WrestleOne.pl

Polski portal o Wrestlingu!

WYNIKI WWE FASTLANE 2019

Gala WWE Fastlane 2019 jest już za nami. Jesteście ciekawi wyników? W takim razie zapraszam do czytania!
KICK-OFF

New Day vs Rusev and Shinsuke Nakamura

Pierwsza walka należała do dwóch przedstawicieli New Day (Xaviera Woodsa oraz Big E), którzy zmierzyli się z Shinsuke Nakamurą oraz Rusevem. Walka była dość wyrównana i ciężko było wskazać faworyta przez cały okres jej trwania. Nie uświadczyliśmy tutaj także zbyt dużo brudnych zagrań, wręcz poza jednorazową interwencją Lany, walka przebiegała dość czysto. Ostatecznie górą okazali się New Day, którzy po zaaplikowaniu swojego finishera, przypięli i odliczyli Nakamurę oraz Ruseva do trzech.

Zwycięzcy – New Day

GALA GŁÓWNA

SmackDown Tag Team Championship match – The Usos vs. The Miz & Shane McMahon

Następny pojedynek odbył się pomiędzy obecnymi mistrzami tag-team SmackDown – The Usos, oraz byłymi posiadaczami tytułów – The Mizem oraz Shanem McMahon. To była walka w której z pewnością dobrze wypadł The Miz i pomimo iż to on ostatecznie został przypięty, to jego pobyt w ringu był jak najbardziej udany. W samej walce widać było przede wszystkim kontrast pomiędzy obiema drużynami. The Usos wyraźnie odstawali poziomem i umiejętnościami w walkach tag-teamowych niż Miz oraz Shane, co też skutkowało wieloma akcjami typu podwójny superkick. Pomimo iż ta druga drużyna działała bardziej indywidualnie i ich akcje drużynowe były znikome, to mimo to przez pewną część walki, to oni mieli przewagę nad Usos. Ostatecznie jednak kiedy to Miz wszedł na narożnik i chciał wykonać splasha, z kontrą przyszedł jeden z braci Uso, który wystawił kolana w odpowiednim momencie, przerolował i odliczył Miza do trzech.

Po samej walce mieliśmy jeszcze heel turn Shane’a McMahon, który zaatakował załamanego Miza oraz jego ojca który siedział w pierwszym rzędzie. Ten atak z pewnością będzie mieć konsekwencje i możemy spodziewać się ich pojedynku już za miesiąc, na WrestleManii.

Zwycięzcy – The Usos

Smackdown Women’s Championship match – Asuka vs. Mandy Rose

Zacznijmy od tego, że pojedynek był dość krótki więc wiele się w nim nie działo. Na początku przewagę wypracowała sobie Asuka która skutecznie obijała Mandy Rose, natomiast chwilę później kontrolę przejęła Mandy. Owa kontrola nie trwała jednak zbyt długo, gdyż już po chwili na odpowiednie tory wróciła Asuka, traktując Mandy potężnym kolanem. Pomimo iż walka dotyczyła Asuki i Mandy Rose, to największa rolę odegrała tutaj z pewnością Sonya Deville, która próbowała zaatakować jakimś przedmiotem Asukę. Kiedy Sonya wyciągała z ringu przedmiot, zapomniała usunąć płachtę z ringu (płachta która okala boki ringu), na której w pewnym momencie poślizgnęła się Mandy. Jej upadek wykorzystała Asuka, która przerolowała i odliczyła ją do trzech.

Zwyciężczyni – Asuka

1-on-2 Handicap Match – Kofi Kingston vs The Bar

Tutaj w zasadzie walka bez historii. W jednym z segmentów Fastlane, New Day odwiedzili Vinca McMahon i po krótkiej rozmowie dot. głównie tego, że to Kofi powinien walczyć o pas WWE, Vince wymyślił mu inne zadanie i ustalił walkę handicapową. Walka była o tyle nietypowa, że zmierzył się on z The Barem (Sheamus & Cesaro), więc w zasadzie nie miał większych szans z tak doświadczonymi zawodnikami. Pojedynek w sumie był jednostronny, czasami tylko Kofi miał zrywy, ale szybko zostały one stopowane przez The Bar. Ostatecznie Kofi uległ, został przypięty i odliczony do trzech. Przed zakończeniem walki pojawili się jeszcze Big E oraz Xavier Woods, by pomóc Kofiemu, jednakże jeszcze na rampie zostali zaatakowani przez Shinsuke Nakamurę oraz Ruseva, których to z kolei pokonali podczas kick-offu.

Zwycięzcy – The Bar

Raw Tag Team Championship match – The Revival vs. Aleister Black & Ricochet vs. Bobby Roode & Chad Gable

W tym pojedynku nie zabrakło w zasadzie niczego. Zacznijmy od tego, że walka była wyrównana i nie było tutaj faworyta od początku do końca. The Revival oraz Bobby Roode dali nam głównie pokaz sił, akcji typowych dla „power house’ów”, Aleister Black i Ricochet dali nam pokaz techniki, dynamiki i akcji wysokiego ryzyka, a Chad Gable po raz kolejny pokazał swoje umiejętności zapaśnicze. Po bardzo wyrównanej walce, w końcu doszło do punktu kulminacyjnego, gdzie to The Revival wykonali swój finisher – Shatter Machine na Chadzie Gablu, przypięli i odliczyli go do trzech.

Zwycięzcy – The Revival

United States Championship Fatal 4-Way Match – Samoa Joe vs R-Truth vs Rey Mysterio vs Andrade 

Kolejny pojedynek który był niezwykle równy i nie było w nim widać żeby któryś z zawodników odstawał. Samoa Joe jak zawsze dał pokaz swojej siły połączonej z dynamiką, Rey Mysterio ponownie zaskakiwał akcjami podwyższonego ryzyka (szczególnie upodobał sobie w tej walce hurricanranę), R-Truth pomimo prawie 50-tki na karku dalej walczył na bardzo dobrym poziomie a i Andrade świetnie sobie radził pod kątem technicznym. Cała walka jak wspomniałem była bardzo wyrównana i to co ją wyróżniało, to było to, że każdy z zawodników dał radę w niej pokazać swoje umiejętności. Pojedynek zakończył się w momencie kiedy Rey Mysterio po 619 wykonać chciał akcję z narożnika, jednakże Samoa Joe dał radę się odsunąć i tym samym doprowadzić do zaaplikowania swojego finishera, co w konsekwencji zmusiło sędziego do przerwania pojedynku, gdyż Rey Mysterio stracił przytomność.

Zwycięzca – Samoa Joe

WWE Women’s Tag Team Championship Match – The Boss ‘N’ Hug Connection vs  Nia Jax & Tamina

Początek walki należał zdecydowanie do Jax i Taminy, które to bez problemów radziły sobie z Sashą Banks. Dopiero po długim czasie kiedy udało się zrobić zmianę z Bayley, to ona nadała tempo walce i zdobyła przewagę. W pojedynku ze strony Jax i Taminy mieliśmy głównie akcje siłowe, a ze strony Sashy i Bayley, akcje techniczne, podwyższonego ryzyka i zdecydowanie bardziej dynamiczne. W walce nie zabrakło także botchu, który przypadł Sashy Banks, Taminie i Nia Jax. Otóż kiedy Sasha została wyniesiona do góry przez Taminę, Nia miała za zadanie przechwycić ją i wykonać samoan drop. Akcja jednak nie przebiegła pomyślnie, gdyż Sasha źle przeniosła ciężar ciała na Nia, a ta z kolei nie dała rady jej utrzymać, co w konsekwencji spowodowało upadek obojga. Ostatecznie po drużynowej akcji Sashy i Bayley, to ta druga przypięła Nia Jax i odliczyła ją tym samym do trzech.

Po samej walce doszło jeszcze do ataku ze strony Jax oraz Taminy. Zaatakowana została Bayley oraz Sasha, a także legenda kobiecego wrestlingu, która to gościnnie komentowała tę walkę – Beth Phoenix. Na ratunek Beth przybiegła jej przyjaciółka Natalya, lecz i z nią sobie sobie poradziła Nia z Taminą. Ostatecznie te wydarzenia mogą prowadzić do walki Beth Phoenix & Natalya vs Nia Jax & Tamina na WrestleManii.

Zwyciężczynie – The Boss ‘N’ Hug Connection

WWE Championship Triple Threat Match – Daniel Bryan vs Kevin Owens vs Mustafa Ali

Z pewnością ta walka była jedną z najdynamiczniejszych tej gali. Ponownie cała trójka dawała z siebie wszystko i żaden z nich nie odstawał umiejętnościami. Mustafa Ali zademonstrował nam pokaz umiejętności godny byłego zawodnika dywizji cruiserweight a Daniel Bryan i Kevin Owens jak zawsze dali niesamowity pokaz siły połączonej z umiejętnościami technicznymi. Dużą rolę w tej walce odegrał także Erick Rowan który to ostatecznie przyczynił się do zakończenia tego pojedynku. W pewnym momencie zaatakował on Kevina Owensa, wrzucając go za barierki i doprowadzając do sytuacji, że w ringu został Daniel Bryan i Mustafa Ali. Po chwili pyskówki ze strony Bryana, Mustafa Ali odegrał się mu prostym uderzeniem, po czym ruszył w stronę narożnika, wyskoczył…i został powalony Running Knee ze strony Bryana. Po tej akcji kończącej, Bryan dopadł do Aliego, przypiął go i odliczył tym samym do trzech.

Zwycięzca – Daniel Bryan

Becky Lynch vs Charlotte Flair (if Becky wins, she will join to the match for the WWE Raw Women’s Championship at WrestleMania)

Pojedynek Becky zaczęła z dwiema kontuzjami, jedna to kontuzja nogi, druga to ręki, tak więc Charlotte już z miejsca miała ogromną przewagę. Pomimo iż Charlotte miała przewagę, to nie dominowała całkowicie w tej walce, wręcz powiedział bym, że dominacja była na poziomie : 60% – Charlotte 40% – Becky, co nie jest jakąś spektakularną różnicą. W samej walce nie uświadczyliśmy zbyt dużo ekstremalnych momentów, ponieważ jak wspomniałem, Becky doznała kontuzji, tak więc oszczędzenie jej w tej walce to była rzecz priorytetowa. Ostatecznie o końcu walki zdecydowała nie Charlotte, nie Becky, a Ronda Rousey. Ronda w pewnym momencie pojawiła się na arenie i zaatakowała Becky Lynch, tym samym doprowadzając do dyskwalifikacji i bezpośredniego awansu Becky do walki o pas na WrestleManii.

Zwyciężczyni (poprzez DQ) – Becky Lynch

Six-Man Tag Team Match – The Shield vs Drew McIntyre, Bobby Lashley & Baron Corbin

Ostatnia walka gali była zarazem ostatnią walką The Shield. Po Wrestlemanii 35-tej, Dean Ambrose odchodzi z WWE, na samej WrestleManii Seth Rollins będzie walczył o pas Universal z Brockiem Lesnarem a i na Romana Reignsa czeka z pewnością barwna przyszłość. Tak więc ta walka, była najprawdopodobniej ostatnią walką, zwieńczającą wszystko czego dokonali Shield przez ostatnie lata. 

Sam pojedynek na samym początku był bardzo wyrównany. Dopiero w późniejszym etapie The Shield zdobyło znaczącą przewagę, którą utrzymywali dość długo, obijając skutecznie rywali nie tylko w ringu, ale także poza nim. Po pewnym czasie na dobre tory wrócili jednak rywale a głównymi zawodnikami który toczyli legalny pojedynek był Roman Reigns oraz Baron Corbin. Seth, Dean, Bobby i Drew walczyli w tym czasie gdzieś na arenie tuż przy publiczności. W pewnym momencie jednak ta walka zaczęła uciekać The Shield, gdyż Bobby i Drew pokonali w poza ringowej bijatyce swoich rywali i szybko wrócili do ringu by wspomóc Barona. W tym momencie wydawało się, że walka jest już zakończona i, że ostatnia walka Shield, będzie tą przegraną. Tak się jednak nie stało i kiedy to po chwili Corbin przeszedł do najprawdopodobniej finałowego przypięcia Reignsa, do ringu zdążyli wrócić jego „bracia” z Shield, ratując tym samym wynik pojedynku. Następnie rozpoczęła się porządna bijatyka poza ringiem, która ostatecznie zakończyła się sukcesem Shield (został m.in połamany stół komentatorski po wykonaniu flagowej już akcji dla The Shield- triple powerbomb). Po tym wydarzeniu, Reigns, Ambrose i Rollins wrócili do ringu by uporać się już z ostatnim rywalem, jakim był osamotniony Baron Corbin. Nie zajęło im to długo, gdyż po kombinacji akcji w skład których wchodziło m.in Dirty Deeds oraz triple powerbomb, Roman Reigns przypiął i odliczył tym samym Corbina do trzech.

Zwycięzcy – The Shield

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *