WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ELIMINATION CHAMBER 2019 – ZAPOWIEDŹ

Całą galę WWE Elimination Chamber 2019 będzie można obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO. Kick-Off tej gali rozpocznie się o godzinie 01:00, natomiast gala główna o 02:00.

Jest to już przedostatni i najbardziej brutalny przystanek przed Wrestlemanią. Czekają nas ciekawe starcia takie jak o nowe mistrzostwa Tag Team kobiet, czy pojedynek o WWE Championship. Obie te walki odbędą się w najniebezpieczniejszej konstrukcji jaką widział świat WWE. Zasady tego starcia powinny być wam znane, ale jeżeli nie, już tłumaczę.

Walka toczy się w stalowej klatce eliminacji. Starcie rozpoczyna dwóch zawodników, a w tym czasie czterech jest kolejno wpuszczanych w równych odstępach czasu. Walka działa na zasadzie eliminacji i wygrywa osoba, która przetrwa jako ostatnia. Jak już wspomniałem wcześniej, w tym roku ujrzymy dwie takie walki. Przejdźmy zatem do głównej zapowiedzi gali.

Dzisiejsze PPV odbędzie się w Toyota Center w Houston w stanie Texas.

Ostatnie Raw na tej arenie: 03.12.2018r.

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 21.11.2017r.

Ostatnie PPV na tej arenie: Survivor Series 2017

Oprócz wspomnianego PPV, na tej arenie mogliśmy zobaczyć także dwie edycje TLC z 2010 i ’13 roku, Night of Champions 2015, czy NXT TakeOver: WarGames.
 

Kick-Off

Buddy Murphy vs. Akira Tozawa o Cruiserweight Championship

O tej walce nie mogę powiedzieć za dużo, bo nie jestem wielkim fanem „fioletowych”. Uważam, że walkę wygra obecny mistrz, ponieważ Murphy nie jest mistrzem dość długo, żeby tracić pas i obstawiam, że straci go dopiero na WM o ile takowa walka się odbędzie.

Przewidywany zwycięzca: Buddy Murphy

 


Główna Gala

Braun Strowman vs. Baron Corbin 

No DQ Match

Nic nie znacząca walka, która ma za zadanie jedynie zapchać show. Zadajmy sobie pytanie, czy wnosi ona coś nowego? Jedyne co, to możliwy jest atak ze strony Drew na Monstera i rozpoczęcie ich prawdziwego story. Nic innego raczej się nie wydarzy. Z interwencją czy bez, moim faworytem jest Braun, ponieważ porażka w tej walce może mocno osłabić jego pozycję w WWE.

Przewidywany zwycięzca: Braun Strowman

 


Bobby Lashley & Lio Rush vs. Finn Balor

Handicap Match

Nie wiem dlaczego to starcie nie jest o tytuł Lashley’a. Może dojdzie do tej walki na Wrestlemanii. Wiem tylko tyle, że to story miałoby szansę powodzenia, o ile federacja dobrze by je poprowadziła. Mimo wszystko, trudno jest wybrać faworyta. Jestem jednak za Balorem, który wygrywając może zapewnić sobie walkę o pas.

Przewidywany zwycięzca: Finn Balor

 


The Best Tag Team in the World vs. The Usos o SD Tag Team Championship

Walka, o której nie można powiedzieć za wiele, ponieważ owa rywalizacja nie trwa długo. Jestem jednak pewny w 90%, że mistrzowie obronią pasy. Nie wiem dlaczego, ale takie jest moje zdanie. Usos chyba zawsze byli dobrymi mistrzami, ale może trochę ich za dużo z tytułami. Czas na nowe Tag Teamy takie jak np SAnitY lub właśnie obecni mistrzowie.

Przewidywani zwycięzcy: The Best Tag Team in the World

 


Ronda Rousey vs. Ruby Riot o RAW Women’s Championship

Nie ma chyba osoby, która wierzyłaby w zwycięstwo Ruby. Każdy żyje już walką Rondy na Wrestlemanii i po prostu nie ma opcji, żeby Riot to wygrała. Mam jednak nadzieję na dobry wrestling, bo po obu z nich możemy tego oczekiwać. Lecz nie ma co się oszukiwać; zwycięstwo „Rowdy” jest pewne jak w banku.

Przewidywany zwycięzca: Ronda Rousey

 


Elimination Chamber Tag Team Women’s Match o tytuły Tag Team kobiet

Walka ta była przewidywana już w tamtym roku, kwestią było jedynie kiedy się odbędzie i oto jest. Teraz pozostaje pytanie, który Tag Team zdobędzie tytuły. Moimi faworytkami są najlepsze przyjaciółki czyli Bakns i Bayley. Inna opcja będzie lekkim zaskoczeniem, a najbardziej Carmella i Naomi.

Przewidywane zwyciężczynie: Sasha Banks & Bayley

 


Daniel Bryan vs. AJ Styles vs. Jeff Hardy vs. Samoa Joe vs. Randy Orton vs. Kofi Kingston o WWE Championship

Elimination Chamber Match

Dla wielu pewny jest triumf Daniela, jednak ja nie jestem tego taki pewien. Rozważam tu wygraną Ortona lub Stylesa, ponieważ Panowie prawdopodobnie stoczą walkę na WM 35, więc pozostaje pytanie; czy o główny tytuł SmackDown Live? Pozostaje także kwestia z kim Daniel zawalczyłby z lub bez pasa? Kingstona i Hardy’ego odrzucam od razu jako potencjalnych nowych mistrzów. Samoa Joe może być sensacją i stoczyć ciekawą walkę o pas na Wrestlemanii, lecz tu także pozostaje kwestia z kim? Może z Danielem w ramach rewanżu? Opcji jest wiele, jednak mimo każdej moim delikatnym faworytem jest American Dragon.

Przewidywany zwycięzca: Daniel Bryan

 

 

 

  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *