WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ROK 2018 W PIGUŁCE!

Witam Was w podsumowaniu roku 2018! Przez te całe 365 dni w świecie wrestlingu działo się naprawdę wiele rzeczy. Dużo powrotów, debiutów, a także ogrom emocji, które towarzyszyły nam każdego tygodnia podczas gal zarówno tygodniowych jak i PPV skłoniły nas do przyznania kilku wyróżnień dla zawodników federacji WWE.

Najlepszy zawodnik roku: AJ Styles / Seth Rollins

W roku 2018 w WWE było wiele momentów, w których walki były nudne i nie przyciągały fanów do oglądania co widać było po wynikach oglądarności RAW. Przez ten „kryzysowy” okres ta dwójka trzymała wysoki poziom, a ich walki oglądało się z wielką ciekawością. Ponadto Aj Styles prawie przez cały rok trzymał przy sobie Mistrzostwo WWE, a Seth Rollins był w tym roku dwukrotnym mistrzem tag teamowym RAW i dwa razy był w posiadaniu mistrzostwa Interkontynentalnego. Ta dwójka udowodniła że są jednymi z najlepszych wrestlerów w historii tej dyscypliny.

Najgorszy zawodnik roku: Tye Dillinger

Z przykrością trzeba stwierdzić, że najgorszym zawodnikiem roku 2018 był Tye Dillinger. W NXT był jednym z ulubieńców fanów, lecz Main Roster kompletnie ściągnął go na samo dno mimo że w 2017 dostał walkę o pas U.S i wydawało się że jest jeszcze dla niego szansa, lecz przekonaliśmy się w tym roku że w WWE nie ma dla niego miejsca. W 2018 miał on sporadyczne występy, które przegrywał, a także miał dwutygodniową rywalizację z Randym Ortonem, która polegała na gnębieniu Dillingera i budowaniu Vipera jako mocnego heela.

Najlepsza zawodniczka roku: Carmella

Zawodniczką tego roku zdecydowanie zostaje Carmella, która z zawodniczki stojącej w cieniu innych wykorzystała walizkę Money in the bank i zdobyła mistrzostwo kobiet, które co miesiąc broniła aż do SummerSlam 2018. Ponadto wygrała ona z R-Truthem Mixed Match Challange dzięki czemu na Royal Rumble 2019 wejdzie z numerem 30.

Najgorsza zawodniczka roku: The Riott Squad

W tym roku w kategorii „najgorsza zawodniczka roku” znajdują się aż 3 zawodniczki, a mianowicie cały Riotto Squad, którego członkinie przegrywały co tylko się dało. To naprawdę smutne, że tak wielkie talenty przechodząc z NXT do Main Rosteru są aż tak marnowani.

Najlepszy Tag Team roku: The Bar

Teraz czas na kategorię o której nawet ciężko się myśli, ponieważ dywizja Tag Teamowa w WWE to jest najgorzej funkcjonująca dywizja w całej federacji. Dlaczego akurat The Bar? Sheamus i Cesaro zdecydowanie zasłużyli na to wyróżnienie, ponieważ od Royal Rumble do Wrestlemanii 34 trzymali oni pasy Tag Teamowe RAW, a potem po chwilowym zaćmieniu wrócili z przytupem na Smackdown Live zdobywając pasy tag teamowe niebieskiego brandu, które trzymają aż do teraz.

Najgorszy Tag Team roku: Team Hell No

Kilka tygodni przed Extreme Rules doszło do szokującego powrotu Team Hell No, czyli Tag Teamu składającego się z Daniela Bryana i Kane’a, którzy swoje lata świetności przechodzili między 2012 a 2013 rokiem. Owy Tag Team odrazu dostał szansę na walkę o pasy tag teamowe Smackdown, którą przegrali przez to że Kane doznał kontuzji nogi, która doprowadziła do końca Team Hell No.

Najlepsza walka roku: Johnny Gargano vs Andrade ‚Cien’ Almas – NXT Championship – NXT TakeOver: Philadelphia

Najgorsza walka roku: Rusev & Lana vs Andrade ‚Cien’ Almas & Zelina Vega – SummerSlam 2018

Najlepszy powrót roku: Dean Ambrose

Dean Ambrose w grudniu roku 2017 nabawił się bardzo poważnej kontuzji tricepsa, przez co długi czas nie widzieliśmy go w ringu WWE, lecz tydzień przed galą SummerSlam 2018 doczekaliśmy się powrotu Lunatyka, a na największej gali lata stał przy narożniku Setha Rollinsa. Przez całą nprzerwę świetnie wyrobił się kondycyjnie oraz siłowo co widać przed ekranami, a jego powrót był na tyle dobry że ożywił nieco rywalizację Rollinsa z Zigglerem. Dean też w ty roku zdobył 2 mistrzostwa na Raw, a także przeszedł heel turn zaczynając tym samym rywalizację z Sethem Rollinsem.

Najgorszy powrót roku: Rey Mysterio

Do powrotu Reya Mysterio doszło na Royal Rumble 2018. Owy powrót był bardzo długo wyczekiwany, a fani kompletnie się nie spodziewali występu luchadora w WWE. Na stałe Rey powrócił na 1000 odcinku Smackdown Live, lecz od jego powrotu nic ciekawego się z nim nie dzieje.

Najlepszu debiut roku: Mustafa Ali

Mustafa Ali dopiero zaczyna swoją przygodę z niebieskim brandem, a zaczyna go z przytupem, ponieważ może podczas debiutu został pokonany przez Daniela Bryana, lecz tydzień później świetnie się zrewanżował przypinając mistrza WWE w walce Mustafa Ali & AJ Styles vs Daniel Bryan & Andrade ‚Cien’ Almas. Ogólnie debiut Mustafy jest strzałem w dziesiątke przez WWE, ponieważ brakowało takiego zawodnika jakim jest Ali.

Najgorszy debiut roku: Andrade ‚Cien’ Almas

W NXT Andrade był jednym z takich zawodników, na których świetnie się patrzyło w ringu, ponieważ jego ogólny ring skill był na najwyższym poziomie, lecz po przejściu do Main Rosteru okropnie się zmarnował, a jego menadżerka Zelina Vego osiągnęła więcej od byłego mistrza NXT.

Najśmieszniejszy moment roku: „Titus world slide”

Najsmutniejszy moment roku: Odejście Romana Reignsa

Najlepszy heel/face turn roku: Randy Orton

Najgorszy heel/face turn roku: Daniel Bryan

Najważniejsze wydarzenia roku:

-Dwudziestopięciolecie Raw.

-1000 Odcinek Smackdown Live.

-Dwudziestolecie Jeffa Hardy’ego w ringu WWE.

-100 Odcinek 205 Live.

-Trzech nowych Grand Slam Championów.

-4 Specjalne gale PPV.

Rekordy roku 2018:

-Najdłuższy mistrz Modern Ery – Pete Dunne (583+).

-Najdłuższy posiadacz/posiadaczka walizki Money in the Mank: Carmella (287 dni).

-Najmłodszy mistrz: Nicolas (10 lat).

-Najdłuższy główny mistrz Modern Ery: Brock Lesnar (503 dni).

-Najwięcej kobiecych walk na Raw: Mickie James (164 walk).

-Najwięcej Eliminacji w Royal Rumble Matchu – Braou Strowman (13 eliminacji).

-Najwięcej zwycięstw na PPV (kobiety): Charlotte Flair (25 Zwycięstw).

-Najdłuższy występ na Raw: Seth Rollins (1 godzina i 6 minut).

-Najdłuższy czas w Royal Rumble Matchu: Daniel Bryan (1 Godzina i 16 minut).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *