WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

TOP 10 KOBIET TYGODNIA Z UWZGLĘDNIENIEM ELIMINATION CHAMBER

Witam serdecznie w kolejnym zestawieniu najlepszych kobiet tygodnia!

Ostatnie 7 dni głównie ustawiło nam Elimination Chamber, gdzie Ronda obroniła tytuł wręcz miażdżąc Ruby, a Bayley i Sasha Banks zostały SZÓSTYMI mistrzyniami tag team w historii federacji. Tutaj chciałbym się na chwilkę zatrzymać. Po pierwsze denerwuje mnie ciągłe nazywanie ich: „First ever”. Beth próbowała troszkę ratować często przypominając o na przykład Jumping Bomb Angels. Dla mnie jest to troszkę takie splunięcie tamtym gwiazdom w twarz. Zrozumiałbym zdanie: „First ever in WWE”, bo wtedy mamy odwołanie do samego WWE, ale fani raczej nie będą mieć do tego problemu, gdyż większość ludzi starych tytułów nie pamięta. Wybór pierwszych mistrzyń wydaje się być naturalny, ale czy jest dobry? Zobaczcie, one rozwaliły 5 teamów walcząc od początku. Jedyną drużyną, która z nimi bezpośrednio o tytuły nie walczyła jest team Alexy i Mickie. Shirai i Sane raczej nie wejdą tak szybko, a Nia i Tamina są bez szans, bo nikt ich prawie nie lubi i WWE nie da im tytułów. Riott Squad może jedynie z Ruby coś zdziałać, Mandy pójdzie raczej w solową karierę, a Iconics potrzebują teraz czasu na podbudowę. Szykuje się więc długie panowanie pełne przewidywalnych starć. To jest dla nowego pasa najgorsze co może być. Spójrzcie, co się stało z pasem Universal, który przez ponad 50% czasu należy do jednego zawodnika, a jedyny sensowny reign należał do Kevina Owensa. Czy ten pas kogokolwiek obchodzi? No właśnie. Podobnie może być z tymi tytułami, a nawet i gorzej. Lesnar ma przy sobie arcymistrza mikrofonu, sporą historię i jest postacią heelową, a taką osobę lepiej się prowadzi. Sasha i Bayley to postacie face’owe, a więc znacznie trudniej jest utrzymać uwagę widzów. Widząc dzisiejsze promo mniej więcej wiem, jak będzie wyglądało to panowanie i niestety muszę stwierdzić, że lepiej będzie, jak potrwa możliwie najkrócej. Po PPV mieliśmy oczywiście tygodniówki, gdzie Ronda z Ruby odwaliły kawał dobrej roboty, Nia dała solidne promo, a na SmackDown Mandy Rose pokonała mistrzynię – Asukę. Tydzień oceniam za bardzo udany i czekam na kolejne podobne. Czas już jednak na właściwe zestawienie.

10. Ruby Riott

Wbiła się do dziesiątki po dobrej walce z RAW, gdzie poprowadziła Rondę tak jak trzeba. Widać było, że mistrzyni dobrze się czuła w walce z szefową Riott Squad, i dzięki temu dało się to oglądać. Szkoda mi jednak tej walki z PPV, bo tam wszystko wyglądało masakrycznie. Ruby posłużyła jako zwykły manekin do rzucania i nie dostała choćby lepszej sekundy. W poniedziałek jednak otrzymała malutką rekompensatę, a dziś zyskuje jeden punkcik.

8. Iconic Duo

Konkretny występ, tak jak tego oczekiwałem. Zgranie i współpraca na wysokim poziomie, a do tego dołożyły nam ładną eliminację. Szkoda tylko końcówki ich pobytu w Komorze Eliminacji, gdyż troszkę żałośnie to wyglądało. Dalej jak dla mnie mają potencjał na mistrzynie, lecz teraz trzeba sporo czasu na zbudowanie ich, chyba że zagrałyby jakąś totalnie nieuczciwą akcję, albo ktoś zainterweniowałby w starcie.

7. Nia Jax

Nia mimo iż w ringu nie jest geniuszem, to poza nim już tak to źle nie wygląda w ostatnim czasie. Na RAW aż się pierwszy raz od dawna ucieszyłem na jej widok, gdyż w końcu ktoś przerwał to słodziutkie promo. Dobrze w jednym z Tweetów ideę drużyny mistrzyń pokazała Shayna Baszler, zamieszczając zdjęcie Bayley stojącej nad pobitą Sashą. Przecież one przed Elimination Chamber miały ze 30 okresów kłótni i zgody. Mimo, że nie lubię za bardzo Nii Jax to podoba mi się ona jako heel na mikrofonie. Tytułów jednak bym im nie dał, głównie ze względu na postawę ringową i nienawiść fanów.

5. Liv Morgan/Sarah Logan


Zdecydowanie najlepsza ringowo drużyna Elimination Chamber Match’u. Najbardziej spektakularne akcje należały właśnie do nich. Dosyć długo wytrzymały, czego się nie spodziewałem. Jeśli zrobimy zmianę w składzie, do którego wejdzie Ruby, to można się będzie nawet pokusić o postawienie na ich zwycięstwo w starciu o pasy tag team.

4. Ronda Rousey

Dwie walki o pas, z których jedna była totalnym zerem, a druga dosyć dobra. Po zsumowaniu wszystkiego daje nam to zasłużoną, czwartą pozycję. Pokazała nam, że potrafi się poruszać w ringu, gdy dostanie odpowiednią rywalkę. Potem jeszcze mieliśmy wbiegającą po raz dwutysięczny Becky, która atakuje obie przeciwniczki kulami. Nie wierzę szczerze mówiąc, że Rousey straci tytuł na WrestleManii. Moim typem jest totalne zaskoczenie w postaci na przykład Lacey Evans, która użyłaby walizki Money in the Bank. Innej możliwości niż ten kontrakt lub ewentualny vacant nie widzę.

3. Mandy Rose

Dzięki wygranej nad Asuką szybciutko z okolic miejsca dziesiątego wskoczyła na podium. Była nawet jedną z kandydatek na najlepszą w głosowaniu, jednak zajęła w nim drugie miejsce. Walka z Japonką stała na dosyć dobrym poziomie, a to co pokazała podczas PPV jeszcze dołożyło plusów. Mam nadzieję, że zrobi nam miłą niespodziankę na przykład podczas Fastlane lub WrestleManii i zdobędzie główne złoto, gdyż brakuje nam poza NXT typowej, złej mistrzyni.

1. Boss’N Hug Connection

Nowe mistrzynie tag team zostały wybrane przez Was na zwyciężczynie zestawienia. Jak dla mnie zasłużone miejsce. Jak już mówiłem wcześniej, nie wiem jak WWE wybrnie z aktualnej sytuacji, może zaskoczą mnie i zamkną mi usta robiąc z nich coś niesamowitego. To może nam przedstawić jedynie przyszłość. Niech ruszają w drogę z nowymi tytułami i pokażą to co najlepsze po prostu.

Klasyfikacje:

Medalowa:

Miejsce Zawodniczka Złoto Srebro Brąz Ogółem
1. Becky Lynch 3 1 0 4
2. Sasha Banks 2 2 0 4
3. Mandy Rose 1 1 1 3
4. Sonya Deville 1 1 0 2
5. Carmella 1 0 1 2
5. Bayley 1 0 1 2
6. Naomi 1 0 0 1
7. Charlotte Flair 0 0 2 2
8. Ronda Rousey 0 0 1 1
8. Asuka 0 0 1 1
8. Ruby Riott 0 0 1 1

 

Punktowa:

Miejsce Zawodniczka Punkty Raz na liście
1. Sasha Banks 62 6
2. Bayley 55 (-7) 5
3. Becky Lynch 50 (-12) 5
4. Ronda Rousey 38 (-24) 5
5. Mandy Rose 27 (-35) 3
6. Charlotte Flair 26 (-36) 2
7. Asuka 22 (-40) 2
7. Bianca Belair 22 (-40) 3
9. Io Shirai 19 (-43) 2
9. Kairi Sane 19 (-43) 2
9. Sonya Deville 19 (-43) 2
9. Ruby Riott 19 (-43) 3
13. Carmella 18 2
14. Natalya 17 3
15. Nia Jax 16 4
16. Shayna Baszler 14 1
17. Rhea Ripley 13 1
17. Peyton Royce 13 3
19. Nikki Cross 12 2
19. Sarah Logan 12 3
19. Liv Morgan 12 3
22. Ember Moon 11 2
22. Naomi 11 2
22. Billie Kay 11 3
25. Lacey Evans 10 1
26. Kacy Catanzaro 6 2
27. Tamina 4 2
28. Aliyah 3 1
29. Zelina Vega 2 1
29. Alicia Fox 2 1
29. Alexa Bliss 2 2

Brandy:

Miejsce Brand Punkty
1. RAW 277
2. SmackDown 200 (-77)
3. NXT 98 (-169)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *