WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

NXT TAKEOVEER: NEW ORLEANS – WYNIKI

Gala NXT TakeOver: New Orleans przerosła nasze oczekiwania i wypadła wręcz genialnie. WIele osób wręcz uważa, że przebije tegoroczną Wrestlemanie pod względem jakości walk. Zapraszam do przeczytania wyników z NXT TakeOver: New Orleans.

 

Adam Cole vs Ricochet vs EC3 vs Killian Dain vs Lars Sullivan vs Velveeten Dream – 6-osbowy Ladder Match o mistrzostwo North America.

 

Zwycięzca walki: Adam Cole

Ocena: 4,5/5

Walka była bardzo dynamiczna. Każdy zawodnik w tej walce się odnalazł, a nie zawsze tak wyglądają Ladder Match’e. Spekulowało się, że Debiut EC3 lub Ricochetwygrają by ich debiut jednym z lepszych, ale jednak to lider Undisputed Ery wyszedł z Areny z pasem North America. Moim zdaniem wygrana Adam’a Cole’a jest słuszna, ponieważ jest on w federcji od Sierpna, feudował z takimi zawodnikami jak Aleister Black, grupa SAnitY, AoP. Czekamy tylko na to co wydarzy się po NXT TakeOver: New Orleans, na panowanie Adama Cole’a.

 

Szayna Baszler vs Ember Moon – Walka o Mistrzostwo Kobiet NXT.

Zwyciężczyni walki: Szayna Baszler

Ocena: 3/5

Walka wypadła całkiem nieźle. Wszyscy myśleli, że to Ember wyjdzie z Ringu z Mistrzostwem, ale jak jednak się okazało, to nie ona wygrała ten pojedynek. Większość walki odbywała się w ringu, ale to nie oznacza, że przez to walka była gorsza. Ember skupiła się na obijaniu ręki swojej rywalki, lecz podczas wykonywania Eclipse, ta ją przechytrzyła i udusiła ją do nieprzytomności, zgarniając tytuł kobiet NXT.

Authors of Pain vs Pete Dunne & Roderick Strong vs Undisputed Era (c) – Walka o mistrzostwa NXT Tag Team oraz finał Dusty Rhodes Tag Team Classic.

Zwycięzcy Walki: Undisputed Era

Ocena: 4/5

Chyba nikt się nie podziewał takiego przebiegu wydarzeń. Wszyscy myśleli, że Adam Cole który miał wcześniej walke nie da rady i Undisputed Era przegra. Roderick Strong odwracając się od Mistrza UK oraz nakładając opaske Undisputed Ery zszokował świat. AoP w tej walce wypadli bardzo dobrze, jako potwory trgo sstarcia wykonali kawał dobrej roboty. Adam Cole dokonał niemożliwego, wygrał dwie walki jednej nocy, z czego w pierwszej byli tacy zawodnicy jak Killian Dain, EC3, a w drugiej AoP oraz Pete Dunne. Czekamy na przebieg wydarzeń, ponieważ to co zrobił Rodercik Strong było naprawdę ciekawe.

Andrade „Cien” Almas (c) vs Aleister Black – Walka o mistrzostwo NXT.

Zwycięzca Walki: Aleister Black

Ocena: 4/5

Walka z początku nie wydawała się obiecująca nie była dynamiczna. Później Aleister oraz Andrade pokazali nam, kawał dobrego wrestlingu.  Walka z czasem się rozkręciła, mieliśmy cios za ciosem, co bardzo dobrze wpłynęlo na ocene tej walki. Aleister Black, tak jak wiele osób spekulowało nie dominował przec cały czas, walka była bardzo wyrównana. Chyba każdy wiedział, że Aleister Black wygra, ponieważ pokonywał na swojej drodze już Cole’a, Velveeten’a, Hawkins’a. Ktoś musiał być następny i był to Andrade „Cien” Almas.

Tomasso CIampa vs Johnny Gargano – Unsanctioned Match

Zwycięzca walki: Johnny Gargano

Ocena: 5/5

Walka wieczoru, nie tylko kończyła galę, ale stała się też najlepszą walką. Zakończyła wielki spór pomiędzy Ciampą, a Gargano. Fani zarówno na arenie jak i przed telewizorami, komputerami, telefonami, tabletami bawili się genialnie oglądając ten pojedynek. Gargano wraca do NXT.  Cała stypulacja, że  federacja ni ponosi konsekwencji za kontuzję, bardzo dobrze zadziałala na walkę.  Użyto betonowej podłogi, ortezy na kolano oraz kul ortopedycznych. Walka przez cały czas była wyrównana co oczywiście wpływa na jej całokształt. Na ustach wielu ludzi była mowa o debiucie Gargano w Main Rosterze. Może to Ciampa tam zadebiutuje? Tego się dowiemy po Wrestlemanii.

 

Podsumowując, WWE podarowało nam jedną z lepszych gal żółtej tygodniówki. Widać jak ta rozwojówka sobie dobrze radzi i chyba nikt nie ma innego zdania. NXT nie zatrzymuję się w miejscu, tylko brnię do przodu, wyprzedając RAW i SmackDown Live jakością swoich walk. Bardzo dobra robota. Teraz tylko trzeba czekać na Wrestlemanię, by się przekonać co było lepsze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *