WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WWE SURVIVOR SERIES 2017 – ZAPOWIEDŹ!

Gala WWE Survivor Series 2017 odbędzie się w Toyota Center w Houston w stanie Texas i będzie przeznaczona dla brandu Raw, a także SmackDown Live. Całą galę WWE Survivor Series 2017 będzie można obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO. Kick-Off tej gali rozpocznie się o godzinie 00:00, natomiast gala główna o 1:00.

Ostatnie Raw na tej arenie: 10.07.2017r.

Ostatnie SmackDown na tej arenie: 06.12.2016r.

Ostatnie PPV na tej arenie: Night of Champions 2015

Oprócz w/w PPV w 2015, taka sama gala odbyła się w 2007r., oraz dwukrotnie TLC w 2010 i 2013r.

KICK-OFF

Enzo Amore vs Kalisto o WWE Cruiserweight Championship

Kurt Angle dodając kilka tygodni temu Kalisto do dywizji Cruiserweight, uczynił z niego pretendenta do tytułu Enzo Amore. Prawie natychmiast po swoim debiucie pokonał go na 205 live w Lumberjack Matchu zostając mistrzem. Jego panowanie jednak nie trwało długo i już na TLC 2017 stracił pas na rzecz Amore, który wykorzystał chwilę nieuwagi sędziego i próbował wyłupić oko dla Luchadora. Ich programy na Raw oraz 205 Live nie były porywające, a wręcz nudne. Ta walka nie będzie 5-Star Matchem, ale liczę tu na ciekawe akcje i mam nadzieję, że to Kalisto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku i rozpocznie długi title run, a także otrzyma nowego rywala, jak np. Neville, który możliwe, że dojdzie do porozumienia z federacją.

Przewidywany zwycięzca: Kalisto

 


GALA GŁÓWNA 

Intercontinental Champion The Miz vs United States Champion Baron Corbin

Prawdopodobnie pierwsze starcie Raw vs SmackDown Live na tegorocznym Survivor Series. Miz jest mistrzem od bardzo długiego czasu w przeciwieństwie do Corbina, który tytuł wygrał na Hell in a Cell 2017. W porównaniu do Miza, który jest w federacji od ponad 10 lat, Corbin jest zaledwie żółtodziobem w WWE. Mimo to obaj bardzo dobrze prezentują się jako heelowie i mieli na pieńku z władzami swoich rosterów, pokazując, że nie obawiają się nikogo. W tej walce raczej na pewno zainterweniuje świta Miza, lecz moim zdaniem federacja zechce podbudować Barona po nieudanym wykorzystaniu walizki MitB i to Lone Wolf wygra tę walkę niszcząc Miza i jego pomocników.

Przewidywany zwycięzca: Baron Corbin      


Women’s 5 vs 5 traditional Survivor Series Elimination Match

Po stronie Raw kapitanem drużyny została Alicia Fox, która pokonała Bayley i Sashę Banks, w meczu o miano przywódczyni. Wybrała ona Nię Jax oraz niepokonaną Asukę. Później zaskoczyła wszystkich dodając swoją dawną rywalkę – Sashę Banks. Bayley natomiast pokonała Mickie James oraz Danę Brooke zostając ostatnią „częścią” drużyny Raw na SVS. Po drugiej stronie natomiast to sam Shane McMahon wybrał team składający się z Naomi, Taminy, Carmelli, Charlotte oraz Becky Lynch, która została kapitanem drużyny. Na wtorkowym SmackDown Live Charlotte pokonała Natalyę zostając mistrzynią kobiet SD. Zawalczy ona zatem z Alexą Bliss, a Natalya dołączy do drużyny SD Utrata Charlotte w drużynie oraz mocne przeciwniczki takie jak Asuka raczej pozbawiają wygranej drużyne SmackDown i ten match wygra czerwony brand.

EDIT: Natalya zastąpi Charlotte 

Przewidywany zwycięzca: Team RAW


Raw Women’s Champion Alexa Bliss vs. SmackDown Women’s Champion Charlotte Flair

Jak już wspominałem wyżej, na ostatnim SD Live Charlotte została nową mistrzynią kobiet niebieskiej tygodniówki zastępując tym samym Natalyę w walce przeciwko Alexie Bliss. Tego samego wieczoru roster Raw zaatakował roster SmackDown, w tym także divy. Zawodniczki czerwonej tygodniówki rozprawiły się z przeciwniczkami na koniec zostawiając Charlotte dla Bliss. Uważam, że ich starcie przyciągnie dużą uwagę widzów i liczę na bardzo dobry match ze strony obu pań. Moim zdaniem The Queen pokona Boginię w tej potyczce brandów.

Przewidywany zwycięzcaCharlotte Flair


The Shield (RAW) vs The New Day (SD Live)

Dwa najbardziej dominujące Teamy w swoich brandach zmierzą się przez ingerencję New Day w walce o Raw Tag Team Championship, który pozbawił Shield tytułów. Na ostatnim SmackDown The Shield zaatakowali rozpoczynając oblężenie Raw na niebieskiej tygodniówce. Bracia mimo niedawnego połączenia zdązyli pokazać, że razem są bardzo groźni i nie boją się nikogo. The New Day po długiej, lecz dość ciekawej rywalizacji z The Usos, także pokazali na co ich stać. Mam nadzieję, że pojedynek zakończy Triple Powrbomb, na którymś z członków The New Day, dając wygraną dla The Shield.

Przewidywany zwycięzca: The Shield


RAW Tag Team Champions The Bar vs. SmackDown Live Tag Team Champions The Usos

Mówi się, że wszystko może się zdarzyć i tak było na ostatnim Raw. Dzięki interwencji The New Day The Bar zdobyli mistrzostwo, zmieniając tym samym The Shield w kolejnej potyczce brandów. Przed nimi pięciokrotni mistrzowie Tag Team, którzy w każdym pojedynku dają z siebie wszystko. Jest to trudny wybór, gdyż oba teamy mają duże szanse na wygraną. The Bar wykazuje się dużą przebiegłością w swoich walkach natomiast Usosów charakteryzuje spryt. Z dużym trudem wskazuję na wygraną The Bar po nieczystej akcji z ich strony.

Przewidywany zwycięzca: The Bar


Men’s 5-on-5 Traditional Survivor Series Elimination Match

Patrząc na znakomitości tej walki, uważam że tegoroczny SVS Elimination Match przejdzie do historii jako najlepszy. Po obu stronach barykady stoją najlepsi tego biznesu. Przedstawmy po kolei każdego zawodnika, oraz jego największe osiągnięcia. Zaczniemy od SD Live i jego kapitana, czyli Shane’a McMahona. Mimo, iż nie zdobył żadnego tytułu w federacji, zapisał się do kart historii swoją odwagą i nieustępliwością, jak podczas rywalizacji z The Undertakerem. Dalej jest 16-krotny mistrz WWE oraz twarz tego biznesu, czyli John Cena, oraz 8-krotny mistrz WWE „Legend Killer” Randy Orton. Następny jest doskonały technicznie 2- krotny mistrz NXT Shinsuke, a także jego były rywal oraz były NXT Champion Bobby Roode, który doskonale wieńczy całą drużynę. Z drugiej strony kapitanem Raw jest 4- krotny mistrz WWE oraz złoty medalista olimpijski Kurt Angle. Kolejny jest były mistrz NXT „Demon King” Finn Balor. Dalej są dwa potwory czyli 2- krotny NXT Champion Samoa Joe, oraz Monster Among Men Braun Strowman, którzy rywalizowali z Brockiem Lesnarem i prawie go pokonali. Na końcu zostaje wisienka na torcie, czyli 9- krotny mistrz WWE „The Game” Triple H, który dołączył do drużyny niespodziewanie na ostatnim Raw. Oba składy prezentują się genialnie i liczę na epicką walkę, którą każdy fan WWE zapamięta na bardzo długo. Przechodząc do mojego faworyta to jest on najtrudniejszy z pośród wszystkich walk. Oba brandy mają w drużynie żywe legendy i utalentowane gwiazdy, które za wszelką cenę będą chciały doprowadzić do wygranej swojego teamu. W żadnej nie brakuje siły oraz techniki. Moim zdaniem na 51% wygra drużyna Raw. Postawiłem na tą drużynę, ponieważ w przeciwnym razie Kurt Angle nie będzie już GM Raw, a mam wrażenie że to za wcześnie żeby tak szybko zakończył swoją przygodę z tym brandem. Jednak na tej gali raczej napewno rozpocznie się rywalizacja HHH vs Angle, która skończy się ich walką na WM 34.

Przewidywany zwycięzca: Team Raw


 Universal Champion Brock Lesnar vs. WWE Champion AJ Styles

Ta rywalizacja nie trwa długo, bo ledwie nie całe 2 tygodnie. Po pokonaniu Jindera Mahala, AJ Styles zsotał nowym mistrzem WWE zatępując go w walcę z Brockiem Lesnarem. Dla wielu jest to Dream Match, również dla mnie. Brock Lesnar nie miał lekko w federacji przez ostatni rok. Porażka z Goldbergiem na SVS 2016, Rywalizacja z Samoa Joe, oraz Braunem Strowmanem oraz Main Event ostatniego SummerSlam czyli walka Lesnar vs Reigns vs Strowman vs Joe. Udało mu się jednak wygrać tytuł na Wrestlemanii 33, który trzyma po dziś dzień, udowadniając że nie na darmo jest nazywany bestią. Z drugiej strony jest chyba najbardziej utalentowany obecnie zawodnik WWE, czyli Phenomenal- AJ Styles. Długo myślałem nad rezultatem tej walki i wydaje mi się, że raczej fedaracja nie da wygrać komuś z Brockiem, aż do WM 34, gdzie prawdopodobnie zmierzy się z Romanem Reignsem. Możliwe, że w starciu zamiesza Jinder Mahal. Z całą odpowiedzialnością postawiłbym swoje pieniądze na Bestię.

Przewidywany zwycięzca: Brock Lesnar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *