WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

ELIMINATION CHAMBER 2018 – ZAPOWIEDŹ

Całą galę WWE Elimination Chamber 2018 będzie można obejrzeć na naszej stronie w zakładce NA ŻYWO. Kick-Off tej gali rozpocznie się o godzinie 01:00, natomiast gala główna o 02:00 i potrwa mniej więcej do godziny 05.00.

Do ostatniej gali PPV dla RAW przed Wrestlemanią zostało zaledwie kilkanaście godzin. Będzie nią Elimination Chamber, które wyróżnia się charakterystycznym matchem o tej samej nazwie. Gala ta odbyła się pierwszy raz w 2010 roku i trwa do dziś (oprócz 2016r.). Sama stypulacja jednak swój początek miała w 2002r. Jest ona połączeniem różnych stypulacji:

  • Hell in a Cell – klatka
  • Royal Rumble – odstęp czasu między wejściami następnych zawodników
  • Survivor Series – eliminowanie zawodników

Obecna edycja będzie odbywała się w T-Mobile Arena w Paradise w stanie Nevada.

 Ostatnie Raw na tej arenie: 13.02.2017r.

Ostatnie SmackDown na tej arenie: –

Ostatnie PPV na tej arenie: Money in the Bank 2016

Mimo, iż arena ta powstała niecałe 2 lata temu, to dzisiejsze EC będzie już drugim (i na pewno nie ostatnim) PPV na tym obiekcie.

Kick-Off

The Club (Luke Gallows & Karl Anderson) vs. The Miztourage (Bo Dallas & Curtis Axel)

Walka ta najprawdopodobniej wzięła się stąd, iż podczas Gauntlent Matchu na ostatnim RAW Miztourage rozproszyło Finna Balora dzięki czemu The Miz mógł go wyeliminować. Jego bracia z Balor Clubu będą chcieli się zrewanżować za to pokonując pomocników Miza. Taki właśnie będzie finał tej walki (moim zdaniem). Bądźmy szczerzy, ale mało kto uważa, że niedawni jobberzy mogliby pokonać takich zawodników jak Gallows i Anderson. Prawdopodobnie będzie to początek feudu pomiędzy Balor Clubem, a The Miztourage z finałem na Wrestlemanii 34 – Balor kontra Miz o pas Interkontynentalny.

Przewidywani zwycięzcy: The Club

 


Główna Gala

The Bar (Sheamus & Cesaro) vs. Titus Worldwide (Apollo & Titus O’Neil) o RAW Tag Team Championship

Na ostatnim RAW byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy tymi drużynami. Wtedy Apollo przerolował Cesaro zgarniając zwycięstwo. Automatycznie zostali oni pretendentami do tytułów i oto mamy ich walkę na Elimination Chamber o pasy RAW Tag Team. Zostali niejako wciśnięci do tego starcia, bo nie było nikogo innego. The Bar mógłby zmierzyć się z The Revival, ale po co psuć ich dobrą passę przegraną o pasy Tag Team, bo raczej na pewno Cesaro i Sheamus będą mistrzami do WM. Nie wróżę tu fajerwerków i The Bar pokona pretendentów pokazując swoją dominację.

Prawdopodobni zwycięzcy: The Bar

 


„Woken” Matt Hardy vs. Bray Wyatt

Feud, który ciągnie się już bardzo długo, lecz możliwe, że to ich ostatni pojedynek i na WM dostaną innych rywali. Po kontuzji Jeff’a Hardy’ego, trzeba było znaleźć rywala dla Matt’a. Wtedy też wygrał on batalię o gimmick „Woken”. Nie było więc żadnej przeszkody, żeby dwie szalone postacie rozpoczęły ze sobą rywalizację. Nie rozpisując się zbytnio stawiam na wygraną Hardy’ego.

Przewidywany zwycięzca: „Woken” Matt Hardy

 


Asuka vs. Nia Jax

Asuka wygrywając Royal Rumble Match zagwarantowała sobie walkę o pas kobiet, który wybierze, nie zależnie czy RAW czy SmackDown Live. Ta sytuacja nie spodobała się Nii Jax, która została wyeliminowana przez kilka zawodniczek. Na czerwonej tygodniówce dostała więc walkę z Asuką na Elimination Chamber. Jeżeli pokona „Cesarzową Jutra” to również dostanie title shota na Wrestlemanii. W późniejszych epizodach RAW niszczyła różne zawodniczki, by w ostatnim tygodniu dopaść również Asukę. Walka zapowiada się naprawdę ciekawie, gdyż po jednej stronie staje niepokonana Asuka, a po drugiej niszcząca wszystko Nia. Nie sądzę jednak, aby dzisiaj streak Asuki poległ i to na nią stawiam w tym pojedynku.

Przewidywany zwycięzca: Asuka

 


Pierwszy w historii Elimination Chamber Match Kobiet (Alexa Bliss vs. Bayley vs. Sasha Banks vs. Sonya Deville vs. Mandy Rose vs. Mickie James) o pas RAW Women’s 

Na RAW bezpośrednio po RR, Stephanie McMahon zapowiedziała pierwszy Elimination Chamber Match Kobiet, a na szali pojawi się tytuł Women’s. To kolejny krok w Women’s Revolution, a wcześniej byliśmy świadkami między innymi RR Matchu, Hell in a Cell Matchu czy chociażby MitB Matchu w wykonaniu zawodniczek. Całe starcie zapowiada się rewelacyjnie, bo w walce wezmą udział najważniejsze zawodniczki RAW. Liczę tutaj na dużo ryzykownych akcji, z wykorzystaniem stalowej konstrukcji. Zapytacie „Kto wygra to starcie”? Sonya Deville i Mandy Rose odpadają od razu. Są zbyt słabo wypromowane i nie są długo w głównym rosterze. Mickie James być może dostanie jeszcze kiedyś tytuł, lecz na pewno nie przed tegoroczną Wrestlemanią. Zostają Bayley, Sasha Banks i mistrzyni – Alexa Bliss. Taka też będzie ostatnia trójka tego starcia. Bayley i Banks będą współpracować przeciwko Bliss, lecz w pewnym momencie zwrócą się przeciwko sobie. Może to wykorzystać Alexa wygrywając i broniąc pas. „5 Feet of Fury” raczej na 100% zawalczy z Asuką na WM.

Przewidywany zwycięzca: Alexa Bliss

 


 Elimination Chamber Match (The Miz vs. Seth Rollins vs. Roman Reigns vs. John Cena vs. Braun Strowman vs. Elias vs. Finn Balor) o miano walki na Wrestlemanii 34 o tytuł WWE Universal przeciwko Brockowi Lesnarowi

Miejmy nadzieję, że to ostatnia taka sytuacja, gdzie zawodnicy walczą o miano pretendenta na PPV. Niemniej jednak walka zapowiada się arcyciekawie. Mamy tu mieszankę różnych stylów i pokoleń. Każdy z zawodników musiał pokonać rywala w kwalifikacjach więc już samo to świadczy, że jest to śmietanka rosteru RAW. Będzie to pierwszy EC Match, w którym weźmie udział 7-iu zawodników. Prawdopodobnie walke zacznie 3-ech zawodników, ale nie wyklucza się także, że zostanie dostawiona jeszcze jedna komora. Nie oszukujmy się, ale chyba każdy przewiduje tu wygraną Romana. Plotki pojawiły się już po zeszłorocznej Wrestlemanii. Ma on pokonać Bestię, by za rok prawdopodobnie zmierzyć się z Johnem Ceną. Jego wygranej jestem pewien na 90 %. Zatem zostaje 10% na pozostałych zawodników. Drugą postacią która nasuwa się to Braun Strowman, lecz kolejna walka z Lesnarem nie byłaby nudna, lecz znów powtarzany był utarty schemat. Stroman dominuje nad Lesnarem na tygodniówkach, by na PPV polec po 1 F5. Kolejnym po monsterze jest Cena. Nie miałbym nic do jego wlaki z Bestią, lecz mam nadzieję, że pojawi się tutaj The Undertaker i rozpocznie się długo wyczekiwana rywalizacja, a następnie Dream Match na WM. Jeżeli wygrałby Seth Rollins, lub Finn Balor to byłaby identyczna sytuacja jak z AJ Stylesem an Survivor Serides 2017. Pokazaliby na co ich stać, lecz zaliczyliby niepotrzebną porażkę. A co do The Miza i Eliasa, to czy naprawdę widzicie ich w walce z Bestią? Starcie któregoś z nich z Brockiem równałoby się z rzezią. Wystarczy zobaczyć co z nimi zrobił Strowman. The Miz uciekałby cały czas i walka byłaby nudna, a Elias w Main Evencie Wrestlemanii? Wracając, to zdecydowanym faworytem tego starcie jest Roman Reigns.

Przewidywany zwycięzca: Roman Reigns

Co sądzicie o naszych faworytach? Koniecznie dajcie znać i nie zapomnijcie o zakładce NA ŻYWO, gdzie będzie można obejrzeć całą galę, a także o TYPERZEw którym możecie obstawić swoich faworytów każdej z walk. Jeśli zasady są dla Was nie zrozumiałe, prosimy zapoznać się z INSTRUKCJĄ. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *