiedy Dillinger pokonał Angelo Dawkins’a na jednej z tygodniówek NXT Bobby Roode zaproponował mu partnerstwo na turnieju Dusty Rhodes Classic, jednak Tye i Bobby odpadli w pierwszej rundzie z SAnitY, ponieważ Roode przedwcześnie opuścił walkę zostawiając „Perfekcyjną dziesiątkę”. Przez to też na NXT TakeOver: Toronto odbyła się walka Bobby Roode vs Tye Dillinger, którą wygrał Bobby. Na NXT TakeOver: San Antonio 28 stycznia 2017 roku Eric Young pokonał Dillinger’a, a na gali NXT TakeOver: Orlando Dillinger, Strong, Ohno i Ruby Riott przegrali ośmioosobowy tag team match z SAnitY (jeszcze w składzie z Nikki Cross). Ostatnim pojedynkiem Dillinger’a w NXT był wygrany przez niego Steel Cage match z udziałem Eric’a Young’a 5 kwietnia 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *