WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

NAJLEPSI DEBIUTANCI I ICH NAJLEPSZE LATA W WWE

WWE przez ponad 30 lat starało się o to, aby być marką nr.1 w świecie Wrestlingu. Udało się to, ale do tego oprócz samego CT i „Dyrekcji” przyczynili się zawodnicy WWE. Dlatego w tym felietonie chciałbym wam przybliżyć kilku debiutantów i ich najlepsze lata w WWE. Więc zaczynajmy!

 

WADE BARRETT

Osobą rozpoczynającą listę jest Wade Barret znany również jako BNB , lub King Barret.  Jako rok debiutu jest mu przypisywany 2010 rok, kiedy pojawił się w NXT. Barret wygrał NXT i trafił do głównego rosteru.  Jednak jego najlepszym rokiem jest przełom 2010 i 2011 roku. Wtedy powstała legendarna stajnia „Nexus” , której liderem był właśnie Barret. W skład tej stajni wchodzili tacy zawodnicy jak: Heath Slater, Justin Gabriel , David Otunga, a nawet sam Bray Wyatt, znany wtedy jako Husky Harris.  Jako lider Nexusu przez miesiące feudował z takimi zawodnikami jak Randy Orton oraz John Cena. Wiele osób (w tym ja) uważa, że to były najlepsze lata pod względem feudów w WWE. Najlepszym feudem w tych latach bezwątpienia był feud Nexus vs John Cena.  Jednym z najpoważniejszych pojedynków Barreta był historyczny pojedynek Team WWE vs Team Nexus, w którym Nexus poniósł klęskę.  Jego ostatnią ważniejszą walkach w tych latach było Royal Rumble w którym  dotrwał praktycznie do samego końca. Później robiło się coraz gorzej. Utracił Nexus na rzecz CM Punka , a sam stworzył „The Corre”.

Patrząc na jego karierę można powiedzieć, że jego pierwsze lata były najlepszymi latami . Później stwierdzono, że zmienią mu gimmick na King Barreta, przez co finalnie został  zwolniony w 2016 roku po Wrestlemanii 32.

NAJWAŻNIEJSZE OSIAGNIĘCIA :

1. Intercontinental Championship
2. 5x Main Eventer gal PPV
3. Pretendent do pasa WWE.

 

SHEAMUS

Wszystkim znany Irlandczyk Sheamus przez kilka lat zdobył tyle , ile wrestler może osiągnąć w WWE. Posiadał obydwa pasy mistrzowskie i zunifikowane złoto. Posiadał również mistrzostwo United States i pasy Tag-Team (z Cesaro). Wygrał również walizkę MITB , Royal Rumble 2012 i King of The Ring. Celtic Warrior najlepsze wrażenie w głównym rosterze zrobił świeżo po  debiucie na Raw, do którego doszło pod koniec października 2009 roku. Podczas Survivor Series  zwyciężył w walce Tag-team, a już dzień później został pretendentem do pasa WWE.  Został nim poprzez wygranie  Battle Royal Matchu. Podczas TLC w 2009 Irlandczyk zmierzył w Tables Matchu z Johnem Ceną o pas WWE . Mikt nie dawał mu szans na zwycięstwo, gdyż Sheamus zadebiutował kilka tygodni przed ową galą.  Mimo to Celtycki Wojownik rzucił Cenę przez stół, przez co został pierwszym w historii Irlandczykiem, który zdobył pas WWE.  Na Elimination Chamber stracił pas, poprzez eliminacje przez Triple H. Na WrestleManii odniósł on porażkę, ale feud z HHH miał być kontynuowany. Ostatecznie to on wyszedł z niego jako zwycięzca. Kolejne tygodnie były dość spokojne, ale wiele zmieniło się na gali Fatal 4 Way. Wtedy Sheamus kolejny raz został WWE Championem.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA:
1. WWE Championship
2. King of The Ring
3. 3x Raw Tag-Team Champion
4. 3x Main Eventer PPV.

 

KURT ANGLE

Chyba nikomu nie trzeba przybliżać postaci Kurta Angle’a.  Kurt jest jedynym złotym medalistą igrzysk olimpijskich, który wystąpił WWE.

Do jego debiutu doszło podczas Survivor Series , gdzie pokonał Shawna Stasiaka. W następnych tygodniach zaczął powiększać swój „streak” zwycięstw. Jego pierwsza porażka nadeszła na Royal Rumble 2000, gdzie pokonał go Tazz. Po dwóch tygodniach, pokonał Chrisa Jericho i został mistrzem Interkontynentalnym.  Na WrestleManii 2000 nie miał jednak łatwo, bo wszedł do ringu z Chrisem Jericho i Chrisem Benoitem. Stracił tam oba pasy. Następnie wziął udział w turnieju King of the Ring.Wykazał się na nim umiejętnościami i wygrał go. Sprawiło to, że Angle stałsię Main-Eventerem. Po Unforgiven na  Raw is War doszło do rewanżu między HHH, a zwycięzca miał zawalczyć z The Rockiem na No Mercy w walce o pas WWF. Angle wygrał dzięki pomocy Chrisa Benoita, zostając  pretendentem.  Kurt Angle pokonał The Rocka i stał się mistrzem WWF.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA:

1. 1x WWF Championship
2. King of The Ring Tournament
3. 1x Intercontinental Championship
4. WWE Hall of Fame Class of 2017.
5. Monday Night RAW General Manager

 

AJ STYLES


Yep…Yep…Yep… Chyba każdy się spodziewał, że osobą zamykającą listę będzie AJ Styles. Według mnie miał on najlepszy rok w swojej karierze właśnie w WWE. Od debiutu na Royal Rumble po wygraną pasa WWE na Backlash pokazał, że 2016 był właśnie jego rokiem.
Styles zadebiutował na Royal Rumble 2016 jako numerek 3. Był to najlepszy debiut w WWE. Trzymał się praktycznie do końca, lecz wiadome było, że on nie wygra Royal Rumble. Po Royal Rumble rozpoczął program z Jericho. Na początku założyli Tag-tem o nazwie Y2AJ, lecz ta drużyna długo nie przetrwała. Przez rozpad Tag-teamu Styles rozpoczął rywalizację z Jericho, która zakończyła się na Wrestlemanii 32. Później Styles rozpoczął program z Ceną, co doprowadziło do walki na Summer Slam 2016 . Styles pokonał Cenę i przywłaszczył sobie jedną z frotek Ceny. Po Drafcie , Styles rozpoczął feud z Ambrosem, który wygrał. Na Backlash został mistrzem WWE.  Pas trzymał bardzo długo, aż do Royal Rumble 2017 gdzie przegrał z Ceną.

NAJWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA:

1. 2x WWE Championship
2. Pokonanie Johna Ceny na SummerSlam
3. 4x Main Eventer PPV.
4. 2x WWE United States Champion

Tak kończy się moja lista 4 najlepszych debiutantów w WWE. Oczywiście lista jest tylko moją subiektywną opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *