WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

MONDAY NIGHT RAW 14.01.2019 – WYNIKI

Wyniki Monday Night Raw z 14.01.2019

 

– Galę otworzył segment z Braunem Strowmanem, który mówił o wygraniu pasa WWE Universal Championship na tegorocznym Royal Rumble. Na arenie pojawił się Baron Corbin, który przeszkodził Braunowi. Akcja przeniosła się za kulisy, gdzie wściekły Strowman gonił Corbina. Po drodze Elias powiedział, że były generalny menadżer ukrył się w limuzynie. Braun podbiegł do pojazdu i wyrwał jego drzwi zastając w środku Barona Corbina. Niestety jak się okazało, limuzyna należała do prezesa WWE – Vince’a McMahona.

– Vince ukarał go grzywną w wysokości 100 tysięcy dolarów za uszkodzenie jego samochodu. Zdenerwowany Strowman chciał naprawić drzwi limuzyny, ale prezes usunął go z walki o pas Universal na Royal Rumble. Braun wpadł w szał i przewrócił limuzynę Vince’a McMahona.

 


Sasha Banks & Ronda Rousey pokonały Tamine & Nia Jax

– Sasha Banks zmusiła Taminę do poddania zakładając jej Banks Statement. Po walce, Rousey i Banks miały sprzeczkę, która z nich jest najlepsza w WWE. Po wyjściu z ringu, The Boss pokazała znak „The Four Horsewomen Sign” w kierunku Rondy Rousey.


– Następnie zobaczyliśmy jak Jerry „The King” Lawler wychodził z pokoju Vince’a McMahona.

– Bayley oraz Natalya rozmawiały na temat sytuacji pomiędzy Sashą Banks oraz Rondą Rousey. W pewnym momencie podeszły do nich zawodniczki The Riott Squad i rzucił wyzwanie żeby Bayley i Natalya znalazły sobie trzecią partnerką i stanęły z nimi do walki.


The Revival pokonali Lucha House Party (Gran Metalik & Kalisto)

– Scott Dawson powalił Metalika potężnym DDT, po czym odliczył do to trzech. Gran Metalik podczas odliczania miał nogą na dolnej linie, co powinno przerwać odliczanie, ale Dash WIlder zepchnął ją z niej, zanim sędzia się zorientował.

 

– Podczas walki zobaczyliśmy EC3, który na backstage’u został pokazany jako jeden z zawodników chcących walki o pas z Brockiem Lesnarem na Royal Rumble.


– Następnie w ringu pojawił się Vince McMahon, ale zanim zdążył cokolwiek powiedzieć, do ringu wbiegł John Cena. Były mistrz powiedział, że zasługuje na walkę z Brockiem Lesnarem o pas Universal. Po tych słowach, na scenę wyszli Drew McIntyre oraz Baron Corbin, którzy również zasługiwali na walkę o mistrzostwo. Jako ostatni, w ringu pojawił się Finn Bálor, który otwarcie wyznał, że Vince nigdy w niego nie wierzył, ale fani WWE zawsze wierzyli. W ringu rozpoczęła się bójka, po której jako jedyny na własnych nogach, pozostał Drew McIntyre. McMahon ogłosił, że na dzisiejszym Raw dojdzie do czteroosobowej walki, która wyłoni pretendenta do walki z Brockiem Lesnarem o pas Universal na Royal Rumble.

– Za kulisami zobaczyliśmy Jindera Mahala, który zażądał od Vince’a McMahona swojego udziału w Fatal 4-Way o miano pretendenta do pasa mistrzowskiego. Prezes pozwolił wybrać jednego z zawodników z tej walki, a jeśli Mahal zdoła go pokonać, to wejdzie w jego miejsce. Jinder wybrał Finna Bálora.


Bayley, Natalya & Nikki Cross pokonały the Riott Squad

– Trzecią zawodniczką, która dołączyła do Bayley oraz Nataly okazał się Nikki Cross. Bayley wykonała potężny Diving Elbow Drop na Liv Morgan, po czym sędzia odliczył ją do trzech.

– Na backstage’u zobaczyliśmy jak Lancey Evans pisał w kobiecymi gwiazdami WWE.


Finn Bálor pokonał Jindera Mahala

– Stawką pojedynku było miejsce w walce wieczoru o miano pretendenta do walki z Brockiem Lesnar o pas Universal na Royal Rumble. Zanim walka się rozpoczęła, Samir Singh przytrzymał nogę Bálora, co umożliwiło Mahalowi zaatakowanie Finna. Po ciężkim początku starcia, Bálorowi udało się odzyskać kontrolę i wykonać Coup De Grâce i zgarnąć przypięcie. Finn Bálor zachował swoje miejsce w walce wieczoru.


Walka o pas WWE Intercontinental Championship: Bobby Lashley pokonał Deana Ambrose’a (c) oraz Setha Rollinsa

– Rollins zamierzał wykonać Curb Stomp, ale Lio Rush pociągnął za górną linę. W tym czasie Bobby Lashley wykonał potężnego Speara powalając Deana Ambrose’a i odliczając go do trzech.


– Alexa Bliss zadebiutowała z „Moment of Bliss” razem ze swoim gościem, którym okazał się Paul Heyman. Bliss ogłosiła, że podczas tegorocznej gali WWE Elimination Chamber, trzy drużyny kobiet z Raw oraz trzy drużyny ze SmackDown staną do walki o pierwsze w historii pasy Women’s Tag Team Championship. Walka odbędzie się w klatce Elimination Chamber.

– Paul Heyman zaczął mówić o walce wieczoru dzisiejszego Monday Night Raw oraz potencjalnym przeciwniku Brocka Lesnara, kiedy jego wypowiedź przerwał Otis Dozovic, którego pojawienie się zakończyło segment.

 


WALKA WIECZORU

Walka o miano pretendenta do walki o pas WWE Universal Championship: Finn Bálor pokonał Barona Corbina, Johna Cena oraz Drew McIntyre’a.

 

– Finn Bálor wykonał Coup De Grâce na Johnie, po czym błyskawicznie odliczył go do trzech i wygrał starcie. Ta wygrana zapewniła mu walkę na Royal Rumble przeciwko Brockowi Lensarowi o pas WWE Universal Championship.

 

– Po walce, John Cena powiedział, że zawsze wierzył w Finna Bálora, po czym przyjacielsko przytulił Bálora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *