WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

Wrestlemania 35 – Zapowiedź

Największa ze scen zbliża się wielkimi krokami i pozostało już niewiele czasu do jej rozpoczęcia. Na tegorocznej Wrestlemanii zobaczymy wiele ciekawych pojedynków jak Triple H vs. Batista,
Seth Rollins vs. Brock Lesnar, oraz tegoroczny Main Event kobiet, czyli Triple Threat Match. Zanim przedstawimy wam tegoroczną kartę, zapoznajmy się z historią pokazu nieśmiertelnych.

Pierwsza WM’ka obyła się w MSG 31 marca 1985r, jednak to trzecia jej odsłona przyciągnęła najwiekszą (do 2016r.) widownię wynoszącą ponad 93 tys. Widzowie byli wtedy świadkami walki Andre The Gianta, oraz Hulka Hogana. Pojedynak wygrał ten drugi broniąc pas WWF Championship.

Wrestlemania to także miejsce gdzie tworzą się legendy takie jak m.in. Undertaker i jego streak wynoszący obecnie 24-2. Niewątpliwie najważniejszymi wydarzeniami z ostatnich lat jest przerwanie serii zwycięstw Umarlaka na WM XXX, dwa pojedynki The Rocka i Johna Ceny z 2012 i ’13, czy zrealizowanie kontraktu MitB przez Setha Rollinsa 4 lata temu. Takich wydarzeń jest o wiele więcej, jednak żeby je przedstawić potrzeba oddzielnego artykułu.

Skupmy się zatem an tegorocznej odsłonie, która odbędzie się w MetLife Stadium East Rutherford (New York) w stanie New Jersey.

Jedynym wydarzeniem na tej arenie była Wrestleamnia 29, na której zobaczyliśmy takie walki jak CM Punk vs. The Undertaker, czy wspomniany pojedynek legend, czyli The Rock vs. John Cena o WWE Championship.


Kick-Off

Buddy Murphy vs. Tony Nese o Cruiserweight Championship

Starcie, o którym wypowiem się krótko z racji, iż nie poświęcam zbyt wiele czasu fioletowej tygodniówce. Uważam natomiast, że mistrz obroni pas lub straci i odzyska w niewielkim czasie, ponieważ nie wiem czy Tony byłby dobrym mistrzem.

Przewidywany zwycięzca: Buddy Murphy

 


Główna Gala

Battle Royal kobiet

Tegoroczny Battle Royal będzie już drugim na największej ze scen. Rok temu triumfowała Naomi, jednak wątpię w jej ponowną wygraną. Na zwycięstwo zasługuje wiele zawodniczek, zarówno z głównego rosteru jak z NXT. Moim typem jest Asuka, którą uważam za jedną z najbardziej poszkodowanych tegorocznej Wrestlemanii. Uważam, że utrata tytułu na rzecz Charlotte Flair była złym ruchem ze strony WWE i dlatego powinni zrekompensować Japonce utratę pasa SD Women’s.

Przewidywana zwyciężczyni: Asuka

 


Andre the Giant Memorial Battle Royal

I kolejny pojedynek z „Battle Royal” w nazwie, tym razem męski odpowiednik. Nie będę się wypowiadał zbyt długo na temat tej walki, ponieważ jest ona bardzo nieprzewidywalna. Moimi faworytami są Braun Strowman i Dean Ambrose. Monster potrzebuje takiego zwycięstwa po ostatnich „zaniedbaniach” jego postaci, a Dean nie ma zaplanowanej walki na WM, więc dlaczego by nie wygrana w Battle Royal’u? Lepiej takie pożegnanie z federacją niż żadne.

Przewidywany zwycięzca: Dean Ambrose

 


Bobby Lashley vs. „The Demon” Finn Balor o Intercontinental Championship

Walka, której tak naprawdę mało kto by się spodziewał jeszcze kilka tygodni temu. Pojedynek o pas I.C. nie zapowiada się nadzwyczajnie, lecz nie oczekując fajerwerków możemy się miło zaskoczyć. Obu z nich stać na naprawdę dobre starcie, tym bardziej, że Balor wystąpi w gimmicku Demona, co zwiastuje wyrównaną i zaciętą walkę. Dodatkowo prawdopodobny brak u boku Lio Rusha działa na niekorzyść obecnego mistrza. Dlatego stawiam na Finn’a, który po odniesieniu zwycięstwa może w niedługim czasie odbudować swoją pozycję w WWE.

Przewidywany zwycięzca: Finn Balor

 


Ricochet & Aleister Black vs. The Usos vs. The Bar vs. Rusev & Shinsuke Nakamura o SD Live TT Championships

Fatal 4-Way Tag Team Match

Starcie zapowiedziane dopiero na ostatnim SmackDown przed Wrestlemanią. Liczę tutaj na naprawdę dobrą walkę ponieważ każdy z Tag Teamów posiada bardzo dobrych technicznych wrestlerów i jeżeli WWE zdecyduje się dać im trochę więcej czasu, to może być to jeden z najlepszych pojedynków na tegorocznej WM’ce. Feud nie był udany i mam nadzieję, że chociaż samym pojedynkiem zostanie zatarte złe wrażenie. Jeżeli chodzi o moich faworytów to są nimi Rusev i Nakamura. Tak, wiem, że to dość kontrowersyjny wybór, ale WWE powinno zmienić coś zmienić w dywizji Tag Team i liczę, że to właśnie Ci zawodnicy mogą to zrobić. The Usos i The Bar przejedli się na jakiś czas, a Ricochet i Aleister póki co, powinni pójść w solowe kariery w głównym rosterze i tak pokazać na co ich stać. Bo jeżeli mam być szczery, to mroczna postać Blacka nie pasuje do jego obecnego TT partnera. Mimo to liczę na pokaz umiejętności od każdej z drużyn.

Przewidywani zwycięzcy: Rusev & Shinsuke Nakamura

 


The Revival vs. Zack Ryder & Curt Hawkins o RAW Tag Team Championships

Walka dodana w ostatniej chwili, więc co za tym idzie nie miała wielkiej podbudowy. Jeżeli chodzi o zwycięzców to uważam, że poznamy nowych mistrzów RAW TT. Dlaczego? Jest to idealny moment do przerwania serii przegranych pojedynków przez Curt’a i odbudowania jego postaci na nowo.

Przewidywani zwycięzcy: Zack Ryder & Curt Hawkins

 


Kurt Angle vs. Baron Corbin

Pożegnalny Match Angle’a

Nie ma innej opcji jak wygrana Kurta, ponieważ jest to prawdopodobnie jego ostatnia walka i WWE raczej nie pozwoli, żeby ostatnia walka takiej legendy była przegrana. Obecnie nie przepadam za postacią Corbina i nie będę tonął w łzach kiedy zobaczę jak Angle przypina go lub poddaje. Po samej walce czeka nas zapewne pożegnanie Kurta z ringiem i fanami, które może trwać nawet dłużej niż sama walka, od której nie oczekuję za wiele. Tak czy siak, porażka Angle’a, będzie poważnym błędem i pokazaniem braku szacunku do jednej z największych gwiazd WWE w historii.

Przewidywany zwycięzca: Kurt Angle

 


Samoa Joe vs. Rey Mysterio o United States Championship

Doczekałem się i Joe otrzymał pas w głównym rosterze. Nie ukrywam, że od momentu kiedy zobaczyłem go w NXT, wydał mi się bardzo charyzmatycznym zawodnikiem i kibicuję mu do dziś dnia. Nie zobaczymy jego starcia z moim ulubionym zawodnikiem, Danielem Bryanem, o pas WWE jednak jego walka z Mysterio może wyglądać również bardzo dynamicznie i zaskakująco. Proszę tylko o jedno. Drogie WWE, nie zniszczcie potencjału jaki drzemie w tym zawodniku i nie dajcie mu stracić tytułu w kilka tygodni. Ja wiem, że Rey jest znakomitym wrestlerem, ale on już miał swoje 5 minut i dlatego proszę o takie 5, a nawet 10 minut dla Samoańczyka.

Przewidywany zwycięzca: Samoa Joe

 


AJ Styles vs. Randy Orton

Dla wielu fanów wrestlingu jest to Dream Match, jednak jego podbudowa była fatalna, zresztą jak każdego pojedynku tegorocznej Wrestlemanii. Ostatnio się zastanawiałem kiedy będzie Wrestleamnia, ponieważ feudy wyglądają jakby dopiero się rozpoczynały i do WM miałby pozostać przynajmniej miesiąc. Jednak Największa ze Scen będzie miała miejsce już w tą niedzielę i możemy liczyć jedynie na poprawę w przyszłym roku. Mimo to, liczę na kawał dobrego wrestlingu w wykonaniu tych doświadczonych zawodników, którzy nie patrzą na przemijający czas i nadal pokazują się ze świetnej strony. Moim cichym faworytem jest The Viper, chyba tylko dlatego, że mam do niego sentyment. Nie będę jednak zawiedziony wygraną AJ’a. Liczę tylko na dobre show, a zwycięzca tego starcia jest mi obojętny.

Przewidywany zwycięzca: Randy Orton

 


Nia Jax & Tamina vs. Sasha Banks & Bayley vs. The Iconics vs. Beth Phoenix & Natalya o Women’s TT Championships

Fatal 4-Way Tag Team Match

Walka, w której tak naprawdę każda drużyna może wyjść zwycięsko. Beth jest w tej walce chyba tylko, żeby podnieść oglądalność walki i dali ją do TT z Nataly’ą, jednak jeżeli Phoenix nie planuje dłużej zabawić w WWE to raczej nie wygrają pasów. Power house’y też raczej nie mają tu na co liczyćw. The Iconics w sumie też jakoś mnie nie przekonują i uważam, że kobiece pasy TT zostaną obronione. Mimo, że Bayley i Sasha nie pokazały się z najlepszej strony z tytułami, to sądzę, że po WM jeżeli obronią pasy, pokażą się z lepszej strony.

Przewidywane zwyciężczynie: Sasha Banks & Bayley

 


Roman Reigns vs. Drew McIntyre

Walka, która nie ma zbyt wielkiej podbudowy, mimo iż zalążki tej rywalizacji sięgają poprzedniego lata. Jest ona wciśnięta tak naprawdę na siłę, bo Roman powrócił tuż przed Wrestlemanią i trzeba było mu dać jakąś walkę, więc padło na Drew. Pierwotnie Szkot miał stoczyć walkę z Braunem Strowman’em jednak plany się zmieniły prawdopodobnie przez powrót Big Doga, a Monster weźmie udział w Battle Royal’u. Sądzę, że będzie to mocne starcie z wieloma groźnymi akcjami. Jeżeli chodzi o mojego faworyta to jest nim zdecydowanie Roman. Federacja raczej nie pozwoli na porażkę Reignsa na największej ze scen z dopiero rosnącą gwiazdą. Wygrana McIntyre’a będzie sporym zaskoczeniem i ogromnym pushem dla jego postaci i taki obrót spraw może doprowadzić do walki Drew o pas Universal najpóźniej na SummerSlam. Jednak jest to mała szansa i big Dog jest tu prawie 100% faworytem.

Przewidywany zwycięzca: Roman Reigns

 


Shane McMahon vs. The Miz 

Falls Count Anywhere Match

Po przegranej o pasy TT SmackDown The Best Tag Team in the World rozpadł się. Ku zdziwieniu wielu fanów heel turnu nie przeszedł Miz, a O’Mac. Był to początek ich rywalizacji i ciekawe zaskoczenie, ze strony WWE, ponieważ pierwszy raz od długiego czasu The Miz będzie bardziej face’owym zawodnikiem, niż jego przeciwnik. Uważam jednak, że to nic nie odejmuje walce, a nawet wręcz przeciwnie. Walka może zawierać niespodziewane spoty i obaj mogą wykręcić dobre starcie. Moim faworytem jest The Miz, ponieważ Shane’a raczej nie czeka wrestlerska przyszłość w WWE, a Mizaninowi, pomoże to pokazać, że nadal jest liczącym się graczem nie tylko na SD, ale i w całym WWE.

Przewidywany zwycięzca: The Miz

 


Triple H vs. Batista

No Holds Barred Match

Kolejny można powiedzieć Dream Match, tym razem w wykonaniu byłych członków Evolution. Walka zapowiada się epicko i mam nadzieję, że nie skończy się to tak jak walka DX vs. Brothers of Destruction, gdzie mieliśmy mało dynamiczną walkę emerytów. Mimo to dalej liczę na powrót The Undertakera i stoczenie jakiejś walki w jego wykonaniu. Wracając jednak do pojedynku No Holds Barred, to trudno jest tu wyróżnić faworyta. Jeden i drugi to żywe legendy, które nie chcą wygrać w walce o push o pas, jednak o honor. HHH od dawna nie liczył się ze zdaniem Batisty, a często nim nawet pomiatał jak wtedy kiedy Animal odszedł z federacji w 2014r. Myślę jednak, że to Hunter wygra tę batalię i pokaże swojemu rywalowi miejsce w szeregu. Nie, że mam coś do Batisty, ale mam przeczucie, że ta noc nie będzie należała do niego. Być może WWE mnie zaskoczy i szczerze? Nie będę zawiedziony z takiego obrotu spraw.

Przewidywany zwycięzca: Triple H

 


Brock Lesnar vs. Seth Rollins o Universal Championship

Początki tej rywalizacji mieliśmy już pod koniec 2014, oraz w 2015 roku. Wtedy to Seth Rollins jako Mr. Money in the Bank był zagrożeniem dla mistrza WWE Heavyweight, które Lesnar chyba lekceważył. Podczas Main Eventu Wrestleamnii 31 Kingslayer wykorzystał swoją walizkę w walce pomiędzy Bestią, a Big Dogiem, zdobywając pas. Tytuł trzymał przez 221 dni po drodze stając w ringu z Brockiem na Battleground 2015. Lesnar miał ogromną przewagę nad swoim przeciwnikiem i gdyby nie atak The Undertakera, Bestia odzyskałaby pas. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Seth piął się w górę pokonując coraz to lepszych zawodników. Dziś nie przypomina tego tchórzliwego chłopca The Authority sprzed kilku lat. Teraz ma szansę na wygranie pasa, jednak na jego drodze nie stoi byle kto. Brock także nie próżnował i m.in. został najdłużej panującym mistrzem Universal, którym z małą przerwą jest do dziś. Jeżeli chodzi o faworyta to nie jest on taki oczywisty. Jest nim wprawdzie Rollins, jednak świeci mi się czerwona lampka, bo skoro WWE nie dało Reigns’owi wygranej rok temu, to dlaczego mieli by to zrobić w stosunku do Setha? Rok temu moja pewność okazała się dość chybiona i teraz z większym dystansem podchodzę do starcia Lesnara. Jednak jak już wspomniałem, to za Kingslayera będę trzymał kciuki.

Przewidywany zwycięzca: Seth Rollins

 


„The New” Daniel Bryan vs. Kofi Kingston o WWE Championship

Takiej walki nie spodziewał się chyba nikt. Najprędzej rywalem Bryana o pas mógł zostać Miz, Joe, albo Hardy. Ku zaskoczeniu wszystkich został nim jednak Kingston i… szczerze to nie liczę w jego triumf. Dla mnie jest on nadal jednym z trzech członków The New Day i tylko rozpad tego zespołu może to zmienić. Jeżeli jednak jakimś cudem Kofi zdobyłby tytuł, to daję max rok dla jego Teamu i zobaczymy ich rozłączenie. Ewentualnie jego panowanie nie będzie trwało długo i do MitB zobaczymy nowego mistrza. Nie chcę żebyście zrozumieli, że nie lubię tego sympatycznego zawodnika. Wręcz przeciwnie. Nie sądzę też żeby był jakimś złym mistrzem, jednak jest to zbyt wczesna pora na jego panowanie. Nie odznacza się prawie niczym na tle New Day i to jest chyba kwestia, która mi najbardziej przeszkadza. Równie dobrze zamiast Kofiego może wystąpić Woods, albo Big E. Musiałby zrobić coś takiego, co pokaże, że to on jest liderem tego zespołu i że to faktycznie on zasługuje na title shota. Na pewno po jego wygranej tak by się stało. Jednak mimo wszystko jestem za Danielem Bryanem, lecz jeżeli ma on pozostać mistrzem to błagam o zmianę jego gimmicku.

Przewidywany zwycięzca: The New”Daniel Bryan

 


Becky Lynch vs. Ronda Rousey vs. Charlotte Flair o RAW & SmackDown Live Women’s Championships

 Triple Threat Winner Take All Match

Tegoroczny Main Event musi być wyjątkowy i nie dość, że w walce bierze udział śmietanka kobiecej części WWE to jeszcze wygrany zgarnia wszystko. Wszystkie moje prośby i przewidywania dotyczące innych walk mogą trafić szlag, tylko proszę o jedno. NIECH PIERWSZY KOBIECY MAIN EVENT NA WRESTLEMANII WYGRA BECKY LYNCH. Należy jej się jak mało, której zawodniczce i chyba każdy fan liczy na zejście Wrestlemanii z anteny widokiem triumfującej Lynch. O poziom walki nie ma co się zbytnio martwić, bo nawet na przeciętnym poziomie umiejętności tych Pań, walka będzie epicka. Boję się tylko jednej rzeczy, a mianowicie wygranej Flair. O ile Ronda jest pośrednim wyborem, o tyle nie zniosę wygranej Charlotte. Po prostu chcę mi się już rzygać, kiedy widzę jak WWE wpycha ją na siłę i zauważyłem to szczególnie rok temu kiedy pokonała i zakończyła streak Asuki. Ja wiem, że jest ona córką Rica Flaira i WWE chciało sprawić, żeby córka dwukrotnego Hall of Famera została zapamiętana jako pogromczyni Japonki. Ale błagam, dajcie teraz chwilę chwały The Man. Drogie WWE, pomyślcie o fanach, a nie tylko o układach. Chociaż ten jeden raz. Charlotte naprawdę jest świetna zawodniczką, ale jej wygrane w najważniejszych wydarzeniach kobiecych jest już przesadą. Niech Double Championem zostanie Becky i pokaże, że federacja potrafi słuchać się fanów.

Przewidywana zwyciężczyni: Becky Lynch


I to już koniec tej długiej zapowiedzi Wrestleamanii 35. Na którą walkę czekacie najbardziej i jacy są wasi faworyci? Dajcie znać w komentarzach!!! Nie zapomnijcie o naszej zakładce NA ŻYWO i razem z nami przeżyjcie to niezapomniane wydarzenie. Start pre-show jest zaplanowany na 23:00 i potrwa dwie godziny, zatem gala główna rozpocznie się o 01:00. Serdecznie zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *