WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ELIMINATION CHAMBER – CO I JAK?

Wielkimi krokami zbliża się gala Elimation Chamber (którą możecie 25.02.2018 obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO ) Oczywiście największą atrakcję tej gali jest Elimation Chamber Match. Na temat tego właśnie wyjątkowego i jednego z najbardziej emocjonującego starć chciałbym powiedzieć kilka słów.

Zasady
Standardowo w emc matchu udział bierze sześciu zawodników, w tym roku jednak uczyniono wyjątek od tej reguły i w komorze znajdzie się aż siedmiu wrestlerów!
Rzeczonych siedmiu śmiałków zostanie zamkniętych w ogromnej kopule z czterema kabinami ( w tym roku może być ich wyjątkowo pięć, w zależności od tego czy starcie rozpocznie dwóch czy trzech zawodników) Kolejni wrestlerzy są wypuszczani z komór do ringu w losowej kolejności i w regularnych odstępach czasu. Uczestnik który zostanie przypięty „do 3” lub się podda, odpada i zostaje usunięty z komory.

       

O historii słów kilka

ECM jest mieszaniną kilku innych stypulacji a konkretnie
Hell in a Cell Match – klatka
Royal Rumble Match – Odstępy czasowe między wejściami zawodników
Survivor Series Match – System elimacji zawodników

Warto wspomnieć ze pomysłodawcą tego starcia był nie kto inny, a HHH

Pierwszy ECM odbył się w 2002 roku na gali Survivor Series, starcie toczyło się o tytuł WHC
Walka miała skład kipiący Star Powerem czyli : Shawn Michaels, Triple H, Chris Jericho, Kane, Booker T oraz Rob Van Dam, po prawie 39 minutach i 20 s (najdłuższy ECM w historii) zwycięsko z komory wyszedł Mister wrestlemania.

Co w tym roku?

Jak już mówiłem tegoroczne starcie będzie wyjątkowe ze względu na dodatkowego, siódmego, zawodnika.
Oraz na to że odbędzie się pierwszy w historii ECM kobiet!
Jest to więc jakby nie było gala która napisze historię!

Elimination Chamber Match Mężczyzn

Stawka: Walka o Universal Championship na WrestleManii

Zawodnicy:

Braun Strowman- Monster Among men, potężnie podbudowany potwór zapewni nam w czasie starcia sporą dawkę brutalności i zniszczenia, prawdopodobnie główny eliminator tego matchu.

Elias- Bard który przecież nie tak dawno debiutował w main rosterze walczy o prawdopodobny main event WM 34, bardzo możliwe że udział w walce Eliasa skupi się na innym jego uczestniku (Johnie Cena) i to on zostanie przez niego wyeliminowany lub go wyeliminuje, nie ma zbyt wielkich szans na zwycięstwo.

John Cena- Lider Cenation znowu wbija do w swoim part timerowskim stylu, John raczej nie wygra ECM ale zaserwuje nam 1000 i 1 kickout oraz wyeliminuje Eliasa lub zostanie przez niego wyeliminowany co będzie prowadziło do ich dalszego feudu, który swój koniec może mieć na WM.

The Miz- IC champion znajduje się w matchu co dla nas w sumie nie jest fantastyczną wiadomością, ponieważ oznacza to że na gali jego pas nie będzie broniony, a na dodatek Mizianin w takim towarzystwie ma małe szanse na zwycięstwo i nie wniesie raczej zbyt wiele do starcia.

Finn Balor- Lider odrodzonego balor clubu, dla wielu pewnie wymarzony zwycięzca i ma on na to zwycięstwo pewne szanse, Finn z pewnością podniesie poziom techniczny walki i do spółki z kolejnym zawodnikiem powinien nam zafundować coś wartego uwagi.

Seth Rollins- The Man jest w bardzo podobnej sytuacji jak Finn Balor, ma szanse na zwycięstwo i niewątpliwie podniesie poziom walki i tak jak Finn może otrzymać jakąś pomoc od członków Balor Clubu tak Seth może starać się współpracować z Romanem Reignsem , ten jednak udowodnił w RR matchu że nie zawaha się zdradzić king slayera.
Za Rollinsem przemawia również fakt że kontuzja Jordana zatrzymała dotychczasowe plany i jego postać i kto wie, czy znowu WWE nie postanowiło rzucić ciężaru federacji na barki architekta.

Roman Reigns – Big dog, faworyt matchu, już od dawna mówi się o tym że ma zawalczyć z Lesnarem na WMce o Pas Universal, cóż można powiedzieć najprawdopodobniej drugi po Braunie Strowmanie niszczyciel w matchu i być może człowiek który go wyeliminuje ( Co by nie niszczyć za bardzo postaci Brauna może przy współpracy z SR)

Elimination Chamber Match Kobiet

Stawka: WWE Raw Womens Champioship

Słów kilka:

Niestety nie śledzę dywizji kobiet na tyle dokładnie aby dokonać takiego opisu jak w wypadku mężczyzn, możemy się jednak spodziewać utworzenia w matchu trzech stronnictw.

Zawodniczki:

Alexa Bliss(c) i Micki James:
Alexa od kiedy dowiedziała się ze będzie musiała zawalczyć w ECM szukała sojuszniczki, zdecydowała się na Micki, ta co prawda zaprzeczyła że pomoże jej w meczu ale możemy przypuszczać że obie panie będą sobie pomagać. Micki w przeciwieństwie do Alexy na zwycięstwo zbyt wielkich szans nie ma.

Mandy Rose i Sonya Devill
Dwie członkinie absolution będą ze sobą w oczywisty sposób współpracować i mogą otrzymać jakąś pomoc od swojej liderki (Paige), bardzo możliwe że obie panie będą dominować w matchu ale mało prawdopodobne by któraś z nich zgarnęła pas.

Sasha Banks i Bayley
Obie Panie walczyły wspólnie w walkach tag teamowych i są prawdopodobnym trzecim stronnictwem, zarówno Boss i HUGWOMEN, mają szanse na title shot ale są też chyba nawet bardziej niż Bliss i Micki ryzykującą rozpadem grupą w tym matchu.

Osobiście mam nadzieję na obronienie pasa przez Harley Queen WWE i na to że match wypadnie lepiej niż RR match kobiet, a jako że chyba żadna z pań obecnych w walce hardkoru już się nie boi możemy się spodziewać kilku ciekawych spotów.

Pamiętajcie że galę możecie zobaczyć na żywo już 25 lutego na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *